Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PrezesPolski

Od ubiegłego czwartku mam Casio 5610. To mój pierwszy solar, więc brak doświadczenia rodzi pytanie, czy nie ma nic niepokojącego w tym, iż naładowany jest on jedynie na medium, pomimo tego, że staram się by ze 2 godziny dziennie spędził w ogrodzie przed domem. Mam świadomość, że przez czas jakiś był w sklepie w puszce i że u mnie, w centralnej Polsce, światła jak na lekarstwo, ale zapytać kolegów nie zawadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ubiegłego czwartku mam Casio 5610. To mój pierwszy solar, więc brak doświadczenia rodzi pytanie, czy nie ma nic niepokojącego w tym, iż naładowany jest on jedynie na medium, pomimo tego, że staram się by ze 2 godziny dziennie spędził w ogrodzie przed domem. Mam świadomość, że przez czas jakiś był w sklepie w puszce i że u mnie, w centralnej Polsce, światła jak na lekarstwo, ale zapytać kolegów nie zawadzi.

Nie przejmuj się tym kompletnie. Pierwsze słoneczne dni na wiosnę, krótki rękaw i w kilka dni złapie H i tak będzie trzymał co najmniej przez całe lato, ale i pewnie przez zimę również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość PrezesPolski

Nie przejmuj się tym kompletnie. Pierwsze słoneczne dni na wiosnę, krótki rękaw i w kilka dni złapie H i tak będzie trzymał co najmniej przez całe lato, ale i pewnie przez zimę również.

Dziękuję pięknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, jeszcze przed świętami dotarł do mnie zamówiony King gx-56, ale dopiero wczoraj udało się nim trochę pobawić. Odkryłem wadę, mianowicie przytrzymując wciśnięty którykolwiek przycisk z lewej strony, w miejscu wskazywania daty znika dolna połowa. Przy krótkim naciśnięciu nie ma tego problemu. Czy ktoś miał już taki przypadek? Nie wiem czy do wymiany byłby moduł czy wyświetlacz, a jeśli ten ostatni, to może wymienić na pozytyw, żeby był bardziej czytelny.

Zegarek kupiony w WS, także albo mogę go odesłać albo oddać do serwisu tutaj. Zegarek mi się podoba, także zwracać nie mam ochoty, chyba że uda się wymienić, ale nie wiem jeszcze czy jest taka opcja. Jakieś sugestie, bo pierwszy raz mam taki przypadek? 20b055811f8a0b9ae5485ff1afa0dcf4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, jeszcze przed świętami dotarł do mnie zamówiony King gx-56, ale dopiero wczoraj udało się nim trochę pobawić. Odkryłem wadę, mianowicie przytrzymując wciśnięty którykolwiek przycisk z lewej strony, w miejscu wskazywania daty znika dolna połowa. Przy krótkim naciśnięciu nie ma tego problemu. Czy ktoś miał już taki przypadek? Nie wiem czy do wymiany byłby moduł czy wyświetlacz, a jeśli ten ostatni, to może wymienić na pozytyw, żeby był bardziej czytelny.

Zegarek kupiony w WS, także albo mogę go odesłać albo oddać do serwisu tutaj. Zegarek mi się podoba, także zwracać nie mam ochoty, chyba że uda się wymienić, ale nie wiem jeszcze czy jest taka opcja. Jakieś sugestie, bo pierwszy raz mam taki przypadek? 20b055811f8a0b9ae5485ff1afa0dcf4.jpg

Sądzę że podczas nacisku na moduł mogą nie kontaktować elastomery łączące LCD z modułem. Najlepiej rozebrać i złożyć zeby się przekonać.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to skomplikowane? Bo może rzeczywiście obyłoby się bez stron trzecich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Kinga nigdy nie rozbierałem ale nie powinno to przysporzyć kłopotu o ile nie masz drewnianych rąk i nie boisz się precyzyjnych prac.

Z drugiej strony najlepiej byłoby oddać do serwisu ale w Zibi porysują Ci zegar i jeszcze bardziej zepsują...


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony najlepiej byłoby oddać do serwisu ale w Zibi porysują Ci zegar i jeszcze bardziej zepsują...

