Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

Piłka ręczna - najważniejsze wydarzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, że mam flaszke, okazja zacna:)

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy mecz "Koli" od lat, "Kasa" rewelacja, Krajewski jak w sparingach.

W obronie cały zespół piłował, aż miło.

Jesteśmy mistrzem świata, Europy i olimpijskim ;)

 

I najważniejsze wchodzimy do II rundy z kompletem punktów :D

Edytowane przez wujek Mietek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He szkoda że jutro do roboty no bym chętnie opił zwycięstwo . Dzisiaj byli kozakami


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, co mecz, to kolejne pozytywne emocje i jakie happy endy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak mają grać chłopaki.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mina francuskiego kołcza bezcenna od początku do końca.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławek, Karol, Kamil, Michał - rewelacyjne zawody. Karola w takiej formie to chyba od czasu kontuzji nie widziałem.

Bardzo fajnie podłączył się dzis  Przemek Krajewski co mnie szczególnie cieszy  :D  Najlepszy mecz "Krajka" w reprezentacji.

Czekam na "przebudzenie" Lopeza choć może formę trzyma na mecze o medale  :rolleyes:

 

Na Chorwację nie dam radę ale może na Norwegię bym się wybrał  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że jak ogladam te mistrzostwa to jakoś cały mecz mi się strasznie dłuży, brak mi trochę w tej dyscyplinie typowych smaczków techniki indywidualnej. Duża część akcji bazuje na siłowym/szybkościowym dostaniu się jak najbliżej bramki i łatwym trafieniu z bliskiej odległości, lub dynamicznym wyprowadzeniu kontry. Nie ma efektownych dryblingów , podań itp. jak  w koszykówce.

 

Zastanawiałem się dziś jaki postrach musieli by siać w tej dyscyplinie najlepsi atleci z ligi NBA. Goście którzy maja po 210 cm wzrostu i ok 125-130 kg mięsni. Do tego szybsi, silniejsi, skoczniejsi i bardziej dynamiczni. Z całym szacunkiem ale wydaje mi że nawet  po krótkim treningu  nie było by na takich graczy obrońcy na tych mistrzostwach :

 

Np. takich 2 Panów( a znalazłoby sie jeszcze z 10 takich freaków)

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=QvppTmMjedM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, a najlepiej jak w ataku grałby Pudzianowski i Szpilka, a w bramce Dudek - skrzydła to Powell i Bolt..

 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Zostań trenerem :D

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mazik77 - zapewniam Cię że nawet gdybyś wybrał skład spośród najlepszych graczy NBA to z najsłabszą drużyną na Mistrzostwach Europy nie miałbyś szans nawet powalczyc w piłkę ręczną :)

To są po prostu dwie różne dyscypliny i nie da się tego porównać.

 

A finesji i techniki indywidualnej we wczorajszym meczu nie brakowało. Choćby techniczny rzut Krajka obok głowy T. Omeyera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w kosza i ręczną z racji postury, z ręcznej zrezygnowałem, bo w koszta czu siatkówke łatwiej i lżej fizycznie Ci goście z ręcznej to gladiatorzy dosłownie.

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne spostrzeżenia kolegi, tym bardziej że jak mi się wydaje wyczynowo uprawia sport ....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, a najlepiej jak w ataku grałby Pudzianowski i Szpilka, a w bramce Dudek - skrzydła to Powell i Bolt..

 

 

 

:lol:  :lol:  :lol:

 

Zostań trenerem :D

 

 

Nie rozmieszaj mnie z takim porównaniem . Nie widzisz róznicy pomiędzy Lebronem a Pudzianem ??? hehe

 

Sam grałem w koszykówke (też zawodowo), a na studiach i w liceum w ręczną i trochę mogę te dwa sporty do siebie porównać.

 

Kosma nie wiem przeciw komu grałeś w tą koszykówkę, ale uwierz mi że własnie taki Blake Griffin to przy naszym Syprzaku własnie  GLADIATOR. 

Chłop tego samego wzrostu, o większej wadze , 3 razy skoczniejszy, szybszy, silniejszy, o nieporównywanie lepszej kordynacji ruchowej i kondycji fizycznej.

 

Nie chodziło mi o to że wystawie skład z ligi NBA i wygrają z każdym bo na to nie ma szans. Brak taktyki , zgrania , zachowań boiskowych itd.

