Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muchacho_

Profil KMZiZ na Instagramie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Czy ten profil jest oficjalnym profilem Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków? https://www.instagram.com/kmziz/

 

Już zwracałem na to uwagę w komentarzu, miło ze wrzucacie zdjęcia użytkowników, ale wypadałoby jednak podawać autorów zdjęć :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie załapałem się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani ja :D , i Dorian chyba też..... :lol:

 

KSF ma chyba swój osobny profil. :D


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo fajne fotki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.instagram.com/p/-uXLp6iWMb/?taken-by=kmziz

 

Ten Oris mój - nie wydałem zgody na umieszczenie a KMZiZ nie ma żadnych praw do umieszczenia zdjęć na instagramie. 

Wypada:

1. ZAPYTAĆ

2. Wpisać nazwę autora - przecież widzicie z postu jakiego autora kradniecie zdjęcie prawda?

 

Edit:

 

to też moje:

https://www.instagram.com/p/9zLL4_CWAe/?taken-by=kmziz

 

A tu regulamin dla porządku - wskażcie mi tu Instagram...

 

§ 10 Prawa autorskie
1. Wypowiedzi użytkowników są ich prywatną opinią , w związku z czym Stowarzyszenie KMIZiZ nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi użytkowników , za wyjątkiem przypadków kiedy zostały one prawidłowo zaraportowane i nie usunięte przez zespół administracyjne w ciągu 7 dni od zaraportowania.
2. Wszelkie materiały i zdjęcia opublikowane na forum, można kopiować, drukować oraz przechowywać wyłącznie na użytek prywatny,
3. Użytkownik, zamieszczając na łamach Forum treści i zdjęcia, których jest autorem, automatycznie zezwala na wykorzystanie i cytowanie ich w celu wykonania publikacji o KMZiZ bądź klubowych pamiątek, takich kroniki, albumy, foldery, ulotki informacyjne lub kalendarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.instagram.com/p/-uXLp6iWMb/?taken-by=kmziz

 

Ten Oris mój - nie wydałem zgody na umieszczenie a KMZiZ nie ma żadnych praw do umieszczenia zdjęć na instagramie. 

Wypada:

1. ZAPYTAĆ

2. Wpisać nazwę autora - przecież widzicie z postu jakiego autora kradniecie zdjęcie prawda?

regulamin forum:

Paragraf 10, punkt 3 -jak poniżej:

3. Użytkownik, zamieszczając na łamach Forum treści i zdjęcia, których jest autorem, automatycznie zezwala na wykorzystanie i cytowanie ich w celu wykonania publikacji o KMZiZ bądź klubowych pamiątek, takich kroniki, albumy, foldery, ulotki informacyjne lub kalendarze.

 

Proszę o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem [przed pisaniem ] takich postów jak powyżej.

 

P.S Widzę że wcześniej "za mało oświeciłem" :D

 

 

Oficjalny :) pierwsze koty za płoty , podawajcie kto jest autorem którego zdjęcia , bedziemy zamieszczać oczywiście


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cook - czego nie zrozumiałeś z mojego postu? 

 

"Wypada:

1. ZAPYTAĆ

2. Wpisać nazwę autora - przecież widzicie z postu jakiego autora kradniecie zdjęcie prawda?"

 

Zapytać - to oznacza wpierw pytanie, nawet z czystej grzeczności.

Wpisać nazwę autora - to oznacza wpisanie choćby nick'a osoby od której "pożyczacie" sobie zdjęcie

 

Czy teraz jest jaśniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cook - czego nie zrozumiałeś z mojego postu? 

 

"Wypada:

1. ZAPYTAĆ

2. Wpisać nazwę autora - przecież widzicie z postu jakiego autora kradniecie zdjęcie prawda?"

 

Zapytać - to oznacza wpierw pytanie, nawet z czystej grzeczności.

Wpisać nazwę autora - to oznacza wpisanie choćby nick'a osoby od której "pożyczacie" sobie zdjęcie

 

Czy teraz jest jaśniej?

Proszę nie szaleć, i przeczytać jeszcze raz mojego posta.....bo problem ze zrozumieniem wśród nas dwóch ktoś ma -i nie jestem to ja...

I spokojniej  proszę...

