Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jasny

Orient Deep professional

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, to mój pierwszy post na forum :)
Ostatnio ponownie zainteresowałem się zegarkami, tym razem na całego. Postanowiłem kupić kolejnego divera (pierwszym był bardzo ładny Vostok), wybór padł na  Orienta Deep blue nazywanego chyba inaczej Big mako?
Dzisiaj przyszedł z Niemiec i mam mieszane uczucia, nie wiem, czy go nie odesłać... Podoba mi się bardzo, zamierzałem zmienić bransoletę na pasek (widziałem w necie bardzo ładne zdjęcia w takim zestawieniu) ale po rozpakowaniu zauważyłem, że nazwa dnia tygodnia układa się w okienku krzywo. O ile nad pierwszą literą jest jeszcze trochę przestrzeni do ramki, to trzecia (ostatnia) jej dotyka a może nawet trochę się chowa, wyraz ,,podskakuje" do góry.
Da się coś z tym zrobić? 
Druga sprawa, luma w tym Oriencie jest wyraźnie słabsza niż w moim ośmioletnim ...Casio i w nowym Vostoku (Vostok kosztował 1/3 ceny Orienta. Powierzchnia lumy jest też niejednorodna, ma jaśniejsze i ciemniejsze momenty.
Co i tym myślicie?
Reklamować, regulować jakimś sposobem czy nie zwracać uwagi, bo tak czasem mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Mozemy zobaczyc zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dodaję.

Zauważyłem jeszcze, że data zmienia się za pięć dwunasta w nocy, co jest pewnie ok. ale nazwa dnia tygodnia o wpół do drugiej i to na niemiecką, na angielską przechodzi później, nie chciało mi się już czekać.

W moim poljocie z pierwszej komunii wszystko działało tak jak trzeba, Rosjanie górą?

post-88198-0-02729900-1452855397.jpg

post-88198-0-78783400-1452855409.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 11:25 w nocy czy w dzien?

 

Nill Satis Nisi Optimum

W dzień, niestety. tak to wygląda przez cały czas. W nocy zaczyna się ruszać w górę dopiero po pierwszej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj pare razy kliknac ustawianiem dnia , powinnien zaskoczyc rowno, a jesli nie to jest to jedna "z wad" orientow, tak jak i "swiecenie inaczej" w big mako :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj pare razy kliknac ustawianiem dnia , powinnien zaskoczyc rowno, a jesli nie to jest to jedna "z wad" orientow, tak jak i "swiecenie inaczej" w big mako :)

Próbowałem, po naciśnięciu przycisku nazwa dnia wskakuje równo, ale po oderwaniu palca od przycisku podskakuje do góry i tak zostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Masz kolego pecha. Luma w tym modelu jest nikczemna, to fakt, ale nie powinno być takich dysproporcji pomiędzy świeceniem tarczy i wskazówek.

Data powinna być względnie prosto niezależnie czy zmieniasz przyciskiem czy sama przeskakuje. Reklamuj.

 

Sent from my XT1080m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz kolego pecha. Luma w tym modelu jest nikczemna, to fakt, ale nie powinno być takich dysproporcji pomiędzy świeceniem tarczy i wskazówek.

Data powinna być względnie prosto niezależnie czy zmieniasz przyciskiem czy sama przeskakuje. Reklamuj.

 

Sent from my XT1080m.

Dzięki, raczej tak zrobię. Ciekawe jak dokonali tego z lumą, bo chyba podróba to nie jest.

Nie wiem, czy reklamować konkretne wady czy odesłać bez podawania przyczyn. Obawiam się, że zaczną ściemniać, że jest ok. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze obejrzec mojego bo luma tez miedzy wskazowkami a indeksamu mocno sie rozni po naswietleniu. Z drugiej strony zegar wyregulowany perfekcyjnie bo robi 0.8+ na dobe

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze obejrzec mojego bo luma tez miedzy wskazowkami a indeksamu mocno sie rozni po naswietleniu. Z drugiej strony zegar wyregulowany perfekcyjnie bo robi 0.8+ na dobe

 

Nill Satis Nisi Optimum

Im dłużej naświetlam tym różnica jest mniejsza, ale zawsze jest znaczna. Gdyby to było normą, może bym go zostawił bo nie chce mi się odsyłać z powodu samej krzywej daty.

Jestem perfekcjonistą ale czasem mam tego dość  <_<

A nazwa dni tyg. też zmienia się u Ciebie o wpół do drugiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierowne swiecenie to norma w BM, poloze go na slocu i sprawdze po np. pol godzinie jak bedzie swiecic. A co do daty, nie jest krzywa a kiedy sie zmienia to nie mam pojecia :) ale mysle ze wciagu godziny mniej wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Moje dwa "świeciły" równo, słabo, ale równo.

