Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2020 o 12:48, Pan Tarhei napisał:

cytat z Allegro:

 

"Zegarek nie posiada żadnych dokumentów/paragonów/pudełka itd.Sprzedajemy go jako replikę-nie mając żadnej opini fachowca.Można się zasugerować stroną chrono24. Prosimy o przemyślany zakup,nie przyjmujemy zwrotów.Prosimy także nie podchodzić do zakupu na zasadzie,że może jest on oryginałem.Oczywiście nie zaprzeczamy,że tak może się też okazać.W takim przypadku-można powiedzieć o trafieniu okazji:) Repliki też maja swoją wartość i cenę i tez potrafią znacznie kosztować."

 

Biorąc pod uwagę tytuł aukcji i deklaracje zawarte w opisie, sprzedający świadomie wprowadza do obrotu towar oznakowany podrobionym znakiem towarowym, a więc podlega zapisom Art. 305 P. w. p.

 

ten opis przypomniał mi ogłoszenia na Allegro z podręcznikiem jak trafić 6 w totka. Sprzedawali po 10 zł chyba... a ludzie kupowali. 

 

Kurde społeczeństwo chyba nie jest nadto rozgarnięte i łyknie opis a bo może się uda i zrobi interes życia :D 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BlackT napisał:

Kolejny Janusz Biznesu.... Kultowa ordynarna podróbka, aż się biją o nią.

 

https://allegro.pl/oferta/seiko-alpinist-sarb017-kultowy-zegarek-czytaj-opis-9803126222

 

7 osób... zwykłe oszustwo. Kupujący, nie musi być pasjonatem ani ekspertem aby zakupić zegarek. A tu będzie niespodzianka jak się dowie ten szczęśliwy nabywca... 

 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lukas84 napisał:

 

7 osób... zwykłe oszustwo. Kupujący, nie musi być pasjonatem ani ekspertem aby zakupić zegarek. A tu będzie niespodzianka jak się dowie ten szczęśliwy nabywca... 

 

 

Zgłosiłem, a co allegro zrobi, zobaczymy.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, BlackT napisał:

 

Zgłosiłem, a co allegro zrobi, zobaczymy.

 

zagadałem do typa, bo może nie wie ale doskonale wie, trochę zmienił opis. Nazwał mnie strażnikiem i konfidentem :D 

 

przykre to jak ludziska potrafią rżnąć głupa dla paru groszy 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś takiego łosia poprosiłem o wysyłkę za pobraniem i podałem adres jego najbliższej komendy policji. Tamten szybko usunął aukcję, a maila miałem na portalu CBA.PL i coś się mu chyba źle skojarzyło :)


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, BlackT napisał:

Kiedyś takiego łosia poprosiłem o wysyłkę za pobraniem i podałem adres jego najbliższej komendy policji. Tamten szybko usunął aukcję, a maila miałem na portalu CBA.PL i coś się mu chyba źle skojarzyło :)

 

dobre :D gratuluję pomysłowości :D

 

dlatego, że wszyscy olewają temat, później kupujemy lewe zegarki, auta z przebiegiem milion więcej itd. Czasem warto coś zrobić, komuś może uratowałeś parę stów. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Lukas84 napisał:

 

zagadałem do typa, bo może nie wie ale doskonale wie, trochę zmienił opis. Nazwał mnie strażnikiem i konfidentem :D 

 

haha, rozpracował Cię :)

może sobie dopiszesz w sygnaturce "strażnik i konfident" ;)

 

A serio, to spoko że Ci się chce przepychać z takimi chamidłami.

Przynajmniej gość wie, że inni wiedzą kim jest. Zawsze coś.


It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MichTheOne napisał:

 

haha, rozpracował Cię :)

może sobie dopiszesz w sygnaturce "strażnik i konfident" ;)

 

A serio, to spoko że Ci się chce przepychać z takimi chamidłami.

Przynajmniej gość wie, że inni wiedzą kim jest. Zawsze coś.

 

nie chce mi się ale czasem warto utrudnić życie takim typom nie tylko jeżeli chodzi o zegarki.

 

Zawsze to kolejna dołożona cegiełka do poprawy tego świata :D 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dodatku wystawia paragony :)

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlackT napisał:

W dodatku wystawia paragony :)

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
 

bo to uczciwy oszust :D nawet z importu bo wygląda na Czecha, nie to co nasi :D :D :D


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto jaką odpowiedź na walkę z podróbkami ma OLX:

 

olx.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ich trochę zrozumieć. Nie mają możliwości rzetelnego zbadania każdego takiego zgłoszenia, bo przecież nie tylko zegarkami się handluje na OLX. Odzież, obuwie, biżuteria, kosmetyki, elektronika - wszędzie są podróby.

Nikt w takim OLX, ani nigdzie indziej nie jest w stanie tego ogarnąć. Kto miałby być tam ekspertem i sędzią w takich sprawach i we wszystkich kategoriach produktów? Ilu ekspertów musieliby zatrudniać? Jakie ryzyko pomyłek (i powiązanych z tym konsekwencji finansowych) wchodziłoby wtedy w rachubę?

Gdyby zamykali aukcje po każdym zgłoszeniu, że to podróbka, to dziesiątki, albo setki nastolatków siedziałoby codziennie przy komputerach i zgłaszałoby dla żartu, co tylko popadnie, jako podróbkę. Nikt nie nadążyłby tego weryfikować.

