Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

TGW-100

 

20160110_233506.jpg?m=1452808917

 

Zegarek dla prawdziwych luzaków , można go ustawić tak że pokazuje datę zamiast godziny ( godzina jest wtedy w tym mikroskopijnym okienku analogowo )

 

A tutaj bebechy

 

20160110_231313.jpg?m=1452808916

 

moduł

20160110_215548.jpg?m=1452808906

 

z drugiej strony

 

20160110_215702.jpg?m=1452808910

 

po zdemontowaniu przycisków

 

20160110_215621.jpg?m=1452808910

 

Czyszczenie przycisków i kąpiel uszczelek w silikonie.

 

20160110_224143.jpg?m=1452808906

 

ponowny montaż  przycisków

 

20160110_224628.jpg?m=1452808913

 

Kupiłem go ze względu na kopertę która mi się podoba, niestety nie ma on podświetlenia co jest sporą wadą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gcze, super to pokazujesz, więcej takich fot proszę :)


"I own the watch, the watch does not own me"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, brakuje tego typu zdjęć :) A miło popatrzeć a jeszcze jak pacjent fajny to tym bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny model.

Mam wrażenie, że brakuje mu bezela, bo taki jakiś goły :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

TGW-100

 

gcze, a czy do montarzu/demontarzu przycisków używasz jakichś specjalnych narzędzi? Chodzi mi o te pierścienie mocujące na wcisk (nie wiem, jak one się fachowo nazywają).

 

Swoją drogą w dziale Casio przydałby się kącik techniczny. Takie posty jak ten gcze są cenne, a rozmywają się w zatłoku informacji i spamu w wątkach ogólnych i w innych działach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania, jak fachowo zdjąć te pierścienie? Do tej pory robiłem to pensetą i płaskim śrubokrętem ale może jest jakiś lepszy sposób. Po drugie czy ktoś wie gdzie można kupić takie zawleczki, bo p Sylwia napisała mi, że w zibi nie ma.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o te pierścienie mocujące na wcisk (nie wiem, jak one się fachowo nazywają).

 

Pierścień segera to cudo się nazywa :) można kupić  w różnych romiarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko w tak mikroskopijnych wymiarach nie spotkałem  <_<

I chyba Kolega wie jak to się nazywa  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Dołączam się do pytania, jak fachowo zdjąć te pierścienie? Do tej pory robiłem to pensetą i płaskim śrubokrętem ale może jest jakiś lepszy sposób. Po drugie czy ktoś wie gdzie można kupić takie zawleczki, bo p Sylwia napisała mi, że w zibi nie ma.

Pacparts  albo świat zegarków, mają po 4zł za sztukę  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie to wkurza  :angry:

Link nie jest zabroniony, można pokazać a ułatwi szukanie dla reszty  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą w dziale Casio przydałby się kącik techniczny. Takie posty jak ten gcze są cenne, a rozmywają się w zatłoku informacji i spamu w wątkach ogólnych i w innych działach.

+1

 

qcze - może zaczniesz?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

qcze - może zaczniesz?

 Mogę zacząć , tylko tak się zastanawiam jak to sensownie poukładać.

Wrzucanie tam wszystkich tematów w postach  które teraz są oddzielne jak polerowanie i inne diy też spowoduje w końcu nieporządek.

Idealne byłoby podforum ale na to chyba nie można liczyć ;-)

Myślałem też żeby wrzucić to do działu zegarmistrzowskiego na forum głównym ale elektroniki to tak zupełnie inna bajka że chyba nie ma to sensu.

Może macie jakieś pomysły jak to podzielić . Może kilka wątków dla różnych zagadnień ?

 

Dołączam się do pytania, jak fachowo zdjąć te pierścienie? Do tej pory robiłem to pensetą i płaskim śrubokrętem ale może jest jakiś lepszy sposób. Po drugie czy ktoś wie gdzie można kupić takie zawleczki, bo p Sylwia napisała mi, że w zibi nie ma.

 

Ja obracam pierścienie rozcięciem do góry,  wkładam kopertę do delikatnego woreczka foliowego i też używam śrubokręta płaskiego/pęsety. Wciskam lekko przycisk i naciskam na końce ramion poruszając śrubokrętem lekko na boki . Woreczek skutecznie zabezpiecza przed koniecznością zamawiania tego pierścienia ;-)   Ponadto zabezpiecza też przed porysowaniem trzpień przycisku co skończyłoby się brakiem wodoszczelności. Zakładanie bardzo ułatwia lupa zegarmistrzowska i dobra pęseta.

Przestrzegam przed zdejmowaniem tych pierścieni segera bez zabezpieczenia folią, osiągają one naddźwiękowe prędkości po zeskoczeniu z trzpienia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedynie podforum w dziale casio byłoby idealnym rozwiązaniem. Myślę, że możnaby porozmawiać z moderatorami i przedstawić pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki gcze :) niedługo będę wymieniał 4 przyciski więc każda rada jest dla mnie cenna.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisałem do Mistrza Yody zapytanie o możliwość utworzenia subforum z tematami technicznymi, podając link do tego wątku i naszych postów nawiązujących do tego pomysłu. Zobaczymy, jakie są możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że dałeś znać bo też miałem właśnie pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to mamy dział techniczny. Dzięki Marek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio 9200 Riseman w częściach- awaria wyświetlacza

EicfT3b.jpg

 

tiTakUG.jpg

 

Xy75o6q.jpg

 

gTDGKa6.jpg

 

HuNLbu6.jpg

 

IoTNqxN.jpg

 

qiMRvNR.jpg

 

IZNJ8hD.jpg

 

PmQYfr6.jpg

 

zdhUZwt.jpg

 

GSn8Cjt.jpg

 

ppQO99F.jpg

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uda się to jakoś naprawić domowym sposobem czy tylko wymiana wyświetlacza lub tych pasków przewodzących?

Zawsze się zastanawiałem dlaczego w Ryśku bateria jest odwrotnie, czy tak miało być czy się pomylili podczas projektowania? ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się naprawić,ale przez wymiane wyświetlacza :( nic innego nie chciało dac pozytywnego efektu . A bateria rzeczywiście jest do góry nogami-ten typ tak ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Dodam jeszcze jedno do GW-9200. Czujniki są sparowane z elektroniką, czyli nie zamienne. Po podłączeniu innego czujnika z GW-9200 wyświetla ERR lub przekłamuje wyniki w najlepszym razie. W sprzedaży czujnik nie występuje osobno, tylko razem z PCB, która jest częścią zastrzeżoną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Wymieniałem uszkodzony czujnik w Ryśku na inny i wszystko działa dobrze. Więc nie wiem o co chodzi. Gdyby miało być tak,że jeden czujnik pasuje tylko do danego modułu to po co możliwość kalibracji czujnika(baro,temp,wysokosc) .

Edytowane przez X-Ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.