Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Wybór nowego automatu do 2000zł - Poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Z japonczykami w piramidzie jest taki problem , że produkują zegarki w bardzo szerokim przedziale cenowym od seiko 5 po grand seiko . Od orienta cristala , po Royal orienta . Stąd problem z umiejscowionem. Jedna seria musiała by być wyżej , druga niżej .

... zatem mają szeroki wachlarz produktów i klientów, itd. Orientując się tylko na drogich zegarkach z wysokiej półki - klientela byłaby mniejsza, lecz zapewne bardziej ekskluzywna.

Edytowane przez pływak_wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

Koledzy to na japońskich zegarkach zęby zjedli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Orient ma kiczowate logo z lewkami.

 

Zupełnie jak Peugeot :) Ja tam lubię lwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś lewki nie pasują , zawsze może kupić OSa.... i nie ma lewków ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche, Ferrari i Lamborghini też mają zwierzyniec w logo :) uważam, że lepszy zwierzyniec niż jakieś "P", "F" czy "L" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie również jestem na etapie poszukiwania jakiegoś porządnego zegarka automatycznego. Moglibyscie mi nieco doradzić w temacie ? Spodobały mi sie te dwa zegarki Tissot:

http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0064281605800_LE_LOCLE_Small_Second_AUTOMATIC_T0064281605800-5527.html

http://www.zegarmistrz.com/TISSOT_T0654301105100_AUTOMATICS_III_T0654301105100-2642.html

Rzecz jasna nie dla mnie ale dla mojego męza na prezent. Który z tych dwóch Waszym zdanem lepiej się przedstawia? Maż do tej pory nosił głównie zegarki na bransolecie ale zastanawiam się czy nie kupić mu czegoś na pasku ( lepiej chyba pasowałby do garnituru). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten jest fajny. Dobrze że szukasz mechaników - trzeba się szanować :)

Powiem tak, gdybym ja był czyimś mężem i odstał od swojej potencjalnej żony (której jeszcze nie mam) taki sprzęcik - byłbym zadowolony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot bardzo ładny, ale ciemna tarcza ukryje wiele smaczków giloszowanej tarczy. Inaczej mówiąc, czasomierz nie będzie prezentował się tak dobrze, jak na zdjęciu. Poszukaj jaśniejszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wyjaśnić co oznacza "nijakość wykonania" zegarków Timex?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Temat założyłem z myślą o zegarkach automatycznych, dlatego o Timexie, którego główna oferta opiera się na zegarkach kwarcowych, wspomniałem na marginesie, jako o firmie która nie cieszy się obecnie jakimś wielkim uznaniem wśród pasjonatów.

 

Tak jak napisałem, oferta Timexa w automatach nie poraża, więc spójrzmy na to, co oferuje w segmencie kwarcowym - a tutaj "nijakość wykonania" - piszę to z perspektywy właściciela kilku kwarcowych Timexów oraz dodatkowych oględzin "organoleptycznych" napotkanych egzemplarzy czy to u znajomych, czy to w sklepach. Timex ma fajną historię, ale obecnie trąci chińszczyzną. Nie wybrałbym tych zegarków ponownie myśląc o perspektywie używania ich przez wiele lat, ani tym bardziej szukając ciekawych rozwiązań technicznych - gdzie japońska oferta przoduje.

 

Timex jako tani, budżetowy zegarek kwarcowy - czemu nie - pod warunkiem, że rzeczywiście do dostania tanio, np. do 200zł. Jednak często w cenie kwarcowego Timexa można dostać już coś z automatycznych zegarków od Seiko lub Orienta - stąd nie zdecydowałbym się na zakup tego pierwszego. To samo tyczy się segmentu zegarków kwarcowych u konkurencji - tu szukałbym w Seiko lub u Citizena.

 

Jest kilka solidnych sportowych modeli Timexa, ale tutaj znów pojawia się konkurencja w postaci Casio - firmy która też produkuje w Chinach, ale moje osobiste doświadczenia z ich zegarkami wypadają wyłącznie na + gdzie w przypadku Timexa mam mieszane uczucia.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudy. Kiedy poradnik do 10k i 20k? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, moje aktualne, rzetelne "rozeznanie" sięga zegarków do ~7k - czyli tam gdzie maksymalnie sięga mój osobisty budżet.

