Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, lejdipik napisał:

 

Człowiek na OLX od października 2020. To sporo mówi. A teraz mały cytat dla potomności o tej "Omedze Constelation": "Zegarmistrz stwierdził że zegarek , jak i jego mechanizm wyglądają praktycznie jak oryginał"

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy PRAWIE oryginał - ale nie stwierdził że to podróbka i tego należy się trzymać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, unadarek napisał:

znaczy PRAWIE oryginał - ale nie stwierdził że to podróbka i tego należy się trzymać 

Tak, tylko ja to wrzuciłam odnośnie haseł replika które często się pojawiają. Są też wspaniałe hasła - prywatna kolekcja wzorowana na zegarkach x y z. I też się trudno technicznie doczepić że to fejki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko jeżeli chodzi o kolejna aukcję na Allegro. Sprzedający  oczywiście twiedzi, że oryginał jednakże mi nie pasuje mechanizm. Co myślicie?

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-zegarek-zenith-9714869428?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

 

900817E8-CF6B-489A-AEAA-62CB2303BB69.png

7D80F8F9-C718-4D52-959A-4C8FAFCCAFED.png

Edytowane przez Scorpiox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety - tu nie istnieje zero jedynkowy przekaż podróbka -  oryginał - ale występują pośrednie formy jak  replika, odwzorowanie oryginału itd... - powiem więcej dla większości wystarcza logo i nie wnikają czy to podróba czy oryginał ważne że nie zapłacił 1000zł ale 200zł ma logo i "świetnie wygląda" i nazywa to okazją - zegarek to zegarek i dopóki działa resztę ma gdzieś - znam wielu takich i to napędza rynek podrób - a powiedz że to podróba to jeszcze się obrazi i nie będzie się odzywał .... heheheeh  - dlatego to walka z wiatrakami jak pisałem powyżej i dopóki będą klienci będą i podroby a oni łykają  trochę "luksusu markowego" w przystępnej cenie. 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2020 o 08:55, Scorpiox napisał:

Witam mam pytanko jeżeli chodzi o kolejna aukcję na Allegro. Sprzedający  oczywiście twiedzi, że oryginał jednakże mi nie pasuje mechanizm. Co myślicie?

https://allegro.pl/oferta/oryginalny-zegarek-zenith-9714869428?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

 

Tez miałbym wątpliwości co do mechanizmu.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zegarsk1 napisał:

 

Żeby mieć wątpliwości przydałyby się ku temu jakieś przesłanki. Zenith to nie była żadna high-endowa manufaktura i tak były w wielkości wykończone proste mechanizmy. 

 

Mechanizm to oryginalny Zenith 1740.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm na bank oryginalny bez dwóch zdań

A koperta? chyba brak sygnatury a powinna być poza tym chromowana - nie wiem, pytam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ekipa, że nikt nie raczył odpisać co do wstawionej przeze mnie Bulovy.. widzę, że tu bardziej dyskusje egzystencjonalne niż opinie w konkretnie wstawianych przypadkach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, watchmaster99 napisał:

Dzięki ekipa, że nikt nie raczył odpisać co do wstawionej przeze mnie Bulovy.. widzę, że tu bardziej dyskusje egzystencjonalne niż opinie w konkretnie wstawianych przypadkach:)

 

zadaj w odpowiednim miejscu, tu zgłasza się podróbki a Ty pytasz czy ten takową jest. Zadaj sobie trud w porównaniu z oryginalnym a nie miej pretensji, że nikt za Ciebie tego nie zrobił. 

 

Na 100% nikt Ci nie odpowie, chcesz mieć pewność udaj się do legalnego sklepu, kupując otrzymasz dokumenty jak i paragon. Ten ze zdjęć wygląda na oryginalny, nie trzeba znać modelu, wystarczy się przyjrzeć dokładności złożenia, porównać z innymi bo takich zegarków chyba się nawet nie kopiuje... i też nikt nie wskaże Ci cech, które ciężko kopiować, to prosty zegarek jeden z miliona. 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Putian Junjun Trading Co., Ltd

 

z 2 kont na allegro sprzedają OMEGA SPEEDMASTER REDUCED PASEK BRANSOLETA

 

zdjęcia mam wrażenie zakoszone z wrzeciona czasu lub nawet z forum(?) wydaje mi się że to poniższe gdzieś widziałem:

 

OMEGA-SPEEDMASTER-REDUCED-PASEK-BRANSOLE


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdjęcie jest na stronie lesabre. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz o tym w temacie Oris-a

Uwaga na podróbki Aquis-ów na ebay od sprzedawców szczegolnie z Bułgarii

Prawie sam sie nadziałem na jeden

Ponizej jeden ze sprzedawców:

https://www.ebay.com/itm/124482790549

Kilka razy wysłałem zgłoszenia ale żadnych reakcji z ich strony 😕

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, zegarsk1 napisał:

'Mają rozmach skur....'

 

To jak określić skalę działania tego sprzedawcy z OLX, który ma obecnie wystawionych 13 stron podróbek?!

https://www.olx.pl/oferty/?search[user_id]=212569763

Łącznie 495 podrobionych zegarków - od "franck muller" za 199 PLN do "rolexów" za 1998 PLN.

Screenshot_2020-12-16 Wszystkie ogłoszenia użytkownika Jurek.png

Screenshot_2020-12-16 Wszystkie ogłoszenia użytkownika Jurek(1).png

Edytowane przez TimeWaitsForNoOne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLX jest kopalnią fejków. Zarządzający portalem nie przeszkadzają w tym, pobierają opłaty za ogłoszenia i współuczestniczą w łamaniu prawa.

