Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

beriam

snk809k2 - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Otrzymałem w/w zegarek na prezent swiateczny i mam mieszane uczucia, jeśli chodzi o jego prace.

Spieszy się o 2 min, to normalna przypadłosc tego modelu, czy wada, ktora podlega reklamacji ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty to nie jest normalna odchyłka

 

Robi Ci te 2 minuty codziennie od świąt?

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

RKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dokładnie, ale wydaje mi się, ze to kwestia 48h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim proszę nie wpadać w panikę, ale zegarek regularnie nosić, a na noc odkładać w różnych pozycjach. No i obserwować - być może problem rozwiąże się sam i chód się ustabilizuje. A gdyby nie, to przegląd i regulacja u zegarmistrza w ramach gwarancji powinna rozwiązać sprawę.  

Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec przez + - 48h zegarek spieszy się o 1.5 min.

Odkładany w różnoraki sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zegarek jest codziennie noszony? Obserwuj go sobie cierpliwie i nadal odkładaj w różnych pozycjach na noc. Na pewno z czasem dojdziesz do wniosków, w jakiej pozycji spóźnia a kiedy spieszy. Mechaniki mają duszę, a co za tym idzie miewają swoje fochy, niestety :( ... ale ja, paradoksalnie, za to je lubię ( no chyba że przesadzają, a to się zdarza nawet w drogich zegarkach!) . Daj mu z miesiąc, aby ,doszedł do siebie". A potem zdecydujesz, czy koniecznie chcesz, aby go podregulować :)  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odchyłkę mierzymy po 24godzinach od ustawienia -np. korygujesz czas ze wzorcem o 9rano - sprawdzasz dnia następnego również o 9rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zegarek jest codziennie noszony? Obserwuj go sobie cierpliwie i nadal odkładaj w różnych pozycjach na noc. Na pewno z czasem dojdziesz do wniosków, w jakiej pozycji spóźnia a kiedy spieszy. Mechaniki mają duszę, a co za tym idzie miewają swoje fochy, niestety :( ... ale ja, paradoksalnie, za to je lubię ( no chyba że przesadzają, a to się zdarza nawet w drogich zegarkach!) . Daj mu z miesiąc, aby ,doszedł do siebie". A potem zdecydujesz, czy koniecznie chcesz, aby go podregulować :)  

 

Oczywiście, nawet po powrocie z pracy, go nie ściągam, zrobię tak jak piszesz - może się "ułoży"

 

 

odchyłkę mierzymy po 24godzinach od ustawienia -np. korygujesz czas ze wzorcem o 9rano - sprawdzasz dnia następnego również o 9rano...

 

To mój pierwszy mechanik, wiec proszę o dozę wyrozumiałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie bądź dla niego wyrozumiały :) , zaprzyjaźnisz i zżyjesz się z nim, zobaczysz! :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, nawet po powrocie z pracy, go nie ściągam, zrobię tak jak piszesz - może się "ułoży"

 

 

 

To mój pierwszy mechanik, wiec proszę o dozę wyrozumiałości.

jesteśmy wyrozumiali, 

to mechanizm bez stopsekundy i dokręcania,

trochę ciężko o dokładną synchronizację - albo zapiszesz sobie różnicę sekundnika ze wzorcem, albo lekko sprobujesz przytrzymać sekundnik kręcąc koronką w przeciwną stronę, żeby go spowolnić lub zatrzymać, ale delikatnie i z wyczuciem,

Seiko zaleca nosić swoje zegarki około 10godzin dziennie, pełną rezerwę chodu uzyska po przejściu około 7 kilometrów, trzymanie ręki w kieszeni lub siedząca praca za biurkiem nie będzie sprzyjać naciągnięciu sprężyny - mały naciąg sprężyny też może mieć wpływ na dokładność, więc lepiej synchronizację do pomiaru wykonaj przed spaniem np o 21.

 

można go też nakręcić machając sobie przed telewizorem, oglądając film przez dobre kilkanaście minut:

 

bg5.png

 

pamiętaj też o tym, żeby nie zmieniać daty pierwszym odciągnięciem koronki w zakazanym przedziale bo połamiesz mechanizm:

*Do not change the date between 9:00 p.m. and 4:00 a.m

 

a tu masz instrukcję:

http://www.ee.ryerson.ca/~elf/snk809/seiko-7s26-manual.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale potrzebuje szybkiej odpowiedzi.

Okazuje się, ze zegarek wymaga regulacji, sprzedający zgodził się pokryć koszty.

 

Czy znacie w Poznaniu zegarmistrza, który podjął by się w/w naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzyj wyszukiwarki na forum, o zegarmistrzach jest sporo, z posen rowniez.


----------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozwiązana, zegarek według zegarmistrza (http://www.skapski.pl/) po ekspertyzie, posiada problem z balansem.

Sprzedawca zwróci mi gotówkę, wiec zakończenie problemu pomyślne.

 

Polecam w/w zegarmistrza, obsługa oraz podejście do klienta wzorcowe  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jak już zegarek odbierzesz, daj znać jak się sprawuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.