Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro sam bezel i ewentualnie pasek.Koperty nie znalazłem.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieczko z DW002 jest takie same?

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam jeszcze pytanie odnośnie Casio Edefice EF-514.Zegarek,który posiadam w porównaniu z innym tańszy modelem AQ-190W chodzi mało dokładnie.Jaka jest tolerancja wskazań i czy jest możliwość regulacji?

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam zegarek Casio PRG 240 od 3 tygodni. Jedyny problem, który doprowadza mnie do szału to widoczność cyferek. Ich barwa i czytelność jest dobra tylko pod pewnym kątem wraz z nawet niewielkim odchyleniem cyfry stają sie wyblakłe i nieczytelne. Czy to wada czy norma w tych zegrkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć.

 

czy ktoś się spotkał z napisem "FULL" na wyświetlaczu?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomoże ktoś? Zibi mnie załamuje.... Od 2 tygodni z nimi koresponduję i to jak gadanie z głupim.

Otóż, mam zegarek Baby-G MSG-300C ale nie wiem która wersja -7B3ER lub 7B1ER. Wcieęło mi pudło. Mam instrukcję itp. ale nie mam papierowego pudełka z dokładnym numerem ref. Zegarek ma z 10 lat więc chyba 7B1ER bo w necie widzę, że niedostępny. Ale nie jestem pewny. Chciałem mechanizm do niego - ma moduł 5001. Pytam zibi, no da się zamówić ale są dwa:

- MSG-300C-7B3E
mechanizm 10383558
- MSG-300C-7B1
mechanizm 76410925. Oba mają symbol QW-5001.

No i nie mogę się doprosić o precyzyjną odpowiedź. Jakbym rozmawiał z jakimiś "innymi". Nie mam pojęcia który zamówić, żeby mi do staruszka pasował.

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jest to błąd w cieniowaniu renderów, to wg mnie wersja 7B1 od 7B3 różni się minimalnie odcieniem - 7B3 jest biały, a 7B1 bardziej kremowy, co ma również odzwierciedlenie w tle tarczy zegarka, stąd też różne numery produktu modułów. A cena na oba moduły jest taka sama?ff663f2bab619ba71cb439c14c250006.jpg23ec4be3a42659c2958b5b19374f86ad.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają takie same moduły więc jaki nie wsadzisz to będzie pasował, róznica jest w kolorystyce zegarka a konkretniej jeżeli wyskakują im dwa moduły to chodzi o kolor wyświetlaczy, masz foto i sobie porównaj ze swoim jakie masz lcd albo kolory wskazówek. Te dwia pierwsze zalatują rózem, ostani to siwy z białym. Wszystkie 3 są z 2007r

 

8y6hufV.jpg

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już o nim rozmawialiśmy ale wtedy nie działało światełko, teraz padły wskazówki. 7 złotych różnicy. Ten mój /żony/ to już lekko zżółkł więc w sumie nie wiem. Ale chyba starszy, niedostępny model bo 3 jest dostępna. Czyli którykolwiek?

Napisali mi "Według zdjęć obydwa mechanizmy są białe, jednak kod się różni więc mechanizmy są inne".

Kurde....serwis z bożej łaski. A na mechanizmie jak rozkręcę zegarek to jest coś co mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kod się różni bo każdy ma inny odcień lcd, a moduł przychodzi z wyświetlaczem i cholera wie czy w przypadku ana-digi może też z tarczą która również ma inne odcienie w każdej wersji.

 

Pasować będą wszystkie, to te same moduły 5001

 

Poprawka, wersja 7B3 wyszła w 2016r więc odpada więc pewnie B1 :)

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Trzeba zamówić zatem B1. Porównam w domu. Swoją drogą jeden z najfajniejszych baby-g.

W sumie jak porównuję zegarek ze zdjęciami to zegar jest śnieżnobiały, tarcza to jak po vizirze. Czyli te mechanizmy są identyczne tylko kolor inny? Bo wołałbym zamówić B3, będzie pasował?

Edytowane przez mandaryn44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

posiadam zegarek Casio G Shock GA 1000. Mam problem. Mianowicie po zestrojeniu wskazówek po ok. dwóch dniach rozstrajają się. Nie pomogła wymiana baterii.Czy ktos z Was miał podobny problem?Będe wdzięczny za sugestie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegro, Świat Zegarków, Kraina Czasu, Zibi, do wyboru, do koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy do modelu DW-6695 będzie pasował bezel z modeli dw-6900? Jeśli tak to może ktoś ma na sprzedaż jakiś bezel, pasek ewentualnie przycisk do podświetlania ? 