O, i tego bym chyba nie zniósł, pewnie spróbuję sam w takim razie :)

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale gshock highfashion jest mnóstwo filmów z "autopsji" G-Shocków. To poziom trudności Lego Technics, najważniejszym narzędziem jest wkrętak PH000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrętak się znajdzie, dzięki za namiar na kanał. Na razie zegar na łapie, bo w sumie "wada" mało uciążliwa, po puszczeniu przycisków wszystko wraca do normy, więc użytkuje się bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie może być źle włożony moduł do koperty, tzn. gdzieś blaszka od przycisków dotyka modułu i robi "zwarcie".


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie na początku zdziwiło mnie, w jaki sposób zegar przeszedł kontrolę jakości, ale jak wyżej, moduł pewnie jest sprawny i tak wypadł w testach przed złożeniem całości do kupy, a zawiódł montaż. Wieczorem spróbuję się dobrać do środka

Edytowane przez yusuf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sumie nie wiedziałem gdzie to napisać i piszę tutaj. Mianowicie, gdzie kupię taką ładną solarną ledową ładowarkę do mojego gwg1000. Taką żeby można było postawić na biurko i nie było obciachu, widziałem gdzieś na fb albo tutaj jak ktoś wrzucał że takową ma, z ładnymi logami Casio albo G Shock... to samoróbki czy można to gdzieś kupić ?


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[POSZUKUJĘ] Dekielek do modelu DW6900 z modułem 1449 z napisem „Made in Japan”. Może ktoś ma lub wie, że ktoś ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...) które dokładnie punkty mam zewrzeć, te które zaznaczyłem na czerwono?

Należy zewrzeć punkt AC z którymkolwiek punktem na blasze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź brakuje mi w tym zegarku blaszki metalowego klipsa co zabezpiecza baterię od góry (zaznaczyłem ją na poniższym zdjęciu) jest szansa gdzieś to kupić?

Zegarek jest z 1984r moduł jaki jest zastosowany to 242 z tym modułem były również casio:

TW-7100 Titanium

W-600

W-850

 

5w1p0GH.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

dziękuje za odpowiedź brakuje mi w tym zegarku blaszki metalowego klipsa co zabezpiecza baterię od góry (zaznaczyłem ją na poniższym zdjęciu) jest szansa gdzieś to kupić?

Zegarek jest z 1984r moduł jaki jest zastosowany to 242 z tym modułem były również casio:

TW-7100 Titanium

W-600

W-850

 

 

Uuuu, to ciężki temat, bo elementy modułów nie są dostępne osobno - pozostaje tylko rynek wtórny. A w przypadku tak starego zegarka może być ciężko coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze o baterię do tego casio dw-2000. Zegarek jest z panelem solarnym oryginalnie siedział tam akumulator o oznaczeniu 920R jego wymiary to 9.5mm x 2.1mm napięcie 1.5V nie znam jego pojemności.

Na współczesnym rynku (bo sam zegarek jest z 84r) nigdzie nie znalazłem info o tym akumulatorku 920R. Znalazłem akumulatorek 1.5V o tych samych wymiarach ale pojemność 5mAh to panasonic mt920 i niedokońca jest on dobry. Problem jest tego typu, że zegarek na nim działa ale jak wcisnę podświetlenie (które jest na miniaturowej żaróweczce z boku wyświetlacza) to wszystko znika czyli żarówka ma zbyt duży opór reasumując te 5mAh tego panasonica mt920 jest zbyt mała. Podobna sytuacja jest gdy włączy się alarm cyfry przygasają na wyświetlaczu w rytmie alarmu.

 

Problem nie występuje gdy włożę zwykłą baterię sr920sw one w zależności od producenta (renata, sony, energizer itp) mają pojemność 30-40mAh na długą metę bateria nie zda egzaminu ze wgl na panel solarny ciągłe ładowanie baterii ją uszkodzi a w ostateczności mogę uszkodzić zegarek. Panel mam w 100% sprawny gdyż świecąc w panel i mierząc multimetrem prąd ładowania daje 0,7-1V.