 

Pozdrawiam serdecznie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tu regulamin dla porządku - wskażcie mi tu Instagram...

 

 

3. Użytkownik, zamieszczając na łamach Forum treści i zdjęcia, których jest autorem, automatycznie zezwala na wykorzystanie i cytowanie ich w celu wykonania publikacji o KMZiZ .....

Zdjęcia zamieszczone na Instagramie są publikacją o KMZiZ.

 

Czegoś jeszcze użytkownik nie rozumie?

Służę pomocą i doświadczeniem.

Upraszam również o nie szafowanie bezpodstawnymi oskarżeniami i kulturę wypowiedzi.

 

 

Pozdrawiam serdecznie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zamieszczone na Instagramie są publikacją o KMZiZ.

 

Niestety nie masz racji... chodzi o znaczenie słowa publikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj - kazaliśmy dodawać autorów zdjęć Janowi ,który się tym zajmuje ( Instagramem itd)

Jeśli naprawdę uważasz ,że Twój wkład w KMZiZ jakim są zdjęcia nie może być publikowany na Instagramie w celu popularyzacji klubu.... przykro mi, że taka jest Twoja postawa..

Na pewno nikt z władz klubu nie będzie na tyle małostkowy aby się z Tobą na ten temat wykłócać, niezależnie od zapisów regulaminu, więc proszę na PW ostateczną decyzję i jeśli uważasz, że mają być usuniete- usuniemy.

EOT z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no !!!!! gdyby ktoś moje fotki zamieścił to byłbym w niebo wzięty i obnosił się z tym a że są do d....y to nawet oglądać nikt nie chce 

Mikołaj przecież to wyróżnienie i tak bym to traktował - piękne zdjęcia robisz - udostępniaj  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj - kazaliśmy dodawać autorów zdjęć Janowi ,który się tym zajmuje ( Instagramem itd)

Jeśli naprawdę uważasz ,że Twój wkład w KMZiZ jakim są zdjęcia nie może być publikowany na Instagramie w celu popularyzacji klubu.... przykro mi, że taka jest Twoja postawa..

Na pewno nikt z władz klubu nie będzie na tyle małostkowy aby się z Tobą na ten temat wykłócać, niezależnie od zapisów regulaminu, więc proszę na PW ostateczną decyzję i jeśli uważasz, że mają być usuniete- usuniemy.

EOT z mojej strony

 

Pozwolę więc sobie i tu odpowiedzieć cytatem z maila do Dariusza Chlastawy:

 

"Nie ma sensu rozpisywać sie i dopisywac do tego treści jakoby KMZiZ był pokrzywdzony przez takie oskarżenia. Gdyby ktoś nadużył Waszych logo czy innych własności nie szczędzilibyście słowa "kradzież". 

Nie widzę problemu z tym, aby wpierw się zapytać jak i opisać odpowiednio zdjęcie. Zawsze to jakoś nobilitowało by autora. Natomiast taka forma jaką do tej pory przyjęto powoduje odwrotny efekt.
 
Proszę więc opisać odpowiednio zdjęcia na Instagramie a w przyszłości proszę prosiłbym zapytać wpierw o zgodę."
 
EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na początku chciałem się przywitać i podziękować za wszelkie uwagi.

 

Zgodnie z poleceniem oraz sugestią kolegi muchacho_:

 

Hej,

 

Czy ten profil jest oficjalnym profilem Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków? https://www.instagram.com/kmziz/

 

Już zwracałem na to uwagę w komentarzu, miło ze wrzucacie zdjęcia użytkowników, ale wypadałoby jednak podawać autorów zdjęć  :)

 

... dodawane zdjęcia będą zawierały odniesienia do autorów, tak aby np. łatwiej było ich odnaleźć. Gdyby ktoś posiadał swój profil Instagram, ale użytkownik posiadałby inną nazwę niż nick na forum, proszę o informację, najlepiej PW.

 

Oczywiście, jeśli ktoś nie życzy sobie umieszczania jego zdjęć, jak np. forumowicz Mikolaj N, proszę również o informację.

 

Z drugiej strony, gdy ktoś chciałby pochwalić się swoimi zdjęciami, najlepiej również skontaktować się np. przez PW. Często piękne zdjęcia uchodzą mojej uwadze, ponieważ czas, który spędza się na forum trzeba również pogodzić z codziennymi obowiązkami.

