Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Podróbka ale nie tania jak w opisie

A do tego prawie 100wr

I dlaczego wstawiłeś do tego działu?

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję koperty do dw6900. Czarnej. Może być bez szkła. Chodzi mi w sumie o sam czarny plastik w którym siedzi moduł i reszta.

Drugie pytanie - jak zamawiam moduł z zibi, to potrzebuję do niego dokupić metalowy pierścień mechanizmu? Czy jest on już zamontowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję koperty do dw6900. Czarnej. Może być bez szkła. Chodzi mi w sumie o sam czarny plastik w którym siedzi moduł i reszta.

 

Drugie pytanie - jak zamawiam moduł z zibi, to potrzebuję do niego dokupić metalowy pierścień mechanizmu? Czy jest on już zamontowany?

1. Może cos się znajdzie.Poszukam.

2. Musisz dokupić stalową i gumowa osłone modułu.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzięczny. Chodzi mi o sam plastik, bo w moim dwa gwinty są zjechane i nie trzymają śrubki, więc zrobiłbym podmiankę szkła.

Właśnie gumową osłonę mieli w ZIBI, a o metalowej powiedzieli, że jest ,,niedostępna" :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PacParts podają, że mogą tę osłonę zamówić. Nie wiem, skąd ta niedostępność, skoro część jest wykorzystywana w modelu produkowanym od 23 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mało tego - ta część jest dostępna po sklepach internetowych i allegro, więc tym bardziej nie ogarniam. A chciałem żeby wszystko razem przyszło :D
 

Jak coś to mam jakąś starą koperte dw6600.

Priv :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy oststnio zauważyliście może problemy z synchro?

Mieszkam w okolicach wawy ale pracuje prawienie centrum i mój mudman coś nie chce synchronizować?

Pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy oststnio zauważyliście może problemy z synchro?

Mieszkam w okolicach wawy ale pracuje prawienie centrum i mój mudman coś nie chce synchronizować?

Pozdr

Michał

Wczoraj wystawiłem na balkon 4 sztuki. Na jednej barierce nie złapał żaden, przełożyłem na drugą, prostopadłą - wszystkie 4 złapały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śpię z zegarkiem na ręce i nie mam problemu z synchronizacją, gdy żaluzje są trochę podniesione przy zamknietych oknach (w bloku). Gdy żale opuszczone o synchro na rąsi nie ma mowy  ;)  :lol: .

Pogoda ma też wpływ co z resztą wszyscy wiemy.  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem się pytać o synchronizacje, bo w miejscach gdzie mój GWG-1000 się zawsze synchronizował w nocy to ostatnio nie łapie synchronizacji, za to w innych miejscach jak odpalam ręcznie synchro to czasem potrafi złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trochę dziwne....jak załączam synchro ręczne to wczoraj łapał L2 L3 ale nie zsynchronizował ...

A robiłem przy otwartym oknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie się tym nie należy przejmować.

To normalne.

Synchronizacja nastąpi.

To kwestia warunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo... taka ostatnio "propagacja fal radiowych"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł zostawił duszka w kopercie. To wynik jakiegoś utleniania się gumy czy czegoś podobnego?

49239308-1940908029279195-69926184390932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne zjawisko które zachodzi z biegiem lat. Tak jak napisałeś coś się utlenia lub zachodzi jakaś reakcja wewnątrz koperty. W każdym razie o ile w modelach na baeryjke można łatwo się tego nalotu pozbyć tak w niektórych solarach jest to znacznie cięższe do wykonania. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby podróby do wersji DW/GW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZYSZCZENIE CASIO LINEAGE LIW-M700D-2A

 

Ostatnio odezwał się do mnie po obejrzeniu jednego z moich filmów Pan Dariusz, który widząc moje omówienie zegarka GW-3000 poprosił mnie o pomoc w ustawieniach jego codziennego zegarka z linii Lineage. Pan Dariusz nie jest pasjonatem zegarkowym, po prostu kupił zegarek, który mu się podoba i użytkuje go na codzień, ale dopiero podczas eksploatacji stwierdził, że w zasadzie to niewiele potrafi w nim zrobić, tj. ani wykorzystać jego funkcji (stoper, timer, czas światowy), ani go ustawić. I wówczas trafił przypadkiem na mój kanał.

