Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walkman6

Plebiscyt na pierwszy automat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Przymierzam się do zakupu mojego pierwszego automatu. Po przejrzeniu forum doszedłem do wniosku, że najlepszym wyborem na początek będzie japoński Orient. Z tego co udało mi się ustalić, współczynnik jakość/cena jest w przypadku tej firmy wysoki. Poza tym podoba mi się stylistyka Peżotów ;) (jeżeli dobrze rozumiem miejscową nazwę Orienta ;)

 

Nadgarstek 18,5 cm na ścisk. 19 cm - tak jak mi się wydaje nosi się zegarek na pasku.

 

Do wyboru na chwilę obecną są:

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sez09004w0-fez09004w0-vintage-japan-automatic-sapphire-elegant-gents-leather-watch

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sfd0j003a0-ffd0j003a0-curator-grey-power-reserve-sapphire-japan-automatic-mens-watch

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sfd0j004w0-fd0j004w-curator-white-power-reserve-sapphire-japan-automatic-mens-watch

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-set0t002b0-fet0t002b0-sun-moon-sapphire-japan-automatic-gents-leather-watch

 

Wszyskie zegarki są dla mnie w porządku, więc nie będę pisał o zaletach. Napiszę o wadach (z mojego puntu widzenia).

1. W związku, że jest to mój pierwszy zegarek automatyczny chciałbym mieć bezpośredni wgląd do wnętrza. Niestety Curator nie daje takiej możliwości. W zasadzie jest to jedyna wada tego modelu. Musiąłbym się jeszcze zastanowić nad kolorem tarczy.

2. Vintage ma średnicę 40 mm. Boję się, że może być trochę za mało (chociaż curator ma "tylko" 41 mm).

3. Sun&Moon, no cóż, nie do końca jestem przekonany do czarnej tarczy. Mam Timexa stylizowanego na divera, z czarną tarczą i czarnym bezelem, który ma 42 mm średnicy i wydaje mi się nie za duży. Chociaż tu może być efekt koloru i średnicy tarczy.

 

Zegarek ma pełnić funkcję "everyday watch". Chociaż na chwilę obecną odrzucam wszelki divery. Może następnym razem.

 

Co sądzicie o w/w modelach i moich uwagach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustaw von Sztalinger

Postawiłbym jednak na prostotę i klasykę curatorów, ale to już sam musisz się zastanowić, czy lubisz mieć na tarczy nadźgane czy nie... Z doświadczenia wiem, że im prostszy zegarek, tym mniej się nudzi, ale może tym masz inną optykę. No i oczywiście 41 mm to nie jest mało... A jeśli chodzi o oglądanie bebechów to jest przereklamowane, tym przy mechanizmach orienta, które "arcydziełem sztuki zegarmistrzowskiej" nie są. Osobiście zasugerowałbym Orient Stara (np. WZ0021DV), ale tutaj trzeba by dołożyć do 1500....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurator bardzo dobry wybór .

Jeszcze może senator lub konduktor .

Albo zwiększyć budżet i OS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłbym jednak na prostotę i klasykę curatorów, ale to już sam musisz się zastanowić, czy lubisz mieć na tarczy nadźgane czy nie... Z doświadczenia wiem, że im prostszy zegarek, tym mniej się nudzi, ale może tym masz inną optykę. No i oczywiście 41 mm to nie jest mało... A jeśli chodzi o oglądanie bebechów to jest przereklamowane, tym przy mechanizmach orienta, które "arcydziełem sztuki zegarmistrzowskiej" nie są. Osobiście zasugerowałbym Orient Stara (np. WZ0021DV), ale tutaj trzeba by dołożyć do 1500....

Orient Star... chyba następnym razem. Chociaż ten wskazany przez Ciebie robi bardzo pozytywne wrażenie.

 

Kurator bardzo dobry wybór .

Jeszcze może senator lub konduktor .

Albo zwiększyć budżet i OS...

Conductor - nie mój styl. Senator OK. Tyle, że chyba poza moim budżetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gustaw von Sztalinger

Tu jedynie wskazówki nie sa w moim guście, ale może bym się przyzwyczaił ;)

Nie licz na to, musisz kupić zegarek, który w pełni Ci się będzie podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to, musisz kupić zegarek, który w pełni Ci się będzie podobał.

