Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wasyl

Jaki zegarek vintage masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuacja wątku Certin :) IMG_20200902_103248.jpg

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od chrono raczej stronię, kupiłem dwa w życiu i jeden zaraz pójdzie pod młotek (a drugi to tanie Chiny, więc szkoda się bawić w handel), ale powiem szczerze, że ta dugena jest urocza.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uroku dodaje jej zdecydowanie wypukłe plexi superdome, za to uwielbam zegarki z tego okresu, nie to co płaski szafir 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paweł Bury. napisał:

Uuuuu - jak tarcza oryginalna no to coś pięknego :o

Wiem, że tarcza nie jest oryginalna. Zegarek kupiłem od Pana Waldemara Nerki, jednego z autorów 

Nie jestem specjalistą w zakresie zegarków błonie , ale wg jego zapewnień (a jego za specjalistę uważam) tarcza została wiernie odwzorowana, podobnie jak rzemieślniczo robione wskazówki i koronka. Oczywiście możesz mieć inne zdanie i też to szanuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paweł Bury. napisał:

Uuuuu - jak tarcza oryginalna no to coś pięknego :o

 

Odnowiona. Wskazówki też zmienione

Teraz, rafalmosty napisał:

Wiem, że tarcza nie jest oryginalna. Zegarek kupiłem od Pana Waldemara Nerki, jednego z autorów 

Nie jestem specjalistą w zakresie zegarków błonie , ale wg jego zapewnień (a jego za specjalistę uważam) tarcza została wiernie odwzorowana, podobnie jak rzemieślniczo robione wskazówki i koronka. Oczywiście możesz mieć inne zdanie i też to szanuje. 

 

Wzór napisu jest z takiego samego blonexa ale 17 rubis. Czcionka blonexa 16 rubis trochę się różniła (była ciaśniejsza) 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mkoch napisał:

 

Odnowiona. Wskazówki też zmienione

 

Wzór napisu jest z takiego samego blonexa ale 17 rubis. Czcionka blonexa 16 rubis trochę się różniła (była ciaśniejsza) 

Dzięki za info. Jak pisałem, ja się na tym nie znam, a Pan Nerka nie ma chyba konta na forum żeby móc się odnieść. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sentymentalny i trochę zapomniany. bded9e6adc5519e7fdf705caea450760.jpg384377886d49887d9474a77298387f23.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz o nim coś więcej, bo zaorałeś temat.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wpadła ostatnio w łapki ta Mondia, w stanie w zasadzie NOS chociaż jakim cudem to nie wiem bo koperta jest z jednego kawałka plastiku więc powinna nosić więcej śladów uzywania niż np. stalowa. Może była polerowana, szkiełko może wymienione, nie wiem ale wygląda jak z pudełka. Oprócz oczywiście paska bo smierdzi piwniczną stęchlizną i tyle że oryginalny, ale aż strach zakładać żeby się nie rozleciał podczas noszenia.

 

Mechanizm z naciągiem manualnym AS 1950/51, wyjmowany od góry, po zdjęciu szkiełka. Rozmiar fajny bo 37mm.

Zegarek robi wrażenie nawet jakby był to współczesny wypust, a jednak pewnie przełom 60'/70'. 

Jedyne co na minus to ciężko się nakręca, dosyc ciężko nastawia. Nie ułatwia tego nieduża koronka. Chodzi zdaje się punktualnie, więc może taka to charakterystyka mechanizmu? A może jakieś smarowanie jej będzie potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Cieszy, że siedzi w tym porządny werk, a nie jakieś nieserwisowalne (albo serwisowalne przez nielicznych) cuda, które się w tym okresie trafiały :). Graty raz jeszcze!


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno jakoś nie noszony...

IMG_20200910_101134[1].jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.