Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Tarcze grawerowane i giloszowane ( LK )

Rekomendowane odpowiedzi

1) Regulator, regulator i jeszcze raz regulator. To powinien być wyjątkowy projekt, jakiego nie ma w sklepie na rogu :)

    Jeśli nie da rady ze względu na cenę lub skomplikowanie, to przynajmniej z dolną małą sekundą. Sekunda = życie zegarka.

    Co do materiału to się nie wypowiadam, ale dobrze byłoby aby nie śniedziała, bo polerowanie moim zdaniem odpada.

 

2) Koperta - przede wszystkim własna rzemieślnicza koperta 42mm. To znowu dodało by wyjątkowości. Jeśli ma być kupna to unikałbym wzorowanych na panerai, bo tego jest pełno na ali i na każdym forum są dostępne różnego typu mody. Jeśli już to jakaś parnisowa, np. taka jak na zdjęciach naszego, tarczowego mistrza.

 

3) Mechanizm - własnego nie stworzymy niestety :) To może unitas 6498/6497 lub mołnia. Chińczyk w ostateczności, ale i tak będzie drożej niż mołnia, a to legenda, więc wolę ją. Jeśli się zdecydujemy, że nie będziemy modyfikować werka, to w sumie każdy może sam zakupić co chce, rozstaw osi na wskazówki będą takie same. Mnie się marzy unitas.

 

4) Koronka - jest ktoś, kto by je zrobił? Jeśli nie, to po problemie, będzie taka jaka jest przy wybranej, kupnej kopercie.

 

5) Pasek  - proponuję, aby każdy sam to ogarnął. Paski są od 10 do 500 zł, do wyboru do koloru, kupne lub do uszycia. Znam kilku paskorobów, ceny mają przeróżne i jakość też i asortyment. Jeśli ma być coś pierwszego sortu to proponuję Filipa, ale to już pierwsza liga, ze wszystkimi konsekwencjami :) Ten punkt jest najmniej palący na tym etapie.

 

6) Wskazówki - najlepiej indywidualne, wycinane, podobno ktoś to ogarnie, więc lepiej mieć indywidualne

 

7) Pudełko - po co? to ma być zegarek na rękę, a nie do pudełka. Moje pudełka leżą w piwnicy.

 

8) Nazwa - jeszcze nie myślałem nad tym, ale jak pisałem wcześniej to powinno być coś polskiego i aby nazwa po angielsku coś znaczyła

 

9) Grawerowanie loga, limitka, itp - miły akcent, ale nr limitacji tylko przy własnej kopercie. Natomiast na tarczy widziałbym tylko nazwę oraz made in poland. Ewentualnie jak byłby regulator to i to.

 

9) Wszelkie inne uwagi - nie ma pośpiechu, niech to będzie coś pod czym wszyscy się podpiszemy. Widziałem, że na forum PasjonaciCzasu też były osoby podziwiające Twoje tarcze. To starzy wyjadacze, może dałoby się ich zaprosić do projektu lub do konsultacji :)

 

10) Nie było nic o klamrze do paska, a jest to istotny element świadczący o unikatowości projektu. Tu też można skorzystać z pracy forumowych kowali, ale to tanie nie jest. Ewentualnie jak przy pasku do samodzielnego ogarnięcia, choć szkoda, aby nie było na klamrze nazwy projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I takiej właśnie postawy oczekiwałem od Kolegów :-)))) :) :)

 

Piszmy teraz o rodzaju zegarka.

 

4 kolegów jest za regulatorem.

 

Określmy wobec powyższego jaki mechanizm i jaki będzie koszt ?

Blaze określ ile +/- z Twoją robocizną trzeba będzie zapłacić za Asiana w wersji regulator.

 

Jimmy jak Mołnia to chyba będzie trzeba modyfikować kopertę, wałki ?

 

Zajmijmy się teraz tylko typem zegarka i mechanizmem a potem dopiero resztą.

