Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Wybór nowego automatu do 2000zł - Poradnik

Rekomendowane odpowiedzi

Ta zdecydowanie ładniejsza, Tissot Le Locle to też fajna opcja  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Junkers ma szkło hesalitowe a Certina i Tissot szafir, Certina ma też najlepszy WR.

 

Kwestie wyglądu to indywidualna sprawa, dla mnie to zupełnie inny zegarek, ale ładny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inny, ponieważ zatoczyłem koło, pierwsza idea to miał być chronograf, po przestudiowaniu forum doszedłem do wniosku, że na automat i chronograf budżet za mały, stąd pojawiła się Dugena i Junkers - coś w nich się dzieje na traczy.

Ideałem byłby Junghans Max Bill z Bazarku - ale jeszcze nie ten budżet :(

 

Gerlach z modelem RWD6 z pierwszej strony, też dołączył do czołówki

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Zupełnie inny, ponieważ zatoczyłem koło, pierwsza idea to miał być chronograf, po przestudiowaniu forum doszedłem do wniosku, że na automat i chronograf budżet za mały, stąd pojawiła się Dugena i Junkers - coś w nich się dzieje na traczy.

Ideałem byłby Junghans Max Bill z Bazarku - ale jeszcze nie ten budżet :(

 

Gerlach z modelem RWD6 z pierwszej strony, też dołączył do czołówki

bierz jakiegos divera :D czas tez nim zmierzysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na divera jesze niegotów.. Jadę obejrzeć Dugenę.

24.04:

Na dobry początek przygody z automatem zakupione Seiko 5 SNZG11K1, zobaczymy co czas przyniesie...

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Swedro

Jak wrażenia z użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Orient jak najbardziej. Jest szafir. Tylko zastanów się, czy chcesz tytan jako materiał. Jedni lubią innym przeszkadza. Sam osobiście preferuję stal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stal ciężka a tytan leciutki, ale powinien mieć 100WR za te pieniądze, lipa

Edytowane przez jogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze - szukam pierwszego zegarka w okolicy 2 tyś zł, z automatem, szafirem, casualowego, do pracy, dzinsów, koszuli (nie białej) itp. Jednym słowem coś uniwersalnego.

 

Moi faworyci na chwilę obecną:

  • Seiko SRPD39J1 (nie świeci się za bardzo?)
  • Orient Star WZ0041AC (na niektórych zdjęciach tarcza wygląda na jasną, na innych z kolei jest prawie żółta i zdecydowanie mniej mi się podoba)
  • Orient Star RE-AW0004S00B (na creationwatches jest fajna promocja)

 

Chciałbym w nich wymieniać pasek na brązowy (w ostatnim jest jeszcze opcja założyć niebieski) - nie wiem jednak czy to będzie pasowało.

 

Proszę o porady :)

Edytowane przez Rathi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, pozdrawiam wszystkim użytkowników:)

jestem dopiero zarejestrowanym użytkownikiem Forum. Nazywam się Piotr Markowski, pochodzę z Przeworska a mieszkam obecnie w Urszulinie w woj.lubelskim. Jestem posiadaczem 2 zegarków automatycznych. Oba to SEIKO. Jeden z 2013 SEIKO SSA003K1 oraz z 2016 SEIKO SRP 637K1. Przy okazji zakupu "BAbyTuny" byłem namawiany, żeby dołączyć do Forumowiczów.  Zajęło mi to trochę, ale w końcu jestem:)

 

Nie wiem, czy to jest dobre miejsce, aby podzielić się pewnymi wątpliwościami odnośnie zegarków. Pierwszą sprawą, którą chciałem poruszyć to serwisowanie. Mam niestety bardzo przykre doświadczenia. SSA wysłałem 2 lata temu do serwisu w Warszawie - zegarek wrócił zapylony, z luźnymi wskazówkami i odciskiem palucha na rotorze.... Od tamtej pory strach wysyłać gdziekolwiek. Na pewno drugi raz w to samo miejsce nie pójdzie. Dlatego chciałbym zapytać, czy znają Państwo solidny i rzetelny serwis, gdzie moje SEIKO mogą bezpiecznie przejść przegląd. 

