Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Tarcze grawerowane i giloszowane ( LK )

Rekomendowane odpowiedzi

 Leszek, ja mogę być tym, no jak on tam..................skarbnikiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty już masz funkcję prezesa, projektanta i artysty ale jak chcesz być jeszcze skarbnikiem to ok. zgoda :) .  Przy okazji przypominam że potrzebujemy 5500 USD na giloszarkę liniową :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej ludzi się za to weźmie tym lepiej :-) 

Poszukujemy : polerowników, tokarzy, grawerów, i każdego kto cokolwiek chce zrobić :-)))) 

Pilnie poszukuję profesjonalnej giloszarki by jakość tarcz była jak najlepsza.

Poszukujemy też pięknych kobiet do prezentacji linii damskiej.  :lol:  :lol:  :lol:  :D  :D  :)

 

Ja zgłaszam się na potencjalnie zainteresowanego zakupem i wiernego kibica projektu i Twoich postępów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie , że tak chciałbym się przyklejać ale jeśli miałbym coś dodać od siebie to ... Zróbmy na razie coś na miarę naszych możliwości, takiego misia na miarę naszych możliwości. Coś co nie będzie udawało tego czym nie jest ale coś co będzie przede wszystkim wykonane solidnie i niezbyt brutalne stylistycznie, że tak powiem. A solidność zawsze będzie w cenie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator na Mołni 3602?

 

Leszek, podeślę PW. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłaszam się na potencjalnie zainteresowanego zakupem i wiernego kibica projektu i Twoich postępów :)

 

Dziękuję za zaufanie  :-)

 

 

 

Nie , że tak chciałbym się przyklejać ale jeśli miałbym coś dodać od siebie to ... Zróbmy na razie coś na miarę naszych możliwości, takiego misia na miarę naszych możliwości. Coś co nie będzie udawało tego czym nie jest ale coś co będzie przede wszystkim wykonane solidnie i niezbyt brutalne stylistycznie, że tak powiem. A solidność zawsze będzie w cenie :).

 

Dokładnie tak samo myślę

 

 

Regulator na Mołni 3602?

 

Leszek, podeślę PW. 

 

Taki jak ma Rafał z PC ?  Fajny :-) Tylko pamiętaj że to straszna krowa i 40 mm nie rady zrobić dla Ciebie nie wspominając o mniejszych dla Żon :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku, w poniedziałek napiszę PW, bo mam jutro spotkanie i muszę się dowiedzieć a propos......wszystko Tobie opiszę.

 

Tak, chodziło mi o taki regulator, ale z gliszowaną tarczą, może jakieś wstawki z emalii. Co do rozmiaru koperty to 42,a nawet 44mm będzie Ok/ pod warunkiem krótkich uszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Krzyś.

 

Właśnie dobrze że poruszyłeś ten temat bo w sumie oglądałem dzisiaj setki tzw Regulatorów.

 

W sumie jaki jest najładniejszy i jaki powinien być regulator by mógł być nazywany regulatorem  ????

 

Najbardziej mi się podoba taki układ tarczy tylko bez kalendarza chociaż tutaj to jest chyba godzina i tego napisu Cronosswiss:

 

Chronoswiss-Artist-Regulateur-Jumping-Ho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój ideał regulatora. Niestety koperta wraz z uszami rozmiarowo na potężne nadgarstki. No i ta cena :)

post-69167-0-20200400-1457813406_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Sanik czyli Ty jesteś za regulatorem z 3 wskazówkami i kopertą w ok 40 mm ?

 

Czy takie wycinane nakładki (kółka) czy tarcza krojona w całości ?

Materiał na tarczę tytan anodowany czy srebro ? Na tytanie nie da się nałożyć porcelany natomiast będzie tańszy i prostszy w grawerowaniu giloszarką.

 

Odnośnie ceny to jakim przedziałem mamy operować bo nie ukrywam że u mnie z kaską jest słabo :ph34r:  i dobrze by było - by było tanio lub nawet jeszcze taniej. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideałem jest koperta 40-42mm, z uszami (L2L) 47-50mm max.