 

Profil Instagram KMZiZ jest nowym pomysłem i dopiero się z nim docieram. Za błędy z góry przepraszam. Ideą jest promowanie przepięknych zdjęć, jakie pojawiają się na forum. Każdą sugestię i uwagę z chęcią przyjmę, tak samo jak wszelkie sugestie odnośnie prowadzenia profilu.

 

Pozdrawiam wszystkich


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia piękne, zwłaszcza te Davosy czworaczki :).

Co do "praw autorskich" to nie przesadzajcie znowu, przerost chyba jakiś, no ludzie drodzy.

 

PS: szkoda że w grę wchodzi tylko kupno a nie adopcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jest i moje zdjęcie :)

Tylko w kiepskiej rozdzielczości - mogę przesłać w większej w razie czego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może osoby które mają Instagrama i wrzucają zdjęcia swoich zegarków niech oznaczają na zdjęciu profil kmziz wtedy by oznaczało na zgodę na publikację na insta.

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no !!!!! gdyby ktoś moje fotki zamieścił to byłbym w niebo wzięty i obnosił się z tym a że są do d....y to nawet oglądać nikt nie chce 

Mikołaj przecież to wyróżnienie i tak bym to traktował - piękne zdjęcia robisz - udostępniaj  ;)

 

Wyróżnienie.. bo? To jakaś komisja, grono fachowców, jury? Czy raczej zlepek przypadkowo zebranych zdjęć...

 

Przytoczę jeden cytat bo trafnie tu wyczerpie temat:

 

"Zdjęcie jako utwór podlega ochronie prawnoautorskiej. Za naruszenie praw autorskich przewidziana jest odpowiedzialność karna (art. 115 i nast. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Tym bardziej, że autorstwo utworu to autorskie prawo niemajątkowe, niezbywalne. 

Dla mnie obłudne jest tłumaczenie zamieszczania zdjęć bez zgody forumowiczów rzekomym propagowaniem KMZiZ - Stowarzyszenie KMZiZ prowadzi działalność statutową, w tym gospodarczą na podstawie przepisów prawa i zapytanie o zgodę na publikację zdjęć to nie dobra wola, lecz obowiązek. "

 

Regulamin forum jest regulaminem nieformalnym, ale przytoczę ustawę żeby było wiadomo o co chodzi:

 

Art. 115
 
1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat trzech
 
2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.
 
3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1, art. 191,art. 86, art. 94 ust. 4 lub art. 97, albo nie wykonuje obowiązków określonych w art. 193 ust. 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
 
Dodam, że działanie jak to  z Instagramem łapie się na wszystkie powyższe trzy punkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłbym z powody publikacji zdjęć aż takiej afery, jednak zdziwiony jestem faktem nie informowania autorów zdjęć o zamiarze  takowej publikacji (choć bardziej na miejscy wydaje mi się zapytanie o zgodę). Nie dziwi mnie zatem to, że ktoś może poczuć się urażony.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podkreślę,że nikt nie miał złych intencji ani broń Boże chęci "zawłaszczenia "czegokolwiek. Jan, który tworzy kolejną inicjatywę ( poszerzenie obecności KMZiZ na SM ) mając na uwadze to co już powyżej zostało napisane, na pocztku nie zamieścił Autorów , co niezwłocznie zostało poprawione.

Ale jeśli ktokolwiek sobie nie życzy to oczywiście stosujemy się do tego życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdjęcia są brane z galerii ale może piszmy czy chcemy by zdjęcia były publikowane na innych stronach

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz podkreślę,że nikt nie miał złych intencji ani broń Boże chęci "zawłaszczenia "czegokolwiek. Jan, który tworzy kolejną inicjatywę ( poszerzenie obecności KMZiZ na SM ) mając na uwadze to co już powyżej zostało napisane, na pocztku nie zamieścił Autorów , co niezwłocznie zostało poprawione.

Ale jeśli ktokolwiek sobie nie życzy to oczywiście stosujemy się do tego życzenia.

 

Nie chodzi o to by uzupełnić nazwy ale o to, by wpierw zapytać właściciela zdjęcia o to, czy możecie sobie go użyczyć. Należy brać pod uwagę to, że ktoś może sobie tego nie życzyć z różnych względów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.