Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MasterMind

Jaki rotomat na 2 zegarki do 500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

rozglądam się za rotomatem w drewnie/drewnopodobnym na dwa zegarki w cenie do 500zł (początkowo zakładałem coś koło 300zł, ale widzę, że jest z tym problem).

 

Zależy mi na:

- solidności wykonania (żeby nie padł po roku)

- żeby nie magnesował zegarków

- był w miarę cichy

 

Nie mam kompletnie rozeznania, której firmie produkującej rotomaty można zawierzyć. Póki co podobają mi się te np. od Ferocase. Jakieś sugestie, doświadczenia?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ferocase na Ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że polecasz te aukcje Ferocase w klasie jakościowej B? Do 500zł można wylicytować taki na 4 + 6 zegarków, pytanie tylko czy defekty nie będą mnie zbytnio razić w oczy. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Orz3ch

Kraff- solidnie wykonany z dbałością o detale, stosunkowo cichy, według mnie najlepszy wybór budżetowy jako pierwszy rotomat


Ferocase - typowy chińczyk, słabo wykonany, dużo niedoróbek ogólnie nie polecam (nie wiem jak chodzi, ponieważ odesłałem po rozpakowaniu)


Modalo - dobry wybór jak jest w promcji, dobrze wykonany, dość głośny ze względu na stukające plastikowe gniazda - w nocy mnie budzi, nie nadaje się do sypialni  ;)


Designhutte - dobrze wykonany, jedyny rotomat, którego nie słysze w nocy 


 

W tym przedziale cenowym proponuje wziąć Kraff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle twardy Orz3ch do zgryzienia :)

 

Z drugiej strony, jak sobie pomyślę, że rotomat za 500zł jest "budżetowy" to jednocześnie wyobrażam sobie, jak będę tłumaczył bliskim, że kupiłem "taką szkatułkę-nakręcarkę do zegarków" za pięć stów. Żeby za pięć. Za siedem jest już w "promocji" Kraff na 4+4 zegarki, który pomieści całą moją kolekcję. A zaczynałem od 300. Czemu to zawsze musi się tak kończyć?


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Orz3ch

Jak oszczędzisz to za chwilę będziesz wymieniał. Ze skrzynakmi jest tak jak z zegarkami- dążysz do ideału, a i potrzeby się zmieniają w wyniku zmian ilości w kolekcji :) Musisz sobie proadzić z tym Orz3chem ;)

 

P.S. Kupuj w PL, rotomaty lubią się psuć tzn. często przestają kręcić (to kwestia jakiś cięgien, pasków itp.). Naparawa szybka i prosta ale wymaga serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

A co myślicie o firmie modalo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Orz3ch

Stosunek ceny do jakości ok, dobrze wykonany z dbałością o szczegóły. Cena w promocji bardzo dobra, tzn. za 1500 złotych rotomat 9+2

 

Miałem model z takimi wyciąganymi "gniazdami", nie z poduszkami, więc opinia tyczy się tylko tego pierwszego.

 

Posiada wyciągane plastikowe wkłady (prospect poniżej)

 

Mankamentem jest to, że gdy się kręcą to słychać stuki - mi to przeszkadza tylko dlatego, że rotomat mam w sypialni, w dzień nie słychać. Ponadto sprężyna która "odpycha" tylną cześć gniazda (na prospecie ""adaptable)

jak dla mnie działała ze zbyt dużą siłą (szczególnie na delikatne paski).

rotomat-modalo-allegra-black.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa Ferocase Papermoon i nie mam zastrzeżeń... No może do tego na 8 zegarków, że nie ma osobnej regulacji każdej głowicy tylko po dwie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.