Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BLAHA

[Wybrany] Orient Ray VS Seiko SNZF17K1, wybór padł na trzecią opcje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Budżet ~ 1000zł
Mój nadgarstek ma około 18,5 cm, szukam zegarka który:

- wygląda dojrzale

- jest analogowy
 

- czysta, prosta przejrzysta tarcza i wygląd. 

- datownik
 

- będę go mógł nosić go do jeansów i t-sherta, koszuli a nawet garnituru.


Wybrałem Seiko SNZF17K1 i  Orient Ray FEM65008B myślałem nad Bambino ale jest zbyt elegancki jak na co dzień... chyba. Najbardziej podoba mi się najnowszy zegarek Bonda (jednak przekracza budżet) i nie ukrywam szukam czegoś w tym guście. 
Jakie jest wasze zdanie?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zaproponwanych przez Ciebie to Orient Ray bo i prawdziwy diver, i bardziej elegancki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray do garnituru? De gustibus............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ubraniowa etykieta to temat do piwa i innego wątku a czuje że skończy się tak samo jak dyskusje o kobiecej urodzie, czyli jedni wolą blondynki inni brunetki a przyjdzie ktoś kto powie że nie lubi włosów na kobiecej głowie i też będzie miał racje.

Sam się zastanawiam czy takie Seiko 5 czy Ray pasuje do garnituru. Cóż poradzę że jestem fanem Bonda, osobiście rzadko chodzę w garniturze, szkoda kupować np. Bambino aby je zakładać 3 razy w roku. Jakoś mi nie pasuje wyjście na piwo z kolegami w koszulce i jeansach a na ręku Bambino.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pisz od razu o co chodzi. Na 18,5cm nadgarstka polecam Mako XL. Kolor sam sobie wybierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie to czarne Mako wygląda na parciaku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie który z tych dwóch wymienionych przez mnie zegarków ma lepszy mechanizm?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko 7S36 vs Orient 46943 to trochę jak wybór pomiędzy jabłkami a pomarańczami.Orienty są znane z lepszego wyregulowania na starcie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W angielskim jest takie powiedzenie: apples and oranges; dotyczy wyboru/porównania (z uzasadnieniem) którejś z dwóch rzeczy, chociaż jest to niewykonalne. Trochę taka rozmowa o gustach. 

 

W praktyce na przykładzie tych dwóch zegarków - jeżeli chodzi o mechanizmy to są to równie popularne konstrukcje, które nie różnią się na tyle, by móc osądzić przewagę którejś z nich. Jedyne, co można powiedzieć na korzyść Orienta to pojawiające się opinie, że lepiej reguluje swoje mechanizmy przed wysyłką w świat. 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterMind - nauczyłeś mnie czegoś, kolejny plus wynikający z rejestracji tutaj. 

Mam do was pytanie czy jest coś automatycznego w przedziale 1000 zł co mi umknęło? Wiadomo są Orienty, są Seiko 5 jest jakaś inna droga w tym budżecie? 
Po przemyśleniu to nie musi być diver. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł w automacie prym wiodą Japończycy, czyli właśnie Orient, Seiko i Citizen. Jeżeli szukasz w automacie, no to zostają jeszcze zegarki rosyjskie (na Allegro do dostania Vostoki Europe w okolicy 1100zł) no i oczywiście chińskie produkcje - niektóre totalnie niegodne zaufania inne całkiem całkiem (Parnis i Tissel są przeważnie jakościowo ok). Czasem dostaniesz do 1000zł też jakiegoś Zeppelina (Made in Germany, z japońskim mechanizmem od Miyota (Citizen))

 

Najlepszym wyborem do 1000zł moim zdaniem są zegarki od Orienta, bo oferują bardzo solidne wykonanie, różne wzory i czasem nawet szafirowe szkło. Oprócz Mako i Big Mako, jest jeszcze taki model.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dołożyć 200 zł i kupić deep blue lub steinharta ocean one, np: z bazarku. Jestem ciekaw waszej opinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta 

post-85029-0-60331600-1453291529.jpg


wybór padł na Monstera, dlaczego? Najbardziej do mnie pasuje też jestem brzydki i ładny zarazem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtys
      Dzień dobry, ostatnio przymierzam się do zakupu pierwszego, rasowego divera do mojej kolekcji. Wybór padł na tego Orienta, który urzekł mnie swoją czerwoną tarczą i dobrze znaną mi już japońską marką. Problem zaczął się przy samym zakupie zegarka. Sprawdzałem jego dostępność i cenę na różnych stronach, które zajmują się sprzedażą zegarków. Różnica w cenie (prawie 400 złotych) spowodowała, że nie wiem, z jakiego źródła nabyć to, cudo. Nie powiem, że gdybym mógł zaoszczędzić te kilka złotych byłoby mi cieplej na sercu (przeznaczy sie na inny zegarek haha), ale jeśli nie, to trudno. Stąd moje zapytanie do starszych kolegów ekspertów, z jakiej strony wybrać ów czasomierz ? I co wpływa na taką kolosalną różnicę w cenie ( może orginalność?)  ? Z góry dziękuję, za jakąkolwiek pomoc.





