Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smycel

Zakup telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Moc święeenia to akurat jedna z niewielu wad telewizorów plazmowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież najnowsze plazmy wypalania prawie nie mają, a pobór prądu średni nie odbiega wiele od katodowych LCD - miałoby to znaczenie dla kogoś kto ma TV włączony 20 godzina na dobę. Czasem, przy mrocznym, ciemnym filmie plazma zeżre mniej prądu niż LCD - który najwięcej pożera właśnie przy ciemnych scenach. Te drobnostki wynagradzają nieporównywalnie lepsze kolory. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi plazma żre w dzień 3x tyle co nowy led, przy czym plazma 42' a led 55'. Dla mnie i tak warto :D. Tylko to stary  jakiś, podstawowy model tego Panasanica, aczkolwiek również był polecany na branżowych forach. Obraz na panelu plazmowym dla mnie jest nie do pobicia.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakoś sprostowania ze strony zainteresowanych marek nie słyszałem - tak samo żadnych pozwów skierowanych przeciwko autorowi dokumentu. Za to była akcja serwisowa Samsunga, po tym jak chyba przegrał sprawę w USA, gdzie Samsung sam wymieniał lipne kondensatory lub wypłacał rekompensaty osobom, które dokonały tego na własną rękę.

https://www.youtube.com/watch?v=wZYC5dGZfP8

Dobry materiał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast szukać super duper wielofunkcyjnych smart TV lepiej skupić się na czymś ze starszej serii, ale wyższej półki. Telewizory z wyższej półki są przeważnie trwalsze, mają lepsze matryce, głośniki, większą ilość złączy, większą ilość ustawień, lepsze oprogramowanie - ogólnie są technicznie bardziej doskonałe. Do tego można dokupić smartBOX, podłączyć do telewizora i ma się funkcjonalność smart TV.

 

To tez jest całkiem fajna myśl. Szczerze powiedziawszy z netu w telewizorze dotychczasowym właściwie nie korzystałem, oczywiście poza samym początkiem gdy się wszystko testuje. 

Wejście na USB, czy HDMI pewnie mi wystarczy.

Co do rozmiaru, to jednak 55 cali to dla mnie za dużo - wielkość pomieszczenia.

Czekam jeszcze na jakieś propozycje konkretnych modeli  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem net w tv to podstawa, można pooglądać filmy czy inne seriale online nie trzeba bawić się w torrenty itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale myślę, że wejście na net jest w telewizorach nawet sprzed kilku lat, więc nawet patrząc na modele nie z tego roku to i tak to będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem net w tv to podstawa, można pooglądać filmy czy inne seriale online nie trzeba bawić się w torrenty itd.

Na moje (chyba wrażliwe) oko to nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się oglądać filmu odtwarzanego z internetu, który jakością dorównywałby temu zgranemu ze zwykłego DVD. Nie wspominając o blurayach i ich różnych wersjach. Do tego serwery takich transmisji są zazwyczaj słabe i nawet dobre łącze niczego nie naprawia. Internetu w telewizorze nie uważam za niezbędnego, ale lepiej byłoby go jednak mieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem net w tv to podstawa, można pooglądać filmy czy inne seriale online nie trzeba bawić się w torrenty itd.

 

Ale to można zorganizować na różne sposoby. Tak jak wspomniałem, smart box w wersji na wypasie to koszt 600 zł, a daje dużo więcej niż smart TV. To komputer z Androidem. A są przecież tańsze odpowiedniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic TV z androidem, Philps ktorego podawałem to oferuje. Pilot z drugiej strony ma qwerty, latasz z kanapy na tablecie 55' :D

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast szukać super duper wielofunkcyjnych smart TV lepiej skupić się na czymś ze starszej serii, ale wyższej półki. Telewizory z wyższej półki są przeważnie trwalsze, mają lepsze matryce, głośniki, większą ilość złączy, większą ilość ustawień, lepsze oprogramowanie - ogólnie są technicznie bardziej doskonałe. Do tego można dokupić smartBOX, podłączyć do telewizora i ma się funkcjonalność smart TV.

Może kolega poda jakieś konkretne modele? Teraz jestem na etapie wyboru i na razie stanęło na Sony KD 49x8309C, ale szczerze mówiąc, smart nie jest mi zbytnio potrzebne, zależy mi tylko na dobrym obrazie i dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy mi tylko na dobrym obrazie i dźwięku.

Jakie będzie źródło obrazu i dźwięku? Kablówka, TV naziemna czy TVSat? Jeśli np. kablówka to możesz kolego się rozczarować bo obraz i dźwięk z tego źródła jest "taki sobie" nawet na najbardziej "wypasionych" telewizorach.


Rem tene, verba sequentur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kolega poda jakieś konkretne modele? 

Nie jestem na bieżąco. Jak wybierałem swój telewizor czytałem testy w jakimś niemieckim serwisie, który znowu był polecany na forum hdtv.com.pl. Wybrałem model zbierający najlepsze noty za jakość obrazu, wyposażenie i niezawodność. Był to jakiś model serii W Sonego, ale taki już nie produkowany. Kupiłem z resztek magazynowych z Sony Centre.

