Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

Halyna obacz tysiunc za zegarka wołajo a co ja z telefon ni mom godziny? Hacha bo to ROLEKS siem bogatym zakciało szpanuf łopony nalewki do pasota używki bym mjou

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tutaj jakiś kolejny daniel-hochsztapler: https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1gwed/ Wystarczy zamówic pobranie i spisać dane, bez płacenia.

 

Ciekawe, czy "miód manuka", który ten miglanc sprzedaje, też jest fałszowany. Pewnie tak, jak iść, to po całości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i?

No i jestem ciekawy co to za twór?

 

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest wątek mający za cel piętnowanie szeroko rozumianego zjawiska promocji i sprzedaży podróbek zegarków wytwarzanych przez oryginalnych producentów. w pokazanej przez Ciebie stronie nie za bardzo potrafię rozpoznać jakich firm są to podróbki? Pytasz o zegarki czy o sprzedawcę?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki Suunto w takiej cenie? Coś tu nie gra.

Strona reklamowana przez Facebook. Ciekawy byłem skąd te ceny.

 

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle doszedłem do wniosku, że powinienem chyba kupić od tego pana eleganckiego Cartiera z plastikowym kaboszonem, zaś oryginał zgodnie ze zwyczajem ludzi bogatych ukryć w moim sejfie. Kłopot chwilowo, że nie mam sejfu, ale na razie mogę ukryć oryginał w garażu w skrzynce z narzędziami. Trzeba podążać za społecznym trendem, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy Olx reaguje na zgłoszenia dotyczące autentyczności wystawianych tam zegarków? Różnie się słyszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Walka z podróbkami nigdy się nie skończy.

 

Podróbki będą zawsze, gdyż zawsze będą ludzie gotowi uwierzyć w bajki lub nie mający chęci/zdolności/czegokolwiek bądź na zorientowanie się wprzódy czy ktoś ich chce oszukać. Albo wierzący w uczciwość sprzedających jak święci w Chrystusa. Niezależnie od powodu - tacy ludzie byli, są i będą. Do nich dochodzi jeszcze jedna grupa, również stara jak świat: Osoby, które pragną się wylansować niskim kosztem. Coś jak typ kupujący strzeloną furę złożoną z pięciu, kradzioną z przestrzelonymi numerami albo kręconą na vacie. Walić fakty, walić rzeczywistość i uczciwość. Grunt to że JA MAM a TY NIE więc wasze zdrowie chamy! Ja jestem gość bo mam Rolexa! Albo Vacheron Constantina! Albo Hublota! To nic że wysiadam z zamęczonego paska w kombi z sześciokrotnie cofniętym budzikiem, nic że mam pięćset kredytów albo jadam zupki mleczne aby na raty starczyło. Zastaw się a postaw się!

 

I po cholerę to? Kupiłby jeden z drugim jakiegoś Edifice czy innego Seiko piątkę, miałby klasowy zegarek który bez wstydu mógłby nosić na ręce. Ale on musi mieć COŚ WIĘCEJ, COŚ ELITARNEGO i chwalić się tym.

 

Jest cała armia ludzi obsługujących takich dzięciołów, i robiąca na nich złote góry. Tyczy się to wszystkich prawie rodzajów towaru. FakeWatchBusta w kółko znajduje tak zwanych celebrytów noszących fejki. Czasami kupowane rzekomo u znanych jubilerów. Kasa misiu, kasa.

 

A przecież są podróby tak dobre, że trudno je odróżnić od oryginału. Na Forum często dyskusja tyczy się chamskich, koślawych, upośledzonych i zdeformowanych prób podrobienia znanych marek - a istnieje olbrzymi rynek podróbek dobrej klasy, czasami pracujących na dobrych, oryginalnych werkach. Takie zegarki bywają nie do odróżnienia dla amatora, czasami potrafią zmylić nawet osobę będącą "w temacie". Paradoksalnie ich ceny wcale nie są takie niskie, niektóre idą bezczelnie za grube klocki a potem ktoś z tym paraduje i wierzy że złapał Pana Boga za nogi.

 

Ktoś w tym temacie zapytał: Ciekawe czy producenci doceniają tą działalność. Nie wiem, czy doceniają, ale my pasjonaci zegarków tępimy podróby gdyż bezczeszczą one piękne hobby które kochamy. A że to A syzyfowa praca? Trudno. Nie ma nic gorszego dla pasjonata zegarków niż podróba, gdyż zaprzecza ona tradycjom marek zegarków, historii zegarmistrzostwa, ale przede wszystkim jest bezczelnym kłamstwem i złamaniem prawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni

 

Ponieważ dzięki współpracy z prawnikami SG udało się w miarę szybko zlikwidować podaną swego czasu przez Was stronę z podróbkami (http://www.watchpolska.pl/#/!kontakt/c1n3j ) , której właściciele próbowali się nawet zareklamować na forum :) wpadł mi do głowy pomysł stałych działań w tym zakresie.

Wszelkie przykłady proszę o wpisywanie w poniższym wątku, obiecuję że będziemy działać w tym zakresie.

 

 

To ja zgłaszam   http://www.licytacje.komornik.pl/Notice/Details/455674

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja zgłaszam Panerai 00028 z OLX z dziwną podrabianą bransoletą i za krótką wskazówką sekundy oraz sprzedawcą który nie ma do niego dokumentów oryginalnego pudełka i tłumaczy się iż wskazówka były wymieniane na taką jaką znalazł, bo Panerai nie sprzedaje oryginalnych części zamiennych. Na moją prośbę usunięcia lub zmiany opisu zegarka (na replika) sprzedawca odmawia.

 

https://www.olx.pl/oferta/panerai-pam-0028-CID87-IDxkL9l.html

Edytowane przez Jasion1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie tego komornika z Sopotu naprawdę byłoby warto podjąć działania. Ktoś kto ma przestrzegać prawa, handluje podróbkami. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, na pewno serwis Patka będzie w stanie uporać się z tym problemem, to podobno dobra firma, tak słyszałem. Od szwagra, który też ma taki zegarek. Jego kolekcja obejmuje też Lorusa oraz najwyższy model Festiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest ten fragment: "Wymagany serwis. Stan bdb"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale sam ostatnio się nabrałem na podróbkę. Zegarek wyglądał jak nowy, oryginalny. Jednak jak przyszło co do czego to wysłali mi podróbkę. Podejrzewam, że na zdjęciach allegro był oryginał ale dostałem coś innego. Udało się zwrócić, cały zwrot jednak był problematyczny i czekałem na kasę prawie 2 tygodnie.

Teraz wolę zamawiać jedynie w sprawdzonych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.