Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość feleksc

zegarek na lewej ręce,ale po wewnątrznej stronie?

Rekomendowane odpowiedzi

ożesztywmordę, 13 lat  :lol: powinieneś zmienić nick na "Indiana Jones" czy inny "archeolog"  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spotkacie kogoś, kto nawykowo nosi zegarek po wewnętrznej stronie, to możecie założyć z pewnym prawdopodobieństwem, ze jest to były albo aktualny operator lub spadochroniarz. Nosząc zegarek od strony nadgarstka zapobiega się w pewnym stopniu zauważeniu odbłysków szkła w dzień a podświetlenia indeksów w nocy. Poza tym duży zegarek (a taktyczne zwykle takie są) na wierzchu nadgarstka utrudnia wkładanie i zdejmowanie oporządzenia (zaczepia). Jest też pewna możliwość, że podczas skoku ze spadochronem zostanie zerwany z ręki przez przesuwającą się linkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jest gościem co większość czasu spędził w boju czy to na strzelaniu lub skradaniu w niskiej pozycji, a nawet się czołgając. 
Jak widać nawyk noszenie tak zegarka może mocno wejść w banię tak, że na Komisji będziesz zeznawać z zegarkiem założonym jakbyś był na froncie Lol
7zwycjw2hlj01.png

Patterson-Robert-Mueller-Style-Icon_02.j

5505938566ef43f7a4b1798e9b23c6ac.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeden zegarek, który w ten sposób noszę :) pasek zapinam luźno i całość traktuję jak skórzaną bransoletkę, z zegarkiem.

post-68064-0-41437200-1580427350_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli spotkacie kogoś, kto nawykowo nosi zegarek po wewnętrznej stronie, to możecie założyć z pewnym prawdopodobieństwem, ze jest to były albo aktualny operator lub spadochroniarz. Nosząc zegarek od strony nadgarstka zapobiega się w pewnym stopniu zauważeniu odbłysków szkła w dzień a podświetlenia indeksów w nocy. Poza tym duży zegarek (a taktyczne zwykle takie są) na wierzchu nadgarstka utrudnia wkładanie i zdejmowanie oporządzenia (zaczepia). Jest też pewna możliwość, że podczas skoku ze spadochronem zostanie zerwany z ręki przez przesuwającą się linkę.

Mój teść tak nosił - pracował na kolei i nie był komandosem. Ze względów bezpieczeństwa (wchodzenie do cystern/ maszyny itp.) - (choć najlepiej było w ogóle zdjąć) przy pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z noszeniem w ten sposob zegarka kojarzy mi sie filmowy John Wick 

 

 

post-95072-0-91999400-1580558798.jpg

 

post-95072-0-10239900-1580558818_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama tak nosi wieczorami - mówi, że jak czyta książkę przed zaśnięciem to jej wygodniej sprawdzać która godzina.

 

Wielu księży też nosi zegarki po wewnętrznej stronie, bo mogą dyskretnie zerkać na zegarek w trakcie nabożeństwa.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie wyobrazić sytuacje w których tak jest wygodniej - na pewno łatwiej porysować zegarek w ten sposób. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spytałem znajomego dlaczego tak nosi i usłyszałem, że tak zegarek jest mniej narażony na uderzenia i ogólnie mniej się rysuje... :rolleyes:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajperzy tak noszą zegarki, żeby widzieć tarczę zegarka, trzymając karabin. Nie musi być wygodnie, tylko praktycznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spytałem znajomego dlaczego tak nosi i usłyszałem, że tak zegarek jest mniej narażony na uderzenia i ogólnie mniej się rysuje... :rolleyes:

Idąc tym tokiem rozumowania to po co w ogóle nosić zegarek i narażać go na jakiekolwiek uszkodzenia? Lepiej zamknąć w rotomacie :D

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajperzy tak noszą zegarki, żeby widzieć tarczę zegarka, trzymając karabin. Nie musi być wygodnie, tylko praktycznie ;)

Chyba tak, znajomy (w stanie spoczynku) właśnie tak nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjcie się jak nosi zegarek snajper na tym zdjęciu. Tylko w ten sposób, może odmierzać czas pozostając w bezruchu. a2e63fc8a31728471ebd48e2e947df4d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.