Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

muchacho_

Profil KMZiZ na Instagramie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o to by uzupełnić nazwy ale o to, by wpierw zapytać właściciela zdjęcia o to, czy możecie sobie go użyczyć. Należy brać pod uwagę to, że ktoś może sobie tego nie życzyć z różnych względów.

 

Panie Mikołaju

 

Pana zdjęcie zostało usunięte już wiele godzin temu, wcześnie rano. Żałuję, że nie jest Pan zainteresowany udostępnieniem swojego zdjęcia do promowania Klubu, ponieważ jest one bardzo ładne. Niemniej, zgodnie z życzeniem, wspomniane zdjęcie zostało usunięte.

 

Jak zaznaczyłem wcześniej, jeśli ktoś nie jest zainteresowany promowaniem Klubu swoimi zdjęciami, proszę o informację, niezwłocznie je usunę.

 

Również, z drugiej strony, gdyby ktoś chciał udostępnić swoje materiały, a zostały one przeoczone, proszę o taką wiadomość.

 

Pozdrawiam


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działaliście w dobrej wierze, ale w nieznajomości prawa. W sumie problem dotyczy samego faktu zamieszczania zdjęć, a nie zamieszczania ich anonimowo. To różne sprawy. Niemniej musi być zgoda na publikację utworu pod cudzym oznaczeniem, jak również na rozpowszechnianie utworu - na to trzeba mieć licencje, nie może być ona dorozumiana.

 

Prościej, cały czas odwracacie kota ogonem. Jedyną legalną drogą jest wpierw zapytać i otrzymać zgodę. Kazda inna łamie prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich zdjęć również się znalazło, a to oznacza, że się spodobały co mnie cieszy :) .

Jednak ja również wolałbym aby mnie zapytano o zgodę, tym bardziej, że niektóre zdjęcia zamieszczone przez KMZiZ umieściłem wcześniej na swoim profilu Instagramowym.

Opisanie zdjęć nickami autorów to również dobry pomysł.

Skoro moje zdjęcia już się na profilu znalazły, to niech na nim zostaną :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sympatyczna inicjatywa zmienia się w powód focha, z paragrafami, z uczonymi wywodami o mojszości racji.

 

Rozumiem, że kradzież zegarka o wartości 250pln (a może to jest już 1000pln) jest wykroczeniem, a nieumyślna publikacja jego zdjęcia to przestępstwo?

 

Wobec tego mam jeszcze pytanie, ile to milionów pieniędzy mógł zarobić "prezes_wkrótce_znany_jako_Dariusz_Ch." na publikacji zdjęcia zegarka na Instagramie?

 

Miałem jeszcze jedno pytanie w związku z cytowaniem jednej złotej myśli Stanisława Lema o Internecie, ale boję się, że złamię prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich zdjęć również się znalazło, a to oznacza, że się spodobały co mnie cieszy :) .

Jednak ja również wolałbym aby mnie zapytano o zgodę, tym bardziej, że niektóre zdjęcia zamieszczone przez KMZiZ umieściłem wcześniej na swoim profilu Instagramowym.

Opisanie zdjęć nickami autorów to również dobry pomysł.

Skoro moje zdjęcia już się na profilu znalazły, to niech na nim zostaną :)

Mam podobne zdanie. Sam mam profil na instagramie, dosyć aktywny i podlinkowanie @jfs.leather do mojego zdjęcia byłoby ok.

 

Dodam, (z całą sympatią do przedsięwzięcia), ze mi by nie przyszło do głowy publikowanie jakichkolwiek zdjęć, bez podania autora, czy zapytania o zgodę.

 

Jan - popracuj nad hashtagami, bo to kuleje i dlatego profil nie jest popularny.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisalem, nie mam nic przeciwko umieszczania moich zdjec, jednak rowniez prosilbym o tagowanie moim kontem na Instagramie :)

 

Na przyszlosc, moze warto dodac na profilu na forum checkboxa z informacja, ze uzytkownik zgadza sie na udostepnianie zdjec w innych mediach?


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi ja, po przeczytaniu paru postów powyżej wnioskuje że są jakieś pieniądze z publikowania zdjęć, dobrze myślę? Dlatego taka wrzawa bo ktoś kogoś 20gr pozbawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi ja, po przeczytaniu paru postów powyżej wnioskuje że są jakieś pieniądze z publikowania zdjęć, dobrze myślę? Dlatego taka wrzawa bo ktoś kogoś 20gr pozbawił.