Po przeczytaniu maila od Pana Dariusza stwierdziłem, że z przyjemnością mu pomogę z dwóch powodów: po pierwsze dlatego, że po prostu lubię pomagać, a już zwłaszcza w czymś, na czym się znam. Po drugie dlatego, że nigdy nie miałem bezpośredniej styczności z linią Lineage, a bardzo mnie te zegarki ciekawiły.

Jako że obaj jesteśmy z Warszawy, zaproponowałem Panu Dariuszowi przekazanie mi jego zegarka do zrobienia pełnego omówienia na moim kanale celem osiągnięcia obopólnej korzyści: ja będę miał nowy, ciekawy materiał do opublikowania na kanale, a Pan Dariusz oraz inni użytkownicy tego modelu prostą instrukcję obsługi i ustawień zegarka, który - przyznaję - dla laika może być naprawdę skomplikowany w obsłudze.

Jako że zazwyczaj omawiam zegarki nowe, są one idealnie czyste, zaś te, które trafiają do mnie jako używane, najpierw przed nagraniem poddaję gruntownemu czyszczeniu. Tak było i tym razem, gdyż zegarek ten u właściciela jest w ciągłej eksploatacji.

 

Na pierwszy rzut oka zegarek jest czysty:

f67f0624787ddbd597953920e52b2334.jpg

 

Ale już po odwróceniu widać naturalne osady, które nawarstwiają się w trakcie codziennej eksploatacji.

7840624d7cfabcbaf54bdf49f9dd61e5.jpg4be502b0141541c6a47fc6ead495bf92.jpge394247508825d1db2690999f96e321d.jpga9d3822a3889c0951036472b44dac59c.jpg

 

Dlatego postanowiłem powierzony zegar nieco zdefragmentować i wyczyścić.

77757b8509d6b61ff804e5e8ea0e7a9a.jpg52c9a4214974468dad9c98a475a65307.jpgc52b2acc411ef2092e158478f3d1fe23.jpgda99fb5f5d0f7887bbdb16b2da7be0d8.jpg41fe3cb034edf76294c2dd7807a89c12.jpg4c42eb364b4c43c0a658c2917e627a9e.jpg1c31e898b96b43b3b61a280ccec5cee2.jpge1aadde06879240983585bfe0d3a3496.jpg152d7d0bb61a1ac2db16c529a1b0a137.jpg

 

 

Jak widać, warto było to zrobić, gdyż największa ilość zanieczyszczeń gromadzi się tam, gdzie nie jest widoczna. Tak zaś zegarek prezentował się tuż po czyszczeniu:

ce33828886dd7d860800154e4ac586f5.jpgeb782bf7add5efbd366fd71537a26f0c.jpg96e4a82ac6e2ed3f54599fc0b87b2852.jpg

 

Jeszcze kilka fotek przed/po.

e8cb29a764b0be0f14deb254e7eee67a.jpg2c19d9ce76a8f3099135c234ffe8d3c7.jpg80cb8e4320733de5e2535a9662e0e33e.jpg

 

I na koniec porównanie z moją metalową kostką.5eab90dfdb002a0b7db81fc8df553069.jpga7114de39334dbfcb3b128b01b422a78.jpgc2752f80e3af2f64009c69a996dc08fb.jpg

 

Mi osobiście tem model Lineage'a się bardzo podoba, jestem nim naprawdę pozytywnie zaskoczony. Chętnych do zapoznania się bliżej z tym modelem zapraszam już niebawem na mój kanał, gdzie będzie jego pełne omówienie, recenzja oraz opis ustawień.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota;) osobiście uważam, że analogi nadają się tylko do pokazywania czasu, używanie pozostałych funkcji jest niepraktycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota;) osobiście uważam, że analogi nadają się tylko do pokazywania czasu, używanie pozostałych funkcji jest niepraktycze.

Ależ całkowicie się z Tobą zgadzam. U mnie GPW-1000 służy tylko i wyłącznie do pokazywania czasu i pomimo około 20 sztuk w kolekcji prawie nie schodzi z łapy.

Tomku dobry uczynek zrobiłeś.

Fajny ten zegarek :)

A ile daje frajdy takie wyczyszczenie zegarka, kiedy widzisz, że jest średnio, a po robocie to jakbyś składał niemal nowy zegarek. Mi osobiście też się podoba, i to nawet bardzo, ale o tym szerzej w jego recenzji, która mam nadzieję, że pojawi się już niebawem.

 

EDYTA: recenzja właśnie się pojawiła:

 

https://youtu.be/U2HYuI1Jl_4

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.