Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie.

Wpadł mi taki kwadrat ale jest taki problem, że wyświetla tylko to i nic nie działa, żaden guzik. Po założeniu baterii powinien ruszyć zegar ale wszystko stoi.

Spotkaliście się z czymś takim?

Straty jakby nie ma, bo kosztował mnie 15 pln a jego stan wizualny to 9/10 no ale wolałbym, aby chodził.

 

20160608_184737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby zawieszony kontroler. Jak go kupiłeś tez to wyświetlał, czy nic? Jakiś reset robiłeś? Jak by nie miał pól do zwarcia do resetu, to można spróbować wyjąć baterie na dłuższy czas , np. dobę i później jeszcze raz spróbować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ten leżał bez baterii kilkanaście lat.

Bateria nówka.

Zwierałem AC.

I nic.

 

 

Aż zacząłem pensetą zwierać inne ogniwa i trafiłem na takie, które zapalało wszystko co jest na wyświetlaczu a jak zwolniłem zworę to ruszył :)

 

Ale jest zła wiadomość :(

Jak wcisne jakiś guzik to wszystko przygasa na chwilę i gaśnie całkowicie :(

 

Może jakiś zawilgocony?

Ale nie wydaje się taki.

Leżał w plastikowym woreczku na dnie kartonu.

 

Zostawie go tak niech pochodzi. Zobaczymy, może odparuje to, co go zwiera.

 

20160608_202933.jpg

 

Edyta:

Jak próbowałem go złożyć to w momencie zetknięcia membramy ze sprężynką to wydaje nieprzerywany, nieczysty dzwięk, jakby zwarcie po czym gaśnie wyświetlacz i od nowa muszę resetować.

Dziwne, bo wcześniej jak nie chodził a wyświetlał tylko 1.01 i godzinę 12:00 to był zamontowany dekielek i nic nie zwierało a teraz jak chodzi to zwiera.

Dziwna sprawa.

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Zwracam się do was z prośbą o informację, odnośnie przycisku do podświetlania. Wczoraj oddałem zegarek z uszkodzonym bezelem DW 6600 do wymiany i jak tylko go odebrałem, to nacisnąłem przycisk illuminatora, który od razu odpadł :-(

 

Czy możliwe jest, że ten przycisk był przyklejony? Zegarmistrz mówił, że nic z nim nie robił, a w starym bezelu trzymał się bardzo dobrze.

 

Zależy mi bardzo na naprawieniu tego elementu i ponownej radości z noszenia mojego G-Shocka.

 

 

 

 

 

Serdecznie pozdrawiam

Robert

post-90320-0-97113900-1465476701_thumb.jpg

Edytowane przez robertt52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk pewnie urwał jak zakładał/zdejmował bezel A później go przykleił.

Możesz spokojnie kupić przycisk od DW 6900 trochę inny ale nadaje się bez problemu.

Raczej oryginalnego od 6600 nie kupisz przynajmniej ja nie widziałem.

Może w ZIBI będą mieli.

Ja mam założony od DW 6900

2SysXqy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzpień przycisku jest taki jak na zdjęciu czy ułamany?

Jesli jest taki jak na foto tzn że jest cały tylko musiał spaść półpierścień mocujący go od wewnątrz koperty.

 

p6900.1.jpg

 

 

Wtedy bedziesz musiał kupić półpierścień jak w linku poniżej i powinna sie udać naprawa.

 

http://allegro.pl/oryginalna-zawleczka-przyciskow-casio-i6186290605.html

 

Jesli trzpień przycisku jest ułamany, uszkodzony wtedy musisz kupić cały nowy przycisk plus pierścień, chyba, że będzie dodany w komplecie w co wątpię.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że trzpień wystaje z koperty czyli jest oderwany od przycisku=wymiana na nowy ''guzik''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogło też być tak, że on go naderwał a Ty dokończyłeś dzieła chcąc włączyć podświetlenie, nacisnołes i odleciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można urwać przycisk przy wymianie bezela, w 6/9 bezel schodzi z łatwością..jakiś super majster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem pod wrażeniem dokonań tego zegarmistrza, ten model jest bezproblemowy pod względem zmiany bezela, trudno urwać guzik.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmajster nawet nie próbował go wyjmować bo musiałby to zrobic od srodka koperty. Musiał zachaczyć, naderwać przy zmianie bezela.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli przycisk trzeba wyjąć i jest konieczność "wypchnięcia" go od środka koperty. Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby go wyciągnąć musisz rozebrać zegarek, wyciągnąć moduł/mechanizm i masz przycisk na widoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz to napisane już conajmniej 2 razy że nie trzeba.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a nie wiecie czy jak mam szkło w Casio 9300 i na nim mam wypaloną dziurkę (poprzedni właściciel chyba spawał czy coś bo tak to wygląda jak wżer) to można samo szkło wymienić?? Czy to na stałe sklejone z solarem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Można wymienić, robiłem to kilkanaście razy  <_<

Ja natomiast mam inne pytanie, czy ktoś podmieniał mechanizm z gieza 1150/1400 do GW-3000. Ewentualnie z GW-2000. Chodzi o to, że podoba mi się GW-3000, ale chciałem go unowocześnić jeżeli chodzi o funkcje  :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie funkcje są w giezie których nie ma w gw-3000?


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Stoper 24h i timer 24H plus sekwencyjne menu, czyli start bez zakończenia przestawiania wskazówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wam wszystkim serdecznie podziękować za pomoc i za cierpliwość :)

 

Raz jeszcze wielkie dzięki i do miłego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak załatwiłeś sprawę i czy udało się naprawić?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.