Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, wiem, że może i mało kto podrabia g-shocki, ale mógłby mi ktoś pomóc w potwierdzeniu oryginalnosci tego casio? Tak dla uspokojenia sumienia, bo niestety nie wyczytałem za dużo dobrego o tym allegrowiczu na forum.

https://allegro.pl/oferta/casio-g-shock-procettion-wr-20-bar-ga-100b-8876101860

 

https://allegro.pl/oferta/casio-g-shock-procettion-wr-20-bar-ga-100b-9276062619?msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Edytowane przez Nov4q

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2020 o 18:26, Nov4q napisał:

Witam, wiem, że może i mało kto podrabia g-shocki, ale mógłby mi ktoś pomóc w potwierdzeniu oryginalnosci tego casio? Tak dla uspokojenia sumienia, bo niestety nie wyczytałem za dużo dobrego o tym allegrowiczu na forum.

https://allegro.pl/oferta/casio-g-shock-procettion-wr-20-bar-ga-100b-8876101860

 

https://allegro.pl/oferta/casio-g-shock-procettion-wr-20-bar-ga-100b-9276062619?msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Według mnie to raczej nie oryginał, gdyż napis LAP jest za blisko środka - kreseczki oddzielającej wyświetlacze.... ale to tylko według mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 2.04.2020 o 16:06, Tadzik01 napisał:

Przeczytałem artykuł i nie dotyczy on jednak tylko numizmatyki. Zegarków też :owniosek wyciągnąłem taki, że wszystkim odpowiadają podwójne standardy. Potężne zdawałoby się firmy jak Roleks czy inne nie walczą z podróbkami u źródła na bliższym i dalszym wschodzie, bo by ich tak po prosu stamtąd wyniesiono na widłach. :rolleyes:

Za to w całym majestacie prawa ukarano naiwnego żołnierza. Jest sukces ? Jest ! :o

Nawiasem mówiąc nie musiał kupować podróby Roleksa !!! :D

Bzdura, posiadanie podróby nie jest karalne. Co innego gdyby ją sprzedawał !

Edytowane przez goral_
błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2020 o 19:12, KobyS0 napisał:

Według mnie to raczej nie oryginał, gdyż napis LAP jest za blisko środka - kreseczki oddzielającej wyświetlacze.... ale to tylko według mnie....

całe szczęscie, że koniec końców nie kupiłem, dzięki Ci bardzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Jan napisał:

https://allegro.pl/oferta/tudor-black-bay-geneve-200m-660ft-9203922731

 

"something is no yes" zastanawiam sie ostatnio nad Tudorem i trafiłem na powyższe. Juz samo pudełko i papiery mi brzydko pachną ale może ktoś lepiej się wypowie.

 

Za słabe zdjęcie moim zdaniem. Zewnętrzna część pudełka jest chyba nie ta (miałem ten zegarek, nie pamiętam na 100%, ale to była chyba prosta obwoluta).

 

Dla mnie ne pierwszy rzut oka cena jest "too good to be true" i to tak co najmniej 4-krotnie (myślę, że 7-8kPLN można uznać za super okazję, więc 1.800 jest dla mnie bardzo podejrzana).

 

Pzdr


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja uwagę zwróciły również dodatki - jak porównywałem zdjęcia tego modelu i rocznika z sieci to wszystkie wkładki były czarne a tu są czerwone.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w modelu z in house jest inna. Pudło jak wieczorem gdzieś odkopię to porównam. Dekiel chyba w inhouse powiniem mieć grawer "MANUFACTURE CALIBRE", a ten ze zdjęcia jest chyba z modeli z ETA. 

Edytowane przez lysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to Ci w czymś pomoże ,to tak wygląda fabryczny komplet wersji na ETA 2824:

Ale 

1:cena

2: dekiel

3:bransoleta

4:papiery

 

byłbym co najmniej ostrożny... 

 

 

 

104429952_578731693029239_2259866318579777563_n.jpg

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze popatrzyłem.. w/g dokumentów został sprzedany tutaj https://www.rqz-galerieslafayette.com/notre-maison.html

 

Myślę,że można do tego butiku ,spokojnie wysłać mail z pytaniem..