 

Zapewne im więcej kompilikacji i bajerów tym drożej wyjdzie. Oczywiście byłoby świetnie z trzema wskazówkami, bo z sekundnikiem zegarek bardziej żyje :)

 

No i na tarczy przydałaby się nazwa zegarka, czyli coś Twojego, polskiego i może, aby po angielsku coś znaczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wtrącić, mi też podobają się regulatory z 3 wskazówkami - fajnie jak się na tarczy dzieje...

 

Odnośnie ceny, to zgadzam się z Tobą Leszku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi sobie wyobrazić w jakim przedziale cenowym da się zrobić zegarek tanio i co głównie wpływa na podbijanie ceny. Czy to 1k, czy 2k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideałem jest koperta 40-42mm, z uszami (L2L) 47-50mm max.

 

Zapewne im więcej kompilikacji i bajerów tym drożej wyjdzie. Oczywiście byłoby świetnie z trzema wskazówkami, bo z sekundnikiem zegarek bardziej żyje :)

 

No i na tarczy przydałaby się nazwa zegarka, czyli coś Twojego, polskiego i może, aby po angielsku coś znaczyło.

 

W 40 mm już chyba Unitas nie wejdzie. Czyli krótkie uszy jak pisał Jimmy.

 

3 wskazówki mogą być ja tylko chciałbym się pozbyć tej osi środkowej z tarczy.

 

Dziękuję za pomoc.

 

 

Jeśli można wtrącić, mi też podobają się regulatory z 3 wskazówkami - fajnie jak się na tarczy dzieje...

 

Odnośnie ceny, to zgadzam się z Tobą Leszku :)

 

Nie tylko można ale trzeba  :D  :D  i zdjęcia też można.

 

 

Trudno mi sobie wyobrazić w jakim przedziale cenowym da się zrobić zegarek tanio i co głównie wpływa na podbijanie ceny. Czy to 1k, czy 2k?

 

Dla mnie 1 tysiąc to już drogo - ale rozumiem że coś musi kosztować.

 

Na cenę wpływa głównie mechanizm i jego modyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdzie się ktoś, kto podejmie się modyfikacji unitasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być profesjonalnie i tak żeby wszyscy uwierzyli , że nam zależy na tym projekcie to...

 

... będzie regulator na 3 wskazówkach - nie może być inaczej przecież... U góry godzinowa, główna minuty i dół sekundy. 

 

Ludzi od projektu tarczy czyli jak dobrze pamiętam Leszka i jimmy6'ego proszę aby się zastanowili także nad wskazówkami  (wzór oczywiście).  To ważne ponieważ ja byłbym zwolennikiem ich zrobienia od podstaw. Dlaczego? Ano już wyjaśniam: Będziemy tym sposobem mięli komplet pasujących do siebie "rączek" a nie jakiś poucinanych czy piłowanych nie wiadomo co godzinówek. Najlepiej stalowe, może nawet niebieskie barwione po staremu lub po nowemu, jak kto woli :). Sekundnik może być jakiś fabryczny według mnie, byle nowy a nie z demobilu.

 

Jeśli padły już jakieś propozycje mechanizmów to ja jestem zwolennikiem nowych np.: Asian Unitas 6498.  Dlaczego bo w razie czego i części produkowane i nieograniczona ilość dostępnych. W razie czego jest i odpowiednik szwajcarski dla zamożnych.

                                                    mały p.s. Za adaptację tego mecha do opcji Regulateur już się zabrałem.

 

Kopert do wspomnianych Unitasów jest sporo dlatego coś się tam wybierze w ogólnie akceptowalnym budżecie. Na moje oko brać którąś z najprostszych i dodać np.: ręcznie grawerowany numer seryjny (oczywiście jeśli powstanie więcej niż jedna sztuka :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 40 mm już chyba Unitas nie wejdzie. Czyli krótkie uszy jak pisał Jimmy.

 

3 wskazówki mogą być ja tylko chciałbym się pozbyć tej osi środkowej z tarczy.