 

Wydaje mi się że 5 sztuk to rozsądna Limitacja - na więcej raczej nie będę miał czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta jest całkiem niezła. W razie czego widziałbym ją w naszym projekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi  przeróbkę tych 5-ciu sztuk to zrobię to gratis. Nie uruchamiamy przecież żadnej produkcji a tylko robimy pierwsze 5szt dla siebie na wzajem, każdy w tym projekcie zrobi coś dla pozostałych i tym , że tak powiem sobie zapłacimy.

Ja od razu ogłaszam , że chcę robić różne rzeczy i mam nadzieję, że jeszcze dużo projektów przede mną. Czerpię energię z tworzenia a nie posiadania, także jeśli ktoś bardzo będzie chciał ode mnie odkupić sztukę number 5 to nie ma sprawy ... ja sobie zrobię sztukę number 6 :).

 

Przyjmijmy , że UNITAS z dodatkowymi częściami na głowę wyjdzie między 350 a 500zł (celowo podaje taki rozrzut bo nie wiem jakie jeszcze upusty dostanę no i ile będzie stał Dolar)

 

Mołnja 3602 byłaby tańsza o dużo i już by nie było za bardzo możliwości zrobić w układzie wszystko w pionie. W związku z tym właściwie kompletna mołnja bez dodatkowych części by się nadała. Nie wiem tylko jak z walkiem. Mam jakąś na stanie chyba to sprawdzę, ale wydaje mi się, że krótkawy - trzebaby brać kopertę jak najmniejszą lub dorabiać wałki.

Układ byłby: Sekunda na 9, minuta centralnie , godzina gdzieś między 12 a 1.

Minus Mołnji to brak wskazówek gotowych...ale możliwe przeróbki gotowców z UNITASA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkład wskazówek w jednej linii na unitasie byłby najbardziej idealny, bo nie pozostawia takiej pustki na tarczy jak przy mołnji i w końcu to rasowy szwajcar bijący w zegarkach za 20k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prawie jak szwajcar ... miałem też takiego co od nowości wymagał poprawy palety :)... ale z drugiej strony używane Mołnie też miewają różne zonki a wtedy to co mam naprawiać czy tylko przerabiać?

Jutro zerknę na żywo i powiem co myślę dokładnie o tej przeróbce 3602. W między czasie mógłby ktoś zapodać link do tego tematu co niby ktoś pokazywał jak zrobił regulatora na mołni? Jeśli ktoś to zrobił i chodzi to warto podejrzeć i zweryfikować czy moje zamysły się jakoś pokrywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulateur  Penta  (Regulator Pięciu) dodatkowo na tarczy autograf naszego DialMakera ...reszta napisów tylko wtedy jak nie oszpecą ale to już zadanie dla projektanta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulateur Penta fajnie brzmi jako model i na tarczy EmanelDial jako nazwa producenta...brzmi tak jakoś egzotycznie i ciekawie. To może dodać Fabrique en Pologne :) i mamy wspomniany wcześniej Wersal:)

 

Przy rozkładzie jak w Mołni nie byłoby problemu z zawarciem większej ilości tekstów, tzn. tym można by zapełnić rzeczoną pustkę. Z drugiej strony żeby się ta tarcza przeładowana nie zrobiła, bo możemy uzyskać efekt wręcz jarmarczny - a tego byśmy chyba nie chcieli :)

 

Z trzeciej strony układ pionowy też jest ciekawy, zegarek wygląda bardziej dostojnie i czytelnie...

 

Ciężki orzech do zgryzienia ale damy radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulateur  Penta  (Regulator Pięciu) dodatkowo na tarczy autograf naszego DialMakera ...reszta napisów tylko wtedy jak nie oszpecą ale to już zadanie dla projektanta

 

"Penta Regulateur"  to brzmi dumnie.

