Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Wasyl

Jaki zegarek vintage masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj w gronie miłośników zegarków vintage. Jedno wiem, na jednym się nie kończy :-).

 

Dziękuję!

 

Hehe, już się rozglądam na następnym  :)

A to nowicjusz? Uuu, z wysokiego C zaczyna... nie cenowo może, choć tani to zegarek nie jest, ale jakościowo, pełen szacun. 

 

Tak, zielonka ze mnie  :lol: 

 

Szukałem takiego "noska" trochę ponad pół roku. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz polerkę, porównaj krawędzie https://www.wristchronology.com/vintage-ure/omega-seamaster-de-ville-14k-gold-caped-manual-anno-1965/

Powiem Ci, że jeśli był robiony, to przez dobrego fachowca i nie miałbym mu takiej roboty za złe. Mało tego, poprosiłbym o kontakt do niego ;)

 

EDIT: robienie zegarka, jeśli fachowo i z zachowaniem kantów i gładkich powierzchni, nie jest niczym złym. Problem polega na tym, że nie znam nikogo, kto robiłby to na tyle dobrze, żeby pod makro nie było widać. Fakt, tutaj masz grubo materiału, jest w czym rzeźbić, ale zwykle wychodzą falbanki, obłości, nierówne łuki. Nie, na moje on nie był robiony. Za równy łuk na okręgu, za równe płaskie płaszczyzny. Wskazówki ostro cięte, nie były polerowane na bank. Drobne ryski też sugerują oryginalny stan. Nie, to musiała by robić maszyna, żeby tak równo wyciągnąć na okręgu. Ręcznie chyba się nie da.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz polerkę, porównaj krawędzie https://www.wristchronology.com/vintage-ure/omega-seamaster-de-ville-14k-gold-caped-manual-anno-1965/

Powiem Ci, że jeśli był robiony, to przez dobrego fachowca i nie miałbym mu takiej roboty za złe. Mało tego, poprosiłbym o kontakt do niego ;)

 

EDIT: robienie zegarka, jeśli fachowo i z zachowaniem kantów i gładkich powierzchni, nie jest niczym złym. Problem polega na tym, że nie znam nikogo, kto robiłby to na tyle dobrze, żeby pod makro nie było widać. Fakt, tutaj masz grubo materiału, jest w czym rzeźbić, ale zwykle wychodzą falbanki, obłości, nierówne łuki. Nie, na moje on nie był robiony. Za równy łuk na okręgu, za równe płaskie płaszczyzny. Wskazówki ostro cięte, nie były polerowane na bank. Drobne ryski też sugerują oryginalny stan. Nie, to musiała by robić maszyna, żeby tak równo wyciągnąć na okręgu. Ręcznie chyba się nie da.

 

Jestem usatysfakcjonowany wynikiem Twojej analizy :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś mnie zapytał jak wygląda zegarek to opisał bym mu właśnie taką Omegę.

Dla mnie to wzorzec projektu zegarka.

W dodatku to on przekonał mnie że nie zawsze datownik psuje zegarek.

Jest piękny po prostu piękny.

Noś go. Niech nie leży w pudłach. Może i złapie parę rys i nie będzie już NOS ale takie cudo nie zasługuje na izolację

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś mnie zapytał jak wygląda zegarek to opisał bym mu właśnie taką Omegę.

Dla mnie to wzorzec projektu zegarka.

W dodatku to on przekonał mnie że nie zawsze datownik psuje zegarek.

Jest piękny po prostu piękny.

Noś go. Niech nie leży w pudłach. Może i złapie parę rys i nie będzie już NOS ale takie cudo nie zasługuje na izolację

Bardzo miłe słowa, za które dziękuję :)

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak pięknie zachowany jak Twój ale i tak go lubię.

