Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lawnowerman

Wzmacniacz słuchawkowy przenosny

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze warto bo sluchalem

Wiem ze sa wersje tylko wzmacniacz ktora idzie po jacku albo taki z konwerterem cyfrowo analogowym wtedy po zlaczu "ladowania"

 

Pytanie co warto kupic?

Moze ktos ma jakis na sprzedaz?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam stare sluchawki philipsa duze ciezkie grubi ladnie ( jak dla mnie) grajace. Maja ladny bas ( lubie) zakladajac ze nie jestem audiofilem i nie slysze kompresji i nie wiem co to suchosc glosnika to lepiej kupic 17 dozbierac kade i za jakis czas lepsze sluchawki czy 07 i od razu jakies sluchawki za 200-300 zl?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey

 

pożyczyłęm E07 i mam jedną wątpliwość.

Jak podłączam po usb do kompa to używam mini usb [wejście na dole]

ale nie jak mam podłączyć do np.: iphona ?

Mogę tylko po audio [jack]

 

czy to nie jest gorzej ?

 

inne wzmacniacze z DAC widziałem, ze mają po prostu USB A na dole i tam wtykam jakby kabel od zasilania.

 

Wydziwiam, czy jest gorzej?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na E07K następcę E07           

 

to cytat z audiofanatyk.pl

 

E07K vs E7
W tej bratobójczej walce jest tylko jeden zwycięzca – E07K. Co prawda notuje krótszy czas pracy na baterii, ale wyższy bitrate, wreszcie jakkolwiek sensowna regulacja parametrów brzmieniowych, kompatybilność z E09K i wszystko to w cenie tej samej, co poprzednik (330zł) automatycznie przekreślają w tym momencie sens zakupu starszej wersji i ten, kto to uczyni, będzie stratny, bo za te same pieniądze mógł mieć więcej i lepiej.

 

Ja używam Fiio X5 ale to następna półka (niestety nie znam E07)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam E07K

 

ale szukam odpowiedzi na moje pytanie?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 4s tam jest inne zlacze

 

ale generalnie mam mieć oryginał i wyłączyć ładowanie przez usb ?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze warto bo sluchalem

Wiem ze sa wersje tylko wzmacniacz ktora idzie po jacku albo taki z konwerterem cyfrowo analogowym wtedy po zlaczu "ladowania"

 

Pytanie co warto kupic?

Moze ktos ma jakis na sprzedaz?

 

Kwestia zasadnicza to budżet. Bardzo pozytywne opinie w budżetowych rozwiązaniach zbiera firma FIOO z modelami DAC+wzmak: E07K (400 zł) i E17K (600 zł). Takim sprzętem po kabelku microusb OTG z każdego telefonu z androidem (od wersji 4.4 bodajże) da się zrobić fajny sprzęt do słuchawek. Kwestia zasadnicza to jak dany model zgrywa się ze słuchawkami, które posiadasz.

 

Nie mam żadnego z w/w modeli, ale niedawno robiłem rekonesans w temacie małych DAC+wzmak i mogę polecić sklep mp3store.pl (mają stacjonarny oddział w Gdańsku Wrzeszczu na ul. Jesionowej 13 (lub 18). Jak mają dany model na stanie to powinni Ci pozwolić posłuchać na Twoich słuchawkach.  :)

 

Gdyby mi zależało na mobilności, to szedłbym nie w sam wzmak tylko w wersję z DAC. Większość odtwarzaczy mp3/loseless (nawet tych dość drogich) ma bardzo słabe przetworniki D/A.

Tak się wtrącę bo kiedyś, a nawet i dziś zdarza się , że robię z jakiegoś telka, graja pod siebie. Wzmacniacz z korektorem do słuchawek dla mnie brzmi to trochę dziwnie, no ale nie dziwie się też. Pisząc na skróty wzmacniacze małej mocy w oferowanych wielu urządzeniach są po prostu tragiczne, dekoder niema nic do tego.  Za taką kasę..... Po prostu nabyłbym odpowiadające brzmieniem urządzenie z drugiej ręki, czy to stary telefon, czy też mp3.

