Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Piotr_L

Louis Erard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem zegarka Louis Erard 1931 Small Second Open z mechanizmem ETA Peseux 7001. Niewiele wiem o LE, na forach też niewiele opinii na ten temat. Interesuje mnie zegarek typu Open Heart, a ten jest podoba mi się i ma jeszcze jedną zaletę, stosunkowo niewielka średnica i wysokość. Pod względem wysokości koperty jest wyjątkowy, chyba nie ma sobie równych na rynku. Czy ktoś ma doświadczenie z tą marką, a może tym zegarkiem i mechanizmem? Zegarki typu Open Heart ma też Epos w swojej ofercie, seria Originale wydaje się podoba pod względem gabarytów, ale niestety nie udało mi się go jeszcze obejrzeć. Dla mnie LE i Epos to podobna, albo nawet ta sama półka. Będę wdzięczny za opinie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOS nie ma tak cienkiego OH.

Model 3408 na Peseux 7001 występuję z pełną tarczą i ma 5,7 mm grubości:

3408_21_small.jpg

 

Ewentualnie pełny szkieleton, automat na ETA 2892 A2 o grubości 7,7 mm.

3420sk_4_small.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Egzo Orient Star, bardzo ładne, szczególnie ten pierwszy, niestety duże, za duże dla mnie. TIK TAK, LE model 32 217 AA 31 też ma mechanizm Peseux 7001, jest ładny i cienką kopertę, oglądałem go. Ale czy ktoś ma doświadczenie z LE, na forach jest mało opinii, nawet na zagranicznych. Ten Epos też wydaje się interesujący, niestety nie ma go gdzie obejrzeć, nadal szukam sklepu gdzie można go zobaczyć. Jubitom ma w ofercie, ale w Poznaniu niestety nie mają. A opinie o Eposach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubitom ma w innych salonach, na pewno sprowadzą. W Poznaniu ma też Skąpski.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ceny - ale jeśli zbliżone to wolałbym zdecydowanie Eposa niż LE. 

Ogólnie LE do mnie nie przemawiają. Open "harty" też mnie nie urzekają. Szybko nudzi się ta niewiele wnosząca dziura w tarczy. Ten Epos na Peseuxie bardzo ładny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko nudzi się ta niewiele wnosząca dziura w tarczy.

Nie potwierdzam .

 

OSy , te oprócz pierwszego mają 38 mm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że użytkowników i sympatyków LE jest niewielu. Szukając jakiegoś ciekawego SK trafiłem na Aerowatch 1942 Skeleton. Może jakieś opinie nt. Aerowatch...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra firma, niestety mało popularna w Polsce. Jest temat dot. zegarków tej marki na forum, poszukaj w dziale zegarki szwajcarskie i niemieckie. Do tego kolega z forum jest dystrybutorem  - piotrkakow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,Panowie mam pytanie, zawsze podobały mi się kwadratowe zegarki, co myślicie o tym egzemplarzu?

post-98684-0-72158900-1521748441_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest świetny. Miałem kupić go w Aparcie jak mieli wyprzedaże LE ale za długo się zastanawiałem i wycofali je. Do dzisiaj żałuję. Szczególnie ten model jest bardzo fajny. No w każdym razie według mnie. :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś byl w stanie zrezygnować z OH to mam takiego OS wystawionego na bazarku- 39mm średnicy i naprawdę robi wrażenie

29498110_10211541483677027_1197306315119


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.