Pozdrawiam 

post-47156-0-27637200-1533043399_thumb.jpgpost-47156-0-90511600-1533043405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica między gba-800 a ga-800? chodzi mi o bezel oraz pasek. Wyglądają niemal identycznie jednak gba posiada coś przypominajacego skrzydełka, czyli spasowanie paska do ga 800 odpada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was rozbierał już Mudmastera GWG-1000? Zastanawiam się nad kupnem i jedyna wątpliwość, jaką mam, to ta dotycząca śrub od metalowego dekielka. Czy one wkręcają się w plastik, czy może Casio wtapia może najpierw metalowe tuleje w które śruby się wkręcają?

A może w ogóle się tym nie przejmować, bo solar w mudmasterze jest niezniszczalny?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was rozbierał już Mudmastera GWG-1000? Zastanawiam się nad kupnem i jedyna wątpliwość, jaką mam, to ta dotycząca śrub od metalowego dekielka. Czy one wkręcają się w plastik, czy może Casio wtapia może najpierw metalowe tuleje w które śruby się wkręcają?

 

A może w ogóle się tym nie przejmować, bo solar w mudmasterze jest niezniszczalny? :rolleyes:

Z nas chyba nie, z "nich" już tak:

 

https://youtu.be/yCysfXwdDTo

 

Solarem się nie przejmuj, starczy Ci na minimum 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Urwała mi się koronka w Casio EFE-503D. Jeden z zegarmistrzów do którego oddałem zegarek ,po kontakcie z producentem stwierdził ,że nie ma dostępnej oryginalnej koronki Casio. Może ewentualnie dorobić inną i dopasować wałek ale zegarek nie będzie już wodoszczelny i koronka nie będzie zakręcana.

Czy aby na pewno nie da się dopasować zakręcanej koronki z innego modelu Casio?

 

 

 

 

post-35282-0-69230400-1533378411_thumb.jpg

Edytowane przez punol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Casio BGD-501UM-2ER zakupiony w Happy Time jakieś dwa miesiące temu.

Dzis coś mnie naszło i wszedłem w tryb serwisowy. Wyświetlacz wydaje się być w porządku ale coś jest dziwnego z wersja modułu.

Na pudełku, na oficjalnej stronie Casio i na dekielku jak byk stoi napisane moduł 3290 a na ostatniej "stronie" trybu serwisowego wyświetla 2965 a w okienku daty -12. Z tym -12 to teraz nie potwierdzę bo właścicielka zegarki śpi z nim ale tak chyba było.

Co ciekawe na tej stronce http://mygshock.com/casio-manual/ ani śladu modułu 3290

????????? ma ktoś  z Was jakiś pomysł co chodzi

Na innych stronach z manualami do modułów te obydwa moduły występują.

Pozdrawiam

Edytowane przez ulatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Casio BGD-501UM-2ER zakupiony w Happy Time jakieś dwa miesiące temu.

Dzis coś mnie naszło i wszedłem w tryb serwisowy. Wyświetlacz wydaje się być w porządku ale coś jest dziwnego z wersja modułu.

Na pudełku, na oficjalnej stronie Casio i na dekielku jak byk stoi napisane moduł 3290 a na ostatniej "stronie" trybu serwisowego wyświetla 2965 a w okienku daty -12. Z tym -12 to teraz nie potwierdzę bo właścicielka zegarki śpi z nim ale tak chyba było.

Co ciekawe na tej stronce http://mygshock.com/casio-manual/ ani śladu modułu 3290

????????? ma ktoś z Was jakiś pomysł co chodzi

Pozdrawiam

Oczywiście: numer modułu cechowany na deklu to numer zestawu elektronika+wyświetlacz w danym wzorze+odpowiednia wielkość i kształt modułu do danej koperty. Moduł pierwotnie miał numer 2965 i został zastosowany w jakimś modelu zegarka, prawdopodobnie również w Baby-G, następnie sama elektronika (czyli funkcje zegarka i ich schemat działania) została zaadaptowana do innego wyświetlacza (innego w układzie wyświetleń, ale nie w funkcjonalności) i tak powstał model BGD-501.

Także bądź spokojny - z zegarkiem Twojej Szanownej jest wszystko w porządku, możesz spać spokojnie zwłaszcza, że ona już śpi.23c927b491321b86ad1bbddb2ca68ffe.jpgc6158af035ce45815a57f16e47100d7f.jpg51a17ca94e2899a678ad0396e77d9de1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne odpowiedź na moje pytanie gdzieś jest, ale zaryzykuję zapytać... ;)

Rozłożyłem już klawisze mojego starego zalanego DB-150. W czym to płukać i przez jaki czas?

 

Uszczelki na końcu, muszą zostać posmarowane smarem silikonowym. To wiem... :)

 

Czy zalany w morzu moduł, też mogę w czymś zanurzyć? Może coś to w nim zreanimuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.