 

Nie chodzi o zadne pieniadze. Jesli ktos zarabia na fotografii to na pewno nie robi tego wklejajac zdjec na fora zegarkowe w temacie co masz dzis na reku. Chodzi o to, ze robimy to z pasji poswiecajac swoj czas, z checi dzielenia sie tym co sprawia nam przyjemnosc. Moze sie myle, ale kazdy lubi byc doceniany za swoja "twórczość" :)


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muchacho_, wielu kolegów z forum udziela np. porad odnośnie naprawy mechanizmów, czyszczenia tarcz, porad zakupowych. Ich wiedza też jest jakąś własnością, którą dzielą się z innymi i nie mieliby pewnie za złe, jeśli ktoś te informacje przekazał dalej, bezpłatnie na zasadzie dzielenia się wspólnym dobrem, które i tak już zostało pokazane na forum. Jestem moderatorem na innym forum na którym jest wyznawana zasada, że co zostało wrzucone na forum, to tam zostaje, nie ważne czy to zdjęcie czy cokolwiek innego, tak właśnie działa wzajemna pomoc użytkowników.

 

Może rzeczywiście z tym Instagramem wyszło niefortunnie, może rzeczywiście należało zwrócić uwagę, że publikacja zdjęć przebiegła niefortunnie, ale jak zawsze można zrobić to na dwa sposoby: kultura albo cebula. Straszenie paragrafami, sugerowanie kradzieży, nieczystych intencji, tajnego zarobkowania na cudzej pracy to bicie piany o wyraźnym bukiecie tego drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@BellaUrsa:

1. Nie chodzi o pieniądze a o prawo.

2. Nie chodzi o publikację zdjęcia tylko o przywłaszczenie sobie prawa do publikacji go bez zgody właściciela.

3. Cytowanie złotych myśli nie jest przestępstwem.

 

Pisząc takie pierdoły dajesz tylko wyraz temu, że lepiej by było gdybyś nie zabierał głosu w tej dyskusji - mam nadzieję że zrozumiałeś ukryty kontekst mojej wypowiedzi.

 

@Waldek1988BDG:

Dobrze, że jesteś świadom swoich wad i też powtórzę - nie chodzi o pieniądze, choć gdyby chodziło to uwierz mi, było by to znacznie więcej niż 20gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strach coś teraz napisać bo paragrafy cytują sądami straszą - dwa razy zastanowić się trzeba co i na kogo się napisze bo wszystko co powiesz może zostać wykorzystane przeciwko tobie.

Warto pamiętać że to forum mamy za darmo - nie płacimy za możliwość urzędowania tutaj - mamy dostęp do bazarku za który nikt od nas nie pobiera prowizji - wystawiać możemy i sto razy bez żadnych kosztów - wielu wykorzystuje forum do prowadzenia działalności (produkcja pasków i zegarków ,sprzedaż zegarków,różnych usług związanych z zegarkami, wielu pod avatarami ma linki przekierowujące lub nawiązujące do własnych interesów  itd... itd... ) za tym wszystkim stoją pieniądze od których zarząd forum nie pobiera prowizji więc jeśli nawet ktoś wykorzystał czyjeś zdjęcia nie dla własnych potrzeb a jedynie dla propagowania forum w większym świecie to nie na miejscu jest robienie z tego wielkiego HALLO!!!!! Wystarczyło PW na adres zarządu i dyskusja w cztery oczy a nie walka o swoje (w sumie nie wiadomo co?) na łamach forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy nie należy bagatelizować, ale też chyba nie trzeba rozstrząsać kilka razy.

Źle się stało, ale już chyba wyprostowane :)

P. S. Fajne fotki. Paweł, na moje też nie ma szans :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł,

Myślisz, że forum działa "za darmo"? A te banery na górze to po co? 

Wyjdź poza schemat i się zastanów. Setki nieświadomych nowych chętnych na zegarki wchodzą tu bo nic o nich nie wiedzą i pcha im się do głowy, że najlepsze to marki X Y Z, przez przypadek lobbowane przez forum. Lub też, że mechanik jest super i to tylko Swiss Made. Naprawdę uważasz, że to jest "za darmo" i bezinteresownie? Błagam...

 

Wchodzicie tu i czytacie bez zrozumienia, bez zapoznania się z prawem (a zacytowałem je) i piszecie coś byle było zgodnie z nurtem i byle nikt bana nie dał...

Zaraz pewnie ta dyskusja odbiegnie od tematu dlatego dla mnie EOT, a Wy oddajcie swoje auta, domy, i inne dobra za darmo na rzecz KMZiZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie Swiss made? Tylko Seiko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Paweł,

Myślisz, że forum działa "za darmo"? A te banery na górze to po co? 

