Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smycel

Zakup telewizora

Rekomendowane odpowiedzi

Smycel - w dziedzinie telewizorów w zasadzie w nowinkach, nowych technologiach już tylko Samsung i LG się ze sobą ścigają.

...

Nowe technologie jak np Oled - to także tylko Lg i Samsung. Jak stanieją matryce to c niby lepsi producenci będą grzecznie kupować matryce u jednego lub drugiego Koreańczyka ;)

Heh, nie jesteś na bieżąco! Wchodzą już wyświetlacze na kropkach kwantowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc, zdecyduję się zatem chyba na LG.

Cieszę się, że zegarkowej braci można poradzić się nie tylko w temacie czasomierzy :)

Jeszcze raz dzięki za rozwianie wątpliwości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie jesteś na bieżąco! Wchodzą już wyświetlacze na kropkach kwantowych :)

Tak? Nowość. To rozwiązanie z lat 80 tych. To nadal LCD i słabsze rozwiązanie niż OLED. Sony opduściło, a technologię rozwija..... oczywiście samsung i lg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stosunkowo na szybko takie modele (ceny już w maksymalnym limicie).

 

http://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue50j6200.bhtml

 

http://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/lg-49uf7787.bhtml

 

http://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50pfh6550-88.bhtml

 

http://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-50puh6400-88.bhtml

 

Czy któryś z nici karty zdecydowania bardziej warty zainteresowania? Zwłaszcza w porównaniu z innymi z tej listy.

Jak już pisałem na początku tematu na 3D mi w ogóle nie zależy, ciśnienia na 4K też jakoś nie czuję. Nie mogę tylko w tych opuści znaleźć informacji o matrycach i ich częstotliwościach odświeżania :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak? Nowość. To rozwiązanie z lat 80 tych. To nadal LCD i słabsze rozwiązanie niż OLED. Sony opduściło, a technologię rozwija..... oczywiście samsung i lg ;)

Wiele technologii wynaleziono dziesiątki lat temu, ale nie opuściły laboratoriów. Pamiętam jak w latach '90 na wykładzie z półprzewodników profesor zapowiadał, że niedługo telewizory przejdą rewolucję za sprawą technologii FED, czy tam SED, ale jakoś okazało się że koszty produkcji są za duże. Co z tego, że lepsze byłoby to od tego co teraz mamy na rynku, skoro za mało na tym można zarobić.

A wyświetlacz na kropkach kwantowych podobno można obejrzeć, a nawet kupić nawet w Saturnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 32 calach nie ma sensu brać FHD. Chyba , że z ok. 1 m będziesz oglądał.

Polecam tabelę/wykres tzw. zalecanych przekątnych w funkcji odległości od ekranu - np. przy 55 calach rozdzielczość UHD ma sens dla odległości....<2m....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd sygnał UHD? Kupowałem 2 miesiące temu 55' i kompletnie nie myślałem o tym parametrze, tzn wybierałem z full hd, 2k czy 4k to tylko cyferki na papierze, które robią ludziom wodę z mózgu. No chyba, że ktoś ściąga filmu w takiej rozdziałce.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 32 calach nie ma sensu brać FHD. Chyba , że z ok. 1 m będziesz oglądał.

 

Te tabelki określają minimalną odległość od ekranu, a nie maksymalną. 

W przypadku TV SAT to FHD to interpolowane 720p. Nawet z dwóch metrów obraz nie zachwyca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tabelki określają minimalną odległość od ekranu, a nie maksymalną. 

 

Nie rozumiem, przecież to są przedziały odległości vs rozdzielczość.  Przykład - jesli chcesz kupić coś w 55", to jeśli oglądasz w odległości:

- mniejszej od 2m, wtedy UHD "ma sens" (nie wnikam skąd sygnał tej rozdzielczości)

- większej od 2m ale mniejszej od ca.3,5 m, wtedy FHD ma sens

- najlepsze teraz - jesli większej od 3,5 m, wystarczy zwykły HD.....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 (nie wnikam skąd sygnał tej rozdzielczości)

 

Z internetu można pobrać już seriale w UHD. Widziałem kilka odcinków Breaking Bad. Ważyły bardzo dużo, ale gdybym dysponował sprzętem z 4k na pewno bym je pobrał :D. Fakt, że sygnał tv nie ma często nawet 1080p, ale kupując drogi tv można już wziąć te 4k. Od przybytku głowa nie boli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że w internetach wszystko jest, ale seria powiedzmy 20 epizodów, ważąca 300-400GB to ,jakby powiedziała moja siostra, "przesadka" :) FullHd na panelach 50,60 czy 65 cali,czy nawet więcej styka.

 

Wysłane z mojego LG-D855

 

EDYTA : Mama mi własnie napisała, ze w tv marki Sharp, linia Aquos, który kupiłem jej 27 miesiecy temu na urodziny padła płyta główna... Nie ma ekonomicznych podstaw by naprawiac, a to peszek :/ Ciotka kupiła taki sam rok później, ciekawe czy też się tak terminowo po upływie gwarancji sypnie.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Identyczną sytuację miałem z laptopem. Niecały miesiąc po upływie gwarancji padła płyta. Naprawa przewyższała wartość komputera. Taka polityka firm, by sprzęt nie wytrzymywał za długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie zepsuło. To jaka to polityka?

