Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Pytanko mam jak zidentyfikować datę produkcji po takim symbolu 202A193H bo już niepamiętam...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pytanko mam jak zidentyfikować datę produkcji po takim symbolu 202A193H bo już niepamiętam...

Pozdr

12 lipca 2018 lub 12 lipca 2008. Jeśli dopiero co kupiłeś nowy zegarek, to na pewno 2018.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Pytanko mam jak zidentyfikować datę produkcji po takim symbolu 202A193H bo już niepamiętam...

Pozdr

193 dzień 2018r - H=8 czyli 2018r chyba że zegarek wyszedł przed 2010r to będzie 2008r Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanko do bardziej zaznajomionych kolegow. Jak dlugo mozna dostac takie rzeczy jak uszczelki pod dekielek po zakonczeniu sprzedazy danego modelu? Wszystkie moje zegarki poza 1 maja zasilanie solarne. Chcialem ostatnio zakupic gieza i przy okazji zapytalem znajomego zegarmistrza o ten model. Powiedzial ze nawet juz niema do niego uszczelek. I stad moje pytanko. Czy zegarki nasze szczegopnie te drozsze jak GPW gwnq Mudek za jakis czas stana przed tym problemem? Czy raczej uszczelke mozna spokijnie dopasowac z innego modelu?

A jakiego dokładnie Gieza chciałeś kupić? Bo ja ostatnio zamawiałem uszczelkę do Gieza GS-1150 i była nawet dostępna od ręki.

 

Generalnie jest to sprawa indywidualna dla danego modelu, ale w przypadku akurat uszczelek pod dekiel to one są często uniwersalne dla wielu modeli i produkowane bardzo długo.

Tak to 2008 bo to stary mudman gw9010

Dzięki

To masz egzemplarz z samego początku produkcji, gdyż premiera tego modelu miała miejsce w czerwcu 2008.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie - grzecznościowo - w sprawie g-shocka kolegi:

Model GW-002KA

Dzisiaj rano o 5ej wskazywał godzine 1:07 (tak jakby kilka godzin przesunięcia było)

Wygąda ba to że zegarek po raz pierwszy od bodajże 8 lat nie zsynchronizował się. Nigdy wcześniej nie było z tym problemów.

Dodatkowa ciekawostka to litera "P" która pojawiła sie na wyświetlaczu. Co to może oznaczać?

Dodam że po manualnym ustawieniu godziny "P" zniknelo.

Czy zegarek już kończy żywot? Może juz akumulator pada?

e9edb03210c045fe0360726888410061.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ma w tym momencie prawie 10 lat, akumulator prawdopodobnie nie był w nim wymieniany od początku, więc możliwe, że padł, ale niekoniecznie. Najpierw warto wystawić go na 2-3 dni na działanie silnego światła i zobaczyć, czy akumulator dojdzie chociaż do poziomu naładowania M. Jeśli tak, to jest szansa, że jeszcze trochę na tym aku pochodzi. Jeśli nie, to warto zastanowić się nad wymianą akumulatora na nowy - to powinno rozwiązać problem.

 

A jaką datę zegarek wskazywał, jak o 5-tej pokazał godzinę 1:07? Prawdopodobnie był to 1-szy stycznia? Jeśli tak, to znaczy, że akumulator jest tak rozładowany, że aż moduł padł, a jak z rana pojawiło się nieco światła, to wstał, ale zresetowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie sie dopytałem.

Tak - była data 01.01.2000

Nie zwrócił dokładnie uwagi ale po ręcznym ust godziny bateria wskazywała stan H. Potem cały dzien w pracy i teraz też pisze że jest H.

 

Mało słoneczne dni, plus to że pracujemy wyłącznie przy sztucznym świetle dobiło aku.

 

Ile trzeba zainwestować w taki akumulatorek? Czy dam rade go wymienić samemu, czy lepiej zegarmistrz? ( z wymianami baterii w G sobie radze)

Edytowane przez Pit83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aku jest teraz na H, to mogła być tylko jakaś chwilowa przerwa w dostawie energii i na ten moment odsunąłbym w czasie wymianę akumulatora. Chyba, że takie resety będą się powtarzać, to wówczas trzeba się rozejrzeć za nowym aku. Jaki typ aku tam siedzi to nie wiem, bo nie rozbierałem tego zegarka - trzeba albo poczytać w sieci albo po prostu doń zajrzeć.