 

Drugą rzeczą, o której chcę napisać ( proszę nie uznać mnie za ignoranta) jest pomoc w doborze kolejnego zegarka. Mam swoje typy, ale moja wiedza o markach i mechanizmach jest w gruncie rzeczy szczątkowa. Tak więc skupiłem się na Japończykach. 

Wytypowałem następujące :

Orient Kamasu Green RA-AA0004E19B

SEIKO PROSPEX SRPB55J1 

SEIKO PROSPEX SRPB49J1

SEIKO PROSPEX SRPD09K1 (robi na mnie największe wrażenie)

SEIKO PROSPEX SRPB 49K1

I tutaj pojawiają się moje wątpliwości - zegarek 2 i 3 to Samuraje, ale dlaczego 4 i 5 już nie? I czy faktycznie jest różnica między SEIKO z maleńkim napisem na tarczy 'Made in Japan' a tym samym modelem bez napisu?

Jeszcze raz przepraszam za brak wiedzy:)

Jaka jest różnica pomiędzy SEIKO PROSPEX SRPB49J1 a SEIKO PROSPEX SRPB 49K1? Wydają się takie same a różnica w cenie spora.

 

Jeśli pytanie zaburza formę tego wątku to wybaczcie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle postów że szukacie fajnych zegarków do ceny ....... ale już trochę stare... więc zapytuję, czy cos kupiliście i jak się sprawuje, ja teraz myśle o czwartym seikaczu tj. Arnie i proszę o info jak ktoś ma i użytkuje na temat jak sie nosi bo żółwie lezą idealnie i przy wygięciu nadgarstka nie wnerwjają tj. nie obcierają a noszę zegarki na prawym nadgarstku z uwagi na koronki po prawej, nie wbija się w skórę, wiem że Arnie większy ale czy wygodny... o to jest pytanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 4.05.2020 o 17:10, KobyS0 napisał:

tyle postów że szukacie fajnych zegarków do ceny ....... ale już trochę stare... więc zapytuję, czy cos kupiliście i jak się sprawuje, ja teraz myśle o czwartym seikaczu tj. Arnie i proszę o info jak ktoś ma i użytkuje na temat jak sie nosi bo żółwie lezą idealnie i przy wygięciu nadgarstka nie wnerwjają tj. nie obcierają a noszę zegarki na prawym nadgarstku z uwagi na koronki po prawej, nie wbija się w skórę, wiem że Arnie większy ale czy wygodny... o to jest pytanie....

Fajnie, że odkopałeś wątek, parę postów wyżej pisałem:

#131

Na divera jeszcze niegotów.. Jadę obejrzeć Dugenę.

24.04:

Na dobry początek przygody z automatem zakupione Seiko 5 SNZG11K1, zobaczymy co czas przyniesie...

Minął rok.

Dugeny nie kupiłem i teraz bardzo żałuję, bo bo za tą cenę już jej nie będzie. Seiko - (budżet nie z tego tematu) - jeden z moich naj... zegarków, klei się do ręki, jest niezawodny i można mieszać paskami do woli, nie łapie rys - miodzio.

Tissot Luxury COSC - już ten budżet - zakup impulsowy, zza wielkiej wody, bez przymierzania. Na oryginalnej bransolecie - "no fajny", ale jak kiedyś napisał jeden z użytkowników, bardzo paskolubny i to jest fakt, zegarek pasuje do krokodyla, nato, i zamszu w dowolnym kolorze.

Na koniec o diverze - "nie moja bajka", żeby się o tym przekonać, kupiłem kwarcową Bulovę 98B328 i niechce się odkleić od łapy do tego stopnia, że już czekam na Klingierta od VC.

Taka historia....

