Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dariusz chlastawa

Walka z podróbkami

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Rysiu1959 napisał(-a):

Niestety musze Cię zmartwić .

1.)Nie znam modelu Patek Philippe  gdzie by pisało tylko Philippe i modelu "Charriol" z gamy Patek Philippe.

2.) Taki zegarek można kupić w Niemczech na Ebay za 270 Euro  https://www.ebay.de/itm/153755853211

3.) W Niemczech sprawdzenie oryginału Patek Philippe kosztuje 200€ nie wiem ile w Polsce podejrzewam ze chyba to samo od koncesjonowanego zegarmistrza Patek Philippe.

W.Kruk S.A.

Hotel Raffles Europejski
Str. Krakowskie Przedmieście 13

00-071 Warschau

Tel.: +48 726 180 093

przecież to nie ma nic wspólnego z PP i nawet nikt tego nie sugerował 

 

np jest marka Vacheron Constantin i marka Federique Constant i poza zbieżnością jednego członu nazwy nie mają ze sobą nic wspólnego 

Podobnie jak Patek Philippe i Philippe Charriol 

itd itd

więc Twoja rada jest niestety nietrafiona 

równie dobrze można pojechać z Dacią do salonu Bentleya sprawdzić czy silnik nie był wymieniany 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dariusz chlastawa napisał(-a):

[...]

równie dobrze można pojechać z Dacią do salonu Bentleya sprawdzić czy silnik nie był wymieniany 

 

Najgorzej, jak się okaże, że rzeczywiście był 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.12.2021 o 10:00, dariusz chlastawa napisał(-a):

przecież to nie ma nic wspólnego z PP i nawet nikt tego nie sugerował 

 

np jest marka Vacheron Constantin i marka Federique Constant i poza zbieżnością jednego członu nazwy nie mają ze sobą nic wspólnego 

Podobnie jak Patek Philippe i Philippe Charriol 

itd itd

więc Twoja rada jest niestety nietrafiona 

równie dobrze można pojechać z Dacią do salonu Bentleya sprawdzić czy silnik nie był wymieniany 

Rzeczywiście masz racje.

Taka marka / lub taki model Philippe Charriol istnieje

Nie spotkałem sie w życiu z ta marka zegarka.

Zawsze cos nowego dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam zegarek vacheron constantin. Jednak nie jestem pewien jego autentyczności. Mogę wysłać zdjęcia - jeśli oczywiście na ich podstawie da się wyciągnąć wnioski- na maila komuś z szacownych moderatorów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Panowie. Dostałem kilka odpowiedzi typu "na pierwszy rzut oka widać że to podróbka" ja-laik w tym temacie tego nie widzę. Po czym poznać że nie jest to oryginał? Chciałbym na przyszłość uniknąć podobnych błędów. Czy chodzi o wygląd mechanizmu? Czy może o tarczę? Zanim zadałem to pytanie na forum próbowałem znaleźć typ zegarka po nr. znajdujących się z tyłu. Fakt, wszystkie modele jakie udało mi się ustalić posiadają krzyż na środku mechanizmu i dodatkową osłonę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest podróbka manuala więc bez wahnika z "krzyżem". Jest różnica

14638711-i5ljvff0r1o2vqobrfogn2i6-Large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jacek1990 napisał(-a):

Drodzy Panowie. Dostałem kilka odpowiedzi typu "na pierwszy rzut oka widać że to podróbka" ja-laik w tym temacie tego nie widzę. Po czym poznać że nie jest to oryginał? Chciałbym na przyszłość uniknąć podobnych błędów. Czy chodzi o wygląd mechanizmu? Czy może o tarczę? Zanim zadałem to pytanie na forum próbowałem znaleźć typ zegarka po nr. znajdujących się z tyłu. Fakt, wszystkie modele jakie udało mi się ustalić posiadają krzyż na środku mechanizmu i dodatkową osłonę. 

Kolego to jest zegarek za 50zł. Czy myślisz że tak jest wykonany zegarek za 50 czy 100k pln?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Kolego to jest zegarek za 50zł. Czy myślisz że tak jest wykonany zegarek za 50 czy 100k pln?

 

On w ogóle wygląda jak wydobyty spod gruzów, więc nawet trudno mówić o szczegółach wykonania. Kto wie, może reklamowano go jako znalezionego w WTC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sierżant Julian napisał(-a):

 

On w ogóle wygląda jak wydobyty spod gruzów, więc nawet trudno mówić o szczegółach wykonania. Kto wie, może reklamowano go jako znalezionego w WTC?

