Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, potrzebuje wymienić uszczelkę pod deklem w starym  fajnym zabytku (aw-711), średnica 24mm. Patrzyłem po zestawach toolcraft w sieci/allegro za 25-30zł

Próbował ktoś, jest to coś warte?

P.

Edytowane przez killme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry Wszystkim.

W moim PRG-120 padł pasek. Niestety, jak to określiły wszystkie serwisy w Polsce (obdzwonione, obmailowane) - "asortyment jest niezamawialny".

Czy ktoś przerabiał temat? Zamienniki ponoć nie istnieją.
Ktoś oferował mi przeróbkę całej koperty (z piłowaniem uchwytów - jak mi tłumaczył - włącznie), ale nie mam zaufania do partyzanckich metod...
Czy naprawdę należy wyrzucić sześcioletni zegarek, przez brak paska? :-(

 

P.S.
Znalazłem jeden egzemplarz paska w...Hiszpanii (za 60 euro), ale nikt mi nie odpisuje :-(
Żeby było śmieszniej - pasek też nie jest oryginalny :-(

Edytowane przez gee33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety połączenie paska z kopertą jest na tyle nietypowe, że może być z tym duży problem. Pisałeś do zibi? Email - [email protected]


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już chyba lepiej kupić cały zegar. Na ebayu jest nowy. Trwa licytacja. Na razie jest 50 EUR. 

 

Sorry. doczytałem, że drugie tyle za wysyłkę. I to jeszcze z Włoch. Jakaś ściema. 8--))

 

pozdrawiam, Piowa

Edytowane przez piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DamianDe

 

Tak - pisałem do Zibi :-(
Jedyne, co w Polsce znalazł jeden ze serwisów, to bransoleta (PRG-120 też występował właśnie z nią.)

Kosztuje 250 zł i... jej mocowanie do koperty "paskowej" nie jest możliwe :-(
 

@piowa

Można kupić cały zegarek i w Polsce znacznie taniej. Na olx widziałem za... 160zł? Też ma uszkodzony pasek, ale... DWIE DZIURKI DALEJ :-D
Co oznaczałoby, że mógłbym go nosić :-D :-D ;-D
Bo mój pasek zerwał się na trzeciej dziurce (niestety - mam chude nadgarstki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna to ten sam model. Końcówka kodu nazwy mdelu CR ER informuje jedynie o rynku dystrybucji. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naklejki szukać pod deklem?

Tak, na baterii. Powinna być instrukcja, które punkty zawrzeć.

<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, potrzebuje wymienić uszczelkę pod deklem w starym  fajnym zabytku (aw-711), średnica 24mm. Patrzyłem po zestawach toolcraft w sieci/allegro za 25-30zł

Próbował ktoś, jest to coś warte?

P.

 

Odpowiem sobie sam - nie warto. Zmierzona średnica to jakieś 0,55mm , zamiast deklarowanych 0,7, materiał bardzo średni, w niczym nie przypomina doskonałych jakościowo dedykowanych do np. G-shocka.

 

Potrzebowałem do już zabytku jak poniżej - w sumie to nie szukałem żadnego zegarka, ale przypadkowo wpadł mi w oko na allegro i chodził po głowie przed parę dni. 

Wyświetlacz pokazywał "help" co wg.sprzedającego oznaczało słabe baterie, lub też problem z sesorem  - po przestudiwaniu manuala do modułu 376 postanowiłem zaryzykować, tym bardziej że sprzedający zgodził sie obniżyc cenę..

 

Jak już był u mnie to na żywo okazał się bardziej pokiereszowany niż na zdjęciach:

 

yr6lgpZ.jpg

H0o1L2L.jpg

v05otzc.jpg

 

Jako że chciałem żeby był 100% funkcjonalny to zabrałem się za całkowitą rozbiórkę, bo chciałem mieć pewność że zegarek będzie szczelny jak będę miał ochotę z nim trochę amatorsko ponurkować. Uszczelki pod przyciskami i koronką w fajnym stanie, wyglądały już na kiedyś wymieniane, a tą pod deklem dopasowałem z czegoś innego.

Po włożeniu 2x Renat SR927W i resecie, wszystko działa jak należy. Potem jeszcze polerka i na końcu test szczelności w postaci wody gazowanej i słoika  - zegarek pięknie liczył głębokość, aż po kilku minutach przy 6,3m zaczęło ciśnienie samo wychodzić spod przykrywki i szybko zakończyłem test żeby nie zdetonować bomby w kuchni  :lol:

 

umM6aKs.jpg

Ms8jfVh.jpg

 

Brakuje jeszcze tych malutkich czerwonych oringów na przyciskach  - do końca tygodnia powinienem coś dopasować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
killme

bravo Ty, bardzo fajnie wygląda, pomimo że to nie G-Shock.

