Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Moduł, dekiel i szybka to już trochę kosztowo się zrobi, nie lepiej ściągnąć "oryginała"  :D

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł, dekiel i szybka to już trochę kosztowo się zrobi, nie lepiej ściągnąć "oryginała" :D

No oryginał był kiedyś na alle chyba za ok 700, a szybka i dekiel to nie jest duży koszt. Mi osobiście nie chciałoby się wymieniać szybki.

Ale przyznam, że masz rację i chyba rozejrze się za raz po ile chodzą w Japonii.

Edytowane przez DamianDe

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi coś nie chciało zatrybić i to w 2 zegarkach

 

 

Diego04 jeśli to zdjęcie przedstawia sposób w jaki resetujesz to robisz to źle. Lewy koniec pęsety powinien wejść w tą dziurę nad nim, a ten prawy może być tam gdzie jest :)

Regulowałeś czas, że tak śrubka wydaje się być objechana?

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 jeśli to zdjęcie przedstawia sposób w jaki resetujesz to robisz to źle. Lewy koniec pęsety powinien wejść w tą dziurę nad nim, a ten prawy może być tam gdzie jest :)

Ja nie śmiałem tego napisać i trochę inaczej to podpowiedziałem  ^_^

A Ty prosto z mostu pojechałeś  :D

Chyba Kolega Diego o tym wie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 jeśli to zdjęcie przedstawia sposób w jaki resetujesz to robisz to źle. Lewy koniec pęsety powinien wejść w tą dziurę nad nim, a ten prawy może być tam gdzie jest :)

Regulowałeś czas, że tak śrubka wydaje się być objechana?

Tak też robiłem ale spróbuje w domu jeszcze raz tak jak mówisz.

Śrubki nie dotykałem ale może ktoś inny poza mną, też oblukam dziś jej gniazdo.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po włożeniu aku zawsze czekałem te 30min, przyznam że resetu nigdy nie robiłem. Jeśli jest tak jak napisał Tomaliusz to bardzo dobra wiadomość i będe musiał kiedyś spróbować. 

 

Kamil masz oko muszę przyznać. ;) ta śrubka to prawdopodobnie moja zasługa o ile Kuba grzebie teraz w swoim trupku w którym siedzi mój testowy moduł.

Ta śrubka ma tak płytkie rowki że bardzo ciężko byĺo ją przekręcić.  :P 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiedziałem, że zamiast resetuj można poczekać 30 minut. Zawsze robię reset rozprostowanym spinaczem biurowym lub drucikiem miedzianym, w zależności co mam pod ręką


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie wszyscy wszystko muszą wiedzieć :)

Ta śrubka do regulacji czasu jest bardzo tandetna i to chyba w każdym G, jak nie w każdym Casio. Nie wiem dlaczego taki szit zrobili, który utrudnia tak precyzyjną akcję... Tam wystarczy o szerokość tego nacięcia na śrubokręt przestawić i już będzie zauważalna różnica w ciągu doby. Ciekawe jak oni to ustawiają fabrycznie? Może pod jakiegoś kompa mają podłączone?


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Heh, nie wszyscy wszystko muszą wiedzieć :)

Ta śrubka do regulacji czasu jest bardzo tandetna i to chyba w każdym G, jak nie w każdym Casio. Nie wiem dlaczego taki szit zrobili, który utrudnia tak precyzyjną akcję... Tam wystarczy o szerokość tego nacięcia na śrubokręt przestawić i już będzie zauważalna różnica w ciągu doby. Ciekawe jak oni to ustawiają fabrycznie? Może pod jakiegoś kompa mają podłączone?

Pewnie jakiś układ testujący sprawdza częstość drgań rezonatora kwarcowego. Ręcznie na pewno nikt tego nie usatwia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się trochę tą śrubeczką :) bo miałem jednego DW-002, który spieszył się około 30 sek na tydzień - sporo jak na kwarc. Efekt był taki, że spieszy się 30 sek, ale na miesiąc - także całkiem nieźle mi to wyszło. Regulować trzeba bardzo małymi ruchami i porównywać z jakimś wzorcowym zegarkiem. Co do czułości to przy dużych różnicach - jak w moim przypadku - śrubkę musiałem przestawić na prawdę sporo - z tego co pamiętam to było to spokojnie 1/4 obrotu w stosunku do położenia początkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze będzie trzeba wyryć na szybce multi band 6  :D

 

Prześmiewca okrutny  :D

 

Ok, muszę nad tym pomyśleć ale zawsze chciałem mieć gw-9300, bo to jakieś nieporozumienie, żeby w mudmanie nie było radia. Trzeba będzie też dokupić dekiel i szkło tak jak podpowiada tomaliusz :D

 

Zapomnieliście jeszcze o pasku i bezelu  :P  :lol:

Ja nawet nie pomyślałem o tej całej reszcie. To nie ma być g9300 --> gw9300 tylko dołożenie radia do zwykłego. Ot i już :)


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy z moim zegarkiem. g shock GA100CM. Z uwagi na to iż jest to mój trzeci zegarek w kolejności jaki zakładam, wiec zbyt często go nie nosze. Nad ranem zauważyłem, iż wygasł wyświetlacz, po pracy wybierałem się do zegarmistrza na wymianę baterii ale okazało się że nadal chodzi. Tylko godzina cyfrowa jest inna niż analogowa i w żaden sposób nie mogę ich zgrać. Jakieś pomysły jak to zrobić?

