Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Wybór nowego automatu do 2000zł - Poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

gripen - jeżeli chodzi Ci o modele z serii FER2Axxx to są wspomniane w tekście pod Seiko SNG jako inne ciekawe piloty do 1000zł. Co prawda nie rozpisałem się o nich, ale link jest. A nie umieściłem ich jako główny polecany pilot do 1000zł, by nie było, że w każdej kategorii polecam tylko Orienta jako najlepszy budżetowy wybór - chociaż tak to wygląda w rzeczywistości.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja- nie dopatrzyłem podanego linku- a jest jak byk:). Dokładnie o tą serię orienta mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten OS ma na bank mineralne . Chyba , że coś by się zmienić miało. Ale cena taka jak była więc na bank mineralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto może też dodać coś dla osób chcących mieć koniecznie swiss do 1000zł typu certina caimano ds podium tissot pr100 i do 2000zł typu ds podium chrono


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wspomniał o zegarkach Pulsar też można kupić za rozsądne pieniądze. Mój pierwszy automat zapłaciłem za niego troszkę ponad 500zł.

 

Wysyłane z mojego LG-D855 za pomocą Tapatalk 2

post-85459-1451655473,9482_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto może też dodać coś dla osób chcących mieć koniecznie swiss do 1000zł typu certina caimano ds podium tissot pr100 i do 2000zł typu ds podium chrono

 

Poradnik głównie tyczy się zegarków automatycznych, Caimano i DS Podium można dostać do 1000zł ale w kwarcu, w automacie są obecnie w cenie ok. 1600-1800zł więc pozwolę sobie o nich wspomnieć zdaniem na końcu opisu Certiny DS-1 (która jest najbardziej kultowym modelem od Certiny [w cenie koło 2000zł] vs propozycje Tissot Le Locle i Visodate).

 

 

Nikt nie wspomniał o zegarkach Pulsar też można kupić za rozsądne pieniądze. Mój pierwszy automat zapłaciłem za niego troszkę ponad 500zł.

 

Rzeczywiście, przeoczyłem Pulsara. Dodałem zdanie w paragrafie dotyczącym zegarków automatycznych za 400-500zł. Dzięki.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i po... a tu taki temat przegapiłem.

 

Kolego MasterMind, o "Zakazanym" wymienialiśmy PW - dobra robota i spostrzeżenia. Tutaj też wielkie brawa za zebranie wszystkiego do kupy i udzielenie rad. Może będę kiedyś "na kupnie" automata, (pewnie raczej do 1000pln, żeby zobaczyć jaka z tego jest radość, niż naprawdę ogromne udogosnienie, które co poniektórzy dostrzegają), więc ten temat przewertuję jeszcze raz, dokładnie, ze zrozumieniem i napawaniem się przy oglądaniu każdej fotografii z linków.

 

Jedyne co, to taki poradnik powinien być jak najbardziej ogólny i zawierać prawdy ogólne dla naprawdę zielonych użytkowników, w stylu "szafir tak, mineralne niekoniecznie" czy też wymieniać pewne linie modelowe jak to robisz. Wrzucanie przez innych podpowiedzi, że model SDA025285287462893695826589JHGYVG989868964 jest w budżecie, bo przed świętami sklep www.wypadniete_z_tira.pl zrobił 30% obniżkę nijak się ma do uniwersalności poradnika, bo później i tak nie da się tego zni znaleźć, ani kupić. Nie wiem dlaczego niektórzy, szukając zegarka, katują się przeglądaniem całego Internetu po to, żeby właśnie znaleźć po numerze jakiś tam model, który nie jest już może produkowany, jest wyprzedany i raczej nie uda się go kupić. No ale może to i dobrze, że mnie nie dopadnie taka nędza, żeby szukać takiego jednorożca, skoro przy takiej mnogości stylów i wariantów łatwiej będzie się zakochać w innej marce i modelu przy okazji wyjścia do galerii handlowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może będę kiedyś "na kupnie" automata, (pewnie raczej do 1000pln, żeby zobaczyć jaka z tego jest radość, niż naprawdę ogromne udogosnienie, które co poniektórzy dostrzegają), więc ten temat przewertuję jeszcze raz, dokładnie, ze zrozumieniem i napawaniem się przy oglądaniu każdej fotografii z linków.

 

 

Gdybym teraz kupował swój pierwszy automat do 1000zł to pewnie wybór padłby na Orienta Mako/Ray, tyle że z obecnym stanem wiedzy natychmiast wstawiłbym w nim szafirowe szkło :)

 

 

Jedyne co, to taki poradnik powinien być jak najbardziej ogólny i zawierać prawdy ogólne dla naprawdę zielonych użytkowników, w stylu "szafir tak, mineralne niekoniecznie" czy też wymieniać pewne linie modelowe jak to robisz. 

 

Myślałem o zrobieniu takiego wstępu teoretycznego, ale nie chciałem powielać informacji, które można przeczytać samemu w internecie, albo tu na forum. Z drugiej strony istnieje taka fajna opcja ukrywania tekstu dla ciekawych (komenda "spoiler") więc po prostu zaczerpnę opracowanie kolegi Thoma z tego tematu i umieszczę je dla chętnych, by i ten przewodnik był merytorycznie kompletny - zrobione.

 

Nie wiem dlaczego niektórzy, szukając zegarka, katują się przeglądaniem całego Internetu po to, żeby właśnie znaleźć po numerze jakiś tam model, który nie jest już może produkowany, jest wyprzedany i raczej nie uda się go kupić. No ale może to i dobrze, że mnie nie dopadnie taka nędza, żeby szukać takiego jednorożca, skoro przy takiej mnogości stylów i wariantów łatwiej będzie się zakochać w innej marce i modelu przy okazji wyjścia do galerii handlowej.