Może lepiej nie ryzykować. Może się nie przyzwyczaję.

 

Byłem dziś w łódzkiej Manufakturze. Nie znalazłem Orienta. Miałem mało czasu i nie zwiedziłem całej galerii. Za to przymierzyłem Tissota Le Locke. Średnica chyba 39 mm. Muszę przyznać, że bardzo mały jak na moją rękę. Także Orient Vintage ze swoimi 40 mm podejrzewam, że również będzie zbyt mały.

 

Były tez Seiko 5, ale bardzo ubogi wybór. W sklepie Panie raczej zajęte rozmową ze sobą (było ich 3). Więc wiele się nie dowiedziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zastanawia mnie ten:

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-set0p002b0-et0p002b-multi-eyes-sun-moon-sapphire-japan-automatic-gents-watch

 

Tu trochę czarna tarcza mnie odstrasza. Bransoleta wygląda dobrze. Chociaż najprawdopodobniej szybko byłaby zmieniona na pasek.

 

I widziałem jeszcze gdzieś na kwarcowej Certinie (wyglądała naprawdę świetnie) komplikację sun&moon. Taką kolorową jak na czarnym Oriencie. Na Certinie świetnie to wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie którego orienta byś nie wziął , to będzie dobry .

Grafiki orienta są słabiutkie . Na żywo dużo zyskują .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał Curatora. tani z szafirem, bez udziwnień. jak chcesz poszaleć to każda z orientowskich opcji będzie dobra.

 

No właśnie chcę poszaleć ;) Jeszcze muszę to przemyśleć, ale Sun&Moon lub Curator. Najprawdopodobniej jeden z tych dwóch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. W tym zegarku:

 

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-set0t002b0-fet0t002b0-sun-moon-sapphire-japan-automatic-gents-leather-watch

 

wskazówki nie kontrastują za bardzo z kolorem tarczy. Na tym zdjęciu tak bardzo tego nie widać. Niestety na innych zdjeciach w sieci jest to znacznie bardziej widoczne. Jakie są Wasze doświadczenia i czy w ogóle ktoś użytkował zegarek, w którym być może jest utrudniona weryfikacja aktualnego czasu z powodu konfiguracji kolorów wskazówek i tarczy? Może wyolbrzymiam, a może rzeczywiście jest to jakiś problem. Proszę o komentarze. Może ktoś miał podobny, albo ten zegarek i będzie mógł się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten filmik pokazuje o czym piszę. Pod pewny kątem wskazówki na filmie nie są widoczne. Wydaje mi się, że zjawisko potęguje wypukłe szkło. Mnie ciekawi jak film można odnieść do rzeczywistości. To, że na filmie nie widać momentami wskazówek to nie jest problem. Problemem jest to, że być może w rzeczywistości wskazówki też będą trudnodostrzegalene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem jeszcze taki film, z którego wynika, że wskazówki są raczej dobrze widoczne, chociaż z treści nic nie rozumiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny, tj. z czarną tarczą i srebrnymi wskazówkami i rzeczywiście czasem słabo widać wskazania. Wystarczy jednak inaczej nachylić rękę i widoczność od razu staje się właściwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten filmik pokazuje o czym piszę. Pod pewny kątem wskazówki na filmie nie są widoczne. Wydaje mi się, że zjawisko potęguje wypukłe szkło. Mnie ciekawi jak film można odnieść do rzeczywistości. To, że na filmie nie widać momentami wskazówek to nie jest problem. Problemem jest to, że być może w rzeczywistości wskazówki też będą trudnodostrzegalene.

 

Weź z białą tarczą i problemie. Czarne wskazówki są bardzo dobrze widoczne na białej tarczy. Pomyśl ewentualnie o niebieskiej, podobno robi kosmiczne wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Znalazłem jeszcze taki film, z którego wynika, że wskazówki są raczej dobrze widoczne, chociaż z treści nic nie rozumiem ;)

właśnie taki dzisiaj odebrałem , jest mega fajny , dla mnie czytelność jest ok, ale fakt mogło by być lepiej , niemniej  polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawie wszystkie te Orienty w ręku i Sun&Moon jest zdecydowanie ładniejszy niż Curator. Do tego wypukły szafir i ta tarcza - super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.