Nie ważne czy z pod gruzów czy nie ale ten werk to nie jest Vacheron Constantin !!!

 

Tutaj są wszystkie werki Vacheron Constantin dawne i obecne

 

https://www.vacheron-constantin.com/de/calibers.html#tab=0

Edytowane przez Rysiu1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda podobnie, na pewno nie jest 🧐


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, eye_lip napisał(-a):

Wygląda podobnie, na pewno nie jest 🧐

Masz racje trzeba przyjrzeć sie ułożeniu śrub i kamieni dokładnie a znajdzie sie różnice.

Następna sprawa to Vacheron Constantin robi napisy dokładnie tak jak na zdjęciach a ten werk jest jakoś extra z napisami.

No i naj ważniejsze !!!

 Numery werku AS 1400 są 7-dmio cyfrowe a nie 6-cio cyfrowe.

Następnie proszę zwrócić uwagę na płytę pod balansem w oryginale jest pełna a tutaj na zdjęciu ???

Co do płyty mogę sie mylić ponieważ zdjecia makro nie są najlepszej jakości.

Mogę sie mylić ale......... proszę o dokładne zdjecia makro.

 

 

23345894210_fd8e418e35_b.jpg

Edytowane przez Rysiu1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, eye_lip napisał(-a):

Wygląda podobnie, na pewno nie jest 🧐

 

Co do tego raczej nie ma wątpliwości :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste dla właściciela zegarka.

Proszę iść z tym zegarkiem do złotnika i proszę sporządzić ekspertyzę materiału.

Na zdjęciu jest pieczątka "750" oznacza to ze to jest tak zwane białe złoto próby 750.

U rzeczoznawcy taka usługa kosztuje około 30 złotych.

Jak widać zegarek znajduje sie w bardzo ale to bardzo złym stanie potrzebna jest renowacja lub co gorsze wymiana całej obudowy .

Taka obudowa u Vacheron Constantin zaczyna sie od 1750 Euro + szkiełko przednie 300 Euro + tylne + wbudowanie  i + naprawa Werku.

Z kad wiem ze Werk potrzebuje gruntownej rewizji razem z wymiana części startych ???

Jeżeli obudowa jest w bardzo złym stanie to wiadomo w jakich rękach sie obracał i werk na 100% nie jest w najlepszej kondycji po mimo tego ze może jeszcze dokładnie chodzić.

Rewizja zaczyna sie od około 800 Euro u dobrego zegarmistrza w zwyrz bez wymiany części startych w marce Vacheron Constantin  !!! 

Polska należy do EU i ceny świadczeń są zrównoważone w całej EU !!!

U znajomego zegarmistrza może to być taniej o jakieś 100 Euro.

 

https://www.vacheron-constantin.com/content/dam/services-prices/VAC_Tableau_DE_190124.pdf

 

 

To po pierwsze.

 

 

Co do zegarka - proszę wykonać dobra paczkę i wysłać zapytanie o autentyczność do Vacheron Constantin.

Przy liście do Vacheron Constantin proszę załączyć zegarek i paczka wartościowa wysłać.

W pisaniu listu pomogę na 100% ponieważ uczę sie Polskiego a nie Niemieckiego.

Do Vacheron Constantin pisać można po Angielsku , Niemiecku , i Francusku.

 

UWAGA !!!

 

Gdy firma Vacheron Constantin uzna po numerach i rozpozna podróbki zniszczy ten zegarek i wyśle list negatywny z powrotem z dowodami zniszczenia !!!

 

Jeżeli wlasciciel chce tylko odpowiedz to proszę iść do zegarmistrza a na pewno uzyska wiarygodna odpowiedz.

 

Vacheron Constantin nie jest tanim zegarkiem i należy liczyć sie z kosztami posiadania zegarka.

 

Z tymi zdjęciami wydrukowanymi poszedłem do zegarmistrza w Dortmundzie z zapytaniem o koszty doprowadzenia tego cudeńka w razie autentyczności.

Cennik w najlepszym i najtańszym wypadku to 2700 Euro a w najgorszym razem z wymiana części startych obudowy i szkiełek to koszt około 8800 Euro netto + Steuer lub Wat.

 

Tutaj przybliżyłem troszeczkę koszty doprowadzenia tego cudeńka do stanu i standardu  Vacheron Constantin.