 

Wiem, że można bez problemu odłączyć panel od modułu by nie był ładowalny ale chcę mieć w 100% funkcjonalny zegarek

 

Znajdę na rynku akumulatorek 1.5V o wymiarach 9.5 x 2.1 o większej pojemności? Ktoś pomoże?

Edytowane przez acinr_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie wyświetlaczy w G-Shocku GA 100B-4AER czy one mają świecić tak ciemno jak na zdjęciach czy to jest wina baterii czy samego zegarka bo wydaję mi się że są za ciemne trzeba sie naprawdę dobrze przyjrzeć żeby coś zobaczyć a przy gorszym świetle kompletnie nic nie widać

post-108184-0-28532600-1547834053_thumb.jpg

post-108184-0-14786000-1547834056_thumb.jpg

post-108184-0-44436000-1547834059_thumb.jpg

Edytowane przez DangerRLY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam, mam pytanie odnośnie wyświetlaczy w G-Shocku GA 100B-4AER czy one mają świecić tak ciemno jak na zdjęciach czy to jest wina baterii czy samego zegarka bo wydaję mi się że są za ciemne trzeba sie naprawdę dobrze przyjrzeć żeby coś zobaczyć a przy gorszym świetle kompletnie nic nie widać

Taka uroda wyświetlaczy negatywowych niestety, zwłaszcza tak małych. Nic z tym nie zrobisz. Zegarek moim zdaniem zbyt tani, żeby go próbować modyfikować. Najprościej sprzedać i kupić coś z wyświetlaczami pozytywowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka uroda wyświetlaczy negatywowych niestety, zwłaszcza tak małych. Nic z tym nie zrobisz. Zegarek moim zdaniem zbyt tani, żeby go próbować modyfikować. Najprościej sprzedać i kupić coś z wyświetlaczami pozytywowymi.

Dziękuję za odpowiedź, czyli w skrócie to nie jest niczego wina tylko po prostu taka jest specyfika tego zegarka tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze o baterię do tego casio dw-2000. Zegarek jest z panelem solarnym oryginalnie siedział tam akumulator o oznaczeniu 920R jego wymiary to 9.5mm x 2.1mm napięcie 1.5V nie znam jego pojemności.

Na współczesnym rynku (bo sam zegarek jest z 84r) nigdzie nie znalazłem info o tym akumulatorku 920R. Znalazłem akumulatorek 1.5V o tych samych wymiarach ale pojemność 5mAh to panasonic mt920 i niedokońca jest on dobry. Problem jest tego typu, że zegarek na nim działa ale jak wcisnę podświetlenie (które jest na miniaturowej żaróweczce z boku wyświetlacza) to wszystko znika czyli żarówka ma zbyt duży opór reasumując te 5mAh tego panasonica mt920 jest zbyt mała. Podobna sytuacja jest gdy włączy się alarm cyfry przygasają na wyświetlaczu w rytmie alarmu.

 

Problem nie występuje gdy włożę zwykłą baterię sr920sw one w zależności od producenta (renata, sony, energizer itp) mają pojemność 30-40mAh na długą metę bateria nie zda egzaminu ze wgl na panel solarny ciągłe ładowanie baterii ją uszkodzi a w ostateczności mogę uszkodzić zegarek. Panel mam w 100% sprawny gdyż świecąc w panel i mierząc multimetrem prąd ładowania daje 0,7-1V.

 

Wiem, że można bez problemu odłączyć panel od modułu by nie był ładowalny ale chcę mieć w 100% funkcjonalny zegarek

 

Znajdę na rynku akumulatorek 1.5V o wymiarach 9.5 x 2.1 o większej pojemności? Ktoś pomoże?

 

Spróbuj może z CTL920F

 

http://casiowatchparts.com/batteries-type/ctl920/


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten ma 2,3V. Ale porównałbym woltomierzem napięcie na akumulatorku i bateriach na których zegar zadziałał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czyli w skrócie to nie jest niczego wina tylko po prostu taka jest specyfika tego zegarka tak ?

Lepiej bym tego nie ujął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.