Fajne jest to generalizowanie. 

Firma wyprodukowała 100 000 urządzeń x. 95 000 działa 10 lat. Zepsuło się bardziej lub mniej poważnie np 5000. 1000 niedługo po upłynięciu gwarancji 1%. I to oznacza politykę firmy. Ma się zepsuć zaraz po gwarancji. Nieważne, że to nikły procent.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z internetu można pobrać już seriale w UHD. Widziałem kilka odcinków Breaking Bad. Ważyły bardzo dużo, ale gdybym dysponował sprzętem z 4k na pewno bym je pobrał :D. Fakt, że sygnał tv nie ma często nawet 1080p, ale kupując drogi tv można już wziąć te 4k. Od przybytku głowa nie boli. 

 

Tylko podstawowe pytanie = po co? Będziesz oglądał 55 cali z odległości powiedzmy 1 m, żeby dojrzeć różnicę między 4k a FHD oglądanym na tym samym TV z odległości 2,5 m na przykład?

Przecież nie widać różnicy....

 

Producenci chcą wepchnąć nowinki, a przecież do dziś nie ma dobrej dostępności prawdziwego sygnału FHD 1080p.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się nie zepsuło. To jaka to polityka?

Fajne jest to generalizowanie. 

Firma wyprodukowała 100 000 urządzeń x. 95 000 działa 10 lat. Zepsuło się bardziej lub mniej poważnie np 5000. 1000 niedługo po upłynięciu gwarancji 1%. I to oznacza politykę firmy. Ma się zepsuć zaraz po gwarancji. Nieważne, że to nikły procent.....

 

Zbyt często słyszę o takich sytuacjach. Może mam pecha i trafiam właśnie na ten 1%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko podstawowe pytanie = po co? Będziesz oglądał 55 cali z odległości powiedzmy 1 m, żeby dojrzeć różnicę między 4k a FHD oglądanym na tym samym TV z odległości 2,5 m na przykład?

Przecież nie widać różnicy....

 

Producenci chcą wepchnąć nowinki, a przecież do dziś nie ma dobrej dostępności prawdziwego sygnału FHD 1080p.

Pozdrawiam

 

Jeden ogląda film, drugi obraz. Sprzedawca ma towar i dla jednego, i drugiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców, chcę kupić telewizor. Wymagania:

42-49", 4K, android, wifi, usb 3.0, nie musi być zakrzywiony, graniczna kwota 3300pln

być może jest to logiczne że jeśli jest jeden z parametrów to i drugi będzie taki, ale tego nie wiem, nie znam się aż tak :)

 

 

Znalazłem Sony KD-49X8005C, ale nie wiem czy na pewno warto dopłacać, skoro z podobnymi parametrami są np. Samsung UE48JU6400?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców, chcę kupić telewizor. Wymagania:

42-49", 4K, android, wifi, usb 3.0, nie musi być zakrzywiony, graniczna kwota 3300pln

być może jest to logiczne że jeśli jest jeden z parametrów to i drugi będzie taki, ale tego nie wiem, nie znam się aż tak :)

 

 

Znalazłem Sony KD-49X8005C, ale nie wiem czy na pewno warto dopłacać, skoro z podobnymi parametrami są np. Samsung UE48JU6400?

Jeżeli graniczna kwota to 3300 to po co Ci 4K? Uważam ze dopłacać za to można jak się nie ma ograniczeń finansowych na zasadzie kto bogatemu zabroni. Mam paru znajomych którzy kupili TV 4K a jeszcze nie mają pakietu HD, a gdzie im do FHD a co dopiero UHD. Nadaje w ogóle ktoś taki sygnał? I czy naprawdę będziesz siedział z nosem w telewizorze żebyś zobaczyć roznice? Ja zdecydowanie nie widzę przy obecnym poziomie techniki i cen (zarówno tv jak i filmów) sensu kupienia 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max co podają dostawcy sygnalu to 1080i, czyli oszukane FHD :) 4K to ewentualnie własne nagrania wideo.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli graniczna kwota to 3300 to po co Ci 4K? 

 

trochę tak "przyszłościowo", ale może rzeczywiście jeszcze za wcześnie? w takim razie co jest sensownego w kwocie do 2.5 fulll HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smart TV to np you tube w 4K, zdjęcia z wakacji też lepiej się ogląda przy wyższej rozdzielczości niż przy HD, wiele smartfonów nagrywa w 4K, że o kamerach nie wspomne. Niby przyszłościowo ale ta przyszłość to jest już dziś :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k 100hz jeżeli już a to wydatek powyżej 5tyś. Poniżej sobie odpuść i weź FHD.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4k 100hz jeżeli już a to wydatek powyżej 5tyś. Poniżej sobie odpuść i weź FHD.

 

SONY KDL-43W756C 800Hz ANDROID WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowych tv jakaś marka oferuje tv,  które poza pilotem posiadają także możliwość obsługi menu przyciskami w  obudowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.