 

 43-44mm z tego co pamiętam to najmniejsza opcja... I wcale nieźle to leży - w razie czego mozna też zrobić mały skórzany case i nosić jak kieszonkę ( takie 2 w jednym :)).

 

Pozbycie się środkowej osi w tym Unitasie jak i w każdym zegarze mozliwe ale to już kolejne koszty materiałowe i produkcyjne niestety. Układ wszystko w pionie jest licząc na kolanie pod światło jakieś kilkadziesiąt % tańszy....

 

P.S. A mówiłem róbmy misia na miarę naszych możliwości? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43-44mm z tego co pamiętam to najmniejsza opcja...

Kemmner wsadza unitasa do kopert 42mm, więc się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być profesjonalnie i tak żeby wszyscy uwierzyli , że nam zależy na tym projekcie to...

 

... będzie regulator na 3 wskazówkach - nie może być inaczej przecież... U góry godzinowa, główna minuty i dół sekundy. 

 

Ludzi od projektu tarczy czyli jak dobrze pamiętam Leszka i jimmy6'ego proszę aby się zastanowili także nad wskazówkami  . Sekundnik może być jakiś fabryczny według mnie, byle nowy a nie z demobilu.

 

Jeśli padły już jakieś propozycje mechanizmów to ja jestem zwolennikiem nowych np.: Asian Unitas 6498.  Dlaczego bo w razie czego i części produkowane i nieograniczona ilość dostępnych. W razie czego jest i odpowiednik szwajcarski dla zamożnych.

                                                    mały p.s. Za adaptację tego mecha do opcji Regulateur już się zabrałem.

 

Kopert do wspomnianych Unitasów jest sporo dlatego coś się tam wybierze w ogólnie akceptowalnym budżecie. Na moje oko brać którąś z najprostszych i dodać np.: ręcznie grawerowany numer seryjny (oczywiście jeśli powstanie więcej niż jedna sztuka :))

 

Poczytałem trochę co to jest regulator ale tam nigdzie nie ma opisanego układu wskazówek.

 

3 wskazówkowy

e1d80ba50a328b21d4bf3adaa4e32c5a.jpg

 

 

Oczywiście wskazówki będą zamówione :-)v  ale do modelu eksklusive będą zrobione ręcznie ze srebra z położoną emalią.

 

ce248b6b7196de9f68e922cd0081a2e3.jpg

 

 

 

P.S. A mówiłem róbmy misia na miarę naszych możliwości? :)

 

 

misia :-)) :D :D :D :D

 

 

Kemmner wsadza unitasa do kopert 42mm, więc się da :)

 

 

L/K też wpasowany jest w 42 mm

 

4e6d0783013d43424e8c646e078c73d1.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi i propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... grawerowany numer seryjny (oczywiście jeśli powstanie więcej niż jedna sztuka :))

 

No ja mam przecież obiecany przynajmniej ostatni numer :) to rozumiem, że przynajmniej 2 ;)

 

A tak na poważnie, myśleliście może o zmianie układu wskazówek?

 

Żeby zrobić tak:

 

post-87540-0-59669700-1457860028.png

 

albo jakoś podobnie? W sensie jak robimy od początku, to może pokombinować z układem, żeby się bardziej wyróżniać? Wiadomo, że minutowa w regulatorze musi być główna, ale z resztą możemy coś pomyśleć... No i jak wtedy ze zmianą mechanizmu, bo trzeba będzie coś pomodzić napewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jednej osi wyglądają lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam przecież obiecany przynajmniej ostatni numer :) to rozumiem, że przynajmniej 2 ;)

 

A tak na poważnie, myśleliście może o zmianie układu wskazówek?

 

Żeby zrobić tak:

 

attachicon.gif1.png

 

albo jakoś podobnie? W sensie jak robimy od początku, to może pokombinować z układem, żeby się bardziej wyróżniać? Wiadomo, że minutowa w regulatorze musi być główna, ale z resztą możemy coś pomyśleć... No i jak wtedy ze zmianą mechanizmu, bo trzeba będzie coś pomodzić napewno...

