Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze. Nie wiem o jakiej sprężynce mówicie. Możliwe, że jej nie mam.

Poniżej zdjęcie tego jak to wygląda. Dodatkowo wyświetlacz, widać na nim, że coś jest nie tak. Na cyfrze 6 ciemniejszy element. W kilku innych miejscach wyświetlacza również jest podobny efekt.

post-79438-0-42268600-1526560502_thumb.jpg

post-79438-0-73477700-1526560495_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie brakuje sprężynki, powinna być w tej dziurce po lewej stronie.
Co do LCD to może metalowa blaszka z zatrzaskami niewystarczająco mocno spina elementy modułu. Czy jak ściśniesz moduł to problem znika? A może w środku jest gdzieś owa sprężynka?

Edytowane przez lemonln

GW-9400-1__GW-M5610-1__GD-X6900-1__GX-56BB-1__GW-M5610-1[MOD]__GW-6900BC-1__DW-6900NB-7[MOD]__GW-6900-1[MOD]__GXW-56-1B__GWN-Q1000-1A__GWG-1000-1A3__MTG-S1000D-1A4__GW-M5610-1__G-9300_1__GW-6900BC-1__GW-9300DC-1__GW-500U-1__GW-9430EJ-9__GW-5000-1__SBDC033__GW-9200-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki brakuje - to pewne. Odnośnie wyświetlacza to nie kontaktuje pewnie gumka przewodząca z płytką drukowaną - należałoby oczyścić elementy spirytusem i powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki nie znalazłem :( Nie kojarzę jej nawet gdy wyjmowałem moduł z opakowania. Jest szansa jakoś dokupić?

Odnośnie gumki i czyszczenia spirytusem to poproszę o dodatkowe instrukcje. Może być PV :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprężynki nie znalazłem :( Nie kojarzę jej nawet gdy wyjmowałem moduł z opakowania. Jest szansa jakoś dokupić?

Odnośnie gumki i czyszczenia spirytusem to poproszę o dodatkowe instrukcje. Może być PV :)

Możesz wyciągnąć sprężynke z jakiegoś teleskopu, musi być odp grubości albo rozciagnij i przytnij- ja tak zrobiłem w jednym casio i śmiga;) pomysł kolegi Diego albo gitbit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to taka technologia Byle była. Dzięki, spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent : Casio W-21 moduł 152 .Objaw : brak dżwięku . Mam w związku z tym prośbę może ktoś może wstawić zdjęcie swojego zegarka ze zdjętym dekielkiem i samego dekielka . W moim wydaje mi się ,że brakuje jakiejś blaszki i nie wiem czy na dekielku nie powinien być przetwornik piezoelektryczny.

post-28251-0-48203900-1527012640_thumb.jpg

post-28251-0-11948600-1527012652_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Młody chłopak dostał ode mnie w prezencie Casio AQ S810w. Niestety po kilku dniach w trakcie gry w piłkę przeciwnik pociągnął go za zegarek. W efekcie uszkodziła się koperta (teleskop się lekko wygiął i przetarł plastik).

 

Zastanawiam się co z tym zrobić, jak naprawić i czy mogę reklamować zegarek. Wiem, że to nie jest najwyższy model Casio ale... bez przesady żeby przy byle pociągnięciu działy się takie rzeczy :(

c4de43c1c971efa3ec78c0f53e967a4d.jpgacd355776202f58a8e38820a4cb2c0ac.jpg

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wyrwał teleskop, to nie było byle pociągnięcie - wbrew pozorom nie tak łatwo wyrwać teleskop z koperty. Niestety czeka Cię wymiana koperty, co w przypadku tak taniego zegarka może nie być opłacalne - trzebaby sprawdzić cenę koperty w Zibi. Niestety, ale tego typu uszkodzenie jest uszkodzeniem mechanicznym i nie podlega reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że do wyrwania teleskopu z koperty potrzebna jest duża siła dlatego tym bardziej się zastanawiam czy to nie jakaś wada materiału lub inny błąd, ponieważ takiego czegoś spodziewałbym się po tanim zegarku z bazaru a nie Casio.

 

Dziecko mówiło, że nie było to mocne pociągnięcie. Tylko po prostu w trakcie walki o piłkę przeciwnik pociągnął go za rękę.

 

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent : Casio W-21 moduł 152 .Objaw : brak dżwięku . Mam w związku z tym prośbę może ktoś może wstawić zdjęcie swojego zegarka ze zdjętym dekielkiem i samego dekielka . W moim wydaje mi się ,że brakuje jakiejś blaszki i nie wiem czy na dekielku nie powinien być przetwornik piezoelektryczny.

Poszukaj zdjec w sieci. Ale w starych modelach casio sprężynka lub blaszka dotykała przetwornika na szybce. Wyjmij moduł i sprawdz czy nie brakuje spreżynki.

