Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem gdzie mam tu się odnaleźć. Dostałem od znajomego z Kanady taki zegarek firmy breitling. Proszę o informację na temat tego zegarka czy to jest podróbka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem wiaderko zegarków na części, wśród nich był "rolex" Daytona, oczywiście prosto z Chin.

Uważam się za miłośnika zegarków i nie wyobrażam sobie bym z rozmysłem mógł zniszczyć sprawny zegarek. Werk był typowym chińskim automatem, są to bardzo dobre woły robocze.

Tak wyglądała tarcza

post-68064-0-44142400-1534358830_thumb.jpgpost-68064-0-39336600-1534358899_thumb.jpg

 

Koronkę wkręciłem w imadło i potraktowałem pilnikiem.

post-68064-0-73587900-1534358927_thumb.jpgpost-68064-0-14093700-1534358946_thumb.jpg

 

A resztę w taki sposób. "Recykling Watch"

post-68064-0-41595400-1534358986_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale napisał w ofercie: "nie jest to orginał", wiec może jednak oryginał?  :D 


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zeno

Dziekuje za odpowiedz, ale dlaczego sie z tym nie walczy !

przeciez ta strona powinna byc szybko usunieta, a ludzie odpowiedzialni za ta strone pociagnieci do odpowiedzialnosci karnej !

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OLX, to bardzo trudne. Zasłaniają się nieznajomością tematu i tym, że mimo zgłoszenia, nie potrafią ocenić autentyczności danego przedmiotu. Zawsze słyszałem odpowiedź, że potrzebują oficjalnego zgłoszenia ze strony organów ścigania lub poszkodowanej firmy.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może robić zakupy kontrolowane? Porozumieć się z KG Policji, zamawiać na OLX, umawiać się na odbiór osobisty i kupować wraz z asystą policji? KG Policji będzie do akcji wysyłało miejscowych policjantów, a KMZiZ - miejscowych klubowiczów. Potrzeba tylko odrobiny organizacji i dobrej woli. Myślę, że mogą w tym pomóc również prawnicy firm handlujących zegarkami.

Dobra prasa dla Policji, firm oraz dla Sprawy.

Po kilku takich akcjach i nagłośnieniu w mass-mediach sytuacja może się ciut zmienić.


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może robić zakupy kontrolowane? Porozumieć się z KG Policji, zamawiać na OLX, umawiać się na odbiór osobisty i kupować wraz z asystą policji? KG Policji będzie do akcji wysyłało miejscowych policjantów, a KMZiZ - miejscowych klubowiczów. Potrzeba tylko odrobiny organizacji i dobrej woli. Myślę, że mogą w tym pomóc również prawnicy firm handlujących zegarkami.

Dobra prasa dla Policji, firm oraz dla Sprawy.

Po kilku takich akcjach i nagłośnieniu w mass-mediach sytuacja może się ciut zmienić.

 

Gdybym był na emeryturce, to chętnie bym się w takie coś społecznie pobawił. Zawsze jakieś nowe doświadczenie.

 

O tutaj jakiś kolejny daniel-hochsztapler: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1gwed/ Wystarczy zamówic pobranie i spisać dane, bez płacenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Kotor w oficjalnym sklepie w samym centrum cd97cd877935658f91059fdad8d10c09.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


---------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem wiaderko zegarków na części, wśród nich był "rolex" Daytona, oczywiście prosto z Chin.

Uważam się za miłośnika zegarków i nie wyobrażam sobie bym z rozmysłem mógł zniszczyć sprawny zegarek. Werk był typowym chińskim automatem, są to bardzo dobre woły robocze.

Tak wyglądała tarcza

 

Mam takiego samego tylko na bogato, ze złotem, kupiłem w zestawie z innymi :) Co ciekawe, bez zapinki bransolety - ktoś mnie okradł z bogactwa ;) Oprócz tego, że włos był zmasakrowany i jeszcze go nie doprowadziłem do ładu (brak narzędzi i umiejętności), to wszystko z nim OK. Nie chcesz się pozbyć swojego za przysłowiową zgrzewkę chmielowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Kiedyś koledze takiego Rolexa opchnął Cygan w przejściu na dworcu w Gdańsku (dawne czasy gdy przejście z Forum Gdańsk na dworzec pełne było straganów i dziwnych typów).

Kolega nie znał się a że Rolex za stówkę - to wziął.

Przyszedł z tym do mnie, z daleka widać ze to fake. Ale to pikuś.

Cygan wkręcił mu, że bateria padła (W zegarku imitującym Daytonę!), stąd niska cena.

No to go otworzyliśmy. 

Okazuje się, że żadnego werku w środku nie było. Wskazówki były zamocowane na super glue.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle wysiłku wkłada wielu z nas w walkę z podróbkami. Ciekawy jestem, czy którykolwiek z producentów odważył się to w jakikolwiek sposób wyraźnie docenić?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu nie wolno sprzedawać replik? W której części definicja repliki Wam się nie podoba? Możecie zacytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiego powodu nie wolno sprzedawać replik? W której części definicja repliki Wam się nie podoba? Możecie zacytować?

Temat przerabiany w kilku postach, oto jeden z nich:

 http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166655-replika-zegarka-a-mo%C5%BCliwe-konsekwencje-prawne/?hl=repliki&do=findComment&comment=2358830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marceli szpak dziwi się światu. Kolega Barok wysmarował 3 posty o podróbkach, replikach i cenach, i odkrywa Amerykę na nowo zamiast trochę poczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.