 

Jak dla mnie to na razie ta nazwa to No1  :)

 

 

Regulateur Penta fajnie brzmi jako model i na tarczy EmanelDial jako nazwa producenta...brzmi tak jakoś egzotycznie i ciekawie. To może dodać Fabrique en Pologne :) i mamy wspomniany wcześniej Wersal:)

 

Przy rozkładzie jak w Mołni nie byłoby problemu z zawarciem większej ilości tekstów, tzn. tym można by zapełnić rzeczoną pustkę. Z drugiej strony żeby się ta tarcza przeładowana nie zrobiła, bo możemy uzyskać efekt wręcz jarmarczny - a tego byśmy chyba nie chcieli :)

 

Z trzeciej strony układ pionowy też jest ciekawy, zegarek wygląda bardziej dostojnie i czytelnie...

 

Ciężki orzech do zgryzienia ale damy radę :)

 

Nie będzie "enameldial" ani moich inicjałów L/K - ja nie jestem producentem to Nasz wspólny projekt.

 

Jak chcecie jakoś wyróżnić to każdy może swoje imię czy logo dać na deklu . :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jakoś to rusza...i nawet nie tak wolno...

 

Już się cieszę na finał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym żeby właśnie Twoje inicjały były na tarczy i to może nawet ręcznie wygrawerowane , gdzieś chociaż dyskretnie ale muszą być... Tego typu tarcze właśnie kojarzą się z obrazami/dziełami sztuki i takie coś  jest dobre i będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem za tym żeby właśnie Twoje inicjały były na tarczy i to może nawet ręcznie wygrawerowane , gdzieś chociaż dyskretnie ale muszą być... Tego typu tarcze właśnie kojarzą się z obrazami/dziełami sztuki i takie coś  jest dobre i będzie pasować.

 

Popieram w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszą i najpiękniejszą częścią tarczy będzie gilszowanie (oraz wskazówki :) dlatego też powinniśmy rozsądnie planować wszelkie napisy, zapewne grawerowane, aby uniknąć efektu przeładowania tarczy i zatarcia pięknych szlifów. Napisy dobrze się komponują w płaskich, jednolitych tarczach, na których stanowią wypełnienie pustych miejsc.

 

Nazwa "Penta Regulateur" jest dobra i taka trochę tajemnicza, jestem za, ale dajmy sobie jeszcze trochę czasu. Ja cały wieczór myślałem, ale same suchary mi wychodziły :)

 

Koledzy napiszcie jakiej wielkości macie nadgarstki, będziemy wiedzieć kto czego potrzebuje i czy konieczne będą kompromisy.

 

Ja mam 17cm - więc koperta 42mm i L2L 48mm, max 50mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja jestem za tym żeby właśnie Twoje inicjały były na tarczy i to może nawet ręcznie wygrawerowane , gdzieś chociaż dyskretnie ale muszą być... Tego typu tarcze właśnie kojarzą się z obrazami/dziełami sztuki i takie coś  jest dobre i będzie pasować.

 

Gwarantuję Wam że po wstawieniu napisów np. Puenta i Regulator miejsca na tarczy już nie będzie.

 

 

e1d80ba50a328b21d4bf3adaa4e32c5a.jpg

 

 

 

Najważniejszą i najpiękniejszą częścią tarczy będzie gilszowanie (oraz wskazówki :) dlatego też powinniśmy rozsądnie planować wszelkie napisy, zapewne grawerowane, aby uniknąć efektu przeładowania tarczy i zatarcia pięknych szlifów. Napisy dobrze się komponują w płaskich, jednolitych tarczach, na których stanowią wypełnienie pustych miejsc.

 

Nazwa "Penta Regulateur" jest dobra i taka trochę tajemnicza, jestem za, ale dajmy sobie jeszcze trochę czasu. Ja cały wieczór myślałem, ale same suchary mi wychodziły :)

 

Koledzy napiszcie jakiej wielkości macie nadgarstki, będziemy wiedzieć kto czego potrzebuje i czy konieczne będą kompromisy.

 

Ja mam 17cm - więc koperta 42mm i L2L 48mm, max 50mm.

 

 

Spokojnie najpierw zobaczycie prototyp tarczy potem określicie czy jego jakość jest wystarczająca.

Dla mnie każda koperta jaką zagłosujecie będzie dobra.

Czas jest na pewno potrzebny na dobre zaplanowanie zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 100% jest za Regulatorem? BRAWO!

