Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ryuuka

FESTINA Chrono Bike wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mierzę się z zakupem zegarka FESTINA TOUR DE FRANCE - 16774/4, i z uwagi że to będzie mój pierwszy zegarek tej marki mam kilka pytań

Obecnie mam kilka zegarków CASIO, i ogólnie nie mam problemów z samymi zegarkami i serwisem czyli np wymiana baterii gdyż punkty są dostępne w wielu miejscach.

Stąd też moje pytania:

- czy polecilibyście zakup zegarka FESTINA;

- gdzie będzie można serwisować zegarek, przynajmniej wymienić baterie, czytałem że w Polsce kiepsko z tym i jest obecnie tylko jeden oficjalny punkt;

- czy zegarek w temacie za cenę 1200 zł się opłaca;

- czy zegarki są awaryjne lub mają jakies problemy techniczne.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź, jeżeli coś się jeszcze w głowie narodzi, dodam pytania. Zasadniczo bardziej mnie interesuje możliwość serwisowania gdyż nie widzę opcji wysyłać zegarek na drugi koniec kraju, wole podjechać do serwisu nawet jeżeli jest to 10-20 km od mojego miejsca zamieszkania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszukaj kolege Jacka (nick: Jash) jest przedstawicielem dystrybutora/serwisu.

Podal namiary zwiazane z pytaniami miedzy innymi na temat festiny wiec mysle ze bedzie to odpowiedia osoba.

 

Na stronie zegarki.pl masz info o sieci autoryzowanych serwisow wiec nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz 1,2k na zegarek, to daj sobie spokój z Festiną i innymi wynalazkami. Kup kolejne Casio, albo poszukaj czegoś z oferty Seiko lub Citizena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeśli masz 1,2k na zegarek, to daj sobie spokój z Festiną i innymi wynalazkami. Kup kolejne Casio, albo poszukaj czegoś z oferty Seiko lub Citizena.

 

Kolego seb71, jak nie masz nic konstruktywnego do napisania to nie powielaj tekstów kolegów z forum, którzy tak jak Ty piszą dla samego pisania.

Festina nie jest wynalazkiem, ale firmą, która od 1902r. robi zegarki, kiedyś szwajcarskie, teraz hiszpańskie z japońskim sercem.

Pisałem już kilka razy, ale się powtórzę. Mam z tańszych marek w ofercie i Festinę i wspomniane przez Ciebie SEIKO. Zapraszam do siebie, dam Ci lupę i porównasz sobie wykonanie TDF za 1399zł z chociażby Seiko Sporturą za ponad 2500zł. Ja rozumiem, że Festina na forum ma średnie poważanie, wiem też, że duża część kolekcji to zegarki średniego wykonania, ale TDF to na prawdę bardzo dopracowana i flagowa kolekcja Festiny, której wykonanie jest dużo lepsze niż w zegarkach dwa razy droższych.

 

Kolego Ryuuka - a nie myślałeś o TDF2015? Jest dużo fajniejszym modelem i moim zdaniem też lepiej wykonanym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego seb71, jak nie masz nic konstruktywnego do napisania to nie powielaj tekstów kolegów z forum, którzy tak jak Ty piszą dla samego pisania.

Festina nie jest wynalazkiem, ale firmą, która od 1902r. robi zegarki, kiedyś szwajcarskie, teraz hiszpańskie z japońskim sercem.

Pisałem już kilka razy, ale się powtórzę. Mam z tańszych marek w ofercie i Festinę i wspomniane przez Ciebie SEIKO. Zapraszam do siebie, dam Ci lupę i porównasz sobie wykonanie TDF za 1399zł z chociażby Seiko Sporturą za ponad 2500zł. Ja rozumiem, że Festina na forum ma średnie poważanie, wiem też, że duża część kolekcji to zegarki średniego wykonania, ale TDF to na prawdę bardzo dopracowana i flagowa kolekcja Festiny, której wykonanie jest dużo lepsze niż w zegarkach dwa razy droższych.

 

Kolego Ryuuka - a nie myślałeś o TDF2015? Jest dużo fajniejszym modelem i moim zdaniem też lepiej wykonanym.

Może i powielam opinie innych Forumowiczów dotyczące Festiny.

Wiem też, że znajomi zegarmistrze też nie są dobrego zdania jeśli chodzi o wyroby Festiny czy Timexa na przykład - może nie trafili na topową serię TDF.

Jako przedstawiciel firmy Festina jesteś słusznie wzburzony i ja to rozumiem.

Ja podchodzę bardziej obiektywnie do tematu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Festina jest marką popularną, która pisząc kolokwialnie sprzedaje się na wiadra. Co za tym idzie, jeśli zepsuje się 1 zegarek na 10 to suma summarum trochę się tego nazbiera.

Ma Festina różne mechanizmy, są lepsze i gorsze to fakt. Wzburzony nie jestem, tylko tak jak pisałem - skoro piszemy o konkretnym modelu to piszmy prawdę. TDF to zupełnie innym temat w całej marce Festina.

Ponadto nie wiem skąd opinia innych zegarmistrzów o rzekomej słabej jakości w sytuacji, gdy to my jesteśmy jedynym autoryzowanym serwisem marki w Polsce :)

Ja z kolei często spotykam się z opiniami klientów, którzy byli u "jakiegoś" tam zegarmistrza, że albo nie potrafią nawet otworzyć zegarka, albo w ogóle nie podejmują czynności odsyłając do nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Zapraszam do siebie, dam Ci lupę i porównasz sobie wykonanie TDF za 1399zł z chociażby Seiko Sporturą za ponad 2500zł. Ja rozumiem, że Festina na forum ma średnie poważanie, wiem też, że duża część kolekcji to zegarki średniego wykonania, ale TDF to na prawdę bardzo dopracowana i flagowa kolekcja Festiny, której wykonanie jest dużo lepsze niż w zegarkach dwa razy droższych.

