Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Enkil

werk starej kieszonki

Rekomendowane odpowiedzi

Taki mechanizm, znajduje się w starej kieszonce z tarczą dla niewidomych, całkowicie wytartą z farby. Powiedzie proszę ; co to za mechanizm? Lata kraj itp.

Dzięki z góry :)

166add7a91423a9f44b9241bf43b4b7b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/127909-kieszonka-alba/?do=findComment&comment=1609289

 

Tylko, że ten mechanizm jest do zegarka krytego. A lata... trudno coś konkretnego powiedzieć, pewnie początki XX w. , producent zegarka też raczej nie do określenia, bo firma Parrenin sprzedawała surowe werki wielu firmom.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) o producenta werku właśnie mi chodziło, sądząc po tarczy, domyślam się pochodzenia zegarka, gdy dotrze poczta to obejrzę dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O taki, zegar :)

82928a4651cc23eab4f4d4308e5e6c0f.jpg52bc11332306de6fb0658a56dc4f1961.jpg77aa4a7c485da2835a8711c2cb2a0598.jpgfbe3baf2d2a0f3ffb6e1d76cbb10202f.jpg

Widziałem kiedyś ruski zegarek z identyczną tarczą, ale teraz nie mogę znaleźć, i koperta na stalową wygląda, więc nie wiem czy wszystko jest ok. ramka wokół tarczy ma rant na szkiełko.

To może być oryginał, czy mało prawdopodobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem taką kieszonkę dla niewidomych firmy Helvetia ale czy to ten zegarek to nie wiem

 

Jest coś na OLX http://olx.pl/oferta/zegarek-kieszonkowy-dla-niewidomych-helvetia-CID87-ID4XHrn.html

 

Szukając informacji o zegarkach dla niewidomych wyskakują same Rakiety i Helvetia

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wygląda raczej na przeróbkę, ale pewny nie jestem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozłożyłem werk w celu wyczyszczenia, poza włosem do prostowania wszystko jest w dobrym stanie, tylko trzeba to wydobyć z pod tony czarnoziemu. Syf straszny, plus świeży olej (roślinny??), w okolicach sprężyny ;)

Nóżki tarczy pasują do otworów werku idealnie. Muszę tylko poszukać wskazówki godzinowe, od ruskich kieszonek nie pasują :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale znalazłem taką fotkę, zegarek opisany jako stary typ jeden Kirowa z tarczą dla niewidomych.

75baa2825039226a01a0e555a577c9ba.jpg

Tarcza ta sama, tylko z farbą, koperta jednak wydaje się różnić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeci post, jestem gotów na ewentualne upomnienia :)

Z zegarkiem zrobiłem co potrafiłem; werk rozłożony, umyty, złożony i naoliwiny, przerzucanie kotwicy wykałaczką pokazuje, że mechanizm działa. Włos jest zgięty w kilku miejscach i moje obecne umiejętności nie są wystarczające by go ułożyć właściwie, więc narazie zostanie jak jest (jeśli ktoś ma takie koło balansu z włosem to chętnie nabędę), koperta wyczyszczona.

Tarcza jaką była każdy widział, ja stwierdziłem, że nie ma sensu zostawiać tych resztek farby w zakamarkach tarczy, i całą tarczę przepolerowałem. Brakującą wskazówkę godzinową dopasowałem od mołnii, po lekkich przeróbkach.

Tak to wygląda.

4d7a8a564dd801380f3e04a0629a5bad.jpgba03f1af0be1a5b383d70a4163aae118.jpgc92ec0f7683938fe0a4dda7babff43c7.jpgbc5d9825df8cdb3136805be751e066d1.jpg

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

Znalazłem drugą taką kieszonkę. Wygląda na to, że moja jest w pełni oryginalna, jedynie tarcza wyeksploatowana, I dodatkowo ja ją dobiłem, dziś bym jej nie oczyszczał.

Fotki z sieci, producent nie podany, właściciel z Francji.

 

post-68064-0-60482800-1572373313_thumb.jpgpost-68064-0-79521800-1572373322_thumb.jpgpost-68064-0-48154500-1572373331_thumb.jpgpost-68064-0-75544100-1572373339_thumb.jpg

 

Ed.

Kominek jest inny :)

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk szwajcarski, a tarcza indeksami zainspirowała sowietów.

Oprócz wspomnianych widziałem jeszcze Tavannesa dla niewidomych - lata 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to są te lata, są też francuskie z lat trzydziestych, srebrne z taką samą tarczą. Zaraz potem pojawiły się takie u Sowietów. (oczywiście przypadkiem :) )

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.