 

Proszę sie nie myśleć ze rewizje ktoś zrobi po cenie werku ETA 7750 to jest Marka a wiele części w Werku AS-1400 jest tak zwanych diamentowanych i specjalnie utwardzanych.

 

Jeżeli ktoś zrobi rewizje za 400 Euro to oznacza ze wlasciciel tego cudeńka z góry zakłada ze nie będzie nosił Vacheron Constantin, cos na wzór mercedesa z klockami hamulcowymi Zuka - to napisałem bez żartu !!!.

Edytowane przez Rysiu1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !!!

 

Kiedyś dobry zegarek kosztował tyle co jedna wioska cala z dobytkiem - dzisiaj zegarek jest poniekąd wyznacznikiem statusu społecznego ale....... jest 1000 krotnie tańszy.

Dobry markowy zegarek oznacza ze ( w przypadku Vacheron Constantin) stać Ciebie na utrzymanie tego zegarka.

Proszę nie myśleć ze ktoś sprzeda Vacheron Constantin za 1000 złotych - jeżeli jest taka cena to cos nie gra !!!

Sama rewizja jest kilka krotnie droższa.

Vacheron Constantin ceny zaczynają sie z manufakturowymi werkami od 9.900 Euro a ten przedstawiony w zapytaniu o autentyczność 22.100 Euro.

Jeżeli zegarek jest zadbany i w takim przypadku wlasciciel morze sie wylegitymować rewizjami , dokumentami autentyczności to nie traci wiele na wartości w przeciwieństwie do samochodu a po czasie nawet cena wzrasta ale........................

To nie może być zegarek w stanie jaki jest na zdjęciu - na zdjęciu widać zegarek który pracował z kimś na budowie lub przy kombajnie - tak to pisze bez u szczypki lub żartu !!!

Może sie zdarzyć ze ktoś kogoś wziął za zakładnika i za 100 Euro odkupił ten zegarek lub dostał od bogatej ciotki na urodziny ale to raczej dzieje sie w filmach.

Rewizja tego zegarka to koszt 7.200 Euro bez wymiany części startych. Rewizja trwa 4 tygodnie !!!

 

https://www.chrono24.de/vacheronconstantin/patrimony-ewiger-kalender--id14541950.htm

Edytowane przez Rysiu1959

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu wszystko pięknie - napracował się kolega i nachodził co doceniamy niewątpliwie, ale w tym konkretnym przypadku chyba wszystko jest jasne i nikt wątpliwości nie ma nawet po zdjęciach 🙂

 

Ale i tak .....DOBRA ROBOTA 👍

 

 

Screenshot_20220206-110949_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ale to bardzo przeciwko podróbkom !!!

Dlaczego???

Kiedyś kiedy jeszcze nie wiedziałem jak wygada manufakturowy werk różnych marek kupiłem Rolex / a Daytona za 100 - słownie sto złotych i to w Polsce. !!!

Z tego tytułu miałem wiele nieprzyjemności i wiele tłumaczenia sie na policji w Niemczech !!!

Jak do tego doszło???

 

Oddałem swojego Rolex/a Daytone do Inspekcji / Rewizji i zjawiła sie Policja u mnie !!!

Czyli to zegarmistrz mnie podkablował ???   NIE !!!

Zegarmistrz zgodnie z sztuka zegarmistrzowska zgodnie z zaleceniami producenta najpierw zamówił wszystkie części do inspekcji u Rolex/a ( 800 Euro bez robocizny!!! ) a jego uczeń syn policjanta zrobił z tego użytek i tak policja zjawiła sie u mnie.

W środku był werk ETA 7750 !!!

Do tego zostałem oszukany na bransoletkę tego Rolex/a po prostu nie wiedziałem jak wygląda oryginał.

Nie stać mnie było na Rolex/a i dlatego wtedy ta niewiedza i łatwowierność mi zaszkodziła i wiele ale to wiele wstydu przyniosła!!!.

To wszystko było bardzo dawno temu ale po przez to wszystko co w Niemczech przeszedłem nie życzę nawet wrogowi.

Niemiecka policja to nie jest Polska policja jest różnica w dokładnym postepowaniu , powiadamiany jest otwarcie zakład pracy ( czyli wiedza wszyscy pracownicy ze jesteś oszustem a przynajmniej tak myślą ) , i wszystkie instytucje włącznie z bankami i ubezpieczeniami !!!

