Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

Zakup komputera stacjonarnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jash

Cześć,

potrzebuję kupić stacjonarnego desktopa. Wstępne wymagania to dwa dyski. SSD SATA III na system plus na dane 1000GB SATA.

RAM 4-8GB. Komputer z systemem. Gotowy do pracy. Bez monitora.

Wstępnie znalazłem to:

http://www.x-kom.pl/p/259469-desktop-dell-vostro-3900-i5-4460-8gb-1281000-dvd-rw-win10x.html

Ktoś miał styczność lub poleci coś w tym rodzaju. Budżet 2500-2800zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek idź wreszcie z duchem czasu i wywal tą skrzynkę z domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie ma opcji. Żadne laptopy, notebooki, tablety nie wchodzą w grę. Poza tym mam to wszystko już w domu, leży i się kurzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Jacek,

 

skoro tak podchodzisz do tematu, to czy nie lepiej złożyć samodzielnie kompa z podzespołów, które sam wybierzesz?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Można, poprzednio tak robiłem zawsze, że sam składałem. Dziś kolega mi wyliczył części i wyszło, że się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell ma zwykle nietypowe zasilacze i płyty główne. Jak Ci kiedyś padnie to może być problem z dostępnością. A tak to dobre solidne sprzęty.

 

Wysłane z mojego XT1097 przy użyciu Tapatalka


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie idź ta droga;) Obecnie komputer bez ssd nie ma sensu.

Nie napisałeś precyzyjnie do czego go wykorzystasz ale po konfiguracji wnioskuje ze to nic ambitnego, wiec imo lepiej się sprawdzi np. I3 z ssd niż i5 z sata.

Poza tym obydwa modele to bardzo budżetowe konstrukcje, w rodzinie plasują się jak 5 u Seiko. Niedawno tez przerabiałem ten temat i ogólnie jest bieda z pc. Od niepamiętnych czasów zawsze miałem delle, ale obecnie nie znalazłem modelu dla siebie. Xps są koszmarnie drogie a Vostro i Inspirony z ich maleńkimi zasilaczami ograniczają użycie kart do tych najbardziej podstawowych. W efekcie zdecydowałem się na składaka... którego ostatecznie nie kupiłem bo naczytałem się o ddr4 i prockach 6 generacji i stwierdziłem ze poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j/w, SSD to podstawa, hdd jaki by nie był, będzie mulił w porównaniu do ssd. Ja składałem kompa 2 lata temu, miał służyć do przeglądania forum :lol: ale wtedy potrzebowałem też kompa, na którym poszłyby programy do grafiki inżynierskiej. SSD, i5, płyta asusa, zasilacz be quiet. ramu mam 4GB i na razie nie dokupuję bo nie mam po co, tak samo z grafiką. Gdybym teraz miał kupować komputer to na pewno ssd były pozycją nr 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Rodzicie używają komputera do przeglądania internetu, opłacania rachunków. Ostatnio wymieniłem im hdd na ssd crucual 128gb. Komentarz matki: "dobrze, że kupiłeś nam ten nowy komputer, niebo a ziemia w szybkości działania w porównaniu do starego złoma"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - ale jesli nie wchodzą w grę jakieś ambitne parametrożerne zadania to po co Ci blaszak? Wiem, napisałeś jednoznacznie, ale czemu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek:

 

- Intel Core i5-6400 

- Gigabyte Radeon R9 380 OC Windforce 

- MSI B150M PRO-VDH  

- HyperX 2x4GB DDR4-2133 Fury HX421C14F 

- Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 

- Corsair VS Series VS450 (CP-9020096-EU) 80Plus 450 

- SSD Transcend 370 128GB

 

Powinieneś się zmieścić w 2800, zakładając, że masz obudowę ok po starych kompach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem Maca Mini.

System nie dla każdego ale mała obudowa, cicha praca, małe zużycie prądu w stosunku do dużej skrzyni stacjonarnego PC (stojącego obok na ziemi) robi różnicę.

Gdybym kupował następny stacjonarny PC poszedłbym w małą obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Jacek:

 

- Intel Core i5-6400 

- Gigabyte Radeon R9 380 OC Windforce 

- MSI B150M PRO-VDH  

- HyperX 2x4GB DDR4-2133 Fury HX421C14F 

- Seagate ST1000DM003 1TB sATA III 

- Corsair VS Series VS450 (CP-9020096-EU) 80Plus 450 

- SSD Transcend 370 128GB

 

Powinieneś się zmieścić w 2800, zakładając, że masz obudowę ok po starych kompach.

