Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wasyl

Jaki zegarek vintage masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Śliczniutki


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś kiedyś, żeby pokazał jakiś brzydki, bo ja nie ;). Gdybym nie znał kolekcji i upodobań pomyślałbym że po zagranicznej renowacji. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Koledzy! :-).

Dzisiaj z innej beczki. Ostatnio Omega zaprezentowała zestaw zegarków inspirowanych IO. Ja wrzucam wersję vintage :-). Widzę, że w dziale zegarków radzieckich Koledzy mają fajny konkurs podzielony na różne kategorie. Myślę, że w dziale vintage możemy zrobić nie tyle konkurs co prezentację zegarków, które coś łączy. Może przy okazji IO być to w formie 5 kół. Nie musi być to tylko Omega. Fajnie, gdyby zegarki miały jakiś związek ze sobą. Taki luźny temat.

post-60800-0-34235600-1515930313_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z "konkursem" fajny, tylko ta wspólna cecha winna dawać możliwość udziału większej ilości uczestników. Radziecka produkcja daje więcej możliwości, bo oni kochali zegarki okazjonalne, więc jest ich bardzo dużo. Mam nadzieję, że się uda, bo pomysł naprawdę zachęcający.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Omega jest ;)

Wspólne S w nazwie modelu ;)

Tez jest! :D

I czas można tez mierzyć. :)

post-22413-0-90509100-1515964291_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Frantz70 ale masz piękna patynę na pierwszym i ostatnim Super szczególnie na tym lewym nic tylko zazdrościć! :D

Gratuluje pięknej kolekcji!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty mi nie pisz o zazdrości :-). Ja nie mam Rolexów, Heuerów ani chrono Omegi. Może kiedyś zdecyduję się na jakiegoś Mark'a. Zobaczymy.

Aby zejść na ziemię - atlantic DD x 5.

post-60800-0-65021800-1516013067_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szwed - i o to chodzi :-).

Czy ktoś wie dlaczego w vintage'owych Worldtimerach "GMT" nie jest równe Londynowi na ringu stref czasowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień przed telewizorem

post-225-0-57037500-1516099401_thumb.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj z takim dziwakiem

 

 

 

taki JLC ale inaczej:) tylko grać w polo lub tenisa. 

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

@Frantz70

zawsze jak pokazujesz swoje cudeńka, zastanawiam się ile jeszcze zegarków w tak idealnym stanie jak na swoje lata masz w zanadrzu. Pięknie dojrzały Atlantic


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przez te prawie 5 lat mojej obecności na Forum pokazałem już wszystko co udało mi się uzbierać.

Martwi mnie to, że nie pojawiają się nowi, a wykuszają starzy zbieracze/ kolekcjonerzy zegarków vintage.

Z przyjemnością patrzę na nowe nabytki vintage ale nie jest tego tyle co kiedyś.

Trochę to dziwi, bo patrząc na liczbę nowych członków forum nawet statystycznie powinien pojawić się ktoś nowy ze swoją kolekcją.

Edytowane przez Frantz70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po leciutkiej kosmetyce. Nowe szkło, oryginalna koronka i wyprostowane ucho.

To mógł być zegarek Milesa Davisa :D. AOPA, 1966

post-225-0-22729100-1516192755_thumb.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, przez te prawie 5 lat mojej obecności na Forum pokazałem już wszystko co udało mi się uzbierać.

Martwi mnie to, że nie pojawiają się nowi, a wykuszają starzy zbieracze/ kolekcjonerzy zegarków vintage.

Z przyjemnością patrzę na nowe nabytki vintage ale nie jest tego tyle co kiedyś.

Trochę to dziwi, bo patrząc na liczbę nowych członków forum nawet statystycznie powinien pojawić się ktoś nowy ze swoją kolekcją.

 

Moim zdaniem kolekcjonerów wciąż przybywa Frantz70, tylko jest to co raz młodsze pokolenie i niestety fora pomału odchodzą w zapomnienie. Jeszcze to potrwa jakiś czas bo wielu z nas jeszcze tu zagląda, jest bazarek i sporo zbieraczy w średnim wieku :D tak jak ja. Ale bardzo duży odsetek ludzi przesiada się na portale społeczne. Tam nie jesteśmy tak anonimowi jak tutaj, tutaj ukrywamy się pod nikami tam mamy zdjęcia profilowe, pełne dane kontaktowe generalnie łatwiejszy kontakt. Facebook pomału pęka w grupach zegarkowych: czasoholicy, czasofile, vintage watch, stare zegarki, kolekcjonerzy zegarków, chronograph watches, only vintage omega watches. Ja tak naprawdę sam nie wiem w ilu już uczestniczę, są też grupa dla szyjących i produkujących paski na własne potrzeby czy na zamówienie. Ale i tak większość posiada bazarki gdzie można dokonać wymiany czy odsprzedaży lub zakupu. Sa organizowane spotkania weekendowe przy piwku czy choćby targi zegarkowe o których było głośno ostatnio. Kursy dla początkujących zegarmajstrów ;) . Oj dzieje się sporo trzeba czasami wyjść po za ramy i spojrzeć dalej. Moim zdaniem kolekcjonerów raczej przybywa niż ubywa. Ceny wciąż rosną co może nie zachęca początkujących ale tak już jest.  

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie pomyślałem o innych miejscach typu FB. Pewnie dlatego, że nie posiadam konta na tego typu portalach. Znając siebie pewnie tak pozostanie :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.