Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to fikcyjne serie. Nie ma realnych militariów, czegoś co by było kojarzone z realnym zagrożeniem. Są oczywiście pistolety, miecze, piraci czy żołnierze ale raczej nic współczesnego. Wszystko ma wymiar bajkowy.

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie, są statki imperium i gwiazda śmierci... ;)

Rycerze i piraci też kwiatkiem nie walczyli ...także hipokryzja trochę.

No ale to fikcyjne serie. Nie ma realnych militariów, czegoś co by było kojarzone z realnym zagrożeniem. Są oczywiście pistolety, miecze, piraci czy żołnierze ale raczej nic współczesnego. Wszystko ma wymiar bajkowy.

Współcześnie nożem, mieczem lub maczetą też można krzywdę zrobić ...weź taki Kraków na przykład. Tam się czas zatrzymał... Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równo ja zedytowałem a Robert napisał. Niemniej nie ma szerzenia wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gwiazda śmierci sieje trochę większe spustoszenie niż czołg.

Wiesz ilu ludzi zginęło na Alderaan?  :D

 

Są tacy, co uważają, że to wszystko prawda...

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równo ja zedytowałem a Robert napisał. Niemniej nie ma szerzenia wojny.

Eee, to nie wróże już Lego kariery w tym ( o pardon , Naszym ) kraju -Chcesz pokoju , szykuj się do wojny. Dlatego ja w ramach korepetycji patriotycznych kupuję Megabloksy...

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Nie gadam z Wami. Ja w Lego lubię pewną sezonowość i to że zawsze coś mnie natchnie. Zimą budujemy rodzinnie zimowe miasteczko. To juz taka rodzinna tradycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Nie gadam z Wami. Ja w Lego lubię pewną sezonowość i to że zawsze coś mnie natchnie. Zimą budujemy rodzinnie zimowe miasteczko. To juz taka rodzinna tradycja :)

Jakbym miał dziewczynki zamiast chłopców to też pewnie bym budował miasteczka ...ładna tradycja...fotkę wrzuć

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos mniej wiecej tak ale teraz jest jeszcze ciuchcia jeżdżaca po pokoju ze stacjami :)

 

7_D939_C98-_A5_E4-4_BF9-_B40_E-7498_D651

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne. Takie niemieckie...a tam koło bałwanka to meczet czy iglo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Cos mniej wiecej tak ale teraz jest jeszcze ciuchcia jeżdżaca po pokoju ze stacjami :)

 

 

 

Miasteczko trafia do mnie to trafia w 100% - a na dodatek przytulilbym kilka Twoich klockow :) moze sie powymieniamy ? :P hehehe

Autorski projekt ?

 

Ja tez uwazam ze Lego ma juz wystarczajaco przemocy w swoich zestawach,wiecej nie trzeba.Ciesze sie ze nie dali sie zwariowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Porsche jest naprawdę zaawansowane inżynieryjnie. ma 6-cio cylindrowy silnik w układzie bokser z pracującymi tłokami, skrzynię biegów PDK z możliwością wyboru trybu jazdy  D, N i R i zmiany dwóch biegów łopatkami przy kierownicy!. Ma też mechanizm różnicowy tylnej osi, układ kierowniczy na listwie i zawieszenie kół (z przodu z leżącymi amortyzatorami). Plus oczywiście otwierane drzwi, klapy silnika i bagażnika i regulowany kąt spojlera. Nawet dwa tłumiki końcowe umieszczone są podobnie jak w prawdziwej 911-ce.

Moim zdaniem to świetna nauka dla młodych chłopców, dzięki temu modelowi wytłumaczyłem mojemu zasady działania wielu mechanizmów i nie nudziło go to. Zresztą całą 911-kę sam ułożył, nie pozwolił mi dotknąć palcem, a to 2704 elementy.

 

Jeszcze dodam ciekawostkę, że proces składania został podobno tak zaprojektowany, żeby jak najbardziej przypominać faktyczny proces konstrukcji auta w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi, Porsche totalnie nie podchodzi o czym pisałem wcześniej. Fajna jest zabawa Arocsem, bo ma dosyć zaawansowana pneumatykę, mechanizmy różnicowe, pełne niezależne zawieszenie itd.

 

BMW złożyłem no i trochę nudne, no ale nie można od tego zestawu za wiele wymagać. Kupiłem bo kiedyś będę miał takiego GSa w garażu:D

 

Z tych co mam Class ma dobry stosunek ceny do skomplikowania przekładni itd - ma niespotykane rozwiązanie z przełączaniem układu kierowniczego w różne tryby.

 

Bardzo skomplikowany mechanizm i przekładnie ma ten niebieski Żuraw gąsienicowy - to nie był topowy zestaw ale bardzo fajny.