Rzuciłem lużno , ze taki koleś postawiony na środku w zorganizowanej drużynie i po krótkim treningu pozabijał by tych obrońców bazujac na swoich warunkach fizycznych/atletycznych. Bo jakie szanse ma w takiej sytuacji obrońca niższy o 20 cm , lżejszy o 20 kg , słabszy fizycznie , wolniejszy , mniej skoczny , mniej dynamiczny i skoordynowany ?

 

 

PS> Tak mnie tylko wyobrażnia poniosła jak ogladałem mecz ręcznej, a pożniej po nim NBA :)

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sam grałem w koszykówke (też zawodowo), a na i w liceum w ręczną i trochę mogę te dwa sporty do siebie porównać.

 

 

Tak stoję i słucham co mówisz... ;)

post-48316-0-03935400-1453310251_thumb.jpg

 

...i powiem że wiem jak wyglądają dłonie i nadgarstki piłkarzy ręcznych, wiem też jak wygląda Twój ;) , bez obrazy-w "dwa ognie" graj, bo bzdury pleciesz z tymi porównaniami dotyczącymi koszykarzy i szczypiornistów.

 

 

P.S To żaden atak, tylko wymiana zdań :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem Lebron czy Griffin. Nie mam 210cm i 125kg,rozpiętośći ramion 245cm, przyspieszenia jak sprinter,nie skacze z miejsca metr w górę i nie mam na 100m 11s nie wycisne na klatę 150kg nie mam końskie kondycji itd. A Ci ludzie maja to wszystko połączone w jednym ciele... To są wybryki natury dlatego zarabiają rocznie po 50 milionow dolarów.

 

Pokaż mi piłkarza ręcznego z takimi warunkami tak atletycznego?

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko , poczytaj o Dawidzie i Goliacie ;) , bo o Tysonie który nie mając 1,80cm kładł jak trzciny na jeziorze zawodników jakich wymieniłeś [200cm,130kg],  nie wspomnę....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym sporcie zawodowym jest zbyt wysoki poziom specjalizacji i nie ma możliwości żeby pojawił się taki atleta jak Jim Thorpe .,Jeżeli ktoś czytał "From Here to Eternity" J.J. to będzie wiedział o kim mowa.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko ze niektórzy najbardziej atletyczni koszykarze byli też gwiadzami futbolu amerykańskiego w ligach uniwersyteteckich, których poziom jest niezwykle wysoki. Mieli możliwość przejścia na zawodowe granie(draft) i do ligi NBA i NFL, to pokazuje jak ważne są warunki fizyczne i atletyczne w tego typu sportach. Piłka ręczna tez zalicza się do tej grupy.

Nie piszę o boksie siatkówce czy piłce nożnej.

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłam pw w sprawie biletów.

 

Wracając do gladiatorów to nie bardzo rozumiem związek atletycznej budowy zawodników z ich wynikami sportowymi?!

Niejaki Tyrone Bogues mierzył 158 cm wzrostu i nie przeszkadzało mu to być doskonałym koszykarzem. Podobnych przykładów można wymieniać dziesiątki jeśli chodzi o NBA.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej całej dyskusji ręczna/ koszykówka zapomnieliście o jednej istotnej kwestii: oni wszyscy (koszykarze) chcieli by faul za każdym razem jakby tylko ktoś ich dotknął. Tak z przyzwyczajenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, no nie daliby rady w ręcznej

 

Wysłane z mojego LG-D855


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej całej dyskusji ręczna/ koszykówka zapomnieliście o jednej istotnej kwestii: oni wszyscy (koszykarze) chcieli by faul za każdym razem jakby tylko ktoś ich dotknął. Tak z przyzwyczajenia ;)

 

Miałem już nie pisać , ale chyba się mylisz , pierwszy przyklad z brzegu :

Jakoś tutaj nie woła faul ,  ten najwiekszy i najszybszy na boisku :

 

http://www.nytimes.com/video/multimedia/1194817112454/glen-davis-highlight-reel.html

 

Wymieniany tutaj Pudzian o dużo gorszych warunkach fizycznych (nizszy o 30cm!) umarłby na zawal po 5 minutach takiej gry.

Chodziło mi o to że to są wybryki natury , w pewnych warunkach nie ważne ile byś trenował to praw fizyki nie oszukasz.

 

Bib Baby Davis (206cm 135kg)

 

4.jpg

 

 

 

Piłka reczna to jest gra gdzie jeszcze bardziej mozna wykorzystac swoje warunki fizyczne i siłę niż w koszykowce , bo pozwalaja na to  przepisy. 

Edytowane przez mazik77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.