Wspominam o tym, bo za relatywnie nie duże pieniądze kupiłem model z wyższej półki - który nie miał wtedy modnego odtwarzania filmów z USB, ale za to posiadał bardzo dobrą matrycę, jakość wykonania, mnogość ustawień, niezłe wyposażenie i faktycznie jest niezawodny. Więc jeśli ktoś nie ma wymagań aby to był smartTV, idąc tą samą drogą może być równie zadowolony.

Chyba lepiej byłoby popytać na hdtv.com.pl. Tam zapewne będą potrafili wskazać godny uwagi model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno, zawsze szukam tam. Tu o zegarki pytaj

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zorientowanych w temacie o radę przy zakupie.

 

Tv 32 cale, raczej w full hd i co tu dużo mówić, interesuje mnie przystępna cena w dobrej relacji do jakości produktu.

Przeznaczony do gry na playstation, filmu bez wi-fi, funkcji smart tv etc.

 

Znalazłem dwa modele:

- LG 32LF5610

- SAMSUNG UE32F5100

 

Pytanie który wybrać i czy istnieją dla nich jakieś ciekawe alternatywy ?

Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwu to samsung zdecydowanie ew. możesz zobaczyć jeszcze Samsung UE32J5000

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Lemax z tego co widzę, te dwa samsungi są bardzo podobne do siebie, więc czy warto zatem dopłacać do UE32F5100 ? Poza ceną i dostępnością faktycznie są chyba takie same :rolleyes:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

który nie wybierzesz będzie ok. LG, Samsung - jedna liga wysoka, ale tu modele dość budżetowe. Wybierz ten, który bardziej się podoba, Dla mnie LG wygląda klasę lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, czyli Samsung i LG to z grubsza podobna jakość? A jak ma się di tego Sony? W MM sprzedawca polecał mu właśnie Sony z serii w75c. Tylko potem czytałem trochę opinii, że w sprawach smart muli i nie wszytko dziadka tak jak powinno (zwłaszcza ten android TV).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, czyli Samsung i LG to z grubsza podobna jakość? A jak ma się di tego Sony? W MM sprzedawca polecał mu właśnie Sony z serii w75c. Tylko potem czytałem trochę opinii, że w sprawach smart muli i nie wszytko dziadka tak jak powinno (zwłaszcza ten android TV).

Ostatnio ten problem przerabiałem z moimi rodzicami :D

Ogólnie w MM i w Saturnie zawsze polecają Sony bo maja umowę z Sony i tu nieważne czy będziesz chciał kupić TV, konsolę, aparat czy telefon - JEST TYLKO DOBRE SONY :)

 

Osobiście preferuję Philipsa bo lubię efekt ambilight. Matryce są identyczne czy kupisz LG, czy Samsunga czy Toschibę. W danej klasie cenowej posiadają te same ekrany i flaki i wyposażenie. Moi rodzice kupili LG, nie pamiętam modelu. Jakiś 50' za 2600. Ma 3D i świetnie działające SmartTV z YouTubem którego wykozystują non stop.

W Twoim przypadku, masz SmartTV na konsoli więc kup cokolwiek najtańszego FHD i będzie ok. Teraz chyba już nie ma złych telewizorów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio ten problem przerabiałem z moimi rodzicami :D

Ogólnie w MM i w Saturnie zawsze polecają Sony bo maja umowę z Sony i tu nieważne czy będziesz chciał kupić TV, konsolę, aparat czy telefon - JEST TYLKO DOBRE SONY :)

 

Osobiście preferuję Philipsa bo lubię efekt ambilight. Matryce są identyczne czy kupisz LG, czy Samsunga czy Toschibę. W danej klasie cenowej posiadają te same ekrany i flaki i wyposażenie. Moi rodzice kupili LG, nie pamiętam modelu. Jakiś 50' za 2600. Ma 3D i świetnie działające SmartTV z YouTubem którego wykozystują non stop.

W Twoim przypadku, masz SmartTV na konsoli więc kup cokolwiek najtańszego FHD i będzie ok. Teraz chyba już nie ma złych telewizorów...

 

To fakt, że jak wspomniałem o Samsungu, to nawet nie podjął tematu.

Co masz na myśli pisząc o SmartTV na konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na konsoli masz przeciez apki z wszystkim co masz tez w smart tv w telewizorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smycel - w dziedzinie telewizorów w zasadzie w nowinkach, nowych technologiach już tylko Samsung i LG się ze sobą ścigają. Zapewne jest tak, że modele podobnych klas i z podobnym wyposażeniem, są w podobnych cenach i prezentują podobną jakość. Opinie w sieci są często "na zamówienie" a w sklepach proponują to co w danym momencie maja proponować, na mocy umowy, stanów magazynowych czy czego tam muszą.  Ostatnio kupowałem pralkę i suszarkę. W trzech Media Expertach namawiano mnie bardzo mocno na Beko. Kiedy sugerowałem co innego - wskazywano mi wady produktów innych marek.

A Sony - moim zdaniem robi sprzęt, który jest słabiej wyposażony, lub podobnie, podobnej jakości co Koreańczycy - tyle, że sprzedaje za wyższe kwoty - konsumując niesłuszną opinie dobrej marki.

Wprawdzie telewizor to nie tylko matryca, ale takie Sony czy Pnasonic - nie figuruja na "liście" producentów paneli. LG i Samsunga mają swoje Inhousy ;). Nowe technologie jak np Oled - to także tylko Lg i Samsung. Jak stanieją matryce to c niby lepsi producenci będą grzecznie kupować matryce u jednego lub drugiego Koreańczyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.