    • Przez Humanista
      Witam, tydzień temu złapałem zegarkowego bakcyla i od tamtej pory ciągle przeglądam zegarki 😅 Wiem na pewno, że chciałbym kupić zegarek marki japońskiej, więc Casio/Seiko/Orient/Citizen. Mój rozmiar nadgarstka to 17 cm.

      Szczególnie w oko wpadły mi Casio z serii Edifice. Cieszą się dobrą opinią jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny. Co myślicie o tej ofercie EFV-100D?  https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efv-100d-2avuef 
      Podoba mi się ta niebieska tarcza. Ogólnie szukam w miarę możliwości niebieskich wariantów. Z bransoletą może nie ma szału, ale z taką ceną nie mam co wybrzydzać. Jest też wersja ze szkiełkiem szafirowym, tylko droższa o 150 zł i tylko z czarną tarczą https://zegarownia.pl/zegarek-meski-edifice-classic-efr-s108d-1avuef Myślicie, że warto zapłacić więcej dla samego szafiru? Rysuje się znacznie mniej, to fakt.
       
      Podobają mi się też Seiko 5, np. taka oferta: https://www.amazon.com/Seiko-SNK793-Automatic-Stainless-Steel/dp/B002SSUQF6 Trochę wyższa cena, ale jest dosyć fajny. 
      Orienty niestety już są dosyć drogie, podoba mi się Ray 2, ale to już trochę nie na moją kieszeń.
       
      Poza tym mam jeszcze taki guilty pleasure - zegarki szkieletowe. Wiem, wiem, są mało praktyczne, kiepski stosunek jakości do ceny i wszystkie budżetowe mają ten sam chiński mechanizm. Ale kurczę, nie mogę od nich oczu oderwać. Szczególnie kręci mnie ten Fossil ME3055 https://zegarownia.pl/zegarek-meski-fossil-grant-me3055 Szkielet, ale wciąż czytelny. Ale powiedzcie mi szczerze - warto w ogóle wydawać na to kasę, nie wyjdę na tandeciarza? Bo nie wiem, czy jak będę rozmawiać z kimś, kto chociaż trochę się zna na zegarkach, to mnie nie wyśmieje 😶 W końcu to trochę jak jeździć starą Hondą Civic bez maski...
       
      I jeszcze mam pytanie, czy jako początkujący powinienem ryzykować z kupnem używanych, np. na chrono24? czy tylko się sparzę i lepiej kupić w salonie? I czy macie jakieś polecane sklepy stacjonarne we Wrocławiu? Planuję przejść się do Time Trend w Magnolii i przymierzyć chociaż tego Casio, zobaczyć, czy ta bransoleta jest wygodna i czy dobrze na mnie leży. 
    • Przez lenybo
      Cześć,
       
      Chciałbym zapytać o Wasze doświadczenia z zakupem zegarków ze sklepu zegarkicentrum.pl?
      Interesuję mnie zakup damskiego automatycznego Orienta.

      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez beriam
      Od jakiegoś czasu chodzi za mną ta wersja kolorystyczna.
      Chciałem sobie sprawić, ale w PL słaba dostępność.
      Na Allegro... kopie idealne, moze ktoś gdzieś widział w dobrej cenie ?
       
       

    • Przez Watch_Noob
      Witam,
      Mogę prosić o pomoc w doborze zegarka?
       
      Rozglądam się już do jakiegoś czasu za czarnym zegarkiem i tylko taki kolor mnie interesuje i mam niesamowity dylemat.
      Po dłuższej selekcji wpadł mi w oko:
       
      - Emporio Armani AX2164

       
       
      - Tommy Hilfiger 1791611
       

       
       
      Ten drugi na zdjęciach wygląda na bardzo duży i jednak bym się skłaniał ku pierwszej opcji. Wcześniej podobał mi się z kolei ten:
       
      - Hugo Boss Grand Prix 1513578

       
       
       
      Podsumowując: Pierwszy zegarek najlepiej prezentuje się na realnych zdjęciach i już dziś miałem go zamawiać, ale mówię może zaczerpnę porady na tym forum. Drugi z kolei wygląda na bardzo duży. Trzeci podoba mi się najbardziej na podrasowanych zdjęciach, ale z kolei na naturalnych wygląda jak szajs
       
      Który według waszej opinii warto kupić, a może coś innego? Kwota od 500 do 1000zł i koniecznie czarny.
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.