 

Oczywiście wszystkie LEGO kupione dla 1,5 rocznego synka :P

 

W tym roku chyba zrobię odskocznię od technic i kupię model Saturn V bo mi się strasznie podoba. Potem to tylko moonwatch:)

 

LEG21309_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrovka - a jakieś pułapki na poszukiwaczy przygód ma Twoja świątynia? Pamiętam że w piramidach, sfinksach , niektórych setach Indiana Jones czy zamku księcia Persji można było znaleźć różne ruchome schody, zapadnie i takie tam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi, Porsche totalnie nie podchodzi o czym pisałem wcześniej. Fajna jest zabawa Arocsem, bo ma dosyć zaawansowana pneumatykę, mechanizmy różnicowe, pełne niezależne zawieszenie itd.

 

BMW złożyłem no i trochę nudne, no ale nie można od tego zestawu za wiele wymagać. Kupiłem bo kiedyś będę miał takiego GSa w garażu:D

 

Z tych co mam Class ma dobry stosunek ceny do skomplikowania przekładni itd - ma niespotykane rozwiązanie z przełączaniem układu kierowniczego w różne tryby.

 

Bardzo skomplikowany mechanizm i przekładnie ma ten niebieski Żuraw gąsienicowy - to nie był topowy zestaw ale bardzo fajny.

 

Oczywiście wszystkie LEGO kupione dla 1,5 rocznego synka :P

 

W tym roku chyba zrobię odskocznię od technic i kupię model Saturn V bo mi się strasznie podoba. Potem to tylko moonwatch:)

 

 

 

Mam - fajny zestaw, choć bardziej eksponat niz zabawka :) Trudno go dostać, choć pewnie to się zmieni. Głównie dlatego, że ma niską cenę. 

Edytowane przez _Kwiatek_
Nie cytujemy zdjęć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można go zamówić teraz bezpośrednio ze sklepu LEGO - złożyłem taki w święta z żoną - świetna zabawa! rakieta wygląda impnująco! jedynie szkoda że nie za bardzo są w niej ruchome części, mechanizmy którymi można się pobawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Status ma non stop jako oczekujące :)  Ale jak się zapiszesz do VIP to przychodzą powiadomienia i kazdy zestaw możesz kupic 2 tyg zanim wejdzie do sprzedaży. Niemniej - tak jak napisałem i się z Toba zgodzę - mało bawialny ale ładny. 

Jakby ktoś szukał to niektórych zestawów będę się pozbywac. Np z Technic 42009 czy też 42030.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed świętami miał status normalny - tzn można było od ręki zamówić - widocznie znów wykupili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mrovka - a jakieś pułapki na poszukiwaczy przygód ma Twoja świątynia? Pamiętam że w piramidach, sfinksach , niektórych setach Indiana Jones czy zamku księcia Persji można było znaleźć różne ruchome schody, zapadnie i takie tam.

 

 nie ma nic z tych rzeczy,pod tym wzgledem jest totalnym pustostanem.....jedynym wyposazeniem bedzie beczka,skrzynia.kufer i starozytna maczeta :P

Nie mam pomyslu co by moglo sie jeszcze tam znalezc,poza np oltarzem ofiarnym

 

od wczoraj az do dzisiejszego popoludnia poprawialem zewnetrzne boczne sciany i dokonczylem przednia sciane :)

Edytowane przez mrovka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edmund świetny Mack.

 

Dzięki :)

 

Miasteczko bardzo ładne, ileż tu jest elementów... A autka to Wasze projekty?

 

Co do przemocy i militariów - moim zdaniem dobrze, że Lego trzyma się od tego w miarę daleko. Przez kilkanaście lat nie śledziłem zbyt dokładnie Lego, ale wydawało mi się, że tej agresji jednak było w ostatnich latach znacznie więcej niż w latach 90. - zwłaszcza miny niektórych ludzików zrobiły się takie zadziorne i brzydkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku tygodniach powrót do Lego i ostateczne (chyba) dokończenie Macka.

 

1. Poprzednio miał kiepskie proporcje. Zatem daliśmy większe koła (z przodu bez wklęsłości), nadkola z przodu i przedłużyliśmy tylną część podwozia:

 

post-64635-0-48225100-1518814048_thumb.png

 

2. Uszczegółowiony tył:

 

post-64635-0-85328900-1518814083_thumb.png

 

3. I jeszcze coś - dostęp do kabiny był bardzo utrudniony, więc teraz otwiera się nie tylko maska:

 

post-64635-0-88525500-1518814152_thumb.png

 

4. Przez otwierany dach można wygodnie wkładać ludzika i oglądać wnętrze kabiny:

 

post-64635-0-49933500-1518814206_thumb.png

 

Tylko drzwiczki za małe i w innym kolorze, ale tu chyba nic lepszego nie da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No mega jest!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwiczki są idealne, przecież czerwony samochód jest zawsze najszybszy :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Drzwiczki są idealne, przecież czerwony samochód jest zawsze najszybszy :D

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

To prawda stara jak świat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem wyciekły zestawy technic na drugą połowę roku

odiWXYw.jpg

 

W kolejce czeka też bugatti chiron. Cena pewnie będzie zaporowa

 

Chiron ma mieć 3599 części. FTW

 

42079: Forklift Truck

42080: Forest Harvester - ten co nam puszczę wycina

42081: Volvo Autonomous Loader

42082: Rough Terrain Crane

42083: Bugatti Chiron

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.