Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Święta, ale tak przy okazji.... Przyciski do kwadratów i ten maleńki pierścień zenera blokujący ten przycisk - idzie gdzieś to dostać ?

Druga rzecz - wy też macie problem z założeniem bransolety kompozytowej do gshocka ? Tzn. założyłem, ale strasznie ciężko to szło.

Przycisk http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6521622065

Pierścień segera, ale aktualnie niedostępny http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6913038888

Jesli masz na mysli bransę do kwadratów to tylko pierwszy raz jest problematyczny. Pozniej opanujesz i zaklada sie łatwo jak pasek.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Czy ktoś ma doświadczenie z ładowaniem MTG-G1000?  U mnie mimo podładowywania prawie 10 godzin w mocnym świetle, nadal wskazówka sekundowa stoi na 14-tej  :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładowałeś sztucznym światłem?

 

Naturalnym raczej nie ładował chyba że w Melbourne mieszka :unsure:

 

 

Czy ktoś ma doświadczenie z ładowaniem MTG-G1000?  U mnie mimo podładowywania prawie 10 godzin w mocnym świetle, nadal wskazówka sekundowa stoi na 14-tej  :wacko:

 

"Podciągnąć" solar to nie jest taka prosta sprawa jak w "książkach piszą" - zwykle trwa to kilka słonecznych dni. 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

No ale już jakieś doświadczenia mam w tej materii

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale już jakieś doświadczenia mam w tej materii

 

 

No to jak masz to po co pytasz ;) Podniesienie Kinga, po jego zakupie, z M do H zajęło mi prawie tydzień wiszenia na bajerce balkonowej w lipcu, 5630 trwało tyle samo, 7900 wisi mi na kwietniku przy oknie już drugi tydzień i dalej jest na M, żarówą trudno jest doładować ogniwo.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

No to jak masz to po co pytasz ;) Podniesienie Kinga, po jego zakupie, z M do H zajęło mi prawie tydzień wiszenia na bajerce balkonowej w lipcu, 5630 trwało tyle samo, 7900 wisi mi na kwietniku przy oknie już drugi tydzień i dalej jest na M, żarówą trudno jest doładować ogniwo.

Używam halogen 200 wat i wszystkie zegarki ładują się ekspresowo, nawet od zera (składaki) w 8 godzin max 10

 

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam halogen 200 wat i wszystkie zegarki ładują się ekspresowo, nawet od zera (składaki) w 8 godzin max 10

 

No to albo MTG-G1000 jest wyjątkowy, albo masz zepsutego sikora  ;) 

Ja tam specem nie jestem ale akumulator najlepiej ładuje się małym prądem i długo - "szybkie ładowanie" potrafi zepsuć ogniwo  :mellow: 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Ja to wszystko wiem, od trzech lad tak ładuję swoje G, zegarek nie jest przegrzany itp. Kiedyś nawet sprawdzałem na samym solarze jak zmienia się napięcie w stosunku do odległości. Jeszcze nigdy nie miałem żadnej awarii poza przypadkiem z GW-M5610, który jak się potem okazało miał uszkodzony moduł.

Z MTG-G1000 postępuje jak z jajkiem bo to mój wymarzony zegar i już się denerwuję, że coś nie tak

Na szczęście je serwisują tylko w Japonii, więc dłużej poczeka, ale będzie fabryka

Dam mu jeszcze szansę do stycznia

80e9f735e04911cb3c1a8e639c3974ff.jpg

Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7900 wisi mi na kwietniku przy oknie już drugi tydzień i dalej jest na M, żarówą trudno jest doładować ogniwo.

Po zakupie mojego 7900 miałem M, ale dwa dni temu skorzystałem z dwóch godzin słońca"na żywo" i mam jak na razie H. Wiem, że Wy o tym wiecie, ale jako, że to mój pierwszy solar, to staram się go w pochmurny dzień wystawiać na parapet. Z tego co wyczytałem na forum, szyba potrafi ograniczyć znacznie energię. G się ładuje, a na rękę wskakuje 5, też w tym celu. :D

Edytowane przez michalc13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Przepraszam wszystkich za zamieszanie, ale to moje ADHD....

Naładował się  :D  

Powinni wysyłać zegarki naładowane, bo jak się trafi o tej porze roku to kiepsko...

Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę paniki siejesz tym ładowaniem :D

I co z tego że ma M?

Musicie mieć koniecznie H, do czego?

No chyba że używasz G jak latarki lub z czujnikami wybierasz się na Morskie Oko - ostatnio modne :D

Spokojnie przez dłuższy czas sam na łapie się doładuje a takie na silę katowanie światłem jest bez sensu.

Można szukać światła jak spadnie na L ale pewnie wtedy niektórzy już by mieli zawał :D:P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zapraszam Was do zapoznania się z korektą położenia początkowego wskazówek w Mudmasterze GWG-1000, i to zarówno automatycznej, jak i manualnej (manualna nie jest opisana w instrukcji zegarka). Może komuś się przyda. :)

 

https://youtu.be/BPeTjIkZGGc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pacjent Casio EFR 537rbk-1aer   z edycji Red Bull Racing edition.