 

niemniej nr ref z papierów pasuje do zegarka na inhouse ,tarcza też by na to wskazywała,ale dekiel i bransoleta (w/g mojej wiedzy ) już się nie zgadzają... 

 

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna analiza, czyli jednak nie zupełny fake jak myślałem. Generalnie nie mój kolor ale może kogoś ostrzeże.

 

jus sprzedany :)

Edytowane przez Jan
edit

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Jan napisał:

czyli jednak nie zupełny fake jak myślałem

Niekoniecznie. Może właśnie bardzo fake, bo nowa tarcza a nie nadążyli z dostosowaniem dekla i bransolety. Dekiel na inhouse jest inny. Zegarek jest grubszy więc dekiel z wersji ETA nie będzie pasował do zegarka. Szkoda, że nie ma dokładnego zdjęcia tarczy bo wydaje się, że logo też jakby troszkę za nisko w stosunku do oryginału. Ale to może być kwestia kąta pod jakim było robione zdjęcie.

Z resztą już aukcja zakończona. Jak zobaczyłem aukcję to jeden był sprzedany i jeszcze jeden został. Ciekaw czy ktoś kupił poza allegro, czy aukcja została zgłoszona i allegro ją zdjęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przy tej cenie w ogóle zastanawiał się, czy to może być autentyk? Tyle mniej wiecej wyniesie koszt podróby powiedzmy z noob z dokupionym kompletem papierów i fejkowym pudełkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak,zapewne było... w tym przypadku..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.05.2020 o 13:14, goral_ napisał:

Bzdura, posiadanie podróby nie jest karalne...

 

 

celnicy na schiphol zatrzymali kilka podrabianych rolkow u pasazerow z istambulu i dohy

kary po kilkaset euro a jednego czeka decyzja sedziego

po coronie nareszcie wzieli sie do roboty  ;)

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem o prawie, które u nas obowiązuje. Karany jest handel, mieć wolno.

Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Czy można karać kupujących podróbki?

Pytanie, czy każe podlega karze, również ten kto produkt podrobiony kupuje?

Za kupowanie, lub posiadanie, podróbek nie ma sankcji.

Poza obciachem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem

tutaj wylapano wprowadzenie falsyfikatu na eu obszar celny do dalszej odsprzedazy

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM 00111 wystawiony przez sprzedawcę w PL, brak pudełka, papierow, jakichkolwiek dokumentów zakupu ale twierdzą ze 100% oryginał, cena za to podejrzanie niska...
 

 

E3E46901-B262-4254-B012-2B4BFFF5B9F2.jpeg

02836208-B878-4968-9B52-58A465869830.jpeg

Edytowane przez PatLove

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PatLove napisał:

PAM 00111 wystawiony przez sprzedawcę w PL, brak pudełka, papierow, jakichkolwiek dokumentów zakupu ale twierdzą ze 100% oryginał, cena za to podejrzanie niska...
 

cytat z Allegro:

 

"Zegarek nie posiada żadnych dokumentów/paragonów/pudełka itd.Sprzedajemy go jako replikę-nie mając żadnej opini fachowca.Można się zasugerować stroną chrono24. Prosimy o przemyślany zakup,nie przyjmujemy zwrotów.Prosimy także nie podchodzić do zakupu na zasadzie,że może jest on oryginałem.Oczywiście nie zaprzeczamy,że tak może się też okazać.W takim przypadku-można powiedzieć o trafieniu okazji:) Repliki też maja swoją wartość i cenę i tez potrafią znacznie kosztować."

 

Biorąc pod uwagę tytuł aukcji i deklaracje zawarte w opisie, sprzedający świadomie wprowadza do obrotu towar oznakowany podrobionym znakiem towarowym, a więc podlega zapisom Art. 305 P. w. p.

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jawna chińszczyzna, to nawet nie jest podobne do dobrych podróbek Pama.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj Filip, widziałem gorsze  :) 

Natomiast biorąc pod uwagę świadomość sprzedającego o pochodzeniu zegarka i jego cenę (czyli zakres szkód jakie może wyrządzić) uważam, że ktoś z moderatorów lub władz stowarzyszenia powinien zgłosić Allegro lub policji (podobno współpracujemy w zakresie podróbek zegarków) fakt popełnienia przestępstwa.

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.