Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

Piłka ręczna - najważniejsze wydarzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

M. Bigler zrezygnował z dalszej pracy z reprezentacją, ciekaw jestem kto będzie po nim. Może czas na kogoś młodego z naszego własnego podwórka?

Podobno głównym kandydatem jest Piotr Przybecki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie tego meczu doskonale widać, ile w sporcie ( i nie tylko) znaczy nastawienie.

 

Polacy wyszli z nastawieniem, że mogą przegrać trzema bramkami i awansują, a Chorwaci, że muszą strzelić 11 bramek więcej od Polaków, żeby awansować. Cała reszta jest jedynie konsekwencją tej świadomości...

 

To prawda. Nawet jeśli wypierali to z siebie to gdzieś to tkwiło w głowach. Chorwaci nie mieli nic do stracenia....grali bez spinki na maxa.

Cóż, nie ma co rozdrapywać - mimo wszystko sami zawodnicy dobrze wiedzą jak się ośmieszyli..to nie piłka nożna. W siatkówce czy piłce ręcznej zawodnicy są znacznie bardziej samokrytyczni i wiedzą czego chcą nie trzeba ich dodatkowo motywować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno głównym kandydatem jest Piotr Przybecki.

To dobra wiadomość. Piotrek jako bardzo młody zawodnik wyjechał grać do Niemiec gdzie grał do końca kariery. Ma doświadczenie trenerskie - obecnie trener Śląska Wrocław - i ma bogaty bagaż doświadczeń jako zawodnik. No i oczywiscie zna zawodników, niektórych też z rywalizacji na boisku. 

 

Drugim Moim kandydatem byłby Krzysztof Kisiel z Płocka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie piłka nożna. W siatkówce czy piłce ręcznej zawodnicy są znacznie bardziej samokrytyczni i wiedzą czego chcą nie trzeba ich dodatkowo motywować.

Nie rozśmieszaj mnie... Generalizujesz jak nie wiem co.

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile zarabiają nawet marni kopacze po prostu jest niesprawiedliwe. Nie widziałem nigdy nudnego meczu w siatę czy piłkę ręczną bo wielkość boiska i zasady gry wymuszają dynamikę. Natomiast o dobry mecz piłkarski naprawdę trudno, na meczu Śląska zdarzyło mi się nawet uciąć komara...tak pasjonujące było to widowisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Natomiast o dobry mecz piłkarski naprawdę trudno, na meczu Śląska zdarzyło mi się nawet uciąć komara...tak pasjonujące było to widowisko.

A co ma powiedzieć pan Artur Szpilka?-on zasnął podczas walki bokserskiej...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile zarabiają nawet marni kopacze po prostu jest niesprawiedliwe. Nie widziałem nigdy nudnego meczu w siatę czy piłkę ręczną bo wielkość boiska i zasady gry wymuszają dynamikę. Natomiast o dobry mecz piłkarski naprawdę trudno, na meczu Śląska zdarzyło mi się nawet uciąć komara...tak pasjonujące było to widowisko.

To co napisałeś ma się nijak do Twojego stwierdzenia o braku motywacji. Jak sam zauważyłeś to są zupełnie inne sporty i ich reguły w zasadzie wymuszają akcję, więc ogólny odbiór może być mylący nieco. Boisko piłkarskie jest o wiele większe i jest więcej pola do manewrów taktycznych, co nie przekłada się czasami na widowiskowość tego sportu. A Śląsk to teraz chyba najgorzej grająca drużyna ekstraklasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy zakończyli grę na ME na 7 miejscu, dziś wygrali że Szwecją. W meczu zagrali zawodnicy których do tej pory nie widzieliśmy - Masłowski i Orzechowski. Dobrze że trener dał im szansę zwłaszcza że każdy z nich coś wniósł do dzisiejszego zwycięstwa.

Skromne to 7 miejsce ale trudno.

 

Mamy też za sobą pierwszy półfinał - niesamowity mecz w którym po dogrywce Niemcy pokonali Norwegię. Oba zespoły to młodzież i aż strach pomyśleć jaką potęgą będą obie drużyny za dwa, trzy lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to wygląda na to że Niemcy mogą mieć kłopoty z awansem do finału. Ciekawa sytuacja choć nie sądzę, żeby konsekwencje były aż tak poważne żeby wykluczyć ich z finału. Byłoby to jednak niezgodne z duchem sportu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, bo juz mało która dyscyplina sportu ma coś wspólnego ze...sportem.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć budować nową drużynę.Wybrać,znaleźć,wyselekcjonować grupę 17-20 latków,odpuścić sobie eliminacje IO z tą kadrą poobijanych dziadków i ulepić druzynę z tych małolatów z myślą o imprezach za 3-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, bo juz mało która dyscyplina sportu ma coś wspólnego ze...sportem.

Miałem na myśli że odebranie Niemcom finału byłoby niezgodne z duchem sportu, gdyż ta przypadkowa obecność dodatkowego gracza nie miała wpływu na wynik. Zresztą chyba Notwedzy doszli do podobnego wniosku i wycofali protest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć budować nową drużynę.Wybrać,znaleźć,wyselekcjonować grupę 17-20 latków,odpuścić sobie eliminacje IO z tą kadrą poobijanych dziadków i ulepić druzynę z tych małolatów z myślą o imprezach za 3-5 lat.

Od selekcji 17-20 latków jest kadrą młodzieżowa.

Kadrą poobijanych dziadków? Chyba piszesz o jakiejś innej drużynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Wiem czy tylko ją mam takie wrażenie ale gra Hiszpanów w finale przypomina mi nasz mecz z Chorwacją. Nic kompletnie im nie wychodzi a za to Niemcy grają swoje i punktuja. Hiszpanie rzucili 8 bramek przez 40 minut. Szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wolf wyprawia w bramce to po prostu masakra. Hiszpanom już się odechciwlo rzucać. Brawo dla Niemców a szczególnie dla trenera Sigurdssona. Doskonale przygotował młody zespół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:(

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda Hiszpanów, jakoś nie potrafię ciszyć się ze zwycięstwa Niemców.

No to ciesz sie z perfekcyjnej organizacji zawodow :) 

Gdyby mecz z Hiszpanami wygrali sedziowie, to tez moglbym powiedziec ze jest  mi ich szkoda ale tym razem Niemcy byli lepsi i wygrali zasluzenie.


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.