 

Sent from my XT1080m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może teraz na wskazówki dają mocniejszą ?  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica raczej nie wynika z innej lumy a z tego co pod nią, na wskazówkach (przynajmniej w Rayu) luma jest "w powietrzu" - wskazówki to ramka w którą jest nałożona luma. U mnie Ray nie ma problemów ze świeceniem, świeci mocno i równo ale w Oriencie brata jest już różnica między indeksami a wskazówkami

gdzie kupiłeś? Jak Ci się podoba to ja bym pewnie go odesłał a kupił inny/gdzie indziej.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica raczej nie wynika z innej lumy a z tego co pod nią, na wskazówkach (przynajmniej w Rayu) luma jest "w powietrzu" - wskazówki to ramka w którą jest nałożona luma. U mnie Ray nie ma problemów ze świeceniem, świeci mocno i równo ale w Oriencie brata jest już różnica między indeksami a wskazówkami

gdzie kupiłeś? Jak Ci się podoba to ja bym pewnie go odesłał a kupił inny/gdzie indziej.

ale ray to zupelnie inna bajka swiecenia przy Big Mako.

 

Nill Satis Nisi Optimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na https://www.schoeneuhren.de

Żal mi też płacić za wysyłkę do nich.

Podoba mi się, szczególnie w tym wydaniu:post-88198-0-09924500-1452872668_thumb.jpg

 

choć nie mieści mi się w głowie, że w jakimś modelu można dać gorszą lumę niż w innych i nic z tym nie robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jeden z najtanszych automatow od orienta :) nie zeby tani mial byc zly, ale skas ta niższa cena chocby w porownaniu z m-force sie bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jeden z najtanszych automatow od orienta :) nie zeby tani mial byc zly, ale skas ta niższa cena chocby w porownaniu z m-force sie bierze

Niemniej spodziewałem się, że będzie lepiej świecił niż casio czy vostok za dwie stówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to jeden z najtanszych automatow od orienta :) nie zeby tani mial byc zly, ale skas ta niższa cena chocby w porownaniu z m-force sie bierze

Ray jest tanszy i niby niżej niż Big Mako chociaż dla mnie BM to taki pół nórek nawet przy Rayu, niby 200m jest ale mnie razi brak zakręcania przycisku od daty. Teraz niech mi ktoś wytłumaczy czemu do lepszego modelu dają gorszą lumę i oszczędzają na przyciskach, mogli nawet lecieć po taniości i dać ten z Raya, koniec końców byłoby na plus.

Ja z bratem również kupowaliśmy w schoenenuhren i nie było problemów. Jeżeli nie chcesz się rozstawać z zegarkiem to są tylko 2 możliwości:

1 - pogodzić się z wadami (z lumą to już na pewno, wg mnie nie ma sensu bawić się w nakładanie nowej)

2 - udac się do zegarmistrza żeby ogarnął mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray jest tanszy i niby niżej niż Big Mako chociaż dla mnie BM to taki pół nórek nawet przy Rayu, niby 200m jest ale mnie razi brak zakręcania przycisku od daty. Teraz niech mi ktoś wytłumaczy czemu do lepszego modelu dają gorszą lumę i oszczędzają na przyciskach, mogli nawet lecieć po taniości i dać ten z Raya, koniec końców byłoby na plus.

Ja z bratem również kupowaliśmy w schoenenuhren i nie było problemów. Jeżeli nie chcesz się rozstawać z zegarkiem to są tylko 2 możliwości:

1 - pogodzić się z wadami (z lumą to już na pewno, wg mnie nie ma sensu bawić się w nakładanie nowej)

2 - udac się do zegarmistrza żeby ogarnął mechanizm

Dzięki, na razie wysłałem pismo z reklamacją i prośbą o wymianę na egzemplarz bez wad. Zobaczymy co postanowią. Myślałem o zegarmistrzu, można  też przecież wysłać do Warszawy by naprawili w ramach gwarancji w serwisie.

Może jednak Niemcy wymienią i zwrócą za przesyłkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, na razie cisza, ale to weekend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray jest tanszy i niby niżej niż Big Mako chociaż dla mnie BM to taki pół nórek nawet przy Rayu, niby 200m jest ale mnie razi brak zakręcania przycisku od daty. Teraz niech mi ktoś wytłumaczy czemu do lepszego modelu dają gorszą lumę i oszczędzają na przyciskach, mogli nawet lecieć po taniości i dać ten z Raya, koniec końców byłoby na plus.

Ja z bratem również kupowaliśmy w schoenenuhren i nie było problemów. Jeżeli nie chcesz się rozstawać z zegarkiem to są tylko 2 możliwości:

1 - pogodzić się z wadami (z lumą to już na pewno, wg mnie nie ma sensu bawić się w nakładanie nowej)

2 - udac się do zegarmistrza żeby ogarnął mechanizm

Luma w Rayu to zupełnie inna historia- to zegarek, który wypuścili po wykupieniu przez Seiko i przynajmniej z założenia luma miała być w nim taka jak w nurkach Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.