 

Tworzenie przewodników pomiędzy 10-20k to byłoby z mojej strony bajkopisarstwo* :)

 

 

* - czyli coś co lubię ;) 

 

Nie powiem, że nie myślałem o tym - główny problem to rozpiętość oferty. Trzeba by temat podzielić na zegarki nowe w tych cenach i ogrom zegarków używanych, a to już sporo materiału do przerobienia.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chciałbyś pisać o nowych zegarkach za 10-20k? Widziałeś kiedyś miłośnika (o znawcach nie mówiąc), który by płacił cenę z metki? Pre-owned oraz grey market.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chciałbyś pisać o nowych zegarkach za 10-20k? Widziałeś kiedyś miłośnika (o znawcach nie mówiąc), który by płacił cenę z metki? Pre-owned oraz grey market.

 

Nie no, gdybym zabrał się za taki temat, to tak jak piszesz - nówki do dostania w realnych cenach "ulicznych", a nie katalogowych z salonu. Tyle że to znacznie komplikuje temat, bo o ile ceny katalogowe są z góry ustalone, a ew. rabaty do przewidzenia, to ceny uliczne są płynne, zależą od okazji, sytuacji na rynku itd. Już widzę te komentarze, że "zegarka x nie dostaniesz w tej cenie, bo za egzemplarz w przyzwoitym stanie trzeba zapłacić tyle i tyle". Ogólnie ból tam gdzie kończą się plecy.

 

Przydatny by był też np. 3-5 k :)

 

To już prędzej na moje siły, tylko wolnego czasu brak ;)


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak widząc doświadczenie kolegi rozpisać się i spróbować określić , oczywiście Twoim zdaniem do kiedy zegarek jest zegarkiem ( wiesz kunszt , wykonanie , ciekawy mechanizm , dizajn ) i warto czasem więcej za niego zapłacić , a kiedy jest to już biżuteria  ( złoto , platyna , kamienie szlachetne) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Daleko mi do wyroczni w tych sprawach - na forum działa wielu przytłaczająco bardziej doświadczonych pasjonatów i to ich perypetie zegarkowe należałoby śledzić, by wyciągnąć jakieś konstruktywne wnioski :)

 

Po drugie podejście o którym piszesz, czyli do kiedy możliwie obiektywnie warto za coś dopłacić w zegarku, jest totalną abstrakcją.

 

Mogę Ci odpowiedzieć subiektywnie, co sądzę:

- kunszt - tutaj dwa różne podejścia. Za całokształt cenię Japończyków (Seiko, Orient, Citizen), za ich dbałość o detale, ale przede wszystkim za tworzenie solidnych, długowiecznych czasomierzy po przystępnych cenach. Drugie podejście - kunszt w znaczeniu elitarnym - czyli wielkie znane marki zegarkowe tworzące topowe modele, cenowo nieosiągalne dla przeciętnego Kowalskiego - tam widzę kunszt, ale to jak smakowanie słodyczy liżąc szybę na wystawie w cukierni.

- wykonanie - osobiście uważam, że przy 4-5 tysiącach złotych nowe automatyczne zegarki (bez dodatkowych komplikacji, typu chrono itd.) charakteryzują się optymalną jakością wykonania. Powyżej tych kwot płacisz za smaczki i renomę. Na dobrą sprawę człowiek myślący w miarę racjonalnie (czyli nie pasjonat zegarków) powinien zadowolić się automatami z tego przewodnika, czyli do ~2 tyś zł.

- ciekawy mechanizm - jak się trochę człowiek rozejrzy, to szybko dojdzie do wniosku, że dopiero w okolicy 10 tyś zł (zegarki nowe) pojawiają się mechanizmy, które można nazwać ciekawymi. Poniżej tej kwoty większość oferty to sprawdzona ETA i jej klony, w różnych wersjach wykończeniowych. Cieszące oko, solidne, sprawdzone, ale czy ciekawe?

