Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś pierwsza edycja akcji "Idziemy na wojnę z podróbkami czyli strzelanie do ...tarczy " :) 

Dzięki współpracy z kancelarią i biurem detektywistycznym mamy partię podróbek, które komisyjnie rozstrzelamy na strzelnicy ..Będzie zabawa i relacja również w magazynie Strzal.pl - Pro Libertare 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś kulisy będą ujawnione? Sklep/sprzedawca, ile sztuk, jakie marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem jak zobaczę wieczorem , aczkolwiek nie wiem czy np ze względu na dobro śledztwa będę mógł ujawnić skąd były konfiskowane ...Sztuk będzie ok 50 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja jest oczywiście zaplanowana, więc każdy będzie mógł poznać kulisy :)

 

W kwestii tego sprzedawcy z OLX, agencja, z którą współpracujemy temat zna i działania są prowadzone. Otrzymałem takie informacje:

Jeśli chodzi o tą sprawę to już od kilku miesięcy prowadzona jest przez policję bo sam ją zgłaszałem. Osoba była już wcześniej karana za podróbki.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że kary nie odstraszają paserów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film z akcji strzelania do poróbek

 


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super akcja, aż sam bym do takich postrzelał. Szkoda tylko, że nasze społeczeństwo jest tak mało świadome...


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można zgłaszać sprawy na [email protected]

 

Dariusz rozumiem że to na meila zgłaszamy? Tego zawodnika trzeba by było unieszkodliwić:

1) https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/56mFa/

2) https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/4HPkK/

 

To pewnie ten sam typ, albo bracia syjamscy ;) Pisałem do olx ale wszyscy wiemy gdzie to mają. Dostałem odpowiedź od jakiegoś boota i cześć.

Edytowane przez lukasz28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nieśmiało się zapytać jak zapatrujecie się na "debranding" podróbek?

 

Nie wszystkie podróbki są całkowicie bezwartościowe. Zdarza się, że koperta i bransoleta są przyzwoicie stalowe, a w środku nawet oryginalna szwajcarska ETA się znajdzie (a i chiński klon na chodzie też jakąś wartość ma). Gdzieś tu na forum było o podróbach Forisów Marinemasterów Super Compressorów, żeby dać przykład porządnie zrobionego fake'a.

 

Czy po usunięciu logo z tarczy, dekla, zapięcia można taki zegarek uznać za OK, nawet gdy cały wygląd jest żywcem zerżnięty z oryginału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat tzw. Home’gów był na forum wielokrotnie wałkowany, zapewne i tu opinie będą podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o scenariusz poniżej niż handlowanie homage'ami:

Przychodzi ktoś do Nas jako 'znawców' pochwalić się wyhaczonym okazyjnie markowym zegarkiem. Okazuje się, że to podróba. Ale zegarek mu się podoba. W końcu coś tam też kosztował, nie uśmiecha mu się wyrzucić go na złom i chciałby go nosić dalej. A być może w przyszłości legalnie sprzedać.

 

Czy usunięcie logo marki jest równoznaczne z legalizacją?

Ja myślę, że tak. W końcu sprowadza to wartość takiego zegarka do właściwego poziomu i nie udaje czegoś czym nie jest.

Edytowane przez marsden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa.

Jak ściągniesz znaczki z BMW, to już to nie jest BMW? Nie sądzę.

Tak samo w tym przypadku, jak ściągniesz znaczki z podróbki to pozostanie podróbką bez znaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej chodzi o scenariusz poniżej niż handlowanie homage'ami:

Przychodzi ktoś do Nas jako 'znawców' pochwalić się wyhaczonym okazyjnie markowym zegarkiem. Okazuje się, że to podróba. Ale zegarek mu się podoba. W końcu coś tam też kosztował, nie uśmiecha mu się wyrzucić go na złom i chciałby go nosić dalej. A być może w przyszłości legalnie sprzedać.

 

Czy usunięcie logo marki jest równoznaczne z legalizacją?

Ja myślę, że tak. W końcu sprowadza to wartość takiego zegarka do właściwego poziomu i nie udaje czegoś czym nie jest.

Raczej nie ściągnie wszystkiego. Ologowana jest tarcza, dekiel, koronka, często mechanizm i wiele innych elementów. Jakby chcieć to wszystko z podróbki usunąć to nic nie zostanie :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferty/user/maR5/

To już jest przesada. Nie dosyć że hańbiona jest firma Patka to jeszcze sprzedawca ordynarnie pisze ze zegarki nie są oryginalne. Wiem że 3/4 rynku zegarkowego na Olx to podróbki i Olx ma w tym interes, ale polskie prawo powinno coś z tym zrobić. Pomóżcie i zgłoscie go prozę.


Tempus fugit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OLX jest ciężko, co opisałem trochę wcześniej. Niemniej zgłoszone do osoby, która moc sprawczą ma. Zobaczymy. Dzięki


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, objaśnijcie prostaczka. Nawet nie wiem, czy dział jest właściwy, ale coś mi tu....brzydko pachnie.

U tego samego sprzedawcy na Alledrogo mnóstwo pasówek. Tu przykład:

http://allegro.pl/l-u-c-chopard-piekny-szkielet-pasowka-i7245749634.html#thumb/5

http://allegro.pl/zenith-piekny-szkielet-pasowka-i7245733225.html

 

I to same fajne marki. LUC, Alpina, Zenith, Zentra, IWC, Cyma.....Oraz pasówki z Mołni.

No i nie wiem. Albo ktoś się niemożliwie napracował i wsadził niemałe pieniądze w przerobienie zegarków kieszonkowych, ale niemożliwe, żeby coś takiego istniało w tak idealnym stanie, albo - sam nie wiem, co. W niektórych mechanizmach widziałem wychwyt chronometrowy, więc niby nie szajs. W innych kotwica, cylinderek, więc jakby rzeczywiście rozwiązania z epoki. Popatrzcie, wypowiedzcie się.

Edytowane przez Kraft

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre hasło :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.