Po tym okresie chciałem wziąć kredyt ale bank sprawdzał mnie według danych w komputerze i znowuż wstyd i odmowa.

Ubezpieczenie samochodowe dało mi wypowiedzenie pod warunkiem, ze wezmę najlepsze najdroższe ubezpieczenie ze wszystkimi extras powód ??? Oszustwo zegarek itd itd itd.

 

Dlatego do właściciela tego zegarka z Vacheron Constantin.

 

Nosisz ten zegarek to uważaj na skręty , komu go pokazujesz gdy będzie Twój !

Chcesz mieć Vacheron Constantin to odkładaj i kup oryginalny z pudelkiem i papierami a nie tylko zegarek!

 

Czy wiesz ze w Niemczech właścicielem pojazdu jest ten który posiada ( Zulassungsbescheinigung ) czyli certyfikat samochodu, a nie ten który go kupi???

Tak samo jest w Polsce.

Czyli mając taki Vacheron Constantin nie próbuj go nawet sprzedawać , to bardzo niebezpieczne nie wiadomo na kogo sie natrafi.

 

Tak dla informacji.

 

1.)Powinieneś posiadać certyfikat autentyczności ( Vacheron Constantin daje taki certyfikat obowiązkowo do każdego modelu ) masz go??? Nie??? Dlatego przedstawiam te informacje dla Ciebie abyś wiedział co dalej z tym fantem robić.

2.) Jeżeli został kupiony używany to powinieneś mieć wyciąg z archiwum z Vacheron Constantin takie cos wydaje tylko i wyłącznie na swoje produkty ta firma - na podstawie tych numerów z koperty możesz złożyć zapytanie do Vacheron po uiszczeniu oplaty - prostu - czy to Wasz produkt ???.

3.) Raport rzeczoznawcy do celów sprzedaży lub ubezpieczenia ( W całej Polsce są tylko 3 zakłady które wydadzą Ci certyfikat / Raport to jest a.) 

Zakład Zegarmistrzowski
ul. Świerkowa 18
64-920 Piła
tel.67 / 213 34 79

 

 

B.)Biń Marek

Świętojerska 16
00-202 Warszawa

tel: 22/ 635 67 89

601 204 800

 

 

c.)Henryk Jadowski

INTERNATIONAL WATCH CHRONOMETRE

Dunikowskiego 58 a
41-407 Imielin

tel: 502 759 777
[email protected]

 

W Niemczech jest ich jak po kropli po deszczu tak samo w Szwajcarii no ale to są poważni producenci zegarków.

Posprawdzaj jakie masz dokumenty tego zegarka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😆 Oj kolego Rysiu chyba masz za dużo czasu, piękna historia, piękne rady. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, eye_lip napisał(-a):

😆 Oj kolego Rysiu chyba masz za dużo czasu, piękna historia, piękne rady. 

Nie nie mam za dużo czasu po prostu nienawidzę podróbek NIENAWIDZE !!!

Co do historyjek to tak ale te są prawdziwe a nie dla dzieci.

Wydajesz kupę siana a wiec żądasz i masz prawo żądac.

Napisałeś "piękne rady" a ja odpowiem to są podstawowe rady aby nie mieć w przenośni Lexusa z silnikiem VW - diesel i z oryginalnymi papierami.

Przy zakupie każdego kosztownego modelu zegarka dostajesz certyfikat i to jest b. ważne inaczej zegarek traci na wartości i to nawet do 40 % przykład strona chrono24.de

Przykłady Vacheron Constantin - autentyczności i gwarancji.

A czas do pisania mam pomiędzy naprawami zegarków , przy okazji uczę sie Polskiego co kiedyś mi sie przyda.

38080_9.jpg

Download.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, eye_lip napisał(-a):

😆 Oj kolego Rysiu chyba masz za dużo czasu, piękna historia, piękne rady. 

 

Misja - Wojownik

Trochę  Don Kichote z Manchy przy całej sympatii dla kolegi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paweł Bury. napisał(-a):

 

Misja - Wojownik

Trochę  Don Kichote z Manchy przy całej sympatii dla kolegi 

Przepraszam ale nie rozumie tak jak pisze uczę sie Polskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu, koledzy po prostu piszą, że wzruszające historie opisujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2022 o 16:03, Iko napisał(-a):

Rysiu, koledzy po prostu piszą, że wzruszające historie opisujesz :)

AAAAAAAAAA zrozumiałem wzruszające ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.