 

Oj, ja akurat mam duszę researchera i jak postanowię sobie, że kupuję nowy zegarek, to wybór potrafi trwać całymi tygodniami, poświęconymi na katowaniu się informacjami, porównaniami, testami, recenzjami itd. Czasem sam się na tym łapię i dochodzę do wniosku, że coś jest nie tak, bo ludzie wchodzą do sklepu, kładą kasę na ladę i mówią - "Ten mi się podoba" - nie wnikając nawet co to za firma, co w nim siedzi, jakie są opinie użytkowników itd.

 

Generalnie - dziękuję za komentarz  - jak widzisz przyczyniłeś się nim do rozwoju przewodnika :)

 

Dziękuję również koledze Thomowi, za nieświadome użyczenie tekstu jego autorstwa :D

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś polecić jakiś zegarek  najlepiej z otwartym mechanizmem, automatyk wyglądający mniej więcej jak zegarki Ingersoll . Z tego co się na czytałem i na słuchałem od innych to to, że nie warto brać zegarków firmy ingersoll dlatego się pytam czy są jakieś alternatywy tak jak w temacie do 2000 zł.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ingersollów nie warto kupować z paru powodów, głównie dlatego, że udają zegarki amerykańskie (nazwa marki) o niemieckim designie ("zaprojektowane w Niemczech") nie wspominając nic o tym, że są wykonywane w Chinach na chińskich mechanizmach. Dlatego nie opłaca się ich kupować w cenie, którą sobie za nie życzy producent. Można je natomiast kupić okazyjnie - i im bardziej okazyjnie je kupisz, tym bardziej zbliżasz się do kwoty, jakiej są naprawdę warte. Ich przewagą (jak u wielu chińczyków) jest ciekawy, często "pstrokaty", nieco przegięty design. Za 1600zł zdecydowanie nie warto kupować, za 600zł trochę grzech, ale jeżeli podoba Ci się konkretny model, to zegarek powinien być i tak objęty 2letnią gwarancją, dodatkowo Ingersoll ma jakąś tam kontrolę jakości, a chińskie werki - jeżeli sprawdzone - nie są złe.

 

Według mnie najfajniejszym Open heartem obecnie na rynku, który może konkurować z ekstrawaganckim designem Ingersollów, jest ten Orient Star. Być może sprowadzisz go gdzieś z zagranicy poniżej 2000zł. Tu dopłacasz 300, ale masz od polskiego, zaufanego dystrybutora.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc teraz na zegarki Orient wpadły mi w oko takie:

 

FDB0C003B0
FDB0C005Y0
SDK02001B0
SDA05001B0
SDK05002B0
FFT03004B0
SDK05004K0 
 
2 z tych zegarków kosztują ok 550 Euro ale mogę na to przymknąć oko. Jeżeli te modele też są dobre to zdecyduję się na których z nich.
Edytowane przez Mobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całego zestawienia najmniej atrakcyjny jest FDB0C005Y0 i FDB0C003B0, bo to zwykła seria Orienta. Orient Stary natomiast wszystkie godne polecenia i można brać w ciemno, jeżeli budżet na to pozwala. Przed zakupem sprawdź tylko rozmiar zegarka (średnica koperty) vs rozmiar swojego nadgarstka, bo niektóre z tych modeli są duże (np. 47mm średnicy).

 

--Co do przewodnika--

 

Dodałem Tisell Marine Dive w sekcji Homage'ów Rolexa. Moje kilkutygodniowe poszukiwania zegarka w stylu Submarinera zaowocowały po pierwsze odkryciem tego modelu, po drugie dojściem do wniosku, że to jedna z najlepszych opcji, gdy się chce mieć rolkowego divera, nie płacąc haraczu za swiss made na tarczy.

 

Dlatego też kupuję Squale 1545 Heritage...

 

Logika!

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten SDK05002B0 cena też w miarę dobra porównując ceny w Polsce(1650 zł zamiast 2450zł). Jak zegarek przyjdzie to dam znać czy wszystko ok. Link do sklepu

Edytowane przez Mobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry wybór. Ten model na pasku jest bardzo interesujący, a tutaj dodatkowo ciekawa bransoleta, z fajnymi lekko "kanciastymi" środkowymi ogniwami. Myślę, że będziesz zadowolony.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok na pewno zrobię. Może mi tylko ktoś powiedzieć dlaczego marka Orient nie znajduje się na piramidzie zegarków skoro tańsze marki są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to jeden z sekretów budowniczych piramidy. Pochowany razem z nimi i faraonem.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

Bo firma Orient produkuje serię three stars, czyli zegarki za 300 zł. Co z tego że produkuje również droższe, świetnie wykonane zegarki? Trzy gwiazdki dyskwalifikują Orienta w oczach zegarkowych tuzów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja z budowniczymi i faraonem była lepsza, bardziej tajemnicza.

 

Po drugie są tu pewne luki - Seiko jest wymienione, a zegarki z serii Seiko 5 też są dostępne w okolicy 350zł.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

Ale Orient ma kiczowate logo z lewkami. Seiko uniknęło tego błędu i nie wymyślało zwierzyńca. Ot i cała tajemnica piramidy prestiżu.

 

A piramidy zbudowali kosmici, każde dziecko wie. Ułożenie 2.5 mln kamiennych bloków w 20 lat daje średnią 1 blok co 2 min. A nie mieli dźwigów i dotacji z Unii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z japonczykami w piramidzie jest taki problem , że produkują zegarki w bardzo szerokim przedziale cenowym od seiko 5 po grand seiko . Od orienta cristala , po Royal orienta . Stąd problem z umiejscowionem. Jedna seria musiała by być wyżej , druga niżej .

Edytowane przez egzo18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.