Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę mojego DW-003. Tak mi brakowało jakiegoś G na rower, że kupiłem GW-M5610.


Jurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G - złom.

 

 

A nie zalega Ci taka oto guma po dekiel, potrzebuję do 6600, albo od 6900 też podejdzie

2ac258e2ac54983d71eeb73cd03153ca.jpgd9914a2eb594d3c274162b58f47a3cdb.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne gumki mam tylko od DW 004.

Ale nie pozbywam się części, bo potem przychodzi dzień, w którym coś potrzebuje i nie ma skąd wziąć.

:)

Edytowane przez Waldzior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gumki od 6900 są w zibi po 5zl :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 100 latach czekania i wrzodach żołądka

 

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda :)

Dzisiaj się przełamałem i zrobiłem zamówienie oby przyszło w tym roku i żeby wszystko było w paczce :D


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro to dzial techniczny to i mam pytanie natury technicznej, sprawa wprawdzie dotyczy zegarka ktory lezy sobie w szufladzie i czuwa,ale ..przestal w nim dzialac multiband, ktory dotad przez lata dzialal wzorowo dzien w dzien, mniej wiecej 5lat, nie wiem czy to wina baterii, czy padl element elektroniki, dodam ze podswietlenie dziala, a wyswietlacz w zadnym momencie nie przygasa i nie fiksuje, rzecz dotyczy modelu WV-59E, macie jakies doswiadczenia?? dodam ze pole ze znacznikiem gotowosci /mala antenka/ zaniklo zupelnie, pozdrawiam. S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro leży w szufladzie to niekoniecznie może mieć wystarczająco dobry sygnał aby się zsynchronizować ocywiście sa przypadki że to w niczym nie przeszkadza ale to wszystko tak naprawdę jest kwestia zasięgu jak z anteną radia FM..

 

Próbowałeś wymusić synchronizacje ręcznie?

Sprawdź czy masz ustawiona poprawna strefę czasowa w trybie time keeping BER lub PAR.

 

Ikonka antenki zapalna się tylko wtedy gdy synchronizacja zostanie przeprowadzona poprawnie czyli jak zegarek zsynchronizuje się z zegarem atomowym. Podczas synchronizacji o ile się nie mylę powinna jedynie migać. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GitBit%

Skoro leży w szufladzie to niekoniecznie może mieć wystarczająco dobry sygnał aby się zsynchronizować ocywiście sa przypadki że to w niczym nie przeszkadza ale to wszystko tak naprawdę jest kwestia zasięgu jak z anteną radia FM..

 

Próbowałeś wymusić synchronizacje ręcznie?

Sprawdź czy masz ustawiona poprawna strefę czasowa w trybie time keeping BER lub PAR.

 

Ikonka antenki zapalna się tylko wtedy gdy synchronizacja zostanie przeprowadzona poprawnie czyli jak zegarek zsynchronizuje się z zegarem atomowym. Podczas synchronizacji o ile się nie mylę powinna jedynie migać. 

 ,..szuflada nie ma wplywu, bo sygnal mam tak mocny /Londyn/ ze WV59 i wszystkie inne moje zegary lapia za kazdym razem i gdziekolwiek bym je nie polozyl, natomiast owszem moglbym recznie wymusic,klopot w tym,ze gdzies pierdyknelem instrukcje i nie bardzo wiem jak w tym modelu to sie robi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie głównym czyli w trybie timekeeping wciśnij i przytrzymaj prawy dolny przycisk. Załączy się synchronizacja. Ikonka antenki w zależności od mocy sygnału będzie wyświetlać odpowiednio dolna podstawę dla L1 połowę anteny dla L2 lub całą antenę dla najlepszego sygnału L3 i taki sygnał musi być przez cały czas żeby zegarek zsynchronizował się z powodzeniem.

 

Sprawdź jeszcze czy masz aktywna opcje automatycznej synchronizacji.. 

W trybie timekeeping wciśnij przycisk D, następnie wciśnij i przytrzymaj przycisk A, czyli lewy górny. Wyskoczy Ci ekranik z mrugającym ON lub OFF, oczywiście powinieneś mieć ustawione ON.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie głównym czyli w trybie timekeeping wciśnij i przytrzymaj prawy dolny przycisk. Załączy się synchronizacja. Ikonka antenki w zależności od mocy sygnału będzie wyświetlać odpowiednio dolna podstawę dla L1 połowę anteny dla L2 lub całą antenę dla najlepszego sygnału L3 i taki sygnał musi być przez cały czas żeby zegarek zsynchronizował się z powodzeniem.

 

Sprawdź jeszcze czy masz aktywna opcje automatycznej synchronizacji.. 