- design - kwestia gustu. Jedni będą szukać tylko "ciekawych" niespotykanych wzorów (broń Boże podobnych do czegoś innego na rynku), ja natomiast lubię klasykę, gdzie trudno mówić o ciekawym designie, co najwyżej o smaczkach i iteracjach sprawdzonych wzorców.

- kwestia zegarków "biżuteryjnych" - kupno zegarka z litego złota czy platyny to zawsze cenowy overkill. Płacisz kilkakrotnie razy więcej niż za model w stali więc w zasadzie sam mówisz wprost, że zależy Ci na zastosowanym kruszcu (ew. kolorze złota), a nie na walorach użytkowych. Wyjątkiem są tu zegarki topowych manufaktur gdzie cena poszczególnych egzemplarzy i tak przekracza granice zdrowego rozsądku i to, że zegarek jest akurat wykonany ze złota czy z platyny schodzi na dalszy plan.

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, niedługo stanę przed wyborem mojego czwartego automatu .

To moi faworyci:

http://www.amazon.com/Seagull-Automatic-Stainless-Flywheel-M160S/dp/B01CCNV8NU

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-set0p002w0-et0p002w-multi-eyes-sun-moon-sapphire-japan-automatic-gents-watch

http://www.watchunique.com/seagull-1963-original/seagull-1963.html

http://www.otozegarki.pl/meskie,zegarek-vostok-europe-anchar-nh35a5105141-automatic-line,26-k-21014-21016-p?gclid=CKS-2Iv018wCFesGcwodKEUDCg

 

Podoba mi się styl zegarków Azjatyckich mam już jeden Orient, a z kolei Chińska mewka niczego nie udaje , na Vostoka zwróciłem uwagę po przeczytaniu twojego artykułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, niedługo stanę przed wyborem mojego czwartego automatu .

To moi faworyci:

http://www.amazon.com/Seagull-Automatic-Stainless-Flywheel-M160S/dp/B01CCNV8NU

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-set0p002w0-et0p002w-multi-eyes-sun-moon-sapphire-japan-automatic-gents-watch

http://www.watchunique.com/seagull-1963-original/seagull-1963.html

http://www.otozegarki.pl/meskie,zegarek-vostok-europe-anchar-nh35a5105141-automatic-line,26-k-21014-21016-p?gclid=CKS-2Iv018wCFesGcwodKEUDCg

 

Podoba mi się styl zegarków Azjatyckich mam już jeden Orient, a z kolei Chińska mewka niczego nie udaje , na Vostoka zwróciłem uwagę po przeczytaniu twojego artykułu.

IMO vostok, nosiłbym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać lekki rozrzut ;) Z powyższych Vostok albo Seagull 1963 wydają się najciekawsze, przy czym pamiętaj, że Vostok to kawał zegarka.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję autorowi i komentatorom. Wybrałem pilota Laco Aachen na codzienny zegarek do pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie,

 

potrzebna pomoc przy zakupie... 

Parametry wiadome - garniturowiec do 2k PLN.

Wymogi? Automat, możliwie duży (ponad 40mm bez koronki) i cienki, z datownikiem, bez dodatkowych komplikacji.

 

Rozważam poważnie dwa modele:

1) SEIKO PRESAGE COCKTAIL:

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-seiko-presage-cocktail-srpb44j1

 

i

 

2) DOXA D-LIGHT AUTOMATIC

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-doxa-d-light-automatic-171-10-021r-02

Wizualnie kwestia gustu, ale zależy mi na porównaniu mechanizmów, a na tym się nie znam...

 

I jeszcze jedna kwestia... 

Mam już po jednym zegarku Doxa (Doxa Jumbo z lat '50 po renowacji) i Seiko (seria 5, na bransolecie, ciemna tarcza), to spróbowałbym jakiejś innej marki.

 

Jakieś propozycje?

Oglądałem różne wariacje Certina DS1, ale jest trochę mała i dość gruba.

 

Proszę o pomoc i poradę.

Edytowane przez panwlodzimierz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.