Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszT

CYMA, prośba o rozpoznanie modelu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

proszę o pomoc przy rozpoznaniu modelu zegarka CYMA, orientacyjnej daty produkcji oraz potencjalnej wartości. Koperta zegarka wygląda na pozłacaną w przeszłości.

 

Z góry dziękuję !

 

 

post-87379-0-75254900-1451069537_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przeczytales regulamin podczas zakladania konta? Czy przeczytales zalecenia co do tworzenia postow w tym dziale?

Wydaje mi sie, ze odpowiedz na oba pytania brzmi "nie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Dacik, będę wdzięczny za podpowiedź dotyczącą tworzenia postów w tym dziale ponieważ jak sam Pan zauważył jestem tu nowy. 

 

Wydaje mi się, że można powstrzymać się od złośliwych komentarzy na rzecz uprzejmej wymiany informacji / podpowiedzi - bo chyba taka jest idea forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem:
Wchodząc do tego działu powinny rzucić Ci się na oczy DWA podpięte od góry tematy:

 

Jak zadać tutaj pytanie, żeby uzyskać konkretną odpowiedź.

oraz

Wycena zegarków

 

W dużym skrócie :
NIE WYCENIA SIĘ TUTAJ ZEGARKÓW, i żeby uzyskać jakies konkretne informacje na temat zegarka, powinno się UMIEŚCIĆ ZDJĘCIE JEGO MECHANIZMU.

 

Tłumaczenie typu "jestem tu nowy" nie zwalnia z przestrzegania ustalonych założeń.

W tym wypadku zabrzmiało to jak przykładowo: nie spłacałem rat za kredyt yy bo nie wiedziałem ze trzeba, a że jakieś papiery podczas jego zawierania podpisałem i zaakceptowałem to przecież chyba o niczym nie świadczy? kto by to czytał tyle papierów panie.

Musisz nam wybaczyć, ale jest to forum miłośników zegarków, a nie handlarzy, a BARDZO często pojawiają się takie sytuacje jak ta.
Ktoś nowy się rejestruje, klepnie dwa posty o wycenę zegarków po dziadku i tyle go widzieli.

A żeby nie było, że sie wypowiadam nie na temat, to zegarek nie wygląda na oryginalny, raczej zastosowana marnej jakości tarcza serwisowa albo produkcja garażowa. W środku może siedzieć wszystko - od oryginalnego mechanizmy Cymy po jakiś cylinderek lub inny buksiak.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :) Postaram się uszanować zasady przy udzielaniu się w innych wątkach.

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Poprosić o zamknięcie moderatora. :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtas79
      Cześć,
       
      poniżej zdjęcia starej Cymy, wygląda mi na pasówkę, data produkcji pewnie około 1920 roku. Chciałbym się dowiedzieć czy mechanizm to CYMA (trochę nie wygląda), jedyna sygnatura to MK. Wiecie może co to za producent i może coś więcej o tym zegarku.
      Dzięki.
       
      Pozdrawiam



    • Przez T Atomicus
      Coś takiego znalazłem w rodzinnej szufladzie. 
      Czy coś z tym można zrobić? Poza patrzeniem, rzecz jasna.
    • Przez Krystian19025
      Witam, niedawno znalazłem taki zegarek jak na zdjęciu czy mógłby mi ktoś coś więcej powiedzieć na temat tego zegarka?
       
      Wygląda na to że tarcza została zmieniona (wg mnie oczywiście) i aktualnie jest od zegarka cyma, w środku jest mechanizm firmy movado oraz numery seryjne.
      Niestety nic nie znalazłem po numerach seryjnych. 
       
      Czy ma ktoś wiedzę na temat tego zegarka?






    • Przez Kraft
      Witajcie,
      pytanko takie: Cyma, przedwojenny naręczny, który dawno, dawno temu zegarmistrz określił jako "rapaport, lata 30-te". Tarcza dwukolorowa z pasem, subsekunda - bardzo przepraszam, ale w tej chwili nie jestem w stanie wkleić zdjęć.
      Co oznacza to "rapaport"? Ktoś zetknął się z takim określeniem?
    • Przez Zegarson
      Witam,
      Jestem posiadaczem zegarka CYMA
      Czy może mi ktoś coś o nim powiedzieć?
      Z informacji które posiadam to zegarek ma rubinowy środek.
      WIem że stan jest zły.
       
      Dziękuję za każdą pomoc.
       
      Jeżeli potrzebne będą jeszcze jakieś zdjęcia to dodam.
       
      Załączniki
       


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.