DSC_4013.jpg

DSC_4100.jpg

DSC_4150[1].jpg

Pierwsze dwa zdjęcia autorstwa córki, ostanie moje - jak to bardzo wdać :(

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie poczytać o początkach i postępach choroby zegarkowej u innych :)

 

Co w planach dalej po Klingercie? To jak szachy, trzeba planowa naprzód :)

 

Dla mnie pilota i garnitura brakuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, cordi7 napisał:

Fajnie poczytać o początkach i postępach choroby zegarkowej u innych :)

 

Co w planach dalej po Klingercie? To jak szachy, trzeba planowa naprzód :)

 

Dla mnie pilota i garnitura brakuje :) 

Pilot to Seiko - no prawie, a za garnitura robi na razie Brathwait 

Teraz czaję się na kilka kompletnie różnych różnych tematów:

Junghans Form C - bo zachwycił mnie Max Bill, ale mnie nie stać.

Balticus Grey Seal - bo jest za duży, za gruby - a jak go założyłem na Aurochronos w Łodzi - to nie chciałem, oddać  do zwrotu przekonał mnie Pan Bartosz - ceną - wtedy - teraz bym kupił - bo to był jedyny w swoim rodzaju "składak".

FC Runabout lub FC-700 - bo nie widziałem na żywo

Certina Big Date 60th Anniversary  - bo nie przymierzałem

itd, itp..

zaczynam już się zastanawiać czy chcę mieć kolejny zegarek czy chcę go szukać...

Mam jeszcze kilka ale to już sentymenty i takie co tu wstyd a ja lubię :)

 

aaa zapomniałem, o jednowskazówkowcu od VC - zapisałem się, bo branżowo uzasadniony :)

 

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2020 o 21:56, mmaniek napisał:

Mam jeszcze kilka ale to już sentymenty i takie co tu wstyd a ja lubię :)

a jaki to wstyd, lubisz je, kochasz, podobają się, są niezastąpione i jedyne, to jaki to wstyd, ja mam np. Casio, który sam sobie zakupiłem ( był to pierwszy zegarek, za który sam kaske wyłozyłem ) a kupiłem go 24 lata temu --- wiecie jakie Casio biała tarcza, czarna koperta z jakiegos tworzywa :) na dole tarczy wyswietlacz, średnica około 35 mm... i sie go nie wstydzę... A Ty Kolego czego masz się wstydzić :) :) :)  zegarek to zegarek no chyba, że na nadgarstku widać poważny czasomierz z napisem rolleks haha

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rolnixa nie mam, takie Casio z wyświetlaczem też miałem ale czarna tarcza, złote wskazówki i indeksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam upatrzony automat tylko nie mogę znaleźć żadnych informacji o zastosowanym mechaniźmie. Zearek ten to https://letemps-watch.ch/en/produit/lt1090-11bl01/ Proszę o opinię czy warty 1500zł ceny. Znalazłem tylko takie informacje:

 

All stainless steel case partially avec PVD
See through case back
Sapphire glass
Water resistant to 100 M (10 ATM)
Hands with Superluminova® luminous powder
Swiss AUTOMATIC MOVEMENT LT11-1, 26 Jewels, Incablcoc, brigdges pearl finish, rotor with Côte de Genève
Genuine leather strap or stainless steel bracelet , partially with PVD
SWISS MADE – Guarantee 2 years

 

Nic mi niestety nie mówi informacja LT11-1? Może ktoś się już z tym mechanizmem spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o STP 1-11 czyli klon ETA-2824. Przynajmniej liczba kamieni by się zgadzała. Albo ta jakaś ich własna nazwa na ozdobionego klona.

 

https://calibercorner.com/stp-caliber-stp1-11/

 

Moim zdaniem na zdjęciu widać, że to ETA-2824 a raczej któryś z jej klonów. Całkiem ładnie zdobiony.

 

obraz.png.a5f6e0f8abe833f5e39c0c0ea83a28b5.png

 

Swoją drogą, wiadomo że Pagani Design z Chin mocno się "inspiruje" 😂 najlepszymi wzorami ze Szwajcarii i Japonii. Ale że marka formalnie chlubiąca się "Swiss Made" i ze "Switzerland" w nazwie bierze tak dosłownie na tapetę Longines Conquest V.H.P. to bym się nie spodziewał.

 

obraz.thumb.png.d9684cf47561328a11d241fe85cadcd6.png

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.