 

może po prostu Sportura jest przewartościowana skoro można za granicą kupić za podobne pieniądze do Festiny ;)?

i żeby nie było - mój brat ma jakieś 10 lat Festinę i złego słowa nie powiem. do dziś działa bez zarzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 sztuki Festiny, kwarce. Nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Poza bateryjkami nie dzieje się nic złego. Zegarki były przez kilka lat używane jako EDC i dalej działają bez problemów.

Co do jakości wykonania to Festiny, które mam na moje oko laika nie odbiegają w żaden sposób od innych zegarków w przedziale cenowym 1-1,2 k pln. jest to marka budżetowa i popularna, nie ulega to wątpliwości - wykonanie i działanie jest bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się w tej cenie za jakimś solarem rozglądną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche od temamu postow sie zrobilo.

 

Ja bym się w tej cenie za jakimś solarem rozglądną.

Egzo konkret, zegarkow jest miliony... Zaproponuj przynajmniej zakres koledze

 

Może i powielam opinie innych Forumowiczów dotyczące Festiny.

Wiem też, że znajomi zegarmistrze też nie są dobrego zdania jeśli chodzi o wyroby Festiny czy Timexa na przykład

Możesz podac w jakim zakresie? Jestem ciekawy dlaczego nie sa godne polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wynalazków i nie polecanych na forum posiadam zegarek Timex od 1993 roku i nie powiem złego słowa . Wymieniam tylko baterie. Co prawda wskazówka nie trafia w indeksy ale w tamtych latach za bardzo wyboru nie było... a i obecnego czasu zegarkom się to zdarza:)

 

A wracając do tematu. Ile będzie kosztował ten model w cenie...forumowej? :)

http://www.festina.com/en/limited-edition-2015-2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego seb71, jak nie masz nic konstruktywnego do napisania to nie powielaj tekstów kolegów z forum, którzy tak jak Ty piszą dla samego pisania.

Festina nie jest wynalazkiem, ale firmą, która od 1902r. robi zegarki, kiedyś szwajcarskie, teraz hiszpańskie z japońskim sercem.

Pisałem już kilka razy, ale się powtórzę. Mam z tańszych marek w ofercie i Festinę i wspomniane przez Ciebie SEIKO. Zapraszam do siebie, dam Ci lupę i porównasz sobie wykonanie TDF za 1399zł z chociażby Seiko Sporturą za ponad 2500zł. Ja rozumiem, że Festina na forum ma średnie poważanie, wiem też, że duża część kolekcji to zegarki średniego wykonania, ale TDF to na prawdę bardzo dopracowana i flagowa kolekcja Festiny, której wykonanie jest dużo lepsze niż w zegarkach dwa razy droższych.

 

Kolego Ryuuka - a nie myślałeś o TDF2015? Jest dużo fajniejszym modelem i moim zdaniem też lepiej wykonanym.

Hej Jash,

 

Pytanie do eksperta i prosze o szczera odp.

Przymierzam się do zakupu któregoś z poniższych modeli Festiny. Czy zegareki warte są uwagi ?, prośba o Twoj komentarz w sprawie

 

- sport chronograph model F16901-1

- chrono bike model F16971-7

- multifunction model F169994-4

 

z gory dzieuję Ci za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja napiszę z autopsji: osobiście posiadam cztery modele Festiny. Najstarszy kupiony w 2000 roku, w tym dwa modele TdF. Oprócz baterii nie wymieniam nic. Jeden przykry epizod był z bransoletą, której wypadł pin i niestety zegarek spadł mi z ręki niespodziewanie. Na szczęście w miękkie miejsce. Po za tym cztery zegarki u mnie i następne 6 sztuk u moich braci chodzą od roku 2000 bez przerwy. Żaden się nie popsuł ani nie wystąpiła jakaś awaria (oprócz) wspomnianego wypadku z bransoletą. Wersje różne od zwykłych modeli po TdF i w tytanowej kopercie.

 

Szczerze, polecam. Można szukać coś innego zawsze, ale skoro pytasz o tą firmę to z czystym sumieniem mogę polecić jako wieloletni użytkownik.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Hej Jash,

 

Pytanie do eksperta i prosze o szczera odp.

Przymierzam się do zakupu któregoś z poniższych modeli Festiny. Czy zegareki warte są uwagi ?, prośba o Twoj komentarz w sprawie

 

- sport chronograph model F16901-1

- chrono bike model F16971-7

- multifunction model F169994-4

 

z gory dzieuję Ci za pomoc

Hej,

wizualnie musisz wybrać Ty. Technicznie jest tak:

16901 - ok, bardzo niska, żeby nie napisać że prawie zerowa awaryjność. Jeden z lepszych japońskich mechanizmów

16971 - w zasadzie to samo co wyżej

i tu nie wiem czy piszesz o 16999 czy 16994. Tak czy siak, oba to multifunkcje. Zdarzają się z nimi problemy jeśli chodzi o dokładność. Zegarki potrafią się spóźniać w niektórych egzemplarzach. Oczywiście żaden pomór, ale bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Jash,

właśnie kupiłem to cudo festina f16775/8

Powiesz mi o nim coś więcej?

Kupiłem to za naprawdę dobre pieniądze...i chce wiedzieć jak bardzo mam się cieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.