Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Mój ulubieniec - 75159.

 

Cena piękna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Mój ulubieniec - 75159.

 

Cena piękna!

 

chodzi ci o Gwiazde Smierci ? Widziales ja zlozona?? Ja widzialem ja zlozona i wszelakie zachwyty mi odeszly na zawsze..jako zabawka dla dziecka to ok,ale jako eksponat do pokazania to szalu nie robi.Takie misz masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak, chodzi o Gwiazdę... Złożonej jej nie widziałem. Jednak jeśli jest tak, jak piszesz, to może nawet lepiej... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

tzn nie wiem jakie bylo twoje zalozenie...ale zrozumialem Cie tak ze chcialbys ja zlozyc i postawic na polce.

Mi sie osobiscie nie podoba.Mam lokalny sklep z klockami i jest zlozona na wystawie,na dodatek sie obraca.Wiec dobrze sie przyjrzalem:)

Niby ma troche detali,ale takie jakies 'zabawkowe'

 

Jezeli zalezy Ci na STAR WARS ULTIMATE COLECTORS i moge cos zasugerowac to proponuje B-WING 10227 lub X-WING 10240

Jeszcze znajdziesz je w miare przystepnych cenach

Dosc ciekawy jest tez SLAVE 1,z numerem 75060

 

B-wing'a mam i jest duzy i ciezki :) skladalem go kilka godzin

X-wing jest w planach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyląduje u mnie saturn V - już mnie nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

niezapomnij o fotkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyląduje u mnie saturn V - już mnie nosi

Fajny zestawik. Ja się jakoś we wrześniu na niego załapałem i tak sobie leży pod tv i ładnie wygląda ;)

Tymczasem wyciekły zestawy technic na drugą połowę roku

 

 

W kolejce czeka też bugatti chiron. Cena pewnie będzie zaporowa

 

Chiron ma mieć 3599 części. FTW

 

42079: Forklift Truck

42080: Forest Harvester - ten co nam puszczę wycina

42081: Volvo Autonomous Loader

42082: Rough Terrain Crane

42083: Bugatti Chiron

 

W tych zestawach już nie ma co kupować. Same odgrzewane kotlety na kółkach. Zaczęli by ludzi słuchać i robić ciekawsze projekty, np maszyne do szycia albo mini przędzarkę. Bugatti będzie drogie o ile wejdzie bo pewnie licencja tania nie będzie... Ostatnio trafiłem na artykuł o licencjach Lego i kosztach na nie poniesione. I co mnie zdziwiło - najdroższą licencją jest Minecraft! Z ciekawości zerknąłem na zestawy bo nigdy sie nimi nie interesowałem i ceny odjechane. Zestawik 700 elementów, drobnych elementów, 419zł! Wow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem za bardzo czasu więc na razie udało się złożyć pierwszy stopień rakiety (S-IC) reszta dzisiaj i w późniejszym terminie podrzucę fotki.

 

Do tej pory składałem tylko technics. Przyznam, że ten model składa się nawet fajnie. Minusem jest powtarzalność składania, plusem "techniki" łączenia jakie ktoś powymyślał, aby to się trzymało kupy. Model zaczyna wyglądać imponująco. Dodatkowo sama instrukcja też jest fajna, można trochę poczytać o programie Apollo, przebiegu misji i pooglądać zdjęcia (ps. oldschoolowe zdjęcie designerów saturn V z lego miażdży :D)

 

Z innej bajki..

Czy ktoś miał do czynienia z LEPIN? Pytam dlatego, że strasznie chciałbym kiedyś ułożyć Falcona z lego i taka przyjemność z duńskiej firmy to 3500zł (model 75192). Chińczycy dorzucają do zestawu prawie +1k klocków (co daje 8445 kolcków w zestawie LEPIN 05132) i sprzedają to ponad 4 razu mniej...