 

Wymiana akumulatora jest dokładnie taka sama, jak wymiana baterii, więc nie nastręczy raczej żadnych trudności.

 

Koszt akumulatora powinien zamknąć się w kwocie 35 - 50zł, zależnie od tego, jaki typ aku tam jest założony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do aku warto chyba od razu zakupić uszczelkę? 10-letnia moze juz nie spełniac swojej roli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zibi za ctl1616 płaciłem 15 zł.

O proszę - to naprawdę bardzo dobra cena.

Do aku warto chyba od razu zakupić uszczelkę? 10-letnia moze juz nie spełniac swojej roli

Tak, zdecydowanie - koszt pomijalny, a może uchronić zegarek przed ewentualnym parowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok - dzieki za konsultacje.

Doktor Tomasz jak zawsze na stanowisku

@Ordoss - dzieki za podrzucenie typu akumulatorka.

 

PS: Rozpoczne poszukiwania juz chyba, bo kolega sie wlasnie przyznał ze juz 3 razy miał taki reset - takze diagnoza prosta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie sie dopytałem.

Tak - była data 01.01.2000

Nie zwrócił dokładnie uwagi ale po ręcznym ust godziny bateria wskazywała stan H. Potem cały dzien w pracy i teraz też pisze że jest H.

 

 

Jeśli aku jest teraz na H, to mogła być tylko jakaś chwilowa przerwa w dostawie energii i na ten moment odsunąłbym w czasie wymianę akumulatora.

 

Może być też tak, że padnięty akumulator bardzo szybko "naładował się" do H i podtrzymywał ten stan w ciągu dnia w świetle. Jutro z rana znowu będzie padnięty. Per analogia do zużytych baterii w telefonach, którym do naładowania się do "pełna" potrzeba kilkunastu minut, a potem w kilka minut znowu wskazują "zero".

 

 

Edyta:

 

PS: Rozpoczne poszukiwania juz chyba, bo kolega sie wlasnie przyznał ze juz 3 razy miał taki reset - takze diagnoza prosta

 Właśnie o czymś takim pisałem ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał do czynienia z takimi paskami ?post-98757-0-57886000-1543931156_thumb.jpg

 A jeśli tak ,to jakiej są jakości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżenie wyglądu zegarka G-8900A-7ER

 

Postanowiłem odświeżyć sfatygowany już nieco zegarek. Zakupiłem do niego nowe bezel, pasek oraz przycisk podświetlenia. Tak to wyglądało na początku - tu jeszcze z nie zdemontowanym przyciskiem podświetlenia:9ae6a2e7ec3a72c7050b9dd23bfb4722.jpg809df8ab2615b3be17f18069828fef87.jpg

 

Na początku zdemontowałem przycisk i porównałem go z nowym przyciskiem prosto od dostawcy. W oryginalnym przycisku są naklejone dwie gąbeczki, których nie ma w nowym przycisku, dlatego należało je przekleić. Tak to wyglądało przed:fbe00e380a30be8138f8b1c36abd91e8.jpg

 

A tak po przełożeniu gąbeczek:f48c8c02117d6659936e537e739879bb.jpg

 

I jeszcze widok porównawczy przycisków: po lewej stary przycisk z ubytkami lakieru w literze G, po prawej nowy przycisk. Przy okazji porównajmy sprężynki odpowiedzialne za odbijanie przycisku: ta od nowego jest dłuższa, stara jest krótsza, bardziej zbita, dlatego stosujemy nową. Warto zwrócić uwagę, że pierścień Segera (widoczny pośrodku) nie jest dostarczany wraz z przyciskiem, więc podczas demontażu trzeba bardzo uważać, żeby go nie zgubić, gdyż bardzo silnie sprężynuje i może dość daleko odlecieć, jeśli się odpowiednio przed tym nie zabezpieczymy - w moim przypadku posłużyła temu reklamówka, ktora w razie czego miała łapać pierścień. Na szczęście okazała się niepotrzebna - pierścień zszedł gładko.5e0d1778b514c506e6e979ff90436186.jpg