Sprawa nieaktualna, po godzinie walki udało się.

Edytowane przez bohuslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :) instrukcje przeczytałem, wiec juz nie krzyczeć!

Problem jest taki ze jak chce ustawić zegarek GWN-1000 by przestawil się wg. Zegara atomowego. Odpalam funkcje łapie L1 potem l2 i l3 następnie miga z L3 na L2 i odwrotnie. Po czym wyskakuje error. Robie to już 20 raz i powoli się irytuje. Jest na to jakiś sposób ? + jaki kod miasta używacie by na auto dst pokazywało godzinę z polski? Czy ustawić np. Paryż i przestawić godzinę według uznania i dać auto?

 

Tapnięte z Note3!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na BER i PAR łapie bez problemu.

Wygląda na to, że są jakieś zakłócenia w odbiorze sygnału.

W nocy też się zsynchronizował?

Musisz znaleść miejsce,w którym załapie.

Zegarek jest sprawny, bo wyświetla siłę sygnału.

Brakuje mu tylko załapania w ostatniej fazie synchronizacji.

Są miejsca gdzie się to dzieje bez problemu o każdej porze a są miejsca, gdzie występują problemy.

Szukaj, próbuj ale najlepiej zawsze to wychodzi w nocy na parapecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema :) instrukcje przeczytałem, wiec juz nie krzyczeć!

Problem jest taki ze jak chce ustawić zegarek GWN-1000 by przestawil się wg. Zegara atomowego. Odpalam funkcje łapie L1 potem l2 i l3 następnie miga z L3 na L2 i odwrotnie. Po czym wyskakuje error. Robie to już 20 raz i powoli się irytuje. Jest na to jakiś sposób ? + jaki kod miasta używacie by na auto dst pokazywało godzinę z polski? Czy ustawić np. Paryż i przestawić godzinę według uznania i dać auto?

 

Tapnięte z Note3!

Połóż zegar na bezelu godziną 12 w kierunku zachodnim, nie koniecznie na oknie. Może być nawet głębiej wewnątrz mieszkania. W teorii najlepiej powinno łapać na parapecie ale nie jest to regułą bo w praktyce trzeba znaleźć odpowiednie miejsce w mieszkaniu.

Czasami lepiej łapie sygnał w zamkniętej szafce niż na parapecie.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto pamiętać, że lepiej, jeśli zegarek nie bedzie poruszany. Ponadto czasami synchronizacja może trwać nawet 2 minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeno, synchronizacja zawsze trwa minimum dwie minuty za to czasem może trwać kilkanaście w zależności od jakości sygnału.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Sygnał radiowy może być czasem osłabiony przez następujące czynniki:

- Duże pofałdowanie terenu

- Wysoki budynek

- Budynek elektrowni, rozdzielnia prądu lub kable wysokiego napięcia

- Pobliską autostradę lub port lotniczy

- Sygnalizację świetlną

- Lampy neonowe

- Złe warunki pogodowe pomiędzy Twoją lokalizacją a nadajnikiem sygnału.

 

Przy ewentualnych problemach są proste sposoby na poprawę odbioru sygnału:

- nie umieszczać zegara za blisko urządzeń domowych takich jak telewizor, komputer, głośniki itp.

- nie wieszać zegara za blisko powierzchni metalowych

- w budynkach z betonu umieszczenie zegara blisko okna znacznie poprawia odbiór fal radiowych

 

 

Wskazówka: Może się zdarzyć, iż zegar ze względu na słaby sygnał radiowy, będzie potrzebował więcej

czasu aby ustawić prawidłową godzinę. Proszę o cierpliwość, w nocy sygnał radiowy jest najsilniejszy. "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połóż zegar na bezelu godziną 12 w kierunku zachodnim, nie koniecznie na oknie. Może być nawet głębiej wewnątrz mieszkania. W teorii najlepiej powinno łapać na parapecie ale nie jest to regułą bo w praktyce trzeba znaleźć odpowiednie miejsce w mieszkaniu.

Czasami lepiej łapie sygnał w zamkniętej szafce niż na parapecie.

Dziekuje! Połozyłem bezelem do dołu obok odpalonego TV i Ps4 i normalnie złapało sygnał po 1 minucie. Tak to łączył sie bardzoo długo ale i tak go gubił.. mimo iz pogoda była ładna i byłem na konkretnym zadupiu.

Także tego... stało się odwrotnie niż na instrukcji było napisane :) Dzieki Diego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też synchro działa odwrotnie niż mówi instrukcja. Od kąd zrobiłem przemeblowanie i moje G są teraz w głębi pokoju dalej od okna to wszystkie z WC łapią sygnał co noc.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że lepiej, jeśli zegarek nie bedzie poruszany. Ponadto czasami synchronizacja może trwać nawet 2 minuty.

 

 

Xeno, synchronizacja zawsze trwa minimum dwie minuty za to czasem może trwać kilkanaście w zależności od jakości sygnału.

 

GitBit ma rację, minimum to 2 minuty.

Jako ciekawostkę dodam, że moja ostatnia rekordowo długa synchronizacja trwała 13 minut.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tym minimum 2 minuty bym ewentualnie polemizował, ale może mam inne doświadczenia w związku z moją lokalizacją (wyżyna łódzka, 300 mnpm bez wzniesień i pofałdowania terenu, hehe). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.