 

Generalnie nie uznaję wszelkich podrabiaczy, ale z drugiej strony chodzi mi tutaj o dobrze odwzorowany model i fun przy składaniu, a cena lego jest nie do przyjęcia dla mnie (bariera psychologiczna). Tak więc czy ktoś wie czy te "lepiny" to mają akceptowalną jakość wykonania? po złożeniu model nie zgina się w pół, nie ma milimetrowych przerw między klockami, itp? PS. wiem, że falcona lego wiele osób kupuje, traktując jako inwestycję ( na allegro już jest sporo januszy biznesu) ale to dla mnie nie jest żadnym argumentem aby wywalić tyle kasy w ...klocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ten Lepin to taki Rolex Ala Tisell...a ktoś rzetelnie kontroluje te chińskie klocki pod kątem bezpieczeństwa ( na przykład toksyczności użytych plastików czy farb) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rolex chyba nie pozywa Tisella co rusz, a z takimi Lepinami i innymi chińczykami co jakiś czas LEGO się sądzi  - więc jest raczej gorzej. Tak jak pisałem, nie jestem zwolennikiem takich tworów. Firma w sposób bezczelny żeruje na projektach lego, zmienia nazwę ze STAR WARS na STAR PLAN, dodaje kilkaset klocków do zestawu i sprzedaje. Gryzie się to z moim sumieniem ale bardziej chyba gryzie się kupowanie oryginałów pod brandem star wars przeszacowanych o kilkaset procent. To nie dotyczy każdego zestawu. Powiedzmy, że mam barierę 1Kpln na zestaw LEGO - kilka takich zestawów mam, ale na nowego falcona nie wydam (na ten moment), za to chętnie bym sobie poukładał i pooglądał gotowy model. Pod tym kątem jedynie rozważam LEPINa. Dodatkowo jest masa zestawów LEGO star wars już niedostępnych, które obecnie chodzą po 2kUSD, a tam można za ponad 100usd podobny ułożyć..

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Walle Lego i Lepin. Dramatycznych różnic nie ma, no ale Lego to to nie jest. Właściwie to nawet się zdziwiłem, co do jakości, a jak jeszcze uwzględni się dzisiejszą cenę oryginału, to jest bardzo ok :)


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dylemat moralny z wspieraniem złodzieja własności intelektualnej to jedno ale ufam że Lego troszczy się o jakość i bezpieczeństwo swoich produktów w fabrykach w EU czy Meksyku a nie nam takiego zaufania do chińczyków... to że szkodliwych substancji w zabawkach nie widać to nie znaczy że ich nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pyk.

Kilka fotek żeby pokazać jak ogromna jest ta rakieta. Szczerze polecam

 

11038485_LRM_EXPORT_20180305_195841.jpg

 

11038483_LRM_EXPORT_20180305_195651.jpg

 

11038481_LRM_EXPORT_20180305_195614.jpg

 

11038484_LRM_EXPORT_20180305_195525.jpg

 

11038482_LRM_EXPORT_20180305_195425.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
Napisano (edytowane)

A ja ciągle się waham czy 42078 czy właśnie 21309. I jak żyć z takim wyborem?! ;)

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma stać i wyglądać czy ma jakieś walory rekreacyjne mieć? Masz jakieś zestawy technic lub creator? Może takie pytania pozwolą Ci zrozumieć co najpierw, bo wiadomo że prędzej czy później pojawią się oba:d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

To ma być pierwszy zestaw LEGO w domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na pierwszy bralbym technic. Szczególnie, że mack nawet dość fajnie wygląda i będziecie mieć większą frajdę przy składaniu. Dyferencjały, zawieszenie, mechanizmy..

 

Rakieta się fajnie prezentuje ale w składaniu jest 'monotonnie'. Natomiast ja jaram się tamtymi czasami, eksploracją kosmosu i takimi zagadnieniami a dodatkowo nie miałem wcześniej tego typu zestawu tylko same z serii technic - dlatego skladalo mi się mimo wszystko fajnie.

 

Z technic proponował bym bardziej jednak Mercedesa arocs. Tam do zabawy wchodzi jeszcze pneumatyka i zaawansowany zawias. Pooglądaj sobie recenzję Sariel'a na YT.