W trybie timekeeping wciśnij przycisk D, następnie wciśnij i przytrzymaj przycisk A, czyli lewy górny. Wyskoczy Ci ekranik z mrugającym ON lub OFF, oczywiście powinieneś mieć ustawione ON.

Dziekuje, juz sam rozkminilem wszystko,tak jak mowisz, po dwukrotnym synchronizowaniu recznym sygnal /antenka / jest w pelnej wysokosci, zobacze czy tej nocy ok. 1 .04  zrobi to automatycznie jak bywalo do tej pory jeszcze raz dziekuje.Alleluja i do przodu!! 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje, juz sam rozkminilem wszystko,tak jak mowisz, po dwukrotnym synchronizowaniu recznym sygnal /antenka / jest w pelnej wysokosci, zobacze czy tej nocy ok. 1 .04  zrobi to automatycznie jak bywalo do tej pory jeszcze raz dziekuje.Alleluja i do przodu!! 8).

 

 i wszystko wrocilo do normy, tej Wielkiej Nocy zaskoczyl, rowno o 1.02.Wesolych Swiat .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Mam CASIO modól 5541(GA-1100-1AER),czy w tym modelu istnieje mozliwoßc zmiany paska,na grubszy mocniejszy,w tym mimo,æe zegarek jest masywny,to pasek jest lichy.

Posiadam G9300  i tam jest pasek konkretny,i taki sam chciaø bym w GA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Zawsze myślałem, że mam mały nadgarstek. Wczoraj przyszedł mój kwadrat, 5610, zawsze chciałem mieć tego klasyka .

 

Tyle, że pasek krótki, można gdzieś kupić dłuższy?

 

Zapinam się na 4. dziurkę od końca, boję się że go zgubie, szlufka ledwo co trzyma koniec paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgubisz :) ale podejdą te od dw 5600 i dw 6900, tylko nie wiem jak się będą z bezelem układać. Sprawdzę wieczorem.f8e51cee316b6d71eea06c11b9c90db4.jpg2db2f282f5eda00a35504b31df1f17bd.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ROLMEGA

Hm, też mały nadgarstek masz  :o

Zapinasz na dziurkę wcześniej i piszesz, że to bezpieczne, to może tylko "problem" jest czysto psychiczny a nie faktyczny.

Swoją drogą ciekawe czemu oni te paski takie krótkie dają do tego modelu?

 

BTW: złapał radio i się ustawił w nocy :D , budzik przy łóżku też (bez kłopotu co noc łapie sygnał z "bazą") ale różnica pomiędzy nimi wynosi 1 sekundę... :blink:  i jak tu żyć  ;)  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chłopaki i Dziewczyny czy ktoś z was posiada może Casio Edifice EQB500 ? Kupiłem te ustrojstwo i same z tym problemy. To on wybiera z jakim telefonem się połączy a nie ja mimo tego że mam 3telefony kompatybilne z tym ustrojstwem. Ma ktoś z tym doświadczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Chłopaki i Dziewczyny czy ktoś z was posiada może Casio Edifice EQB500 ? Kupiłem te ustrojstwo i same z tym problemy. To on wybiera z jakim telefonem się połączy a nie ja mimo tego że mam 3telefony kompatybilne z tym ustrojstwem. Ma ktoś z tym doświadczenie ?

Nie mam i nie mialem tego zegarka ale zapewne jest do niego jakas apka na smartfona. Wyczysc parę z telefonu i zegarka. Powinno pomóc.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nie mialem tego zegarka ale zapewne jest do niego jakas apka na smartfona. Wyczysc parę z telefonu i zegarka. Powinno pomóc.

 

Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

czyściłem i dalej lipa. Z Samsungiem s4 się połączył ale już z J5, S7 i S6edge nie... z Iphonem 6 też nie. no j**nięty ten zegarek że tragedia...  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nabyłem zegarek Casio Ab-40u lecz nie ma wskazówki, Czy jest możliwość zamontowania innej wskazówki podobnej ? Może ktoś ma cześci do takiego modelu? 

Pozdrawiam

post-47156-0-77555800-1493766705_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne gumki mam tylko od DW 004.

Ale nie pozbywam się części, bo potem przychodzi dzień, w którym coś potrzebuje i nie ma skąd wziąć.

:)

Dzięki za info ;)

Rozumiem niechęć pozbywania się części, zwłaszcza teraz kiedy interesy z zibi to koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info ;)

Rozumiem niechęć pozbywania się części, zwłaszcza teraz kiedy interesy z zibi to koszmar.

Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gdyby kogoś interesowało z czego składa się DW-5030D ;)

 

20170509_142123-01.jpg

 

20170509_145758-01.jpg

 

20170509_145922-01.jpg

 

20170509_150626-01.jpg

 

20170509_150726-01.jpg

 

20170509_151126-01.jpg

 

Foty trochę kiepskie ale jako poglądowe chyba mogą być..

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.