Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zegarek_watch

ETERNA czy ORIS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W związku z zamiarem zakupu “pierwszego poważniejszego” zegarka proszę o sugestie i spostrzeżenia który zegarek wybrać i dlaczego?

 

Na ten moment noszę zegarek kwarcowy na bransolecie (wszystkie dotychczasowe zegarki były na bransolecie) Atlantic Seahunter 63355.41.21 i jestem z niego bardzo zadowolony. Tak więc zegarek na bransolecie i z jasną kopertą.

 

Moje preferencje co do wymagań to:

  • zegarek wyłącznie nowy
  • swiss made
  • najlepsza jakość w cenie zegarków które wybrałem poniżej, ewentualnie możliwość trochę zwiększenia budżetu, jeśli jest to naprawdę uzasadnione
  • styl klasyczny pasujący zarówno tylko do koszuli jak i do marynarki/garnituru
  • zegarek z perspektywą użytkowania kilka/naście lat

Poczytałem trochę forum i przejrzałem ofertę zegarków, spośród których spodobały mi się zegarki

a precyzyjniej

 

ORIS Artix Date

ETERNA Tangaroa Three Hands

te są na bransolecie

 

Co do koloru koperty na tych zdjęciach ETERNA Tangaroa Three Hands to ten zegarek już nie robi na mnie pozytywnego wrażenia.

 

ORIS Artix Date

ETERNA Tangaroa Three Hands

te są na pasku.

 

Ceny zegarków są podobne, stąd moje pytanie, której firmy zegarki są lepszej jakości i jak w przyszłości mogą być postrzegane te firmy? Który ładniejszy? Czy w tej cenie to dobry wybór, czy lepiej wybrać zegarek innej firmy? Kwestia też czy pozostać przy jaśniejszej kopercie i bransoletce (preferuję ze względu na przyzwyczajenie I funkcjonalność) czy przełamać się i wybrać zegarek z czarną kopertą i na pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Oba ładne. Eterna trochę bardziej klasyczna. Na plus Orisa luma na wskazówkach i wodoszczelność 100 metrów (Eterna nie wiem jaką ma).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno Oris, jak i Eterna to dobry wybór.

Rozejrzyj się po rynku, tego Orisa dostaniesz w dużo lepszej cenie, także w wersji z chronometrem (zarówno na pasku, jak i na bransolecie). Jeśli się podoba, to brać.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałbym Orisa. Jest ładniejszy i spójniejszy. Szkoda, że oba są na Sellicie SW 200


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moje preferencje co do wymagań to:

 

  • swiss maid

 

Z tym wymaganiem co do "swiss maid" to nie tylko Ty byś chciał.

 

 

Mój głos idzie na Orisa - bardziej spójny design.

 

Jednak mając taki budżet szukałbym jeszcze lepszego zegarka, tyle że używanego w b. dobrym stanie.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość preferował by "french maid" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój głos oddaję na Orisa. Gdybyś jednak wybrał Eternę, możesz spróbować przedzwonić do Jansena w Warszawie i podpytać. Gdy tam byłem, powiedziano mi, że chcą się pozbyć Eterny i mogą dać duże rabaty.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zakupiony.

 

Wybrałem ORIS-a z czarną tarczą na pasku. Od początku był moim cichym faworytem a wypowiedzi za ORIS-em tylko mnie utwierdziły.

 

Dziękuję wszystkim, którzy wypowiedzieli się co do wyboru zegarka oraz na pw i pomogli w decyzji o zakupie ORIS-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratulujemy i poprosimy jakieś fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ładnych zdjęć pokazujących piękno zegarka nie potrafię robić. Ale coś zamieszczam
 
 
Tutaj na nadgarstku

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada swietnie, datownik w kolorze tarczy robi Pozytywne wrazenie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zwróciłem uwagę na datownik, fajna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba. Od strony mechanicznej stwierdziłem odchyłkę pierwszego dnia + 9 s na dobę drugiego dnia + 8 s na dobę. Sądziłem że będzie trochę mniejsza tak do 5 s na dobę. Ale wolę że się śpieszy niż miałby się późnić bo przynajmniej ja się nie spóźnię. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar bedzie sie regulowal przez pierwszych miesiacu czy dwa wiec spokojnie. Poza tym 9 sekund to dosc dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę obserwował, zobaczymy czy poprawi się coś dokładność, jak na razie to trzeci i czwarty dzień odchyłka + 9 s na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barop
      Witam. Sprzedam w pakiecie dwa Orisy. Pierwszy to Oris Chronoris Movember Edition. Pełen set czyli skórzany pokrowiec, pasek nato.
      Świetny Stan wizualny. Jedynie zapięcie nosi ślady użytkowania. Stan 8/10.
      Oris Artelier 40mm w pakiecie z dodatkowym paskiem handmade z krokodyla. W zestawie oczywiście także oryginalna klamra oraz oryginalny brązowy pasek. Stan 9/10. 
      Cena jaka mnie interesuje to 11000. Odbiór osobisty Płock.


















    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez PaweelK
      Na sprzedaż wędruje zegarek oris aqius whale shark. 
      Kupiony w Polsce. Pełen set. Zegarek pudełka papiery i rachunki. Kupiony w 2021 roku. Wiec jeszcze na rozszerzonej gwarancji orisa. 
      Założony 2-3 razy. Kilka rysek na zapieciu. Reszta idealna.
      Stan oceniam 9/10
      Bezel i wskazówki centrują idealnie. 
       
      Opis tu:
      https://dolinski.pl/oris-aquis-whale-shark-limited-edition-01-798-7754-4175-set/
       
      Cena 8̶0̶0̶0̶pln. 7000 PLN
      Co do zamian. Na 99% sprzedaż. 
      Ale proponować. Może coś tańszego plus dopłata. 



       


       






       
       
    • Przez Jaspel
      Do redukcji Oris 65 diver  (ref na zdjęciu) w rzadko u nas spotykanym rozmiarze 42mm, w wersji z czarnym bezelem i atramentowa tarcza.
       
      Piękny zegar z vintage vibe, wypukłe szkło, bardzo ładne nakładane indeksy.
       
      Świetnej jakości i bardzo wygodna bransoleta, podwinięte uszy sprawiają że klei się do ręki.
       
      Stan zegarka i bransolety 8.5/10 - nic grubszego wartego odnotowania, normalne ślady użytkowania.
       
      Zegar po spa i serwisie u Pietrzaka w Watches Spa w połowie 2021r.
       
      Pod koniec stycznia sprawdzana szczelność i mechanizm - wydruki na zdjęciach.
       
      W komplecie :
       
      - zegar na bransolecie na około 18.5 
       
      - oryginalny pasek z klamrą Oris, raczej sama klamra użyteczna, pasek co najwyżej pod wymiar na nowy 
       
      - komplet pudełek i kart, dodatkowo rachunek z Watches Spa oraz wydruki ze szczelności i wibrografu 
       Poproszę 5509zl było jest 4999zl
      odbiór Łódź / okolice





















      idget span
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.