To też był mój pierwszy vintage i pierwsza Omega w ogóle ...

post-42288-0-56898000-1584127809_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pasek. Mniej więcej w taki kolor celuję.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się marzy nieco bardziej mięsisty aligator ale w podobnej tonacji - ciepły brąz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oryginalny pasek przy mojej Omedze jest już lekko "szarpnięty czasem" przy zapięciu. Do czasu zrobienia nowego, zegarek będzie odpoczywał w pudełku. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasze Omegi maja w uchach 18mm tak jak moja. A jakie macie szerokości przy zapince? Moja oryginalna ma 14mm i powiem szczerze, wygląda troche jak damka (także samo zawijanie pod spód końcówki paska mnie denerwuje). Wolałbym dorobić pasek ze szlufkami i dokupić szerszą klamerkę, powiedzmy 16mm.


Frantz70, fajny stan  :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18/16.

Taki pasek jak twój bardziej pasi do starszej stylówki - kostki z lat 50 itp.

Miałem taki przez 2 dni przy Doxie grafic i moim zdaniem wyglądał szałowo ale był tak stary że się po prostu rozleciał...

Będę zamawiał kopię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ten mój oryginalny po tygodniu noszenia także by się rozpadł. Jest już w jednym miejscu lekko przerwany. A tu moje zapięcie.d827d85d1697ff4d2ae8a434a707f093.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Wasze Omegi maja w uchach 18mm tak jak moja. A jakie macie szerokości przy zapince? Moja oryginalna ma 14mm i powiem szczerze, wygląda troche jak damka (także samo zawijanie pod spód końcówki paska mnie denerwuje). Wolałbym dorobić pasek ze szlufkami i dokupić szerszą klamerkę, powiedzmy 16mm.

Frantz70, fajny stan  :)

 

Dzięki.

https://sklep.horido.pl/paski-do-zegarkow-bez-przeszycia/251-1814-buffalo-bez-przeszycia-008203.html#/30-rozmiar-18_mm/12-kolor_paska-jasny_braz_03/20-forma_paska-klasyczny/76-kolor_sprzaczki-stalowy/50-rodzaj_materialu-bizon/61-dlugosc_paska-normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KFC 17e0e336d6d31a84673ca820ea0ca27a.jpg

 

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skubany, rzuca się w oczy. Nosiłbym :D


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC "marriage" - zakupiony jako orginalny fabrycznie nowy zegarek kieszonkowy przez mego Dziadka w 1907 czy 1908, w 1942 już w rękach mego Ojca "przewędrował" do koperty naręcznej, tak uwieczniony na rysunkach i karykaturach przedstawiających Ojca; po Ojcu przejąłem go w 1961. Gruntownie odrestaurowany w roku 2018 przez znanego mistrza Pana Janusza Bilickiego w Poznaniu. Kaliber 52. nr.  werku 392426,  zakładam ten zegarek  z jakichś specjalnych okazji. 

post-106141-0-60235700-1584187238_thumb.jpg


- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. d4f116de01645daeb406e66e545820a3.jpg

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki dziadek po rodziniea77e3448fb2737c06d47f59bcec6138a.jpg


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję szacownego zabytku. To jest Pawel Buhre, sławny w swoim czasie zegarmistrz/marka. Dane np. tu:

 

Everything about Pavel Bure watches

https://pavelburewatch.blogspot.com/p/history.html

 

...Pavel Buhre was one of the first watch companies in Europe. The company was founded by Karl Buhre, a Russian businessman of German descent. At first the Buhre watch company was located exclusively in St. Petersburg. In 1874, 34-year-old Pavel Buhre, Sr., son of Charles Buhre, decided to purchase a watch factory in Swiss Le Locle. By order of the imperial court the Buhre factory produced gift watches, which the emperor presented to officials for distinguished public service, foreign diplomats and prominent figures of culture. Buhre watches were also given as bonuses to officers and non-commissioned officers in the Russian army. Paul Buhre watch company was founded in 1875 «Paul Buhre» manufacturein St. Petersburg by Carl Bure, whose son Paul became his worthy successor. In 1874, in the city of Le Locle (Switzerland), Paul purchased a large watch factory. In 1899, after Bure's death, Paul Buhre watch company was awarded the title of "The Official Supplier of the Imperial Court."...

 

Dodane:

https://pavelburewatch.blogspot.com/2018/09/pavel-bure-pocket-watch-1880-1887.html

Edytowane przez Jacek A. R.

- im więcej wolno

- tym mniej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, :) ciekawy materiał.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fs-10.jpg


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.