Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki problem: po wymianie baterii w casio gst 200cp mała wskazówka funkcyjna zwariowała i błędnie pokazuje np. Przy wybraniu funkcji alarmu wyskakuje stoper.Dodam że zegarek jest oryginalny i przed wymianą baterii było ok.Da się zrobić jakiś reset ustawień?

Proszę o pomoc

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem: po wymianie baterii w casio gst 200cp mała wskazówka funkcyjna zwariowała i błędnie pokazuje np. Przy wybraniu funkcji alarmu wyskakuje stoper.Dodam że zegarek jest oryginalny i przed wymianą baterii było ok.Da się zrobić jakiś reset ustawień?

Proszę o pomoc

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Oglądaj od 20:37.

 

https://youtu.be/kO1kdS2YK-c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Udało mi się pięknie ustawić.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję!

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Matejowi podziękuj, bo to jego filmik. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

postanowiłem wzorem kolegi TomG80 zmienić wyświetlacz w Kingu na pozytyw. Generalnie operacja się udała, jednak pacjent częściowo zmarł. Otóż przy okazji dłubaniny oglądałem, a raczej słuchałem sobie kanału na YouTube i właśnie, gdy kolega mówił, żeby uważać na sprężynki, których po upuszczeniu można już nie odnaleźć, wkładałem te krótkie od podświetlenia. No pech chciał, że wymsnęła się z pęsety na podłogę, nie pomogła latarka ani magnes. Zegarek złożyłem, podświetlenia brak. Jutro sprawdzę czy moja lokalna pani zegarmistrz ma coś takiego, a jeśli nie, czy któryś z kolegów poratuje?

Przy okazji, po rozebraniu i złożeniu modułu G pokazał charge, a po 15 minutach wskoczył na H, czy to normalne? ff94e9b6da42fcba357073484df21ba9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) Przy okazji, po rozebraniu i złożeniu modułu G pokazał charge, a po 15 minutach wskoczył na H, czy to normalne?

Po rozłożeniu modułu i ponownym złożeniu (czyli odcięciu zasilania) powinieneś zrobić reset modułu zwierając przy pomocy pęsety punkt "AC" na płytce z masą, czyli blaszką okalającą moduł. Ale jak widać po czasie doszedł do siebie, skoro pokazał "H".

 

Odnośnie tych maleńkich sprężynek to może być trudny temat, gdyż Casio nie ma tego jako części zamiennej, gdyż jest to element modułu. Ale może faktycznie lokalna pani zegarmistrz coś pomoże? Byłoby dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś spręzynki sie u mnie walają od modułu 5610 także jak coś mogę poratiwać. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomG80, dzięki za info, po tej sprężynce zupełnie zapomniałem o resecie.

 

GigBit, Królu Złoty, dzięki, odezwę się wieczorem, pani zegarmistrz coś tam podobnego mi dobrała, to spróbuję założyć, jak nie wyjdzie, to dam znać  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie wstawiłem zamiennik złożyłem do kupy i nie mogę zresetować modułu, próbowałem zewrzeć AC z minusem i pęsetą i drucikiem, nic z tego. Pojawia się charge i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko dobrze złożyłeś to po 30 minutach wszystko powinno wrócić do normy.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wczoraj też samo wróciło do normy. Tyle że się niecierpliwię, bo chcę sprawdzić czy podświetlenie działa.

 

No i git, charge zniknęło, podświetlenie działa. Operacja zakończona sukcesem, dziękuję za pomoc i dobre chęci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-95849-0-33139100-1549644460.jpg

Witam. Mam taki mały kłopot. Moja żona jest w posiadaniu zegarka Casio Baby-G BGA-185-2AER   szary bezel na niebieskim pasku.  Jakiś czas temu zarówno bezel jak i pasek zafarbowały jej od przemoczonej jakiejś bluzki. W żaden sposób nie można tych przebarwień usunąć. Postanowiłem kupić i wymienić bezel razem z paskiem ale nigdzie na żadnej stronie nie mogę tych elementów znaleźć. Wiem że na tym forum niektórzy z was mają możliwość sprowadzić poszczególne części Casio z racji zainteresowań a nawet wykonywanego zawodu jak naprawa bądź sprzedaż zegarków. Zegarek jest fajny, ma dopiero około roku więc trochę szkoda go tak zostawić bo teraz wygląda słabo.  Czy mógłbym liczyć na pomoc w zakupie tj w znalezieniu jakiejś dostępności tego paska z bezelem ? 

pomożecie ?  :)

Edytowane przez karbeti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam. Mam taki mały kłopot. Moja żona jest w posiadaniu zegarka Casio Baby-G BGA-185

I na czym polega kłopot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na czym polega kłopot?