Niezły wybór choć co do płyty głównej i karty grafiki, poszedłbym w kierunku Asusa. Pytanie - czy nie wystarczy zintegrowana grafika? Jeżeli to ma być komp do zadań raczej biurowych, to może wystarczy. To już Jacek musiałby określić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika zintegrowana wystarczy, jak ktoś nie chce grać w wymagające gry czy używać jakichś programów graficznych to zbędny wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Adi - co do blaszaka...to chyba kwestia przyzwyczajenia. Mam w domu tablet i laptopa i nie używam. Po prostu nie lubię. Poza tym lada dzień będę kupował córce lapka, więc 3 sztuki w domu bez sensu. Ja uznaję tylko pecety i koniec.

Remy - co do obudowy, jej wielkość nie ma dla mnie znaczenia. Jest schowana, więc czy będzie wielkości kosmetyczki, czy normalnej to nie będzie to widoczne.

Mac i wszystko inne od Apple odpada. Miałem iMaca, nie odpowiada mi ten system.

Wiktor - dzięki. Podeślę koledze, zobaczymy jak u niego wyjdzie na części do złożenia.

Grafika może być zintegrowana, w gry nie gram.

Co do SSD też się nie upieram, bo może okazać się, że u mnie sprowadzi się to tylko do szybszego odpalania kompa.

Piszecie w samych superlatywach o tych dyskach. Ktoś kiedyś mi wspomniał, że nie są one bez wad. Szybciej się zużywają i padają niż zwykłe dyski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega hobbystycznie siedzi w koputerach itp, mówił że najważniejszy jest kontroler i dlatego ja kupilem samsunga, może coś się zmienilo w ciągu 2 lat. Nic nie jest bez wad ale sdd to taki ram jako twardy dysk tak w uproszczeniu, podobno komórki maja ograniczoną ilość zapisów ale na uczelni wykładowca się smial, ze grupa studentów z usa kupiła jeden z pierwszych ssd i "testowali" go zapusując i kasując na nim dane, eksperyment trwal dość dlugo a dysk chyba nic sobie z tego nie robił. Poza tym za pare zl mozna przedluzyc gwarancje chyba wiecja bym sie nie bal. Ssd nie wolno defragme towac z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym za pare zl mozna przedluzyc gwarancje chyba wiecja bym sie nie bal. Ssd nie wolno defragme towac z tego co wiem 

 

Przecież tu nie chodzi o gwarancję, tylko utratę danych.

 

A z tymi testami studentów... podobnie było z HDD. Zdarzają się jeszcze kilkudziesięciu MB dyski twarde IBM, które pracują od 25 lat i mają się dobrze. Tym czasem nowe dyski już po 2 latach potrafią mieć SMART na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z integrą grafiki, ale 1 film w obróbce z nowonarodzonym albo uczennicą i zęby zje na tym   ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ssd mam tylko system i programy. Paść może wszystko a prawda jest taka - jeżeli chcemy zabezpieczyć się przed utratą danych to najpewniejszym rozwiązaniem jest np dysk zewnętrzny podpinany tylko w momencie przesyłu danych, musielibyśmy być wielkimi pechowcami żeby padł nam dysk w kompie i w szufladzie w biurku jednocześnie, kataklizmów nie wliczam. Nic nie jest wieczne i nie wiadomo jak zaawansowany, nowoczesny, zabezpieczony dysk nie da nam 100% gwarancji że coś się nie sypnie. Dysponując takim budżetem można spokojnie ogarnąć małe ssd na system i hdd na dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Panowie, a gdybym jednak musiał skusić się na laptopa do 2800zł co byście polecili?

Musi być wtedy 17,3 cala, dysk SSD plus zwykły 1TB wbudowany, ale może być (i to chyba lepsze rozwiązanie) zewnętrzny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Samunga- tylko pół roku gwarancji na akumulator. Mi padła bodaj po 5 miesiącach. Gdyby później to zapłaciłbym 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Myślałem o Lenovo, Asus, HP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o Lenovo, Asus, HP...

Zobacz poszukaj Dell z xkom, mają spory wybór, do tego gwarancja Next Business Day 3 lata dokupic

Np. http://www.x-kom.pl/p/248252-notebook-laptop-173-dell-inspiron-5758-i3-5005u-8gb-1281000-win8-gf920.html

 

Vostro matowa matryca http://www.x-kom.pl/p/241150-notebook-laptop-156-dell-vostro-3558-i3-4005u-8gb-1281000-win8x-gf820m.html

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.