 

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

killme

bravo Ty, bardzo fajnie wygląda, pomimo że to nie G-Shock.

 

 

Dzięki!

Uszczelnienia na przyciskach jak w GLX-5600, mimo że to tylko WR100m, a sama koperta naprawdę solidna.

Nikt go nie oszczędzał, a udało się go doprowadzić do fajnego stanu - na żywo jeszcze lepiej wygląda, bo moim aparatem się nie da lepszych zdjęć zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super robota :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja - wymieniałem baterię w staruszku F-105. Po wymianie dzieją się dziwne rzeczy. Dźwięk "piknięcia" jest trochę zniekształcony, słychać - jeżeli mogę to tak nazwać - pracę modułu (szum i pyknięcia sekund). Po włączeniu iluminatora to już w ogóle masakra - wyje i charczy  :P  Dekiel powinnien dotykać tylko sprężynkę i wąski kawałek blaszki przykrywający baterię - i tak jest. Ciekaw jestem co jest powodem takiej pracy?
dAw5Nn8.jpg

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem. Wymiana baterii niby prosta rzecz, a jednak  ;)

Edyta: naprawiło się :) nie wiem czy akurat to pomogło, ale zrobiłem nieco dłuższy restart.

Edytowane przez mhu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem sobie sam - nie warto. Zmierzona średnica to jakieś 0,55mm , zamiast deklarowanych 0,7, materiał bardzo średni, w niczym nie przypomina doskonałych jakościowo dedykowanych do np. G-shocka.

 

Potrzebowałem do już zabytku jak poniżej - w sumie to nie szukałem żadnego zegarka, ale przypadkowo wpadł mi w oko na allegro i chodził po głowie przed parę dni.

Wyświetlacz pokazywał "help" co wg.sprzedającego oznaczało słabe baterie, lub też problem z sesorem - po przestudiwaniu manuala do modułu 376 postanowiłem zaryzykować, tym bardziej że sprzedający zgodził sie obniżyc cenę..

 

Jak już był u mnie to na żywo okazał się bardziej pokiereszowany niż na zdjęciach:

 

 

 

 

 

Jako że chciałem żeby był 100% funkcjonalny to zabrałem się za całkowitą rozbiórkę, bo chciałem mieć pewność że zegarek będzie szczelny jak będę miał ochotę z nim trochę amatorsko ponurkować. Uszczelki pod przyciskami i koronką w fajnym stanie, wyglądały już na kiedyś wymieniane, a tą pod deklem dopasowałem z czegoś innego.

Po włożeniu 2x Renat SR927W i resecie, wszystko działa jak należy. Potem jeszcze polerka i na końcu test szczelności w postaci wody gazowanej i słoika - zegarek pięknie liczył głębokość, aż po kilku minutach przy 6,3m zaczęło ciśnienie samo wychodzić spod przykrywki i szybko zakończyłem test żeby nie zdetonować bomby w kuchni

 

 

 

 

Brakuje jeszcze tych malutkich czerwonych oringów na przyciskach - do końca tygodnia powinienem coś dopasować

Ładny dziadek

Mam podobnego AW-700

d4663410ce54cf274f10149cd66453b7.jpg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 - Dzięki.

Tak już widziałem - manual do obydwu modułów jest taki sam, więc pewnie różnią się tylko wyświetlaczem. Luma jest tylko na dolnych indeksach? Też jest taki cieżki?

Mojego mam na pasku parcianym i na oko to waży chyba 90gr jak nic, ale to zasługa pancernej koperty.

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do daty, to tak - 1 lutego 2017r., zaś co do fabryki, to pewnie też masz rację, ponieważ oprócz kodu na deklu cechowane jest też normalnie miejsce produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do daty, to tak - 1 lutego 2017r., zaś co do fabryki, to pewnie też masz rację, ponieważ oprócz kodu na deklu cechowane jest też normalnie miejsce produkcji.

Oczywiście, nie doczytałem na dekielku, bo moje domysły to na podstawie Twojego filmu (bardzo dobrego zresztą) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudziła mnie moja czteroletnia córka, normalnie bym się zdenerwował, nie było jeszcze ósmej, ale ja się ucieszyłem, bo mogłem wystawić zegarek na balkon - świeci słońce, po raz pierwszy od kilku dni. Co prawda zimowe, ale chyba lepsze żarówek. Nacztałem się na forum co ile ma luxów. :D rotfl

Edytowane przez michalc13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Czy do zegarka GST-B100-1AER będzie pasowała bransoleta od MTG-G1000D-1AER?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta, ale tak przy okazji.... Przyciski do kwadratów i ten maleńki pierścień zenera blokujący ten przycisk - idzie gdzieś to dostać ?

Druga rzecz - wy też macie problem z założeniem bransolety kompozytowej do gshocka ? Tzn. założyłem, ale strasznie ciężko to szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.