Jeszcze możesz spojrzeć w stronę claasa - bardzo fajna przekładnia kierownicza, skrętne 2, 4 koła lub 'krab' a to wszystko mechanicznie przełączane.

 

Poleciałbym też niebieskiego żurawia gąsienicowego. Tam jest fajnie skomponowana przekładnia. Zaletą że to jeździ, obraca się, podnosi. Wszystko sterowane z poziomu przekładni. Wszystko czyli kierunki też a nie jak w innych zestawach przełącznikiem na battery box'ie. Dodatkowo przekładnia pasowa, ślimakowa.. jest tego trochę.

 

Za Saturnem przemawiałoby w tym momencie jedynie to że to jest seria ideas i niedługo pewnie skończą oficjalnie sprzedawać i ceny pójdą w górę

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Marcin, zdecydowanie Technic.

  

Na pierwszy bralbym technic. Szczególnie, że mack nawet dość fajnie wygląda i będziecie mieć większą frajdę przy składaniu. Dyferencjały, zawieszenie, mechanizmy..

Rakieta się fajnie prezentuje ale w składaniu jest 'monotonnie'. Natomiast ja jaram się tamtymi czasami, eksploracją kosmosu i takimi zagadnieniami a dodatkowo nie miałem wcześniej tego typu zestawu tylko same z serii technic - dlatego skladalo mi się mimo wszystko fajnie.

Z technic proponował bym bardziej jednak Mercedesa arocs. Tam do zabawy wchodzi jeszcze pneumatyka i zaawansowany zawias. Pooglądaj sobie recenzję Sariel'a na YT.Jeszcze możesz spojrzeć w stronę claasa - bardzo fajna przekładnia kierownicza, skrętne 2, 4 koła lub 'krab' a to wszystko mechanicznie przełączane.

Poleciałbym też niebieskiego żurawia gąsienicowego. Tam jest fajnie skomponowana przekładnia. Zaletą że to jeździ, obraca się, podnosi. Wszystko sterowane z poziomu przekładni. Wszystko czyli kierunki też a nie jak w innych zestawach przełącznikiem na battery box'ie. Dodatkowo przekładnia pasowa, ślimakowa.. jest tego trochę.

Za Saturnem przemawiałoby w tym momencie jedynie to że to jest seria ideas i niedługo pewnie skończą oficjalnie sprzedawać i ceny pójdą w górę

Namówiliście mnie, kupuję Technic. W sumie na allegro ten zestaw jest sporo taniej niż na stronie LEGO?! Dziwne czy normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dziwiłem, ale tak jest. Porsche 911 kupiłem za 930 zł., podczas gdy w sklepie Lego kosztuje 1300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

  

Namówiliście mnie, kupuję Technic. W sumie na allegro ten zestaw jest sporo taniej niż na stronie LEGO?! Dziwne czy normalne?

Różnie bywa - w zależności od modelu. Jak kupowałem swoje technic to było taniej na alledrogo.

,

PS. znacie stronkę promoklocki? wpisujecie tam nr zestawu i macie porównywarkę cen. Nie zawsze wszystko znajduje ale kilka zestawów taniej z DE, GB lub sklepów online PL (nie lego/ allegro), dzięki temu zakupiłem. Warto czasem spojrzeć na OLX - nieraz pojawiają się nietrafione prezenty za niższą cenę niż all

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Dobra Mack zamówiony, dziękuję za wskazówki.

Kusi mnie jeszcze to Porsche, tak schować do szafy jak syn podrośnie, w sumie na stronie LEGO to podobno unikat, Technic również tak drożeje czy w tym przypadku być spokojnym o ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawy flagowe jak wychodzą a potem kończy się ich produkcja to też tak drożeją

 

Popatrz na 42009. W grudniu 2016 brałem za 620 w auchan na promocji. teraz są po 1700..

 

Niektóre lego to lepsze jak bitcoin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Czyli sugerujesz żeby brać od razu 42056? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.