 

Tak Krzyś Jimmy ma projekt regulatora na Mołni

 

7cee6abdce74cd8b1ecade7583f11f22.jpg

 

omegaa174-19z.jpg

 

Poljot-International-Regulator-Watch-Met

 

 

Ale ładnym układem jest tez taki :

 

DSC_0198bl500.jpg

 

 

a jak by białą porcelanę dać :wub:

 

Glashutte-Original-Senator-Chronometer-R

 

Dornblueth_Regulator_enamel_frontal-2.jp

 

 

 

 

W jednej osi wyglądają lepiej.

 

w białej porcelanie to nawet z tą środkową nogą mi się podoba tylko musiałbym kupić tampo-drukarkę by zrobić ten nadruk bo w Polsce nikt go nie zrobi.

 

erwin-sattler-16009.jpg 

 

glashutte-original-strasser-rohde-regula

lange_terraluna_front_press.jpg

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to naszkicował Wacor to  koronka musiała by pójść na 4h (a raczej 20 minutę)

 

Układ godzina, minuta, sekunda w pionie jest uporządkowany i czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Krzyś Jimmy ma projekt regulatora na Mołni

 

 

 

 

 

Ten układ możliwy.

 

 

 

a jak by białą porcelanę dać :wub:

 

 

 

 

 

w białej porcelanie to nawet z tą środkową nogą mi się podoba tylko musiałbym kupić tampo-drukarkę by zrobić ten nadruk bo w Polsce nikt go nie zrobi.

 

Mam tamo technologię u siebie także nie ma problemu ;) - chociaż wbrew pozorom powyższy Glashutte może nie mieć tej tarczy drukowanej w technologi tampo a to białe to jest  tzw. srebrzenie.

 

 

 

 

Ale ładnym układem jest tez taki :

 

 

 

 

 

pozdrawiam

 

Mi też się podoba ten układ, problemem jest to , że przesunięcia sekundników są tu nietypowe: W pierwszym o 270st. a Lange o 135st. Standardowe przesunięcia to 90 i 180st liczone od wałka naciągowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Vahardan
      Witam forumowiczów, co sądzicie o grawerowaniu napisów na deklu lub kopercie? Jest to coś niepożądanego w świecie zegaromaniaków?
    • Przez leskias
      Nie wiem czy dobry dział ale tak mi doradził administrator.
       
      Moim hobby są tarcze z porcelany i emalii i o tym temat napisałem : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152629-tarcze-porcelanowe-z-emalii-grawerowane-lk/?st=0
       
      Od miesiąca mam nowe hobby = tarcze grawerowane kwasem = akwaforta, akwavinta, miedzioryt, itp.
       
      Pierwsza praca która pokazuję to Wiking na stali 304 którą można polerować ale trudno barwić termicznie.
       
      Zapraszam do odwiedzin, polubienia, obserwowania i komentowania.
       
      Leszek Kralka. 
       
      Wiking ( już ma innego Pana )
       
       

       

       

       

       
       
      Zapraszam pasjonatów do pokazania podobnych realizacji.
    • Przez leskias
      Tak sobie kiedyś postanowiłem zrobić tarczę do zegarka i dzisiaj dzięki uprzejmości moderatorów tego forum mogę to pokazać.
       

       
       
      Dzisiaj po roku przerwy zaczynam pracę nad nowymi projektami.
      Ale za nim zrobimy taką tarczę musimy kupić kilka podstawowych narzędzi. W tym wątku przedstawię wszystkie etapy powstawania tarcz z emalii, porcelany, giloszowanych i grawerowanych.
       
      Zaczynam od pokazania podstawowego sprzętu emaliera :
       
      piec + podstawowe akcesoria emaliera
       

       
       
      palnik do przygotowania materiału :
       

       
       
      emalie spakowane do pojemniczków :
       

       
       
      dzisiaj podejmę pierwsze próby wypalania wzorników z emalii. Wszelkie próby pokarzę na forum.
       
      Celem są piękne tarcze ręcznie robione :
       
       
       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.