 

Sanik. Wybrałeś optymalne (jak dla mnie) rozmiary koperty.

Blase. Nie upieram się przy Mołni. Jeśli łatwiej będzie Tobie przerobić Unitasa, to jestem za.

Leszek, jeśli chodzi o tarczę to jestem spokojny co do wykonania.

 

Panowie! LESS IS MORE. Trzymajmy się tej zasady co do tarczy i całej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 100% jest za Regulatorem? BRAWO!

 

Sanik. Wybrałeś optymalne (jak dla mnie) rozmiary koperty.

Blase. Nie upieram się przy Mołni. Jeśli łatwiej będzie Tobie przerobić Unitasa, to jestem za.

Leszek, jeśli chodzi o tarczę to jestem spokojny co do wykonania.

 

Panowie! LESS IS MORE. Trzymajmy się tej zasady co do tarczy i całej reszty.

 

Proszę zapisać mój sprzeciw wobec regulatora z 3 wskazówkami ale zostałem przegłosowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, mi tez bardziej podoba się układ z dwoma wskazówkami, ale........................zobaczymy co z tego wyjdzie  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę zapisać mój sprzeciw wobec regulatora z 3 wskazówkami ale zostałem przegłosowany.

Leszku  zrobię tak żebyś miał te otwory w każdej sztuce idealnie tak samo . Dlatego jak zrobisz sobie pierwszą tarczę czy jakąś matrycę do otworów to będzie git.

 

 

Czyli 100% jest za Regulatorem? BRAWO!

 

Czyli regulator TOCZKA

 

 

Blase. Nie upieram się przy Mołni. Jeśli łatwiej będzie Tobie przerobić Unitasa, to jestem za.

 

Obydwie przeróbki na tym samie poziomie trudności z tym, że przy UNITASIE chcąc zrobić to w jednej linii i przy zachowaniu proporcji potrzeba więcej dodatkowych części.

Przy Mołnij już nie ma takiego parcia na jedną linię bo z tego co wiem nie zrobiono układu koronka/sekundnik 90stopni tylko 180stopni.

 

 

Panowie! LESS IS MORE. Trzymajmy się tej zasady co do tarczy i całej reszty.

Otóż to !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, mi tez bardziej podoba się układ z dwoma wskazówkami, ale........................zobaczymy co z tego wyjdzie  :ph34r:

 

Będzie dobrze :-)

 

 

Leszku  zrobię tak żebyś miał te otwory w każdej sztuce idealnie tak samo . Dlatego jak zrobisz sobie pierwszą tarczę czy jakąś matrycę do otworów to będzie git.

 

 

Czyli regulator TOCZKA

 

 

Obydwie przeróbki na tym samie poziomie trudności z tym, że przy UNITASIE chcąc zrobić to w jednej linii i przy zachowaniu proporcji potrzeba więcej dodatkowych części.

Przy Mołnij już nie ma takiego parcia na jedną linię bo z tego co wiem nie zrobiono układu koronka/sekundnik 90stopni tylko 180stopni.

 

 

Otóż to !

 

Dobrze - wierciłem już 3 dziury :lol: :lol:

 

Jak Ty przerobisz ten mechanizm ? Szacunek :-)  te śrubki i trybiki są takie małe że ja bym się bał.

 

Dzisiaj regulator od góry :

 

ae36e012d7a423b14880f3353f48f060.jpg

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj regulator od góry :

 

W tej wersji mała wskazówka to sekundnik, czy jednak mechanizm jest przerobiony i pokazuje godzinę?

Bo jeżeli jest to sekundnik to nie jest to regulator tylko tzw. jednowskazówkowiec, gdzie nie ma wskazówki minutowej, a odczyt godziny jest na czuja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej wersji mała wskazówka to sekundnik, czy jednak mechanizm jest przerobiony i pokazuje godzinę?

Bo jeżeli jest to sekundnik to nie jest to regulator tylko tzw. jednowskazówkowiec, gdzie nie ma wskazówki minutowej, a odczyt godziny jest na czuja :)

 

To pełnowartościowy mechanizm, pisałem że mam do regulatora.

