Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zeRo_Six

Plany zegarkowe 2016

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w planach Seiko SPR637k1 oraz :

 

16166810.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moonwatch + Unitra Warel, celuję w używane w dobrym stanie.

Pierwszy cel na 2016 zrealizowany :)

post-69167-0-87332400-1453300177_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy cel na 2016 zrealizowany :)

Bardzo gustowny "telewizorek" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SDGM jest przede wszystkim większy, jakość rzeczywiście lepsza, zwłaszcza w bransolecie i szkle z podwójnym antyrefleksem, Minus jest taki, że nie świeci i w półmroku trzeba szukać resztek światła - mam wersję jasną, i na czarną jednak bym się nie zdecydował, zwłaszcza, że ciemny kolor pochłonie smaczki tarczy.

 

Szkoda, że nie jest jeszcze ciut większy. Mógłby spokojnie mieć z 41 a najlepiej 42mm - najwyraźniej nie można mieć wszystkiego.

Czarny pochłonie wiele smaczków tarczy, ale ma coś w sobie. Ostatnio bawiłem się SRP701K1 oraz jego odpowiednikiem z czarną tarczą i choć rzeczywiście jasna wersja prezentuje więcej detali to ciągnie mnie w kierunku tego drugiego. Białej/jasnej tarczy będę raczej szukał w innym zegarku. Zamówiłem nawet koktajlowe Seiko do testów. Na zdjęciach porôwnawczych, jakie udało mi się znaleźć, ten większy SARB przegrywa z SDGM, ale może wcale nie jest zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że znalazłem swój cel na ten rok. Niestety po dotarciu do informacji na temat ceny zmuszony jestem przesunąć go do działu "Plany zegarkowe 2040".

atelier-de-chronometrie-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha ha znam ten temat miałem podobnie z AdCH


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że znalazłem swój cel na ten rok. Niestety po dotarciu do informacji na temat ceny zmuszony jestem przesunąć go do działu "Plany zegarkowe 2040".

A co w nim siedzi, przypadkiem nie unitas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko :blink:  za wafla bym nie dał tyle za niego nawet jak bym był indywidualistą. Nie ma w nim ekscytującego.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w nim siedzi, przypadkiem nie unitas?

 

Bazą jest mechanizm omegi cal. 266

 

 

Ło matko :blink:  za wafla bym nie dał tyle za niego nawet jak bym był indywidualistą. Nie ma w nim ekscytującego.

W tym przypadku bardziej chodzi o minimalizm i harmonię niż ekscytację. Ludzie wydają duże pieniądze na różne rzeczy. Jeśli jest to z powodu pasji to jestem gotów to uszanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph7 ja rozumiem i w to nie wnikam co kto lubi. Dla mnie zegarek nie przestawia nic wyjątkowego, a na zdjęciach i wykonaniem też nie rzuca.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph7 ja rozumiem i w to nie wnikam co kto lubi. Dla mnie zegarek nie przestawia nic wyjątkowego, a na zdjęciach i wykonaniem też nie rzuca.

Ja też mam lepszy pomysł na wydanie 150K PLN ale pewien jestem, że sposób jego wytworzenia (z artykułu wynika, że jest on wykonany ręcznie przy wykorzystaniu narzędzi z połowy XX wieku) ma szanse przyciągnąć specyficzną grupę klientów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam lepszy pomysł na wydanie

zdjecia-ziemniaka-milion-dolarow.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazą jest mechanizm omegi cal. 266

 

 

W tym przypadku bardziej chodzi o minimalizm i harmonię niż ekscytację. Ludzie wydają duże pieniądze na różne rzeczy. Jeśli jest to z powodu pasji to jestem gotów to uszanować.

Cena powala, muszę poczytać o tej manufakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno w środku najlepszy werk: skrobia najwyższej jakości, i woda, ale nie po prostu woda tylko H2O! 150k za zdjęcie to i tak cena okazyjna  :unsure:

 

A wracając do zegarka mi wpadł w oko (głównie ze względu na funkcjonalność) taki kwarc :

 

captain.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slob5x.jpg

 

Musiałby być robiony narzędziami z epoki brązu i przez ludzi z tej samej epoki by przekonać, że jest tyle warty..............

Finezyjne wykończenie mechanizmu, dbałość o każdy szczegół - szczególnie koperty.... Można by pokusić się o 40 000 euro - konkurencja w tej cenie nie ma startu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, trochę wygląda jak chiński wytwór no name ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan na ten rok jest jeden:

234e5b540f67bee077ae024e7ffe42a3.jpg

9740415f5a7c6aea4c38f712c636efaa.jpg

 

Poważnie się zastanawiam (tzn. zbieram fundusze )

 

zdjęcia z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juź realizuję :) wyprzedaż zdecydowanej większości radzieckich zegarków, pozostane przy tych nieradzieckich, które do tej pory zakupiłem i cieszą oko oraz ograniczyć przebywanie na forum, przez które chęć zakupochologii wzrasta i miesza w głowie ;) Brawo Ja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku chciałbym mieć wiele zegarków, chociaż na chwile i wzbogacić swoje doświadczenia. A na koniec roku dążyć do dwóch, tych najlepszych :)

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie plany? Dzikus :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mial byc SUB No-date i klasyczny chrono vintage. Niestety SUB musi poczekac :( ale za to kupilem dwa chrono :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie plany? Dzikus :)

Jest totalnie fajny  ^_^

Od dawna planuję cosik złoto-gumowego, ale trudno było mi znaleźć w tej kombinacji coś pośrodku MIDO Multifort a Hublot Bing Bang.

No i TH przyszedł mi z pomocą  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.