 

Piszą, że reagują na zgłoszenie podróbki przez producenta. Ta właśnie możliwość mogłaby być drogą do zatamowania fali podróbek na serwisach typu OLX czy Allegro. Gdyby tylko producenci lub upoważnieni przez nich autoryzowani dystrybutorzy wykazali inicjatywę, to oferty z podróbkami udałoby się jeżeli nie całkowicie wytępić, to przynajmniej poważnie ograniczyć. Dla firm, które są dystrybutorami Rolexa, Omegi, Taga, Breitlinga, Panerai, itp... a także Seiko, to nie byłby chyba wielki problem zrzucić się po (powiedzmy) kilkaset PLN miesięcznie, żeby zatrudnić kogoś, kto codziennie przeczesywałby w ich imieniu ogłoszenia i zgłaszał do usunięcia te z podróbkami.

Tylko, czy to na pewno byłoby to działanie w ich interesie? Dzisiaj realna i poważna obawa przed zakupem podróbki napędza klientów do salonów autoryzowanych dystrybutorów i zwiększa obroty na rynku pierwotnym, a to ten rynek jest dla nich najistotniejszy. Gdyby ryzyko związane z zakupem zegarków używanych (i nowych w sumie też) w serwisach aukcyjnych było mniejsze, to autoryzowani dystrybutorzy zyskaliby na tym czy stracili? Gdyby ryzyko zakupu podróbki było niższe, to część osób mogłaby wtedy uznać, że woli kupić taniej używkę w serwisie aukcyjnym, niż dokonać dużo droższego zakupu nowego zegarka w salonie AD.

Dlatego mam wrażenie, że na walce z podróbkami raczej nikomu z dużych graczy na tym rynku tak do końca nie zależy. O czym świadczą funkcjonujące bez przeszkód sklepy internetowe z setkami replik. Panowie z Rolexa lub Omegi i tak doskonale wiedzą, że ludzie kupujący te repliki za 350-450 USD raczej nigdy nie będą klientami na ich oryginalne produkty. A prawdziwi, potencjalni klienci przestraszeni powszechnością podróbek tym grzeczniej pójdą do ich salonów, skreślając często rynek wtórny jako potencjalne źródło zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Trzeba ich trochę zrozumieć. Nie mają możliwości rzetelnego zbadania każdego takiego zgłoszenia, bo przecież nie tylko zegarkami się handluje na OLX. Odzież, obuwie, biżuteria, kosmetyki, elektronika - wszędzie są podróby.

Nikt w takim OLX, ani nigdzie indziej nie jest w stanie tego ogarnąć.

 

Niby tak. Jednak allegro reaguje na zgłoszenia. Szczególnie jak pacjent sam się podkłada z tekstami "replika", "taki jak" itp.


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro też olewa sprawę.

Sam tego niby Alpinista zgłosiłem kilka dni temu, ale jak na razie aukcja wisi.

Mimo to zgłaszajcie. Trzy kliknięcia myszką dużo nie kosztują.

Może jak będzie 70 zgłoszeń, to ktoś się nad tym zastanowi ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, tommly napisał:

A oto jaką odpowiedź na walkę z podróbkami ma OLX:

 

olx.jpg

 

bzdura... na zasadzie daj spokój i tak nam nic nie zrobisz. 

 

Oczywiste jest, że Właściciel odpowiada za treści umieszczone na swoim serwisie, nawet gdy tworzą go użytkownicy. Nas nie powinno obchodzić jak oni to zrobią bo skoro podjęli się tworzenia serwisu z ogłoszeniami mogli zastanawiać się jak skutecznie radzić sobie z oszustami, bo chyba oczywiste, że znajdą się idioci, oszuści itd. Barierą jest brak kompetencji i możliwe, że ludzi i to przyczyna dla której my jesteśmy narażeni na wadliwy zakup, czyli faktycznie odpowiedzialność przerzucana jest na kupującego. 

 

Dobry krok zrobił ebay, który to wprowadził realny program ochrony kupujących, każdy zegarek, powyżej, chyba 4 tyś USD będzie sprawdzany przez zegarmistrza nim trafi do odbiorcy a dopiero po tym cyklu czynności sprzedawca otrzyma wpłatę. Cześć problemów ten system rozwiąże. 

 

Koniec, końców oszuści zawsze byli i będą ale mam wrażenie, że kiedyś choć myśleli, teraz to zwykli idioci, co wmawiają, że ich plastikowy Roleks to jedyny prawdziwy :) ale i chyba my jako społeczeństwo też nie myślimy za dużo bo ktoś to kupuje. 

 

 

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że taki oszust może czuć się bezkarny i śmieje się z wszystkich..

 

Ja takiego zegarka nigdy nie kupię o ile oczywiście go rozpoznam, ale w razie wątpliwości będę pytał o radę bardziej doświadczonych ale wprowadzanie w bła i naciąganie na kasę tych nieświadomych to poza łamaniem prawa zwykła nieuczciwość i chamstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba na milicję zgłaszać......... ale żeby to zrobić to musisz kupić ten zegarek i go dotknąć niestety....... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka z podrobami to jak walka z wiatrakami co nie zmienia faktu że jednak należy to robić, a myślicie że pierwsze istoty np taki Homo Erectus nie robił podróbek np toporków krzemiennych czy skrobaków , a teraz biedni archeolodzy nie widzą co wykopali oryginał czy podróbkę - podrabianie leży w naturze człowieka jak wiele innych nieciekawych cech....   - a niedługo jak tak dalej pójdzie przy rozwoju technologii i dostępności precyzyjnych narzędzi to niektóre podróby przewyższą jakością oryginały, bo tak mocno będą się starali podrobić aby być jak najbliżej oryginału :)

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.olx.pl/oferta/omega-constellation-CID87-IDH5Fl2.html?reason= 

 

Wspaniała twórczość autora co do hasła replika a zegarmistrz sprawdzał i powiedział. Mam kilka osób znajomych które tym się sugerowały przy zakupie "rasowych" zegarków za 400zl. Bo po co przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.