Bardzo dobrymi parametrami jeżeli chodzi o mp3 wykazuje się np Philips Opus SA5245 ( 8/16GB można dostać od 50 pln), z funkcją fullsound jest naprawdę dobrze.Z telefonów - Nokia C5-03, bardzo dobrze też wypadają Soniaki( te akurat modyfikowałem pod siebie), LG-ki zaś graja czysto, ale basu 0, za to w wysokich bardzo ładnie ;)

 

Mam stare sluchawki philipsa duze ciezkie grubi ladnie ( jak dla mnie) grajace. Maja ladny bas ( lubie) zakladajac ze nie jestem audiofilem i nie slysze kompresji i nie wiem co to suchosc glosnika to lepiej kupic 17 dozbierac kade i za jakis czas lepsze sluchawki czy 07 i od razu jakies sluchawki za 200-300 zl?

 SHP 2900 i 3000 to nieporozumienie, SHP 2000 się jarałem, ze względu na bass, ale to i tak wszystko gnioty w porównaniu do CH295 za 2 dychy z Carrefoura( nie dziwie się czemu trafiłem na ostatnia parę z początkiem promocji) Nie wiem kto dla nich te słuchawki zrobił, ale nawet bez polepszaczy bass jest konkretny i mięciutki, o dziwo bardzo dobrze też przenoszą resztę pasma w tym co rzadko się spotyka - wysokie.

Tak więc weź ze sobą konkretnego graja i potestuj słuchawki.

Ale nie trudno się domyślić też :) , że po prostu sprzęt jakim dysponujesz ( telefon) po prostu ch..o gra, stąd ta ucieczka w półśrodki ;)

 

Zminiłbym telefon

 

Hey

 

pożyczyłęm E07 i mam jedną wątpliwość.

Jak podłączam po usb do kompa to używam mini usb [wejście na dole]

ale nie jak mam podłączyć do np.: iphona ?

Mogę tylko po audio [jack]

 

czy to nie jest gorzej ?

 

inne wzmacniacze z DAC widziałem, ze mają po prostu USB A na dole i tam wtykam jakby kabel od zasilania.

 

Wydziwiam, czy jest gorzej?

Tu pomoże przejściówka  z Apple dock conectror na usb, no chyba, że chcesz nosić dodatkowego kloca w postaci PB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z telefonowych wzmacniaczy z przetwornikiem najmilej wspominam ten z Nokii N08. Ale to poszło do przodu (i w cenach...). W cenie tego OPPO znałem dobre przedwzmacniacze gramofonowe (choćby wrocławskie LAR-y), a i znośny patefon (np Projecta) można było znaleźć. Na szczęście już przygłuchłem i nie muszę gonić króliczka :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefonu nie chce zmieniać.

iPhone + OPPO + dobre słuchawki [dobre w sensie, że pasuje Ci ich brzmienie] to idealny zestaw.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offtopic

Nie lepiej nie słuchać z telefonu ?,

Ja używam Ipoda (chyba 6 generacja solidny dysk 160gb jeszcze 3/4 nie zapełniłem zgrywając wszystkie płyty do 256kbps) i słuchawek sennheiser momentum.

Nie jest to połączenie audiofilskie ale przy poruszaniu się przez miasto (autobusy/ulice/pociągi) te niuanse które pewnie "słuchałeś" zgaduję nie były słuchane w warunkach gdzie chcesz tego słuchać (jak się mylę to sorki) więc nie będą słyszalne. Aż trzęsie mnie myśl ,ze mam długi numer i w trakcie wcina mi się dzwonek połączenia przychodzącego telefonu....który pewnie będzie lekko głośniejszy niż muzyka z komórki.

 

Edit.......

Zobaczyłem daty pierwszego i ostatniego posta autora.

 

Czekasz ponad rok i nie wiesz co wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.