 

Problem, że kupiłem używkę z minimalnie za krótką bransoletą. Potrzebuję jednego lub najlepiej dwóch ogniw, najlepiej w kolorze czarnym ale inny też mógłby być, coś wymyślę.

 

Wysłałem zapytania do wszystkich dystrybutorów Casio i nikt nie ma takich ogniw na sprzedaż i ręce mi opadają.

 

Czy jest na forum jakiś znawca marki Edifice i mógłby mi na przykład powiedzieć, czy ogniwo z jakiegoś innego modelu będzie pasowało do mojej bransolety?

 

Albo może ma ktoś na sprzedaż takie ogniwo.

 

Prosiłbym najlepiej o wiadomośc mailową (  [email protected] ) .  Z góry dziękuję za odpowiedzi . Pozdrawiam i Szczęśliwego nowego roku. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pacjent Casio EFR 537rbk-1aer z edycji Red Bull Racing edition.

 

Problem, że kupiłem używkę z minimalnie za krótką bransoletą. Potrzebuję jednego lub najlepiej dwóch ogniw, najlepiej w kolorze czarnym ale inny też mógłby być, coś wymyślę.

 

Wysłałem zapytania do wszystkich dystrybutorów Casio i nikt nie ma takich ogniw na sprzedaż i ręce mi opadają.

 

Czy jest na forum jakiś znawca marki Edifice i mógłby mi na przykład powiedzieć, czy ogniwo z jakiegoś innego modelu będzie pasowało do mojej bransolety?

 

Albo może ma ktoś na sprzedaż takie ogniwo.

 

Prosiłbym najlepiej o wiadomośc mailową ( [email protected] ) . Z góry dziękuję za odpowiedzi . Pozdrawiam i Szczęśliwego nowego roku.

Z samym ogniwem będzie ciężko jak już cos to cała bransoletę, w zibi powinni zamówić . Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was spotkał się z następującymi skrótami dni tygodnia?:

MH TR WA TU FO SU SE

 

Jeżeli tak, to cóż to za język?

W sieci nie mogę nic znaleźć.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was spotkał się z następującymi skrótami dni tygodnia?:

MH TR WA TU FO SU SE

 

Jeżeli tak, to cóż to za język?

W sieci nie mogę nic znaleźć.

Pewnie acronimy, może o to chodzi? No bo niewątpliwie skróty pochodzą z angielskiego :)

 

https://registrar.gmu.edu/topics/days-of-the-week-codes/

http://www.sanjac.edu/apply-register/overview/class-schedules/decoding-schedule

http://pcc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/446/~/what-does-tr-in-the-schedule-of-classes-refer-to%3F

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak masz to po co pytasz ;) Podniesienie Kinga, po jego zakupie, z M do H zajęło mi prawie tydzień wiszenia na bajerce balkonowej w lipcu, 5630 trwało tyle samo, 7900 wisi mi na kwietniku przy oknie już drugi tydzień i dalej jest na M, żarówą trudno jest doładować ogniwo.

Miałeś farta że Ci go gołębie nie obsr.. :-)

 

Ja tam ryśka ładuję podwieszając na dwóch gumkach jakieś 10 cm pod halogenem ledowym, kuchennym GU10 5W zostawiam na godzinę  i jest H.

 

Klik Klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DamianDe

 

Bo mój pasek zerwał się na trzeciej dziurce (niestety - mam chude nadgarstki).

Akurat w tym przypadku to zaleta :-)

 

Rozmawiałeś z Kraina Czasu z Tarnowa? To najbardziej ogarnięta w kwestii pasków Casio firma w Polsce.

 

Jeśli chodzi o przerabianie paska to czasem nie da się inaczej z kazikami, solidne zegarki więc żeby klienci coś kiedyś jeszcze kupili wymyślają miliony pasków, które do siebie nie pasują, ale znowu - ponieważ są ich miliony to jednak daje się w końcu coś dopasować z pilnikiem w dłoni.

 

 

Klik Klak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie acronimy, może o to chodzi? No bo niewątpliwie skróty pochodzą z angielskiego :)

 

Pierwsze litery się zgadzają, ale co do licha znaczą drugie? :)

 

MH - Monday?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze litery się zgadzają, ale co do licha znaczą drugie? :)

 

MH - Monday?

Happy Monday? :D


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie to jest dobry kierunek?

MH TR WA TU FO SU SE

 

Monday - Hublot
Tuesdaty - Rolex
Wednesday - Audemars Piquet
Thursday - Ulusse Nardin
Friday - Oris
Saturday - U-Boat
Sunday - Edox

 

Tylko co Casio ma z tego? :D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując Froga wiedziałem, że niektórzy użytkownicy narzekają na długość paska i jego odstawanie. Wystrugałem na szybko dwie szlufki ze stali chirurgicznej, trochę mniejsze, niż oryginalna, która jest dość luźna. Teraz trzeba ponosić żabę i sprawdzić, jak się nosi.

 

 

3780cb48e7e94d59245598be595412df_orig.jp

 

d1924c0605081392da2306500eaafea6_orig.jp

 

053198336076f12f5f0815b832bb3ee7_orig.jp

 

9eca10f7f2f20e110466fafb929d6462_orig.jp

 

303c9eebb5a6b155bc5fc744627be9fd_orig.jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.