 

ha, ha przepraszam nieprawidłowo edytowałem post. Dokładny opis problemu stronkę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, ha przepraszam nieprawidłowo edytowałem post. Dokładny opis problemu stronkę wcześniej.

Poszedł priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy ktoś podpowie które styki zetknąć po wymianie baterii?

Po wymianie baterii przestały działać czujniki i nie aktualizuje radiowo godziny . Czy to właśnie przez wymianę baterii przestało działać ?

I jeszcze jedno czy ktoś podpowie czy są wszystkie sprężynki (aktualnie są 3 ) łączące z dekielkiem ?

post-108479-0-34576800-1549648118_thumb.jpgpost-108479-0-32977100-1549648122_thumb.jpgpost-108479-0-21626900-1549648125_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest akumulator CTL1616 a nie bateria.

Sprężynki wszystkie są.

Zetknij te punkty8ea76001f7443c423acf9115af733556.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fesou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nie którzy z was zetknęli się z nie działającym auto podświetleniem w G.

Odpowiedzialna za tą funkcje jest jak wiadomo elektronika, ale skąd niby zegarek miałby wiedzieć kiedy odpalić podświetlenie? Rozwiązanie jest dosyć proste i przez nie które bardziej wtajemniczone osby na tym forum już znane. :)

8.jpg

 

Tak! Za całym tym zamieszaniem stoi małe czarne pudełeczko przylutowane dwoma pinami do pytki pcb.

Piny te wchodzą do wnętrza tej małej czarnej kosteczki gdzie w jej środku znajduje się mała mosiężna kuleczka, mniejsza niz łepek od szpilki. To ona aktywuje podświetlenie w momencie gdy podnosimy zegarek w kierunku twarzy. Opada wówczas na te dwa piny i aktywuje podświetlenie.

Niestety w niektórych egzemplarzach G, podkreślam egzemplarzach nie modelach działa to tak se, jest to loteria podobnie jak z kontrastem LCD. Zdarza się to bardzo rzadko na ale jednak ma miejsce.

 

1.jpg2.jpg

3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg

 

Nie jestem w stanie odpowiedzieć czemu tak się dzieje że auto podświetlenie szwankuje ale po rozebraniu tej kostki jedno co przychodzi mi na myśl to to, że ta mosiężna kuleczka waży tyle co nic to po pierwsze, po drugie możliwe że we wnętrzu tej kostki zbiera się wilgoć, lub po trzecie plastikowa obudowa tego pudełeczka ulega naelektryzowaniu co powoduje że kulka nie opada za każdym razem na dół blokując się na jej ściankach lub zatrzymując tylko na jednym pinie. Podkreślę jednak że są to jedynie moje przypuszczenia wadliwego działania tej funkcji. 

 

Tak poza tym, nie sądziłem że kiedyś poświęcę tej kulce tyle czasu i napisze doktorat na jej tamat :P

Do testu posłużył wadliwy moduł GW-M5610 w którym nie działało ładowanie akumulatora poprzez panel słoneczny powodem był uszkodzony jeden z rezystorów. Na obecna chwile moduł ma druga wadę w postaci nie działającego auto podświetlenia które wcześniej działało bez zarzutu.   :D


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesor GitBit zawsze wszystko fajnie wytłumaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam znów rozebrany zegar 4deeb4467a05808a9fa950d64809ccff.jpg

 

Noe wiem czy to możliwe ale zauważyłem ze jak wezmę go w ręce w tym stanie i przytrzymując moduł jednym palcem od tylu, pbejmujac zarówno (palcem) sprężynkę i ten zwinięty miedziany drucik na gorze to auto light jakby łapał bez większych problemów. Nie wiem już o co chodzi. No i jak dokładnie robi się ten reset? Igle próbowałem wsadzić w ten otwór AC i druga baterie przy równoczesnym stukaniu pierwszej igły. O to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób reset spinaczem. Musisz zamknac obwód.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewne nie którzy z was zetknęli się z nie działającym auto podświetleniem w G (...)

Kolejna super prezentacja w Twoim wykonaniu :)


GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzywo osadzony moduł przez japońskie łapki poprawiony 1f603.png:D był słabo dociśnięty, wystarczyło delikatnie docisnąć w jednym miejscu, wtedy moduł wskoczył sam. Teraz można na niego w końcu patrzeć 1f603.png:D Przy okazji dekielek ułożył się w miarę ładnie.

 

52753309_2588899151136808_3222715851421552351599_2588899344470122_8795098883307851933287_2588899517803438_6597524891455451857114_2588899667803423_7335099985974751844935_2588901207803269_86038387927065

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.