Na górnej małej tarczy może być mi minutowa, godzinowa lub obie. Na dolnej tarczy mogę zrobić tylko godzinową. Na środku wiadomo. Z boku jest sekundnik ale go spiłowałem.

 

09d95430a909ff4f5646a55a1ea95b87.jpg

 

d50d953fc0a86a2f673188fe2ad0ee49.jpg

 

3e1f7c87ecd37a51bfdb40393d797e2c.jpg

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem próbę transplantacji...operacja się udała pacjent żyje. Niestety miałem tylko i kilka kółek z czego jednego nie jestem pewien czy oryginał ale to i tak w finalnym produkcie niewiele zmieni.

Układ byłby mniej więcej taki:

post-27986-0-82318300-1458164459_thumb.jpg

 

A najfajniejsze układ godziny  9.00 :)... ogólnie fajne zygzaki będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To robione z Unitasa?

 

A możesz powiedzieć jakie są odległości między wskazówkami? Jakbyś podał dokładne wymiary to mógłbym render zrobić (może coś a'la render - jestem w tym początkujący, ale w miarę coś tam można zrobić)...można by sobie wtedy łatwiej wyobrazić...

 

Ogólnie taki "bałagan" to mi się nawet podoba... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To robione z Unitasa?

 

A możesz powiedzieć jakie są odległości między wskazówkami? Jakbyś podał dokładne wymiary to mógłbym render zrobić (może coś a'la render - jestem w tym początkujący, ale w miarę coś tam można zrobić)...można by sobie wtedy łatwiej wyobrazić...

 

Ogólnie taki "bałagan" to mi się nawet podoba... :)

To jest z Mołni . Jest już tarcza testowa w skali 1:1 zrobiona ze wszystkimi otworami także tymi na nóżki montażowe. Miałem tylko dosłownie kilka części w złomie na warsztacie z tego mechanizmu takze nie mogę testować.  Jutro postaram się zrobić rysunek wektorowy z proporcji także na 99% ściągniesz wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Vahardan
      Witam forumowiczów, co sądzicie o grawerowaniu napisów na deklu lub kopercie? Jest to coś niepożądanego w świecie zegaromaniaków?
    • Przez leskias
      Nie wiem czy dobry dział ale tak mi doradził administrator.
       
      Moim hobby są tarcze z porcelany i emalii i o tym temat napisałem : http://zegarkiclub.pl/forum/topic/152629-tarcze-porcelanowe-z-emalii-grawerowane-lk/?st=0
       
      Od miesiąca mam nowe hobby = tarcze grawerowane kwasem = akwaforta, akwavinta, miedzioryt, itp.
       
      Pierwsza praca która pokazuję to Wiking na stali 304 którą można polerować ale trudno barwić termicznie.
       
      Zapraszam do odwiedzin, polubienia, obserwowania i komentowania.
       
      Leszek Kralka. 
       
      Wiking ( już ma innego Pana )
       
       

       

       

       

       
       
      Zapraszam pasjonatów do pokazania podobnych realizacji.
    • Przez leskias
      Tak sobie kiedyś postanowiłem zrobić tarczę do zegarka i dzisiaj dzięki uprzejmości moderatorów tego forum mogę to pokazać.
       

       
       
      Dzisiaj po roku przerwy zaczynam pracę nad nowymi projektami.
      Ale za nim zrobimy taką tarczę musimy kupić kilka podstawowych narzędzi. W tym wątku przedstawię wszystkie etapy powstawania tarcz z emalii, porcelany, giloszowanych i grawerowanych.
       
      Zaczynam od pokazania podstawowego sprzętu emaliera :
       
      piec + podstawowe akcesoria emaliera
       

       
       
      palnik do przygotowania materiału :
       

       
       
      emalie spakowane do pojemniczków :
       

       
       
      dzisiaj podejmę pierwsze próby wypalania wzorników z emalii. Wszelkie próby pokarzę na forum.
       
      Celem są piękne tarcze ręcznie robione :
       
       
       

       

       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.