 

Na koniec jeszcze kilka zdjęć porównawczych "side by side" - efekt był warty wydania niecałych 100zł na nowe, oryginalne części. Zegarek wygląda teraz niemal, jak nowy.1fc0f8b7161dc7477c6490e38d2c645c.jpge75fbf694cb66b4dff6b984172b5ff36.jpg77859ea21aaa2e11cfe2b78069cbd18c.jpgf3b2496e2532c63baf1ddcbb1f314e33.jpge8665ba4b73420fc90705e51725f9513.jpg277e7c1b7a4ab5d15103d8d5d9fe11d6.jpg6f24e365a3e9c8f774d711a5b5c5a62e.jpg86729e83e3465badfab74e03948e77ba.jpg

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżenie wyglądu zegarka G-8900A-7ER

 

Postanowiłem odświeżyć sfatygowany już nieco zegarek. Zakupiłem do niego nowe bezel, pasek oraz przycisk podświetlenia. Tak to wyglądało na początku - tu jeszcze z nie zdemontowanym przyciskiem podświetlenia:

 

Na początku zdemontowałem przycisk i porównałem go z nowym przyciskiem prosto od dostawcy. W oryginalnym przycisku są naklejone dwie gąbeczki, których nie ma w nowym przycisku, dlatego należało je przekleić. Tak to wyglądało przed:

 

A tak po przełożeniu gąbeczek:

 

I jeszcze widok porównawczy przycisków: po lewej stary przycisk z ubytkami lakieru w literze G, po prawej nowy przycisk. Przy okazji porównajmy sprężynki odpowiedzialne za odbijanie przycisku: ta od nowego jest dłuższa, stara jest krótsza, bardziej zbita, dlatego stosujemy nową. Warto zwrócić uwagę, że pierścień Segera (widoczny pośrodku) nie jest dostarczany wraz z przyciskiem, więc podczas demontażu trzeba bardzo uważać, żeby go nie zgubić, gdyż bardzo silnie sprężynuje i może dość daleko odlecieć, jeśli się odpowiednio przed tym nie zabezpieczymy - w moim przypadku posłużyła temu reklamówka, ktora w razie czego miała łapać pierścień. Na szczęście okazała się niepotrzebna - pierścień zszedł gładko.

 

Na koniec jeszcze kilka zdjęć porównawczych "side by side" - efekt był warty wydania niecałych 100zł na nowe, oryginalne części. Zegarek wygląda teraz niemal, jak nowy.

Jak sie sprawuje ten zegarek? Jest cos co Cie w nim bardzo wkurza? Przymierzam sie do zakupu tylko bieda w wyborze koloru jest..

 

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak sie sprawuje ten zegarek? Jest cos co Cie w nim bardzo wkurza? Przymierzam sie do zakupu tylko bieda w wyborze koloru jest..

Sprawuje się bardzo dobrze, to podstawowy model, nie ma w nim filozofii, to i nie ma z czego być niezadowolonym. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, złamałem taśmę od czujnika triple sensor w Protreku.

Kupuje się kompletny czujnik?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, złamałem taśmę od czujnika triple sensor w Protreku.

Kupuje się kompletny czujnik?

Jaki dokładnie model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prw-3100


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prw-3100

Obawiam się, że idzie cały czujnik, bo na liście części nie ma nic, co mogłoby być taśmą. Cenę mogę sprawdzić w poniedziałek, ale dla porównania czujnik do GWG-1000 kosztuje ok.85zł, więc nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No to czeka mnie wysyłka do Sochaczewa. Już nie będę grzebał w tym zegarku ;-)


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No to czeka mnie wysyłka do Sochaczewa. Już nie będę grzebał w tym zegarku ;-)

Ciekawe, ile skasują za wymianę. Daj proszę znać, jaka Ci wyjdzie finalna kwota za tą naprawę, dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.