Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

proki1971

UOKiK vs Swatch Group a ceny zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko Swatch Group tak przecież robi. To praktyka powszechna. Ktoś chcący sprzedawać te marki wie o minimalnych cenach jeszcze przed wejściem we współpracę.

Ta praktyka jest kontrowersyjna ale oczywiście ma swoje uzasadnienie logiczne, ma na celu ograniczenie wyniszczania się sprzedawców nawzajem.

Owszem to mało wspólnego ma z wolnym rynkiem, ale co poradzić. To tak jak gra w piłkę nożną bez spalonego nie miałaby sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak,co nie zmienia faktu, że jest to niedozwolone. Chodzi mi bardziej o to, co zrobią skoro wyszlo to na jaw, było postępowanie, jest kara i stosowne decyzje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kara jest tyle, że decyzja o jej nalożeniu nie jest jeszcze prawomocna bo służy od niej odwołanie.  Gdyby jej nie bylo to nie byłoby od czego się odwoływać  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tak jak piszesz podstawowa kwestia to to, że to nie są rzeczy niezbędne do życia! a towar luksusowy - to też może być linią obrony. W dodatku nie jesteśmy skazani wyłącznie na zegarki ze SG. Myślę, że żadna tego typu kara nie wpłynie na politykę grupy. Zebranie tej kary było wliczone w normalne ryzyko biznesowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci dostali kary ponieważ Swatch Group nie jest jedynym dostawcą zegarków. Nie jest nawet jedynym dostawcą szwajcarskich zegarków, więc nie mogli się bronić, że zły monopolista zmusił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producenci dostali kary ponieważ Swatch Group nie jest jedynym dostawcą zegarków. Nie jest nawet jedynym dostawcą szwajcarskich zegarków, więc nie mogli się bronić, że zły monopolista zmusił. 

Producenci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież SG to PRODUCENT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że odbiegacie od istoty sprawy.

Swatch Group ma prawo sprzedawać swoje zegarki dystrybutorach po dowolnych cenach.

Natomiast zgodnie z prawem, nie mogą ustalać z dystrybutorami cen minimalnych, tym samym zawyżać cen rynkowych swoich dóbr.

Jeśli jakiś dystrybutor ma ochotę nie zrealizować zysku i oddać swój rabat w pełni konsumentowi - jego prawo. niestety SG to prawo AD odbiera. 

Dotyczy to wszystkich dóbr, nie tylko zegarków, a czemu uznajecie że zegarków jako dóbr luksusowych ma to nie dotyczyć...tego naprawdę nie potrafię pojąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. To po prostu bije w konsumenta i z tym próbują walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawy kto jeszcze został ukarany oprócz SG i Vistuli, piszą tam jeszcze o 3 mniejszych podmiotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic się nie zmieni, każda następna kara będzie dotkliwsza. Komuś się w końcu znudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może od teraz sklep będzie mógł na np Tissota zrobić 15 czy 18% rabatu "oficjalnie" na swojej stronie.

Najważniejsze, że to dobrze dla klienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale bym się zburaczył, już miałem ten wątek założyć, ale profilaktycznie sprawdziłem, czy już go ktoś nie założył. 2 miliony kary? dla wszystkich czy po 2 miliony. Dzieci mikołajem straszą?


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a ja kupiłem DS-1 i PRS-a z 18% rabatem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość philippe_dufour

Znowu ktos rozpetal burze w szklance wody.

Wiele szumu oo nic ,tak naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam jak sie wezma za Rolexa.

Rozwiń swoją myśl bo ja nie rozumiem za mają się brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń swoją myśl bo ja nie rozumiem za mają się brać.

 Chyba nie wierzysz w to, ze Rolex jest sprzedawany bez rabatu tylko dlatego ze to Rolex? Jezeli Rolex grozi, za sprzedawanie z rabatem, odebraniem statusu AD to tez jest to nieuczciwa konkurencja i sztuczne zawyzanie cen. Co prawda zaczeli wczesniej niz swatch group to wydaje sie to przyjeta norma, ale normalnym jednak nie jest.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jaka była cena bazowa. Sklep mógł ją najpierw podbić, bo nikt im nie zabroni sprzedać drożej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ptaku na pewno lepiej wie od Ciebie jaka była cena, a nikt nic nie podbijal bo ceny SG są z cennika producenta a nie takie jak sklep sobie wymyśli.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na naszym portalu pojawił się artykuł pt
 
 
 
​w którym podajemy pełen komunikat UiKOK.

2dd513482436e04a12ec78eb00a59ba5_L.jpg

pewnie za chwilę pojawi się  "z automatu" na:
http://zegarkiclub.pl/forum/forum/173-nowo%C5%9Bci-ze-%C5%9Bwiata-zegark%C3%B3w/
 
Dyskutując na ten temat, warto tkże poznać poprzednią "zegarkową" decyzję UiKOK
- styczeń 2014
My pisaliśmy o niej tutaj: Zegarki i Pasja - UiKOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.