Wyjdź poza schemat i się zastanów. Setki nieświadomych nowych chętnych na zegarki wchodzą tu bo nic o nich nie wiedzą i pcha im się do głowy, że najlepsze to marki X Y Z, przez przypadek lobbowane przez forum. Lub też, że mechanik jest super i to tylko Swiss Made. Naprawdę uważasz, że to jest "za darmo" i bezinteresownie? Błagam...

Dobrze że to dopisałeś bo nie wiedziałem - sam sprzedawałeś nieraz na bazarku czy ktoś wziął od ciebie jakieś pieniądze za korzystanie z serwera przetrzymywanie twojej oferty itd....?????

 

 

 

 

Zaraz pewnie ta dyskusja odbiegnie od tematu dlatego dla mnie EOT, a Wy oddajcie swoje auta, domy, i inne dobra za darmo na rzecz KMZiZ.

 

No teraz to Cię poniosło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać Kolega Mikołaj z pejczem powyżej ma wiedzę nt forum filtrowaną przez swoje poglądy, życiowe doświadczenia oraz przekonania.Zarówno zarząd, rada klubu jak i wszyscy zaangażowani wykonują swoją pracę na zasadzie wolontariatu , a pozyskane z reklam środki idą np na utrzymanie serwerów , wydawanie książek o tematyce zegarkowej , organizację warsztatów czy spotkań rocznych etc

Więc pazerne doszukiwanie się drugiego dna jest .. delikatnie rzecz ujmując nieuprzejmym mijaniem się z prawdą i sugerowaniem złych intencji nie tam gdzie potrzeba.

Ale taki mamy już świat, jedni się cieszą, że są zdrowi, żyją i mogą się czymś z innymi podzielić a drudzy lubują się w szukaniu ciemnych stron gdzie tylko można.

Ja tam wolę być w tym pierwszym gronie czego i innym życzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 1 

I bez tekstów z wazeliną Panowie  :D  wypraszam sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@BellaUrsa:
2. Nie chodzi o publikację zdjęcia tylko o przywłaszczenie sobie prawa do publikacji go bez zgody właściciela.
 
Pisząc takie pierdoły dajesz tylko wyraz temu, że lepiej by było gdybyś nie zabierał głosu w tej dyskusji - mam nadzieję że zrozumiałeś ukryty kontekst mojej wypowiedzi.

 

Czy publikacja zdjęcia bez zgody właściciela to od razu przywłaszczenie? Jak rozumiem wszelkie krzywdy już zostały naprawione, choć zarzuty przywłaszczenia i rzucanie podejrzeń, że ktoś tutaj chciał sobie na lewo dorobić,  nazwiesz nie oszczerstwem, a rzeczową dyskusją. Taka moralność Kalego plus Twoje wpadanie w skrajność (o autach i domach) i pisanie BZDUR o użytkownikach forum jak o zniewolonych lemingach ślepo podążających za "swiss made" każe mi traktować Twoje wypowiedzi czysto humorystycznie.

 

Cytat Lema o Internecie sobie podaruję, kto chętny to sobie znajdzie.

 

 

...

 

Nie no, żeby pisać, że forum zegarkowe manipuluje masami i je zniewala... Pewnie stoją za tym szwajcarscy "starci w wierze".... Młodzież pewnie by wrzuciła te złote myśli na Mistrzowie.org czy gdzie to tam się teraz wrzuca. No ale pewnie są chronione jako własność intelektualna. Lepiej nie ryzykować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ 1

I bez tekstów z wazeliną Panowie :D wypraszam sobie

Dobry koń to i po ... pójdzie :D

Wybacz ale nie mogłem nie napisać, oczywiście poza główna dyskusją.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zaraz pewnie ta dyskusja odbiegnie od tematu dlatego dla mnie EOT, a Wy oddajcie swoje auta, domy, i inne dobra za darmo na rzecz KMZiZ.

I jeszcze nasze kobiety ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry koń to i po ... pójdzie :D

Wybacz ale nie mogłem nie napisać, oczywiście poza główna dyskusją.

+ 1 

I bez tekstów o wazelinie - bardzo proszę  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, nawet swoje zdjęcie znalazłem na profilu Instagramowym. :D

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sie ciesze, ze istnieja ludzie, jeszcze bardziej p*j&§bßi ode mnie  :D

 

ps. Zdjecia juz chyba podpisane?  ;)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi?

 

Wysłane z mojego MX4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do Ciebie... Tak tylko sobie glosno ,,mysle,,  -_-  ;)  :P


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.