Możesz wyciągnąć sprężynke z jakiegoś teleskopu, musi być odp grubości albo rozciagnij i przytnij- ja tak zrobiłem w jednym casio i śmiga;) pomysł kolegi Diego albo gitbit.

Najlepiej z jak najcieńszego 1,2 lub 1,0 mm.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w casio mtd ruchomy bezel mi się zaciął i nie chce ruszyć. Proszę o pomoc jak można to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj zdjec w sieci. Ale w starych modelach casio sprężynka lub blaszka dotykała przetwornika na szybce. Wyjmij moduł i sprawdz czy nie brakuje spreżynki.

Najlepiej z jak najcieńszego 1,2 lub 1,0 mm.

 

Diego04 dziękuję bardzo. Miałeś rację ,przetwornik umieszczony na szybce i brakowało dwóch sprężynek. Z teleskopów 8mm nadały się idealnie i teraz pacjent pika aż miło :D. Jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego04 dziękuję bardzo. Miałeś rację ,przetwornik umieszczony na szybce i brakowało dwóch sprężynek. Z teleskopów 8mm nadały się idealnie i teraz pacjent pika aż miło :D. Jeszcze raz dziękuję.

Cieszę się, że pomogłem ☺

Radość z odratowania starych zegarków jest bezcenna.

Mam pytanie w casio mtd ruchomy bezel mi się zaciął i nie chce ruszyć. Proszę o pomoc jak można to naprawić?

Jak sie nie boisz grzebać to bezel obrotowy zdejmiesz plastikową kartą np płatniczą. Powinna byc tam kulka i ew jakis zaczep z drutu. Nie rozbierałem nigdy takiego bezela ale obejrzyj filmy na youtube jak np robia to z bezelami seiko, powinno być sporo filmow.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na wstępie pragnę przeprosić jeśli zamieszczam post w złym dziale.

Mam ogromną prośbę do was. 

postanowiłem zreanimować swój zegarek z przed lat  casio edifice ef 116 i tu pojawił się problem.

nie posiadam jednej z maskownic bransolety:/ czy jest to osiągalne gdzieś do dokupienia bądź może ktoś z was posiada na zbyciu??

Wszelkie wskazówki jak i gdzie to zdobyć mile widziane i z góry wielkie dzięki.

pozdrawiam

post-105001-0-85112900-1528278913.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z GW4000.
Zegarek kupiony w 2016, jakieś  7 miesięcy temu padł akumulator(dla mnie dziwne).
Jakoś nie mogłem się zebrać i wymieniłem dopiero teraz, złapał sygnał i godzina jest ok, ale data jest niewłaściwa.
Wczoraj przestawiłem ręcznie, w nocy znowu się synchro, i znowu zła data, wczoraj był 10 dzisiaj 11.
Ma ktoś z Was jakiś pomysł na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z GW4000.

Zegarek kupiony w 2016, jakieś 7 miesięcy temu padł akumulator(dla mnie dziwne).

Jakoś nie mogłem się zebrać i wymieniłem dopiero teraz, złapał sygnał i godzina jest ok, ale data jest niewłaściwa.

Wczoraj przestawiłem ręcznie, w nocy znowu się synchro, i znowu zła data, wczoraj był 10 dzisiaj 11.

Ma ktoś z Was jakiś pomysł na to?

Musisz wykonać korektę położenia początkowego... datownika. Jeśli potrzebujesz pomocy w jej wykonaniu, daj znać.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wykonać korektę położenia początkowego... datownika. Jeśli potrzebujesz pomocy w jej wykonaniu, daj znać.

Dzięki za szybką odpowiedź. Nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić, gdybyś pomógł będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

W tamtym tygodniu pomógł poprawnie nastawić zegarek Casio EF-509L[4369] i wytłumaczył co do czego służy  użytkownik @TomG80 któremu bardzo dziękuję za poświęcony czas, chęć pomocy.

Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

W tamtym tygodniu pomógł poprawnie nastawić zegarek Casio EF-509L[4369] i wytłumaczył co do czego służy  użytkownik @TomG80 któremu bardzo dziękuję za poświęcony czas, chęć pomocy.

 

Pozdrawiam. 

Podłączam się do podziękowań dla TomG80, GW4000 działa jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radecki83, @dower Dzięki, Panowie, cieszę się, że mogłem pomóc. Każde prawidłowo ustawione G (Edifice też) to radość dla fana marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnosnie dekielka w nowym zegarku Casio Edifice EFS - S500. 

Mianowicie, czy fabrycznie powinien byc wycentrowany na rowno czy moze byc przekrecony? Jezeli jest przekrecony to ktos przy zegarku cos grzebal? 

Pozdrawiam.

 

 

 

 

post-105220-0-32737700-1530558042_thumb.jpeg

Edytowane przez mhr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki urok zakręcanych dekli, że czasami napisy mogą być nawet do góry nogami :P


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.