A policja ma to w..., gdyż musi skupić się na innych, ważniejszych zadaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, gdyby jakaś grupa to zgłaszała...nie wiem, może jakieś stowarzyszenie mające osobowość prawną mogłoby nawiązać współpracę z KAS...tylko jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były kiedyś organizowane akcje np. widowiskowe niszczenie podróbek tj. strzelanie do nich na strzelnicy. Robiliśmy to wspólnie z miłośnikami broni i strzelectwa sportowego. Brała w tym udział kancelaria prawna.  Było to nagłaśniane. Brali w tym udział nawet aktorzy żeby jeszcze bardziej uwypuklić problem. I co ? Nic ! Duże nic ! Firmy, przedstawiciele marek chyba nie są zainteresowane tym problemem. Wychodzi na to, że to jest problem tylko dla kolekcjonerów i miłośników zegarków. Dla producentów i dystrybutorów niestety nie.  Nasze stowarzyszenie nie ma środków ani "mocy przerobowych" żeby ten temat drążyć. Organizowanie i angażowanie się w działania bez "błogosławieństwa" tych najbardziej zainteresowanych, których to powinno z naszego punktu widzenia najbardziej obchodzić, traci sens. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla takiego Rolexa nie ma to znaczenia, gdyż ktoś kto kupuje podróbkę ich zegarka za 1000zł i tak nie jest ich potencjalnym klientem, gdyż nie jest w stanie dopisać dwóch zer do tej kwoty by kupić oryginał. Paradoksalnie, bardziej taki proceder powinien interesować marki tańsze, przy których różnica finansowa oryginał vs podróbka jest zdecydowanie mniejsza i faktycznie można kupić podróbkę przez pomyłkę, a nie jako celowe działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno też interesować miłośników zegarków, hobbystów i kolekcjonerów, którym powinno zależeć, aby przysłowiowy "młody" nie kupił podróby. Jak powiedział kiedyś Kazik: Kto kupuje płyty od złodzieja niech sp***dala. Podobnie się to ma z zegarkami. Powinniśmy robić wszystko, aby podróbki wyeliminować, a przynajmniej zmniejszyć ich ilość i nie narażać na straty potencjalnych nieświadomych klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eugeniusz Szwed napisał:

Były kiedyś organizowane akcje np. widowiskowe niszczenie podróbek tj. strzelanie do nich na strzelnicy. Robiliśmy to wspólnie z miłośnikami broni i strzelectwa sportowego. Brała w tym udział kancelaria prawna.  Było to nagłaśniane. Brali w tym udział nawet aktorzy żeby jeszcze bardziej uwypuklić problem. I co ? Nic ! Duże nic ! Firmy, przedstawiciele marek chyba nie są zainteresowane tym problemem. Wychodzi na to, że to jest problem tylko dla kolekcjonerów i miłośników zegarków. Dla producentów i dystrybutorów niestety nie.  Nasze stowarzyszenie nie ma środków ani "mocy przerobowych" żeby ten temat drążyć. Organizowanie i angażowanie się w działania bez "błogosławieństwa" tych najbardziej zainteresowanych, których to powinno z naszego punktu widzenia najbardziej obchodzić, traci sens. 

 

To nie tak.

Producenci mają potężne budżety na walkę z podróbkami, jednak zdecydowanie nie są zainteresowanie wspieraniem inicjatyw np. niszczenia rzeczonych podróbek.

Dlaczego?

Z prostego powodu.  Zniszczenie w kraju x paru tysięcy podróbek w ogóle NIE ROZWIĄZUJE problemu paruset (?) milionów sztuk.

A gdzie jest problem? Oczywiście w 2 obszarach: świadomości potencjalnego klienta/konsumenta zegarka oraz w produkcji podróbek i wprowadzaniu ich na rynek.

Co zatem robią producenci:
- oczywiście prowadzone są kampanie uświadamiające kierowane do potencjalnych nabywców zegarków - przypominam sobie bardzo dosłowny plakat "Fake Watches Are For Fake People"

- w sposób zorganizowany, ale niewidoczny dla ogółu walczą z producentami i dystrybytorami fejków w sposób prawny.

Pewnie działa tu Pareto, więc wybierane są tylko największe przypadki - pewnie też najcięższe - kosztuje to kupę kasy, bo prawnicy kosztują niestety krocie.

Prawdopodobnie również walka ze strefą "czarną" jest proceduralnie prostsza (co nie oznacza, że w ogóle prostsza), co ze strefą szarą.

Dlatego też prawdopodobieństwo zaangażowania poważnego (=dużego) producenta w walkę np. z OLX, czy Allegro w Polsce jest bliskie zeru.

 

Jak już pisałem parę lat temu rolę naszego forum widzę bynajmniej nie w fizycznym niszczeniu podróbek - te pokazówki nie wiadomo do kogo były skierowane i efekt był żaden.  Inny po prostu nie mógł być.  Dla producentów zegarków premium Polska nie jest krajem wysokiej sprzedaży i marż wartościowych, stąd nie będzie tu ich widocznego i finansowego zaangażowania w walkę z podróbkami.

Natomiast co innego to budowanie świadomości zegarkowej, spójny przekaz nt. podróbek i ciągła edukacja wśród miłośników zegarków.

Róbmy to nadal, również jako miłośnicy zegarków - w życiu prywatnym jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że podróby będą miały się dobrze, dopóki noszenie ich nie będzie uważane powszechnie za obciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.